DÁvame prácu miestnym komunitám na celom svete

postavili sme nemocnicu v kambodži

znížte si uhlíkovú stopu pri každom zájazde

ponúkame slow traveling plný výnimočných zážitkov

Prinášame pomoc do postihnutých regiónov

Kolumbia patrí medzi najkrajšie krajiny na svete, skrýva rozmanité scenérie, zelenú džungľu, vysoké Andy s lahodnou kávou, kultúra, fascinujúce pamiatky a pohodové karibské pobrežie. Do Kolumbie chodíme už 15 rokov a pozorne sledujeme jej vývoj v oblasti turizmu a ekológie.

Riečna tepna Kolumbie

So svojou dĺžkou 1528 km je rieka Magdalena najdlhšou v celej Kolumbii. Budete z nej mať nádherný výhľad na Magdalenu a okolité zelené hory. Stačí sa posadiť na skaly pri brehu a len si vychutnávať pohľad na rieku, ktorá dáva Kolumbii život. Už rok funguje projekt zameraný na návrat života do rieky. Počas jedného roka sa do nej vrátilo približne 200 000 rýb.

Najdlhšia rieka v Kolumbii – Río Magdalena
Riečna tepna Kolumbie
Zvieratá v Kolumbii

Zvieratá v Kolumbii

Na začiatku tohto príbehu bol Pablo Escobar, ktorý si v 80.rokoch prepašoval štyri hrochy (jedného hrocha a tri hrošice) priamo do svojho luxusného sídla. Zvieratá, ktoré by sme hľadali v lesoch a savanách Subsaharskej Afriky, tak dnes môžeme vidieť aj v okolí Bogoty. Pre miestnych obyvateľov je to neoficiálny maskot oblasti, ale odborníci bijú na poplach. Okrem hrozby pre miestnu faunu sa vyskytli už aj útoky na človeka. Riešením tejto situácie je prevoz hrochov do iného prostredia, kde by neohrozovali miestny ekosystém.

Hrochy kolumbijské

Kávové plantáže

Káva je v Kolumbii jedným z najdôležitejších vývozných artiklov a v rámci produkcie jej po Brazílii patrí lichotivé druhé miesto. Až štvrtinu úrodnej pôdy tvoria v krajine kávové plantáže. Toto je naša najobľúbenejšia prehliadka plantáže na zájazde v Kolumbii, kde vytvorili trvalo udržateľný proces zberu a výroby kávy. Do života na plantáži sú zapojené miestne komunity. Vytvorili tu dokonca malý hotel, s niekoľkými izbami, kde dôraz kladú na osobný prístup. Nákupom lokálnych produktov podporujeme aj tieto miestne komunity.

Quindió región a plantáž Finca del Café
Kávové plantáže
Soľné dedičstvo

Soľné dedičstvo

Zipaquira má rovnako zaujímavú históriu ako aj ostatné miesta v tejto oblasti, a zväčša sa opiera o indiánsky kmeň Muiscov a osídľovanie španielskymi conquistadormi. Park o rozlohe 32 hektárov je prehliadkou, ktorá návštevníkov oboznámi o banníctve, ktoré je šetrné životnému prostrediu. Zipaquira je hrdným kultúrnym, enviromentálnym a náboženským dedičstvom obyvateľov Kolumbie. Nemožno nespomenúť, že samotnú katedrálu postavili za peniaze, ktoré sa vyzbierali zo vstupeniek v priebehu 4 rokov (pred súčasnou katedrálou tu bol iný menší kostol).

Zipaquira, Kolumbia

Najlepšia zmrzlina

Zmrzlina pani Alby, tak sa nazýva malý lokálny obchodík v Comune 13, kedysi najnebezpečnejšej štvrti sveta, v Medellíne. Cestou na prehliadku tejto štvrte sa tu vždy zastavíme, aby sme mohli ochutnať ľadovú ľahôdku z domácej produkcie. Rodinný podnik ustál obdobie pandémie, pretože ich zmrzlina je dnes doslova turistickou atrakciou, ktorú si pri návšteve Medellínu nesmiete nechať újsť! Malé rodinné podniky BUBO na svojich zájazdoch v Kolumbií obľubuje a pravidelne podporuje svojou návštevou. Podporujte aj Vy lokálnych producentov.

Cremas Doña Alba
Najlepšia zmrzlina
K

Amerika  

Južná Amerika, Kolumbia

16.08. → 25.08. +20 termínov

náročnosť

10 dní

Trvanie

3746
K

Amerika  

Južná Amerika, Galapágy, Kolumbia, Ekvádor


náročnosť

14 dní

Trvanie

5290
K

Amerika  

Južná Amerika, Panama, Kolumbia


náročnosť

13 dní

Trvanie

4686
K

Amerika  

Južná Amerika, Kolumbia


náročnosť

10 dní

Trvanie

3849