Hotely v Kolumbii, ktoré ponúkajú slušný pomer ceny a kvality:

HOTEL TEQUENDAMA (Bogota) – jeden z najznámejších a najvyhľadávanejších hotelov v Bogote je situovaný v pulzujúcom komerčnom centre hlavného mesta Kolumbie. Nachádza sa blízko dôležitej dopravnej tepny Carrera 7 a je súčasťou bloku kde nájdeme mnoho obchodov a podnikov. Medzi tie najznámejšie určite patria BBC – Bogota Beer Company s najlepším kolumbijským pivom, Voodoo – vyhľadávané rýchle občerstvenie so západnou kuchyňou, alebo Casa Vieja – tradičná kolumbijská reštaurácia s mnohými gastronomickými prekvapeniami. Máme to na skok do historického centra. Keď vyjdeme z hotela, po ľavej strane sa vypína posvätná hora Montserrate. V hoteli sa nachádza príjemný a tichý bar s výhľadom na mesto, kde dostanete dobrú kávu a môžete si spríjemniť večer hraním na piano. Veľmi nápomocnou môže byť pre nás aj zmenáreň s dobrým kurzom na prízemí blízko recepcie. V hotelových priestoroch máme k dispozícii aj spa služby s hotelovým bazénom a príjemnou vírivkou. Na raňajkových stoloch nájdete všetko – od čerstvých ovocných štiav, cez typické kolumbijské pečivo, až po teplý bufet, či vopred pripravené minibagetky. Izby sú priestranné, s vlastným sociálnym zaradením, chladničkou, TV, wi-fi. 

Ak hľadáte v Bogote luxusný hotel, odporúčame Vám hotel Four Seasons Bogotá - najlepšia adresa v meste. Luxusný hotel priamo v zóne T, kde sa stretáva kolumbijská smotánka. Nákupy, gastronómia a atrakcie "Atén" Južnej Ameriky si najlepšie vychutnáte z Vašej základne vo Four Seasons. Minimalistické, moderné izby a súkromie tohto 64 izbového hotela Vás budú rozmaznávať počas pobytu v Bogote. Na záver dňa odporúčame večeru v reštaurácii NEMO, ktorej šéfuje Harry Sasson.

HOTEL MOVICH (Pereira) –  je hotelom s vysokým štandardom pre každého. Priamo v centre mesta je vďaka svojej polohe vyhľadávaným zariadením ako pre cestovateľov, tak aj pre businessmanov a pre všetkých, ktorí prichádzajú do Pereiry aj pracovne. Hotel v ktorom strávime 1 noc, je umiestnený v tichom prostredí blízko dôležitého dopravného uzlu Calle 16a. Blízko neho sa nachádza obchodné centrum Pereira Plaza a priamo spred foyer vidíme monumentálny Kostol sv. Jozefa. Ulica Carrera 13 pred hotelom ponúka mnoho možností na večerné posedenie, či na nákup potrebných vecí. Súčasťou hotela je exteriérový bazén, ktorý sa nachádza blízko stravovacích miestností. Raňajky formou bufetových stolov, ktoré máme v cene, sú bohaté na studený aj teplý bufet. Priestranné izby majú vlastné sociálne zariadenie, klimatizáciu, chladničku a možnosť využitia wi-fi v celom areáli hotela bez príplatku.

HOTEL DIEZ (Medellín) – Medellín je mestom nového tisícročia a napriek viditeľnému modernistickému pokroku stále spomína a reflektuje minulosť svojho regiónu. Preto je aj Hotel Diez dokonalým príkladom symbiózy tradičných, až folkloristických prvkov a zároveň modernity, ktorá z hotela robí vyhľadávané zariadenie. Nachádzame sa v štvrti La Florida, ktorá žije usporiadaným nočným životom, preto odporúčame večernú prechádzku po okolí a možno krátku zastávku v niektorom z podnikov. Za zmienku určite stojí neďaleká piváreň MBF – Medellin Beer Factory alebo reštaurácia Mondongo´s Poblado. Kamkoľvek sa pohnete vidíte oslavu prítomnosti. Hotel Vám na svojej prekrytej vysunutej terase ponúka možnosť návštevy nočného baru, ktorého priestory sú ráno vystriedané pripravenými bufetovými stolmi. Apetít vám neklesá a preto cieľavedome naberáme na tanier miešané vajíčka, hrianky, jemné croissanty, ale aj kolumbijské arepas – pochúťky z kukuričnej múky. Izba je vybavená k našej spokojnosti a okrem samostatnej kúpeľne, sociálneho zariadenia, wi-fi, pravdepodobne využijete aj klimatizáciu, pretože v nadmorskej výške klesáme, blížime sa ku Karibiku a všade okolo nás sa príjemne otepľuje.

HOTEL CARIBE (Cartagena) – prichádzate k hotelu Caribe a on sa na nás už z diaľky usmieva. Hotel s najstaršou tradíciou v rámci hotelierstva v Cartagene a zároveň s najväčším menom ponúka to najlepšie, čo by sme mohli na miestnych karibských plážach nájsť. Architektúrou španielskeho koloniálneho veku odkazuje na to najvzácnejšie dedičstvo, ktoré Cartagene prislúcha. Hotel je súčasťou ostrova Boca Grande a ponúka hotelovú pláž na Playas de Bocagrande, kde si zaplávate v otvorenom Karibiku. Hneď pred hotelom sa v rámci pešej prechádzky viete napojiť na ulicu Carrera 2 kde to žije nočným životom. Vítajú vás bary, reštaurácie, rýchle občerstvenia, pouliční hudobníci a párty autobusy, v ktorých si viete s DJ-om užiť Cartagenu na plné pecky. Hotelový areál ponúka mnoho zákutí pre Váš oddych. Priamo za recepciou sa za menším sedením pod palmami rozkladá veľký vonkajší bazén s detským bazénom, kam chodia počas dňa oddychovať ubytovaní v hoteli, napriek tomu sa nemusíte báť o obmedzený priestor. Pri bazéne sa nachádza reštaurácia s vnútorným klimatizovaným aj vonkajším sedením, kde si na gastronómii dávajú rozhodne záležať a tak veríme, že svoju voľbu jedla neoľutujete. A ak sa náhodou budete večer vracať z prechádzky, nezľaknite sa krásnych tukanov alebo malých antilop, ktoré sa voľne pohybujú v areáli hotela. Izby ponúkajú k využitiu všetko potrebné. Pobyt nám spríjemní klimatizácia, chladnička a budeme mať čo robiť aby ste odolali minibaru. Pobyt v hoteli si treba užiť, veď čo ak sa jedného dňa vrátia piráti?

Ak hľadáte v Cartagene luxusný hotel, odporúčame Vám hotel Intercontinental Cartagena de Indias, ktorý splní očakávania náročného cestovateľa. Výborná poloha na pláži Bocagrande, 10 minút od starého mesta a necelých 20 minút z letiska Rafaela Núneza. Izby navrhnuté v modernom dizajne, vonkajší bazén, strešná terasa a príjemné okolie množstvom reštaurácií a verejnou plážou. Užite si Karibik luxusne. 

Pri check-ine v hoteloch je zvykom nechať ako garanciu za ďalšie využité hotelové služby (telefón, internet, raňajky a pod.) detaily Vašej kreditnej/embosovanej platobnej karty. Toto sa týka konzumácie v hoteli, izbový bar atď. Ak žiadne ďalšie hotelové služby nevyužijete, tak peniaze Vám budú refundované resp. z karty Vám nikto nič nestiahne. Nemusíte mať obavy, nech nám to pripadá akokoľvek zvláštne, je to absolútnou samozrejmosťou. Majte svoju kreditnú/embosovanú platobnú kartu so sebou. Zo skúseností, kreditné karty majú zábezpeku odblokovanú do 48 hodín, debetné karty cca 10 dní. Táto doba závisí od Vašej banky.

 

← Ubytovanie a hotely (zoznam krajín)

Vianoce s BUBO

Dovolenka Kolumbia 5K
K

Amerika  

Južná Amerika, Kolumbia

28.12. → 06.01. +15 termínov

náročnosť

10 dní

Trvanie

4735

Vianoce s BUBO

Dovolenka Ekvádor - Galapágy a Kolumbia
K

Amerika  

Južná Amerika, Galapágy, Kolumbia, Ekvádor


náročnosť

14 dní

Trvanie

6760

Vianoce s BUBO

Dovolenka Kolumbia, Panama - all inclusive
K

Amerika  

Južná Amerika, Panama, Kolumbia


náročnosť

13 dní

Trvanie

5830
F

Amerika  

Južná Amerika, Panama, Kolumbia


náročnosť

13 dní

Trvanie

3475
Nebezpečenstvo džungle Prémiový blog

Prémiový blog Nebezpečenstvo džungle

Najagresívnejší kmeň sveta, anakondie rybníčky, jaguárí strom, útok divých ôs, najväčšia bolesť na svete a dravec v penise. Ako sa robí hygiena v…

Ľuboš Fellner 18 min. čítania
Cartagena - najkrajšie mesto Karibiku Karibik, Cartagena

Karibik, Cartagena Cartagena - najkrajšie mesto Karibiku

Cartagena je srdcom kolumbijského karibského pobrežia. Jedno z najstarších miest v Novom svete, mesto večného leta, rytmov, farieb a vôní,…

Medellin – mesto Pabla Escobara Medellin

Medellin Medellin – mesto Pabla Escobara

Medellín, mesto večnej jari a druhé najväčšie mesto Kolumbie, je veľkým prekvapením. Mladý úspešný starosta mesto mení s dôrazom na ekológiu a…

Ľubor Kučera 23 min. čítania
Pablo Escobar, Narcos - originálne videá Prémiový blog

Prémiový blog Pablo Escobar, Narcos - originálne videá

Keď zavriete oči a máte povedať 3 charakteristiky Kolumbie, tak v nich určite bude kokaín, Pablo Escobar či Narcos.

Ľuboš Fellner 15 min. čítania
Mesto Popayán

15

09:22

aug

2022

Kolumbia Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Mesto Popayán patrí vďaka svojej jedinečnej koloniálnej architektúre a nabielo nafarbeným domom a kostolom k najkrajším mestám v Kolumbii. Pôvod jeho názvu nie je úplne…

Vianoce s BUBO sa začínajú o Viac

- dní - hod -min -sek