Najlepšie počasie na cestovanie po Španielsku nájdete na jar alebo na jeseň. Leto je obľúbené, ale je suché a horúce, zima naopak studená podobne ako u nás len s tým rozdielom, že tu bude viac stupňov. 

Jarné mesiace (marec – máj) sú na cestovanie týmito končinami úplne ideálne, pretože už sa skončila zima a prichádza príjemná klíma pre tých, čo nemajú radi extrémne horúčavy. Priemerné teploty v Madride aj Barcelone sa pohybujú v máji okolo 22-24 °C. Stredozemné more je v máji ešte studené, ľudia sa už kúpu, ale väčšina našincov by ho označila za studené. Andalúzia je na jar o pár stupňov teplejšia ako Madrid s Barcelonou a tak je tu bežná teplota v máji okolo 26 °C.

Letné mesiace (jún – august) sú v Španielsku na cestovanie stále populárne najlepšie. Pripravte sa však na to, že počas leta je v krajine suché, horúce podnebie, ktoré je na pobreží znásobené ešte všadeprítomnou vlhkosťou. Nie je prekvapením, ak teploty cez najhorúcejšie leto preskočia 40 °C hranicu. Najhorúcejšou oblasťou na ceste je Andalúzia.

Jesenné mesiace (september – november) Teploty začínajú po lete klesať, ale stále sa držia vo veľmi príjemných číslach a tak sa môžete začiatkom jesene pripraviť na cca 25-27 °C. Po jari je jeseň druhou obľúbenou sezónou na cestovanie po krajine. Koncom jesene už prichádza do niektorých severnejších regiónov chladné počasie, juh Španielska je stále aj v novembri okolo 20 °C. Andalúzia si aj v neskorú jeseň drží celkom príjemné počasie.

Zimné mesiace (december – február) majú výhodu toho, že už nie je turistická sezóna, ale počasie nebude najkrajšie. Madrid aj Barcelona majú počas zimných mesiacov teploty okolo 8-10 °C. Sevilla okolo 16-18 °C.

Počasie

Madrid - Počasie

Teplota vzduchu - Madrid

jan — 6°C
feb — 7°C
mar — 10°C
apr — 11°C
máj — 15°C
jún — 21°C
júl — 25°C
aug — 25°C
sep — 22°C
okt — 15°C
nov — 10°C
dec — 7°C

Aktuálne počasie

Madrid Počasie

jasná obloha

jasná obloha

25°C

Predpoveď 07.May

Východ slnka 07:06

Západ slnka 21:15

Cestuj vďaka čítaniu

Čítajte, rozširujte si obzor a zbierajte pri tom zľavové kódy na cesty s BUBO.