3x naj Afriky a relax na Zanzibare

Juhoafrická republika, Zimbabwe, Tanzánia, Botswana, Zambia, Zanzibar

Spojením juhu Afriky so Zanzibarom sme vyšli v ústrety množstvu klientov, ktorí si želali po nádhernej zážitkovej ceste ešte aj krásnu pláž. Začneme na juhu v najkrajšom meste na svete ochutnávkou vína a čokolády, večer steakom a k tomu Savanu. Deň strávime na čerstvom vzduchu na pobreží Atlantiku a potom sa prenesieme na sever do zelených oblastí v povodí rieky Zambezi a Chobe. Tu je ukrytý najlepší národný park Afriky Chobe, kde žije vyše 120000 slonov a množstvo predátorov. Parádne safari, ktoré poznáme ako vlastnú dlaň veď sem chodíme už od roku 1989. Na Zambezi zas budeme obdivovať 110 metrov vysoké Viktóriine vodopády. Zo zlatého mesta odletíme na jemné pieskové pláže Zanzibaru, kde si oddýchnete v osvedčenom all inclusive v hoteli podľa vášho výberu.

Martin Karniš Martin Karniš
Spokojnosť zákazníkov
od 2 960 €

Juhoafrická republika, Zimbabwe, Tanzánia, Botswana, Zambia, Zanzibar

14 dní
Termíny a ceny Objednaj zájazd
 • Kapské mesto, Viktóriine vodopády,safari v Chobe a Zanzibar
 • Slovenský sprievodca na najkrajších miestach Afriky a 4 pečiatky v pase!
 • Vic Falls, 111 metrov vysoké vodopády na rieke Zambezi
 • Najlepšie safari v Afrike – Chobe Waterfront a Botswana – krajina slonov a ostrov klinčekov
 • Jedinečná kombinácia z dielne BUBO
Zobraziť mapu

Odlet z Európy, prelet ponad celú Afriku až na jej koniec.

Prílet do mesta, ktoré mnohí označujú za najkrajšie mesto sveta. A majú pravdu. Úžasná poloha medzi modrým oceánom a obrovskou Stolovou horou, svahy porastené vínnou révou evokujú raj na zemi. Aj preto naše prvé kroky budú viesť na úpätie Stolovej hory. Našimi autami sa vyvezieme k stanici lanovky, No tí čo chcú uloviť väčšie zážitky budú mať možnosť na “Stolovku” vystúpať pešo. BUBO pozná najlepší turistický chodník a vy sa dotknete úžasnej prírody v strede 3 milionového mesta. Na výstup máte 2 hodinky. BUBO rekord je 52 minút. Lanovkári sa na vrchole hodinku poprechádzajú, dajú si výbornú kávičku, pofotia si damanov skalných. Prejdeme sa po náhornej plošine Stolovej hory a každý si vychutná výhľady na Robben island kde bol 18 rokov väznený Nelson Mandela, ale aj výhľady na Leviu hlavu, Diablov vrchol a 12 apoštolov na juhu. Už všetci chápeme prečo je Cape town tak oceňovaný. Spoločne sa zvezieme panoramatickou, otočnou lanovkou dole. Ubytovanie v absolútnom centre mesta. Večer prechádzka so sprievodcom najdlhšou ulicou mesta plnou historických viktoriánskych domov. Ochutnáte na večeru tanier s ražniči z pštrosa, krokodíla, kudu? Alebo vyskúšate steaky, ktoré môžu pokojne konkurovať tým argentínskym? Africká hudba nás dostane do varu. Sme v Afrike, na kontinente odkiaľ pochádzame a akosi to cítime. S BUBO sme tu ako doma!

Za najkrajšieho svetla vyrážame na deň, ktorý bude pre Vás jedným z najlepších vo vašom živote. Hory a búrlivé more 50 km južne z Kapského mesta. Uškatce, tučniaky a hrozno plné cukru, ktoré tvorí úžasné vína. Kapské mesto a jeho okolie má úžasnú mikroklímu. Zátoky, kde bolo prekladisko dreva (Hout Bay), zátoky známe sebevraždou desiatok veľrýb, mierime do národného parku Table Mountain (UNESCO), na absolútny juh kontinentu. Uvidíme už dnes pštrosy, antilopy a opice? 15 minútová prechádzka k majáku na Myse a potom úžasný hodinový treking (priama vzdialenosť medzi bodmi je 2.3 km) nádhernou prírodou okolo Diasovej pláže s úžasnými výhľadmi a fotopauzami k Mysu Dobrej nádeje. Tu v roku 1488 pristál Portugalec Bartolomeu Dias a v roku 1895 ho oboplával aj pradedo nášho riaditeľa Ľuba Fellnera. Už 25 rokov ho Bubáci navštevujú. Viete ako ďaleko je odtiaľto k vám domov? Kilometrovníky Vám to povedia. Miesto búrok, ktorého sa námorníci obávali, no keď ho zdolali, tak bola veľká šanca zbohatnutia. Ďalej na juh je už iba Antarktída. Po oboplávaní mysu už námorníci nemierili na juh, ale na východ do pokojnejších vôd. Nádherné pláže, tyrkysový ľadový ocean, raj pre vtáky, divoká príroda akú nájdete iba tu. Bludný Holanďan, vrchy hottentotov a obrovská zátoka False Bay. Tretie najstaršie mesto krajiny, stovky tučniakov. Vykúpete sa, či aspoň ovlažíte nohy? Pláže sú plné surfistov a žralokov bielych. Od júna do novembra je šanca vidieť veľryby. Pri pláži kde surfovala Agatha Christie odbočíme opäť k Stolovej hore a zamierime do nádherných viníc. Nie hocijakých, ale tých najstarších v subsaharskej Afrike s vyše 330 ročnou kontinuálnou históriou. Poprechádzame sa vinicami, scenérie sú nádherné. Hlavný dom je skvelou ukážkou prvej holandskej architektúry z čias prvého guvernéra Simona van der Stela (17. storočie). Ochutnáme 5 sort od Sauvignon Blanc cez barikové Chardonnay až po špeciálne sorty červeného. Pinotage je sorta ktorú si určite zamilujete. Za posledných 10 rokov vína z tejto unikátnej vinice dostali 66 zlatých medailí. No špecialitou je, že vínka z týchto viníc si vychutnával Napoleón Bonaparte, pruský a francúzsky králi, vo svojich dielach ho spomína Charles Dickens či Charles Baudelaire ho v Kvetoch zla prirovnáva k perám milovanej. Luxus, kvalita a história v jednom by mohli byť záverom nádherného dňa. No čaká nás ešte skvelá večera. Dáte dnes prioritu morským potvorám? Studený oceán produkuje to najlepšie na svete. Krevety, ustrice, úžasné mušle či ryba, ktorú nájdete iba tu v okolí mesta. V BUBO odporúčame reštauráciu Den Anker (Kotva) umiestnenú v starom hangári, no dnes ide o jednu z najluxusnejších reštaurácii mesta na brehoch prístavu. Mnoho druhov piva z rodinných pivovarov a vínna karta ocenená ako “Platinium” podľa Diners club. Ideálny čas na rozhovory s novými kamarátmi., ktorí sa tak často na BUBO zájazdoch nájdu. Takýto deň plný zážitkov dokážeme zorganizovať po 25 rokoch skúseností a kontaktov! Sme tu pre Vás.

So skúseným BUBO sprievodcom sa bezpečne prejdeme absolútnym centrom mesta, navštívime trhy s výrobkami a suvenírmi z celej Afriky. Úžasným zážitkom nielen pre fotografov bude pestrofarebná štvrť Bo- Kaap. Domčeky červenej, zelenej, žltej farby, hnedé, čierne, tyrkysové. Moslimská štvrť, indicko malajská komunita a koreniny od výmyslu sveta. Múzeum diamantov na mieste, kde sa ich ťaží a obchoduje sa s nimi najviac. Vysvetlíme si ťažbu, ale aj spracovanie a uvidíte kópie tých najznámejších a najdrahších diamantov sveta. Vkusné výrobky za najlepšie ceny. Futbalový štadión je architektonickým skvostom ako aj najnavštevovanejšia atrakcia celého kontinentu, ktorým je novo postavený Waterfront. Množstvo reštaurácii, obchodov, miesto prechádzok, kde sa vždy čosi deje. Dokonalá rozlúčka s Kapským mestom a ak Vám chýba adrenalín tak fakultatívne Vám vieme zabezpečiť aj potápanie s bielym žralokom. Práve v okolí Kapského mesta sú najlepšie možnosti na jeho pozorovanie, pretože tu žije jeho najobľúbenejšia pochúťka, uškatec. Skúsite to? Objednajte si tento veľmi vyhľadávaný zážitok hneď teraz (fakultatívne).

Skorý ranný budíček. Dnes letíme na sever a čaká nás Zimbabwe, Victoria Falls. Doktor Livingstone tu objavil nádherné, monumentálne vodopády, ktoré domáci volajú Mosi Oa Tunya – Dym, ktorý hrmí. Presvedčíte sa o tom, že je to pravda. Prehliadka mesta a okolia, kde nie je ničím nezvyčajným, ak tu behajú slony, paviány. Big Baobab Tree a miestni rezbári. Najlepšie ceny suvenírov v Afrike! Totálna zmena oproti Kapskému mestu a pričuchnutie k pravej Afrike. Sme v Matabelelande a už dnes sa dozviete o rivalite medzi nimi a Shona. V Afrike sme doma.

Voľný deň na vodopádoch, počas ktorého môžete absolvovať fakultatívne rafting, ísť sa pozrieť na zambijskú stranu vodopádov, skočiť z mosta bungee priamo do rieky a určite budete venovať čas aj nádherným dreveným a kamenným africkým suvenírom. Môžete sa ísť aj prechádzať s levmi, plaviť sa po rieke Zambezi alebo letieť vrtuľníkom ponad prírodný div sveta s názvom Viktóriine vodopády. Och, a sú zaručene krajšie než všetky čo ste doteraz videli. (Uvedené aktivity sú fakultatívne a radi Vám ich sprostredkujeme)

Safari. Celodenné safari v Botswane na brehu rieky Chobe. Sadneme do štýlových safari áut a ideme sledovať hrochy, krokodíly, levy, impaly a hlavne slony. Kombinované safari na súši a na vode. Chobe patrí medzi desať najlepších parkov sveta a je jednoducho úžasné. Celý deň strávime v africkej divočine na brehoch rieky Chobe. Vedeli ste, že Chobe tečie dvoma smermi a samotný národný park obývajú najväčšie koncentrácie slonov na svete? Vitajte v krajine slonov!

Opúšťame Zimbabwe a letíme do mesta zlata, V poobedňajších hodinách prílet do Johannesburgu. V závislosti od letov buď nocľah alebo hotel až do odletu.

Poznávacia časť sa chýli ku koncu, ale Afriku neopúšťame. Odlietame na rovník, na ostrov klinčekov a nádherných pláží. Tanzánia – Zanzibar! Horúci, tropický ostrov s neopakovateľnou atmosférou a históriou. Od ománskych sultánov, Livingstona, otrokárov až k turistom. Teplý indický oceán je ideálnym miestom na oddych a ten čaká na každého z Vás. Oddychujte a o váš pokoj sa postará BUBO a masajská stráž.

Oddych na plážach Zanzibaru pod horúcim africkým slnkom.

Oddych na plážach Zanzibaru pod horúcim africkým slnkom.

Oddych na plážach Zanzibaru pod horúcim africkým slnkom.

Rozlúčka s Afrikou a odlet domov.

Prílet a zdieľanie zážitkov s rodinou a priateľmi.

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku do Kapského Mesta a späť
  z Dar Es Salamu v economy class
 • 4 x lokálne prelety
 • 7 x ubytovanie v 3* hoteloch v  izbách pre dve osoby
 • 4 x ubytovanie v 4* all inclusive hoteli na Zanzibare
 • 7 x raňajky a 4 x all inclusive
 • prehliadku Kapského mesta, Johannesburgu a Victoria Falls
 • safari v Chobe
 • vstupné do NP Chobe
 • výlet na Mys dobrej nádeje
 • ochutnávku vín v Groot Constancia
 • letiskové transfery v Afrike
 • privátnu dopravu počas prehliadok a safari
 • sprievodcu počas dní 1-8 a miestneho partnera na Zanzibare
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti

Ubytovanie: 

Ubytovanie je zabezpečené počas celého zájazdu v príjemných hoteloch v izbách pre dve osoby. Hotely sú na úrovni 3*-4* hotelov, avšak upozorňujeme, že je to subjektívne hodnotenie. "Hviezdičkovanie" nie je súčasťou obchodného mena hotelov, ale subjektívnym vyjadrením jednej či viacerých osôb o kvalite hotela.

Kapské mesto: Park Inn by Radisson Foreshore / St.Georges / Fountains a podobný 3 noci *

Victoria Falls: Pamusha lodge a podobný

Johannesburg: Holiday Inn / Southern Sun a podobný

Zanzibar: Sandies Mapenzi a podobný

Toto sú naše preferované hotely. Hotely na konkrétnych termínoch sú niekedy aj iné. Závisí to od dostupnosti, obsadenosti a včasného prihlásenia sa. Štandardne však cca 70 percent hotelov je vždy rovnakých.

4* hotel Sandies Mapenzi na Zanzibare sa nachádza na východnom pobreží, kde je výrazný odliv. Ak je pre Vás priorita celodenné kúpanie, vyberte si možnosť 5* hotelov, ktoré majú celodenné kúpanie v oceáne.

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, víza (JAR, Zimbabwe*, Tanzánia* *víza Zimbabwe a Tanzánia si hradí každý sám priamo na hranici cca 95 usd), vstupné do pamiatok a atrakcií cca 80 eur, ostatnú stravu, fakultatívny program, prémiové služby

Kedy cestovať:

Poznávacia časť

Tento zájazd je celoročnou destináciou a každý termín ma svoje silné či slabé stránky. Safari a poriadnu Afriku zažijete v každom termíne. Na safari je podľa obdobia iný počet zvierat, nikto Vám nezaručí, že uvidíte práve tie „Vaše“.

Jarné mesiace sú najzelenšími, zvieratá majú mladé a krajina je svieža. Môžu sa vyskytnúť prehánky. Teploty sú okolo 28 stupňov.

Letné mesiace sú suché, s minimom dažďov. V noci teploty klesajú až na nulu! Cez deň je okolo 23 stupňov.

Jesenné mesiace sú horúce, krajina už úpenlivo čaká na blahodárny dážď. Teploty okolo 28 stupňov.

Zimné mesiace patria k najteplejším a teploty sú okolo 30 stupňov. Prichádza dážď.

Dažde sú väčšinou krátke prehánky a aj preto je toto úžasná celoročná destinácia. Sme na južnej pologuli a počasie je pravým opakom toho u nás.

Počas safari sa treba pripraviť na rôzne alternatívy. Rána bývajú chladnejšie a pri otvorenej streche je pocitová teplota nižšia. Zoberte si preto so sebou ľahkú bundu a mikinu. Nezabudnite na opaľovací krém.

Oddych na Zanzibare

Koniec našej zimy a jarné termíny sú teplejšie, teploty môžu stúpnuť na 35°C a voda má až 30°C. v priebehu dňa sa môžu vyskytnúť prehánky.

Letné mesiace sú najpríjemnejšie, teploty sa pohybujú medzi 28-32°C. Voda v oceáne má v tomto období teplotu 24-27°C a kvôli nízkej pocitovej teplote nie každého zláka ku kúpaniu.

Jesenné mesiace sú už teplejšie. Na plážach býva príjemné a teplé počasie do 32°C. Môžu sa vyskytnúť prehánky, ktoré sú však veľmi osviežujúce a zväčša netrvajú dlho. Teplota vody v tomto období stúpa k 30°C.

Nakoľko sa nachádzame v tropickom podnebí, dažde môžu prísť kedykoľvek v priebehu roka. Bývajú skôr krátke a intenzívne, a aj vďaka tomuto je tu nádherná a bujná vegetácia.

Poznámka:

Zájazd určený pre každého. Veľmi dobré ubytovanie, kvalitná doprava. 

BUBO PRÉMIUM:

Záver zájazdu 4 noci na Zanzibare si môžete spríjemniť pobytom v našich prémiových hoteloch:

5* GEMMA DELL EST/ RIU PALACE/ ROYAL ZANZIBAR Hotely sú situované na severe ostrova cca. 70 minút jazdy z letiska v oblasti Nungwi. Stravovanie je formou all inclusive.

Zdravotné odporúčania: Nie je povinné žiadne očkovanie. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením. Národný parkChobe a Victoria Falls  sú v tzv malarickej zóne a odporúčame brať profylaxiu proti malárii.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO  odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať v doma na záhrade či pre trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu a musí obsahovať aspoň 6 voľných strán ( z toho minimálne 1 dvojstrana).

V období 16.4.-30.5.2019 sa na letisku v Dubaji ( DXB) bude opravovať južná runway.  Všetky aerolínie sú nútené redukovať lety do Dubaja. V tomto období budeme používať iba večerný odlet Emirates z Viedne o 22:45 a ak by z kapacitných dôvodov nebol dostupný tak využijeme Qatar Airways alebo Austrian/Lufthansa v závislosti od dostupnosti a destinácie. ( upravil Tomáš Hušek 18.7.2018, zdroj Emirates)

Termíny a ceny

Termín
Cena
17.08.2018
30.08.2018
3 610 €
Základná cena 3610 €
Letiskové poplatky 655 €
Poplatok za vybavenie víz do Juhoafrickej republiky (pre občanov SR) 15 €
Spolu 4 280 €
Objednať zájazd
14.09.2018
27.09.2018
3 120 €
Základná cena 3120 €
Letiskové poplatky 655 €
Poplatok za vybavenie víz do Juhoafrickej republiky (pre občanov SR) 15 €
Spolu 3 790 €
Objednať zájazd
28.09.2018
11.10.2018
3 340 €
Základná cena 3340 €
Letiskové poplatky 655 €
Poplatok za vybavenie víz do Juhoafrickej republiky (pre občanov SR) 15 €
Spolu 4 010 €
Objednať zájazd
05.10.2018
18.10.2018
3 340 €
Základná cena 3340 €
Letiskové poplatky 655 €
Poplatok za vybavenie víz do Juhoafrickej republiky (pre občanov SR) 15 €
Spolu 4 010 €
Objednať zájazd
19.10.2018
01.11.2018
3 640 €
Základná cena 3640 €
Letiskové poplatky 655 €
Poplatok za vybavenie víz do Juhoafrickej republiky (pre občanov SR) 15 €
Spolu 4 310 €
Objednať zájazd
02.11.2018
15.11.2018
3 320 €
Základná cena 3320 €
Letiskové poplatky 655 €
Poplatok za vybavenie víz do Juhoafrickej republiky (pre občanov SR) 15 €
Spolu 3 990 €
Objednať zájazd
27.12.2018
09.01.2019
3 980 €
Základná cena 3980 €
Letiskové poplatky 655 €
Poplatok za vybavenie víz do Juhoafrickej republiky (pre občanov SR) 15 €
Spolu 4 650 €
25.01.2019
07.02.2019
2 960 €
Základná cena 2960 €
Letiskové poplatky 655 €
Poplatok za vybavenie víz do Juhoafrickej republiky (pre občanov SR) 15 €
Spolu 3 630 €
08.02.2019
21.02.2019
2 960 €
Základná cena 2960 €
Letiskové poplatky 655 €
Poplatok za vybavenie víz do Juhoafrickej republiky (pre občanov SR) 15 €
Spolu 3 630 €
15.02.2019
28.02.2019
3 050 €
Základná cena 3050 €
Letiskové poplatky 655 €
Poplatok za vybavenie víz do Juhoafrickej republiky (pre občanov SR) 15 €
Spolu 3 720 €
22.02.2019
07.03.2019
3 050 €
Základná cena 3050 €
Letiskové poplatky 655 €
Poplatok za vybavenie víz do Juhoafrickej republiky (pre občanov SR) 15 €
Spolu 3 720 €
01.03.2019
14.03.2019
3 050 €
Základná cena 3050 €
Letiskové poplatky 655 €
Poplatok za vybavenie víz do Juhoafrickej republiky (pre občanov SR) 15 €
Spolu 3 720 €
15.03.2019
28.03.2019
3 050 €
Základná cena 3050 €
Letiskové poplatky 655 €
Poplatok za vybavenie víz do Juhoafrickej republiky (pre občanov SR) 15 €
Spolu 3 720 €
29.03.2019
11.04.2019
3 200 €
Základná cena 3200 €
Letiskové poplatky 655 €
Poplatok za vybavenie víz do Juhoafrickej republiky (pre občanov SR) 15 €
Spolu 3 870 €
18.04.2019
01.05.2019
3 200 €
Základná cena 3200 €
Letiskové poplatky 655 €
Poplatok za vybavenie víz do Juhoafrickej republiky (pre občanov SR) 15 €
Spolu 3 870 €
26.04.2019
09.05.2019
3 150 €
Základná cena 3150 €
Letiskové poplatky 655 €
Poplatok za vybavenie víz do Juhoafrickej republiky (pre občanov SR) 15 €
Spolu 3 820 €
21.06.2019
04.07.2019
3 150 €
Základná cena 3150 €
Letiskové poplatky 655 €
Poplatok za vybavenie víz do Juhoafrickej republiky (pre občanov SR) 15 €
Spolu 3 820 €
28.06.2019
11.07.2019
3 150 €
Základná cena 3150 €
Letiskové poplatky 655 €
Poplatok za vybavenie víz do Juhoafrickej republiky (pre občanov SR) 15 €
Spolu 3 820 €
05.07.2019
18.07.2019
3 150 €
Základná cena 3150 €
Letiskové poplatky 655 €
Poplatok za vybavenie víz do Juhoafrickej republiky (pre občanov SR) 15 €
Spolu 3 820 €
19.07.2019
01.08.2019
3 150 €
Základná cena 3150 €
Letiskové poplatky 655 €
Poplatok za vybavenie víz do Juhoafrickej republiky (pre občanov SR) 15 €
Spolu 3 820 €
03.08.2019
16.08.2019
3 150 €
Základná cena 3150 €
Letiskové poplatky 655 €
Poplatok za vybavenie víz do Juhoafrickej republiky (pre občanov SR) 15 €
Spolu 3 820 €
13.09.2019
26.09.2019
3 150 €
Základná cena 3150 €
Letiskové poplatky 655 €
Poplatok za vybavenie víz do Juhoafrickej republiky (pre občanov SR) 15 €
Spolu 3 820 €
27.09.2019
10.10.2019
3 150 €
Základná cena 3150 €
Letiskové poplatky 655 €
Poplatok za vybavenie víz do Juhoafrickej republiky (pre občanov SR) 15 €
Spolu 3 820 €
04.10.2019
17.10.2019
3 150 €
Základná cena 3150 €
Letiskové poplatky 655 €
Poplatok za vybavenie víz do Juhoafrickej republiky (pre občanov SR) 15 €
Spolu 3 820 €
18.10.2019
31.10.2019
3 150 €
Základná cena 3150 €
Letiskové poplatky 655 €
Poplatok za vybavenie víz do Juhoafrickej republiky (pre občanov SR) 15 €
Spolu 3 820 €
25.10.2019
07.11.2019
3 150 €
Základná cena 3150 €
Letiskové poplatky 655 €
Poplatok za vybavenie víz do Juhoafrickej republiky (pre občanov SR) 15 €
Spolu 3 820 €
08.11.2019
21.11.2019
2 980 €
Základná cena 2980 €
Letiskové poplatky 655 €
Poplatok za vybavenie víz do Juhoafrickej republiky (pre občanov SR) 15 €
Spolu 3 650 €
27.12.2019
09.01.2020
3 580 €
Základná cena 3580 €
Letiskové poplatky 655 €
Poplatok za vybavenie víz do Juhoafrickej republiky (pre občanov SR) 15 €
Spolu 4 250 €

Odporúčame

Juhoafrická republika , +3 viac
14 dní
2 830 €
Juhoafrická republika , +6 viac

Južná Afrika Total

19.10. → 03.11.2018 +18 ter.
16 dní
3 540 €


 • 1 / 0