Tieto hotely v Indii odporúčame pre dobrý pomer ceny a slušnej kvality: 

Hotel Grand Imperial (Delhi) – Hotel Grand Imperial v štvrti zvanej Karol Bagh patrí k príjemným miestam na oddych od ruchu veľkomesta. Vo vnútri hotela sa nachádza vo vnútornom nádvorí reštaurácia s indickou kuchyňou, kde máte raňajky a izby sú rozmiestnené okolo neho na niekoľkých poschodiach. Sú priestranné, komfortné vybavené klimatizáciou, televíziou, minibarom, vlastnou kúpeľňou aj toaletou. Niektoré izby nemajú okná. V okolí hotela nájdete niekoľko podnikov, rušná nákupná ulica je vzdialená odtiaľto cca 10 minút chôdze a nájdete tu aj stanicu metra.

Hotel Lords Plaza (Jaipur) – 3* Hotel Lords Plaza v ružovom Jaipure ponúka kvalitné ubytovanie na okraji starého mesta, kam už nedolieha ruch trhovísk. Lords Plaza je moderný hotel s priestrannými izbami, v ktorých nechýba štandardné vybavenie trojhviezdičkových hotelov. Súčasťou hotela sú kvalitné raňajky a ak máte chuť, v hoteli nájdete aj reštauráciu s indickou, čínskou aj západnou stravou.

Hotel Atulyaa Taj (Agra) – Hotel Atulyaa Taj prekvapí svojou perfektnou polohou, pretože leží len cca 500 metrov od vstupu k Tádž Mahálu. Priamo oproti hotelu sú malé potraviny, niekoľko reštaurácii či podnikov, kde si viete posedieť. Na streche hotela nájdete osviežujúci bazén, viete si tu dať večeru s výberom indického jedla a ako bonus máte odtiaľto aj krásny výhľad priamo na Tádž Mahál. Izby majú moderné vybavenie, klimatizáciu, TV, chladničku, toaletu s kúpeľňou, ale nájdete tu aj kanvicu na prípravu kávy alebo čaju.

Hotel City Inn (Varanasi) – City Inn leží v modernej časti Varanasi len necelý kilometer od železničnej stanice. Ide o klasický, indický 3* hotel s komfortným a štandardným vybavením od klimatizácie, TV, chladničky až po toaletu, kúpeľňu či sejf. Súčasťou hotela je fitnes centrum a malé SPA centrum, kde si za extra poplatok viete dopriať aj masáž.

Hotel Lytton (Kolkata) – Kolkatský hotel Lytton sa nachádza priamo na známej ulici Sudder Street, ktorá patrí medzi najcentrálnejšie položené v celom meste. Z ulice vojdete na nádvorie a tak stojí hotel Lytton mimo ruchu na príjemnom mieste. Neďaleko hotela nájdete aj bazárové uličky a koloniálne stavby Kolkaty. Izby sú priestranné, vkusné a moderne zariadené. Sú čisté s vlastnou kúpeľnou aj sprchou, majú klimatizáciu, satelitnú televíziu, bezplatné wifi, kanvicu na čaj či kávu, chladničku, stôl aj kreslo. Priamo v hoteli sídlia aj tri reštaurácie a ďalšie nájdete do niekoľkých minút od hotela.

Hotel Vits (Aurangabad) – Moderný hotel Vits v centre Aurangabadu patrí medzi najlepšie hotely v rámci tohto zaujímavého mesta. Priamo v hoteli sa nachádza bazén pre svojich hotelových hostí a nájdete tu aj reštauráciu s indickou kuchyňou či bar, kde si môžete vychutnať indické pivo Kingfisher alebo pohárik indického rumu. Hotelové izby sú čisté, komfortné, priestranné s klasickým vybavením, kde nechýba vlastná kúpeľňa, toaleta, klimatizácia, wifi či iné drobnosti. Neďaleko od hotela sú ďalšie dve reštaurácie, ale aj dva supermarkety s potravinami či podnik s výborným streetfoodom.

Hotel Comfort Heritage Inn (Mumbai) – Comfort Heritage Inn ležiaci v mumbaiskej štvrti Byculla má zaujímavú polohu v indickej štvrti, kde nájdete naokolo viacero reštaurácii, podnikov, streetfoodu, ale aj cukráreň, malé potraviny a priamo naproti hotelu vyrástol aj kresťanský kostol. Do hotela sa vstupuje cez uličku s nádvorím, ktorá eliminuje ruch ulice a niekoľko poschodový komplex ponúka komfortné ubytovanie. Vedľa lobby hotela sa nachádza príjemná reštaurácia, kde budete mať ráno aj raňajky. Môžete si tu prečítať čerstvé noviny, pripojiť sa na wifi alebo si objednať indické pivo. Izby spĺňajú komfortný štandard ubytovania. Sú čisté, s vlastným sociálnym zariadením, televíziou či klimatizáciou. Nepatria k najväčším na našej ceste, ale to je pre Mumbai bežné.

Hotel Sagar (Bikaner) – 3* Hotel Sagar v centre Bikaneru nám trochu poodostrie palácový závoj, pretože leží v areáli palácového komplexu Lallgarh. Zdobia ho detaily tradičnej rádžastánskej architektúry a v podobnom duchu sa nesú aj čisté izby. Tie majú svoj klasický trojhviezdičkový štandard, klimatizáciu, televíziu či vlastné sociálne zariadenie a kúpeľňu. V hoteli sa viete aj najesť a na výber budete mať z indických, čínskych, ale aj európskych jedál. V hotelovom bare si doprajte pohár indického vína Sula alebo indický rum.

Hotel Rajmandir (Jaisalmer) – Hotel Rajmandir v Jaisalmeri je ozdobený 3 hviezdičkami a jeho devízou je poloha v starom meste len cca 500 metrov od pevnosti, za ktorou ste sem prišli. Hotel sa nachádza v starom, zrekonštruovanom, tradičnom dome a tak sa nadýchnete aj lokálnej architektúry. Izby sú vkusne zariadené v tradičnom štýle a tak okrem trojhviezdičkového štandardu počítajte aj so zaujímavými detailami, ktoré vám spríjemnia pobyt. Posedieť si môžete na hotelovej terase, kde si vypijete svoj masala čaj a napokon si z hotela vychutnáte panorámu mesta s pevnosťou.

Hotel Suraj Haveli (Jodhpur) – 3* Hotel Suraj Haveli leží priamo v centre starého Jodhpuru a tým pádom je všetko dôležité v meste okolo vás. K slávnej pevnosti Mehrangarh, ktorá je symbolom mesta je to z hotela len pár stoviek metrov, no stačí vyjsť na strechu hotela, kde si viete príjemne posedieť na čaji či na pivku a pred očami sa zjaví dokonalá panoráma krásnej pevnosti. Market a bazárové uličky s Hodinovou vežou sú odtiaľto len 5 minút chôdze. Izby sú čisté, útulné s vlastnou kúpeľňou aj toaletou, majú klimatizáciu, satelitnú televíziu a pripojíte sa aj na wifi.

Hotel Sarovar (Udaipur) – 3* Hotel Sarovar v rádžastánskom Udaipure leží len v samotnom srdci tohto príjemného mesta a výhľady na jazero Pichola si totálne zamilujete. Mnohé izby ponúkajú tento výhľad, no užijete si ho aj zo strechy, kde umiestnili reštauráciu. Určite tu aspoň raz skončíte pri skvelom indickom jedle, pretože Udaipur je práve o užívaní si pohody. Priestranné izby majú svoj 3* štandard, ktorý je doplnený o rôzne ďalšie príjemné detaily.

Luxusný stan (Puškar) – Indický Puškar je známy aj svojim púštnym okolím a tým, že ponúka ubytovanie v luxusných stanoch, aby ste si mohli viac vychutnať krajinu a drsnú prírodu. Stanov sa netreba báť, pretože si tu naozaj dali záležať a pripravili milé a slušné ubytovanie, kde nechýba takmer nič, čo by ste mali vo svojej hotelovej izbe. Ide o zážitok a na tento si budete pamätať ešte dlho. Súčasťou pobytu v stane je aj plná penzia.

Hotel Clarks Khajuraho (Khajuraho) – Kvalitné ubytovanie v Khajuraho ponúka hotel Clarks, kde si viete oddýchnuť nielen vo svojej izbe, ale aj v príjemnej reštaurácii či v hotelovom bazéne. Ak máte chuť, k dispozícii máte SPA centrum a večer vás môže zlákať dokonalá opekačka a chuť grilovaných kebabov. Izby sú čisté, zariadené od vlastnej kúpeľne, toalety cez klimatizáciu a satelitnú televíziu. Malá oáza oddychu na prahu fantastických chrámových komplexov.

The Zuri White Sands, Goa Resort & Casino (Goa) - plážový hotel. Jeden z najlepších plážových rezortov v Goa pri meraní pomeru cena - výkon. Nechajte sa ofukovať lenovým vetrom pri bazéne či sa prejdite po pieskovej pláži lemovanej palmami. Portugalcom táto oblasť pripomínala raj. Šesť reštaurácií a barov sa postará o to, že indickej kuchyne sa len tak ľahko nezbavíte. Izby sú moderne zariadené s vlastným balkónom.

Manaltheeram Ayurveda Beach Village (Kovalam) - Ajurvedský komplex Manaltheeram leží za mestečkom Kovalam v tichej a pokojnej oblasti, kde vás nebude rušiť doprava z cesty ani nič podobné, ale budete vnímať blízkosť oceánu a príjemné prostredie. Komplex sa nachádza na malom pahorku priamo nad plážou, odkiaľ máte nádherný výhľad. Špecializuje sa na ajurvédu a tak tu nájdete privátne priestory na rôzne procedúry a komplex ponúka viac než 50 terapeutov. K dispozícii sú nielen relaxačné masáže, terapie, ale aj kozmetické služby či lekcie jógy. Reštaurácia v rezorte ponúka aj špeciálnu ajurverdickú stravu, ale aj klasickú indickú či medzinárodnú kuchyňu. Izby sa nachádzajú v chatkách, no tie majú svoj štandard a tak v nich nájdete vlastnú toaletu, kúpeľňu, ventilátor, trezor, mramorovú dlažbu, ale aj moskytiéru a ďalšie drobnosti. V rezorte využijete aj bazén alebo ste o pár minút na pláži.

Samozrejme, náročnejším klientom odporúčame ísť do 4* a 5* kvality.

Zo 4* vyberáme:
Delhi – Hotel Jaypee Siddhartha
Jaipur – Hotel Park Prime
Agra – Hotel Crystal Sarovar Premiere
Varanasi – Hotel The Amayaa
Kolkata – Hotel Peerless
Aurangabad – Hotel Lemon Tree
Mumbai – Hotel Gordon House

Pre kvalitu indických hotelov platí heslo sky is the limit. Najlepšie hotely na svete nájdete práve v Indii. Chcete si užiť Indiu v luxusnom štýle podobne ako bohatí maharadžovia? Mysleli sme aj na to a máte si tak možnosť zvýšiť hotelový štandard na najluxusnejšie ubytovanie. Nižšie vyberáme najslávnejšie hotely Indie, v ktorých sa snúbi to najlepšie z celej krajiny. 

Hotel Imperial (Delhi) – 5* luxusný hotel Imperial v centrálnej časti Delhi si ešte pamätá svoje slávne časy koloniálnej Británie. Leží na dokonalom mieste, na slávnej ulici Janpath na okraji námestia Connaught Place, kde nájdete množstvo obchodov, butikov, reštaurácii aj barov. Priestranné izby s mramorovou podlahou sú vkusne zariadené príjemnými doplnkami a nechýba tu azda nič, čo by ste počas svojho pobytu mohli potrebovať. SPA v hoteli získalo niekoľko ocenení a ak si chcete oddýchnuť od indického ruchu, je tu pre vás skvelý bazén či fitnes centrum. Hotel Imperial si zakladá aj na dokonalej kuchyni a v celom hotelovom komplexe máte na výber niekoľko miest, kde si dať svoj obed alebo luxusnú večeru. Odporúčame sadnúť si do talianskej reštaurácie San Gimigniano alebo do reštaurácie 1911 s indickou aj medzinárodnou kuchyňou, kde spravia všetko pre vašu spokojnosť.

Rambagh Palace (Jaipur) – Už pri príchode do hotela máte pocit, že ste sa ocitli v paláci. Jaipur ako mesto maharadžov nie je svojej povesti nič dlžné a vás hneď dostane ten opojný pocit dokonalej Indie. Rambagh Palace vyniká tradičnou architektúrou, v ktorej sa spája odkaz starej Indie s moderným, márnivým luxusom. Priestranné a pohodlné izby sú zariadené v štýle maharadžov a posteľ s baldachýnom tu nie je žiadnym prekvapením. Z izieb sa vám ani nebude chcieť vychádzať von. To by však bola škoda, pretože by ste palác z roku 1835 nepreskúmali. Navštívite tu SPA centrum, fitnes centrum, dáte si indickú masáž alebo si užijete ajurvédu? Večeru si vychutnáte v luxusnej reštaurácii Rajput s rádžastanskou, indickou aj medzinárodnou kuchyňou.

Oberoi Amarvillas (Agra) – V celej indickej Agre by ste nenašli lepší hotel, než je luxusný hotelový komplex Oberoi Amarvillas. Pripomína luxusný maharadžov sen, podobne ako Tádž Mahál a obe komplex sú od seba vzdialené len niekoľko minút chôdze. Oberoi pôsobí ako malý kúsok raja, ktorý je prešpikovaný starostlivosťou o hosťa. Po návšteve Tádž Mahálu vám perfektne padne osvieženie v obrovskom bazéne alebo oddych vo vlastnej izbe s výhľadom na jeho kupolu. V hoteli si viete dopriať aj masáž alebo si užiť vlastnú, dokonalú kúpeľňu plnú doplnkov. Kamkoľvek sa v hoteli pohnete, obklopí vás tradičná mughalská architektúra v modernom ponímaní. Ak dostanete hlad, na výber máte zo štyroch reštaurácii, medzi ktorými však vyniká Esphahan s tradičnými, indickými špecialitami. Čo by ste však povedali na bar s cigarami, skvelým vínom, koňakom a výhľadom na Tádž Mahál?

The Taj Mahal Palace (Bombaj)  – Elegantné izby v exkluzívnom hoteli, kde nájdete jedenásť reštaurácií a barov, luxusné spa a bazény. Atmosféra na tej najvyššej úrovni. Heritage hotel postavený v saracénskom štýle v roku 1903 patrí k najslávnejším hotelom našej planéty. Poloha priamo pri Bráne do Indie, ale v prvom rade luxus, aký zažijete len v Indii. 560 izieb, 44 apartmánov. Vyberte si izbu svojich snov.

Grand Hyatt Kochi Bolgatty (Kochi) - vychutnajte si najlepší hotel, ktorý v meste aktuálne majú. Kedysi bol najluxusnejší hotel Taj Malabar, ktorý sa nachádza na opačnom konci jazera oproti Hyatt, no Hyatt aktuálne vedie v priečke najlepší hotel mesta. Má 248 luxusných izieb (rozloha od 41 m²) a 38 suít (rozloha od 240 do 318 m² podľa kategórie suity) s výhľadom na mesto, do záhrady alebo na jazero. V hoteli je k dispozícií aj luxusné Spa, Fitness a bazén. Samozrejmosťou sú elegantné reštaurácie a bar. Reštaurácia resp. kaviareň Malabar Vás prekvapí tradičným výberom jedál, recepty pochádzajú z Južnej Indie. Reštaurácia Thai Soul (pri bazéne) je inšpirovaná Thajskom a streetfoodom z Bangkoku, v brilantnom prevedení. Colony Clubhouse & Grill (na streche hotela) je inšpirovaná arabským svetom.

Taj Fort Aguada Resort & Spa (Goa) - plážový hotel. Doprajte si luxusný zážitok na plážach Goa v hoteli z renomovanej značky Taj a na chvíľu sa dotknite indického dizajnu, kultúry a pompy maharadžov. Hotel je postavený na mieste, kde stála portugalská pevnosť zo 16. storočia. Toto je miesto kde sa stretávajú hlavy štátov, hviezdy Bollywoodu a Hollywoodu, podnikatelia a ľudia na úrovni. Kľučky si tu podávali králi, maharadžovia a miestodržitelia, tak prečo by ste tu nemohli prísť aj Vy? Exkluzívna destinácia, exkluzívny indický hotel. Opáľte na sa pláži Sinquerim a vyskúšajte večeru v reštaurácii Morisco. Skúste odolať tigrím krevetám!

Najkrvavejšie festivaly sveta Prémiový blog

Prémiový blog Najkrvavejšie festivaly sveta

Pozor! Tento blog obsahuje množstvo násilných scén a krvi. Ak máte slabší žalúdok a nechcete vnímať inakosť kultúr, prosím, nečítajte dalej. Ak vás…

Dillí: chaos kultúr a náboženstiev Dillí

Dillí Dillí: chaos kultúr a náboženstiev

Dillí nemôžete definovať iba niekoľkými slovami. Mesto je na to príliš dynamické. Je to bohatá história nasýtená starými príbehmi, ktoré sa…

Himaláje – rady na cestu do najkrajších hôr sveta Prémiový blog

Prémiový blog Himaláje – rady na cestu do najkrajších hôr sveta

Hima – sneh a alaya domov - dve slová označujúce najvyššie pohorie sveta sa stali globálnym synonymom majestátnosti. Ako ich vnímajú ľudia, ktorí…

Najúspešnejší Indovia a Indickí boháči Prémiový blog

Prémiový blog Najúspešnejší Indovia a Indickí boháči

O Indii dnes koluje viac gýčov a predsudkov, ako o ktorejkoľvek inej krajine sveta. Mnohí v nej vidia akýsi duchovný ´pupok´ sveta, kam odídu na…