INR

indická rupia

1 EUR = 86.97 INR

Kurzy sú orientačné. Naposledy aktualizované 26. 10. 2021

Peniaze si budete meniť na miestnu, lokálnu menu. Podľa našich dlhoročných skúseností odporúčame mať so sebou eurá v hodnote minimálne 40 eur/deň (v tomto rozpočte nepočítame Vaše ubytovanie a prepravu), no ak plánujete kupovať hodnotnejšie kašmírske koberce či ručne robené umelecké predmety, vezmite si so sebou pokojne aj viac. India je síce jedna z najlacnejších oblastí na svete, ale vyhodenie si z kopýtka stojí aj tu dosť veľa. Indický subkontinent je aj o luxuse a raz, dvakrát sa oplatí skúsiť, to čo maharadža, či nová indická smotánka.

Dnes už je úplne jedno, či budete mať so sebou EUR alebo USD, pretože sa obe tieto meny dajú pohodlne zameniť v normálnych kurzoch. Ak so sebou beriete USD, tak dbajte na to, že bankovky nesmú byť špinavé, poškodené, natrhnuté alebo roztrhnuté a musia mať „veľké hlavy“, teda nové verzie USD. Inak vám USD nemusia chcieť zameniť.

Peniaze zamieňajte v zmenárni alebo v hoteli. Peniaze si môžete vybrať z bankomatu, no tie nájdete často len v modernejších častiach navštívených miest a nemusí byť vždy po ruke, keď to budete potrebovať, preto je potrebné mať so sebou aj hotovosť. V niektorých lepších reštauráciách sa dá platiť kartou, ale nie vždy sa na to dá spoľahnúť.