Letná olympiáda v nádhernom Paríži. Paríž nemusí byť len hlavným mestom módy či svetiel vo svete, ale aj všetkých letných športov.

Vypočujte si tento blog načítaný umelou inteligenciou.

Loading the Elevenlabs Text to Speech AudioNative Player...

Našli ste chybu? Kontaktujte nás.

Metropola Francúzska sa stane rekordérom. Olympijské hry bude hostiť už tretíkrát v histórii, čím dorovná Londýn a stane sa (zdieľane) najčastejším usporiadateľom OH. Predtým ich Parížania videli u seba doma v rokoch 1900 a 1924. To znamená, že v poradí 33. olympiáda sa bude konať v Paríži po nesmierne dlhej 100-ročnej pauze.

Kedy vypukne ošiaľ, čo všetko nás čaká a na čo všetko sa počas OH 2024 môžeme tešiť? Odpovedáme na najčastejšie otázky ohľadne športového sviatku roka. Ako najskúsenejší cestovatelia na slovenskom trhu vám v BUBO zároveň poradíme, kam sa vybrať v Paríži i celom Francúzsku, keďže olympiáda nebude ani zďaleka iba o jednom meste.

Otázky a odpovede k OH 2024 #

Kedy sa začnú olympijské hry?

Športový sviatok sa začne 26. júla a bude trvať celých 17 dní. Posledné zlaté medaily sa rozdajú 11. augusta. Aj tohto roku odštartuje letnú olympiádu tradičný otvárací ceremoniál.

Kde sa bude konať otvárací ceremoniál?

Úvod OH 2024 bude oveľa výnimočnejší, azda by sme mohli povedať, že ten najunikátnejší. Nebude totiž prebiehať na štadióne, ale priamo v uliciach mesta. Stane sa tak vôbec po prvý raz v histórii. Paríž chce ísť cestou otvorenosti k športu a miestom zahájenia olympiády budú Záhrady Trocadéro a rieka Seina. Vstupné bude pre väčšinu divákov zadarmo.

Po Seine sa budú plaviť športovci vyzbrojení (takmer) všetkými vlajkami sveta.

Po Seine sa budú plaviť športovci vyzbrojení (takmer) všetkými vlajkami sveta.

V praxi to bude prebiehať tak, že športovci budú nalodení na vodných plavidlách, ktoré ich vezmú po centre Paríža. Plaviac sa riekou budú mávať svojim fanúšikom. Celkovo absolvujú šesť kilometrov dlhú trasu končiacu práve v spomínaných záhradách pri Eiffelovej veži. Paríž má v pláne týmto krokom usporiadať najväčší otvárací ceremoniál v histórii OH. Očakáva sa prítomnosť 330 000 divákov. Tí uvidia naživo aj slávneho rapera Snoop Dogga, ktorý bude súčasťou tímu nesúceho olympijskú pochodeň.

Plán trasy:

Športovci sa budú plaviť Seinou od východu na západ. Prehliadka sa začne na moste Austerlitz vedľa Jardin des Plantes. Obíde dva ostrovy - Île Saint Louis a Île de la Cité. Pokračovať budú pomedzi atrakcie ako Parc Urbain La Concorde, Invalidovňa, Grand Palais a finišovať budú v Jardins du Trocadero.

Záverečný ceremoniál sa uskutoční už na štadióne, konkrétne na Stade de France.

Koľko športov uvidíme na OH 2024?

Celkovo sa môžeme tešiť na 329 športových súťaží, na ktoré sa rozvetví 32 športov. Z týchto športov bude 28 z takzvaného „tradičného jadra“. Pridajú sa skejtbording, športové lezenie či surfovanie, ktoré mali premiéru na OH 2020 v Tokiu. Úplne novým športom, ktorý bude mať v Paríži zastúpenie, je breakdance. Diskutovalo sa aj o elektronických športoch, tie však na týchto OH ešte zastúpenie mať nebudú, hoci všetko nasvedčuje tomu, že v blízkej budúcnosti sa tak stane.

Záhrady Trocadero pri Eiffelovej veži. Tu sa bude otvárací ceremoniál končiť.

Záhrady Trocadero pri Eiffelovej veži. Tu sa bude otvárací ceremoniál končiť.

Koľko športovcov a krajín uvidíme na olympiáde?

Celkovo sa ráta s účasťou približne 10 500 atlétov. Zastúpenie bude mať celkovo až 206 „krajín“. Ruskí a bieloruskí športovci sa na týchto OH budú môcť predstaviť iba pod neutrálnou vlajkou pre vojenskú agresiu na Ukrajine. Rovnako tak je na zozname „Tím utečencov“ pod vlastnou vlajkou akoby samostatný národ.

Tu je čiastočná odpoveď na otázku, prečo budeme na šampionáte vidieť 206 vlajok, kým vo svete je 193 suverénnych štátov a dva čiastočne uznané. Svoj status národa bude mať aj Portoriko patriace oficiálne pod USA. Taiwan sa zase predstaví ako „Čínsky Tchaj-pej“.

Koľko Slovákov sa predstaví na OH 2024?

Žiaľ, naša krajina bude mať najnižší počet zástupcov v histórii. Celkovo pošle do Paríža 28 atlétov. V Tokiu sme mohli vidieť 41 Slovákov.

Najväčšie šance na medailový úspech majú strelkyne Danka Barteková a Zuzana Rehák Štefečeková, ale aj vodní slalomári Jakub Grigar, Matej Beňuš, Eliška Mintálová či Zuzana Paňková.

Napriek veľkej snahe na OH 2024 napokon neuvidíme Petra Sagana, ktorý chcel súťažiť v horskej cyklistike.

Kto bude maskotom olympiády?

Unikátny bude v Paríži nielen otvárací ceremoniál, ale aj maskot, ktorým bude čiapka. Konkrétne malá červená Frýgická čiapka. Čiapky tohto druhu sa nosili v staroveku od Balkánu po Perziu a dostali meno podľa kráľovstva existujúceho na území Malej Ázie. Vo Francúzsku sa stali symbolom slobody v 18. storočí a období Veľkej francúzskej revolúcie.

OH po ďalšie roky:

  • ZOH 2026: Miláno a Cortina d'Ampezzo
  • LOH 2028: Los Angeles
  • ZOH 2030: Nice, Francúzske Alpy
  • LOH 2032: Brisbane
  • ZOH 2034: Salt Lake City

Olympijská dedina #

Nachádzať sa bude na predmestí Seine-Saint-Denis. Skompletizovali ju koncom februára. Nájdete tu 40 nízkopodlažných výškových budov na rozlohe 52 hektárov, v ktorých sa bude nachádzať dohromady 2 800 bytov. Celkovo táto olympijská dedina disponuje kapacitou na ubytovanie až 14 000 ľudí.

Čo sa stane s olympijskou dedinou po skončení OH? Väčšinu ubytovacích zariadení predajú súkromným majiteľom domov, niektoré však použijú aj ako študentské domy či sociálne byty.

Treba podotknúť, že každá z budov bude mať svoj špecifický tvar a využitie. Francúzsko pri ich výstavbe dbalo na ekológiu a udržateľnosť, ako to robíme aj my v BUBO.

Dojmy autora blogu z návštevy Paríža pred OH 2024:

Chaotické. Aj tak sa to dá vystihnúť jedným slovom. Paríž som navštívil viackrát a tohto roku aj necelé dva týždne pred olympiádou. Je to zlý čas na návštevu mesta ako takého. K jeho významným pamiatkam ako Invalidovňa, Záhrady Trocadéro či Námestie revolúcie sa vôbec nedá dostať. Mesto z veľkej časti obklopujú ploty oblepené reklamou na olympijské hry. Vidno však, že v meste to športovou udalosťou roka žije. Na každom kroku už od letiska, ktorému dominuje päť kruhov, nájdete stánky s oficiálnym merchom OH 2024, pomaly na každom strome visí vlajka hier a dokonca aj Eiffelovej veži po novom dominuje päť kruhov. Seinu obklopujú rozostavané tribúny a treba počítať aj s obrovskými dopravnými obmedzeniami a nekonečným zápchami vo všetkých častiach mesta. Pokiaľ chcete ísť do Paríža po prvý raz a vidieť všetky najznámejšie pamiatky, nerobte tak pred OH a ani počas nich. Už iba z dôvodu, že cena verejnej dopravy (a vlastne všetkých služieb) bude počas športovej udalosti dvojnásobná. Hotely v Paríži a okolí sú taktiež už na 99 % vybookované. Zažiť všetko okolo prípravy OH na vlastnej koži je však unikátny zážitok, a tým bude aj olympiáda samotná.

13 fotografií

Paríž pred vypuknutím OH 2024

Miesta konania OH 2024 #

Tu môžeme rozdeliť dejiská olympiády až na štyri kategórie – dejiská v úplnom centre Paríža, v jeho širšom obvode, po celom Francúzsku a na druhom konci sveta. Zaujímavosťou je, že isté športové disciplíny sa budú konať vyše 15 700 km od Paríža! K tomu sa ešte ale dostaneme, poďme na to postupne.

4 fotografie

Útržky z Paríža

Dejiská OH v centre Paríža #

Športy pod Eiffelovou vežou

Symbol mesta a turisticky najatraktívnejšia pamiatka. Športové disciplíny v Paríži sa budú naozaj konať pri najznámejších atrakciách mesta. Na tribúnach pod vežou v parku Champ de Mars bude sledovať plážový volejbal 12 000 divákov.

Športy v Grand Palais

Veľký palác so svojou ikonickou sklenenou strechou a s valcovou klenbou je v súčasnosti pre verejnosť zatvorený. Plne ho obnovia v roku 2025, no už tento rok si v ňom fanúšikovia budú môcť pozrieť šerm a taekwondo. Kapacita je 8 000 divákov.

Športy v Grand Palais Éphémère

V tomto prípade hovoríme o dočasnej exhibičnej hale v blízkosti Veľkého paláca. Tá bude hostiť judo a wrestling, bojové športy si pozrie 9 000 priaznivcov.

Športy v Invalidovni

Túto vojenskú nemocnicu postavili ešte za čias Ľudovíta XIV., pre zranených vojnových veteránov. Dnes tu nájdete gigantickú hrobku Napoleona a fanúšikovia športu sa budú môcť tešiť na lukostreľbu. Uvidia tu však aj finiš maratónu a, naopak, odštartuje tu cyklistická časovka.

Športy pri Moste Alexandra III.

Tu bude cyklistická časovka finišovať. Ide o najkrajší most v Paríži a podľa mnohých aj sveta. Diváci však odtiaľto uvidia aj triatlonistov.

Športy na Place de la Concorde

Na najslávnejšom Námestí revolúcie budú rozmiestnené tribúny pre zhruba 30 000 divákov. Tí tu uvidia skejtbording, basketbal 3x3, breakdance, ale aj cyklistiku (BMX freestyle).

Čierno-zlatá socha na Moste Alexandra III.
Foto: Martin Lipinský — BUBO

Športy v Trocadéro

Úžasné záhrady na druhej strane Seiny budú nielen dejiskom otváracieho ceremoniálu. Toto miesto zaháji cyklistické preteky mužov i žien. Profil cyklistickej trate bude vyhovovať najmä šprintérom, keďže pôjde o úplnú rovinku. Trocadéro však bude aj cieľovou líniou pre rýchlu chôdzu.

Štadióny v Paríži:

  • Park princov – domovský stánok PSG bude hostiť nielen zápasy skupinovej fázy, ale aj mužské a ženské futbalové finále. Budú sa tešiť domáci Francúzi, nadviažu Španieli na úspešné majstrovstvá Európy či Argentínčania na víťazné MS?
  • Roland Garros – štadión, na ktorom sa koná najslávnejší antukový turnaj sveta, zmenia organizátori na tvrdý povrch. Nielen tenisové zápasy tu uvidia tisíce divákov. Tešiť sa môžu aj na box.
  • Bercy Arena – atraktívna gymnastika a k tomu finále basketbalu. V 15-tisícovej aréne, ktorú chcú však organizátori zväčšiť na 20 000, sa tak (zrejme) predstavia aj hviezdy ako LeBron James či Steph Curry.
  • Paris Expo Porte de Versailles – Táto hala v Paríži má kapacitu pre 18 000 návštevníkov. Tí tu uvidia zápasy volejbalu, stolného tenisu, hádzanej, ale aj vzpieranie.

Dejiská OH v širšom obvode Paríža #

Stade de France

Pre Francúzov výnimočný štadión. V roku 1998 tu oslávili zisk titulu futbalových majstrov sveta. Stále hovoríme o Paríži, ale tentoraz o okrajovej štvrti Saint-Denis. Vyše 77 000 tu uvidí okrem záverečného ceremoniálu všetky atletické disciplíny vrátane tej najočakávanejšej na olympiáde – finále behu na 100 m mužov.

Na Stade de France sa uskutoční záverečný ceremoniál.

Na Stade de France sa uskutoční záverečný ceremoniál.

Yves du Manoir

V departmente Colombes sa nachádza hala pre pozemný hokej s kapacitou pre 15 000 divákov.

Paris La Défense Arena

Najmodernejšia parížska štvrť La Défense je plná mrakodrapov, vrátane preskleného Víťazného oblúka. Tu sa budú v uzavretej hale konať plavecké disciplíny či finále vodného póla.

Porte de La Chapelle Arena

V štvrti La Chapelle nájdete halu pre gymnastov, ale aj bedminton. Kapacita je 8 000 ľudí.

Paris Aquatic Centre

Krytá hala s bazénom v obvode Saint-Denis. Diváci si tu pozrú populárne skoky do vody.

Le Bourget

Tento mestský obvod vybudoval krásnu stenu pre športové lezenie, kde sa bude súťažiť práve v tejto disciplíne.

Arena Paris Nord

Obvod Villepinte ponúkne zázemie pre moderný päťboj, ale aj zápasy boxerov.

Palác vo Versailles - ťažko hľadať lepšie miesto na jazdecké disciplíny.

Palác vo Versailles - ťažko hľadať lepšie miesto na jazdecké disciplíny.

Športy vo Versailles #

Nádherný palác, v ktorom sa zdá, že sa združilo všetko zlato sveta. Atrakcia, ktorú nemôžete pri návšteve Paríža obísť. A dupľom to platí pre OH 2024.

Diváci tu uvidia viaceré športové disciplíny, no cestu sem budú merať najmä milovníci koní a priaznivci jazdeckých pretekov. Tešiť sa ale môžu aj na moderný päťboj, golf či dráhovú cyklistiku.

Športy vo Vaires-sur-Marne #

Obec, ktorá sa nachádza presne 36 km od centra Paríža, má jasnú športovú dominantu - Národný olympijský námorný štadión. Vaires-sur-Marne je sídlom Francúzskej federácie kanoistiky a kajaku. A práve sem sa budú upierať zraky slovenských fanúšikov, keďže v K1 a C1 tradične zabojujeme o medaily.

Športy v Châteauroux #

Pri tomto meste si už vskutku môžeme povedať, že sa nachádza ďaleko od Paríža. Châteauroux leží v departmente Indre medzi známejšími mestami Poitiers a Bourges. Od metropoly Francúzska ho delí 272 kilometrov.

Počas OH 2024 sa toto mesto zmení na centrum streľby. Konať sa tu bude 15 olympijských streleckých podujatí. Nádhernými dominantami mesta sú ako hrad Château Raoul, tak aj kostoly Saint-Martial, Saint-André a Notre-Dame. Zaujímavosťou je, že v tomto meste sa narodil aj slávny herec Gérard Depardieu.

Dominanta Lille - Belfry. Vystúpte hore a užite si top výhľady na mesto.

Dominanta Lille - Belfry. Vystúpte hore a užite si top výhľady na mesto.

Športy v Lille #

Tu už hovoríme o turisticky známejšom meste, kde má sídlo aj futbalový klub LOSC. Lille je vzdialené 220 km od Paríža. Na tunajšom 26-tisícovom Pierre Mauroy Stadium sa budú konať viaceré skupinové zápasy ako v basketbale, tak aj hádzanej. Tu započnú svoju cestu za medailami LeBron James či Nikola Karabatič.

Do mesta, ktorému dominuje Katedrála Lille či farebné Hlavné námestie, nemôžete ísť bez toho, aby ste navštívili jeho najznámejšiu stavbu – Belfry. UNESCO veža, ktorá sa stala už pomyselným symbolom mesta, ponúka tie najkrajšie panoramatické výhľady na Lille.

Dostať sa do Lille je jednoduchšie, než sa na prvý pohľad zdá. Ak priletíte do Paríža, nasadnite na rýchlovlak TGV. Ekvivalent trasy Bratislava – Banská Bystrica prekonáte za menej ako hodinu. Ešte rýchlejšia je však cesta z Bruselu jedným z dvojice rýchlovlakov Thalys/Eurostar. Do Lille sa prepravíte za 35 minút, keďže tieto dve mestá delí iba 111 km. Uvidíte dve krajiny v jednom a ulovíte unikátny zážitok.

Najväčšie hviezdy OH 2024:

  • Katie Ledecky (USA, plávanie)
  • Simone Biles (USA, gymnastika)
  • Iga Swiatek (Poľsko, tenis)
  • Eliud Kipchoge (Keňa, maratón)
  • Nikola Karabatič (Francúzsko, hádzaná)
  • LeBron James, Steph Curry (USA, basketbal)
  • Novak Djokovič (Srbsko, tenis)

Výhľad na prístav v Marseille, ktorý privíta športovcov - jachtárov.
Foto: Viktor Háber — BUBO

Športy v Marseille #

Paríž má oproti Marseille značnú nevýhodu – nie je obklopený otvoreným morom. Najväčší prístav Francúzska a najstaršie mesto krajiny tak očakávane poslúži ako stredisko jachtingu. Na Roucas Blanc Olympic Marina sa pohodlne bude zmestiť 5 000 divákov, ktorí si vychutnajú jachtárske disciplíny.

Absolútnym „must do“ je vyjsť na baziliku Notre-Dame de la Garde a vychutnávať si panorámu Marseille. Určite uvidíte aj ikonický štadión Vélodrome, kde sa, možno trochu prekvapivo, nebude konať dráhová cyklistika. Milovníci futbalu však neprídu o zápasy najpopulárnejšieho tímového športu na svete. Dokonca sa tu budú konať dva semifinálové duely.

3 fotografie

Nádherné Marseille

Do Marseille sa lieta priamo z Viedne. Pokiaľ toho chcete vidieť viac, zamierte do Nice, kde tohto roku finišovali aj slávne preteky Tour de France (práve kvôli olympiáde). Aj toto provensálske mesto bude hostiť futbalové zápasy. Do Marseille sa odtiaľ dostanete vlakom TGV za 2 hodiny a 30 minút.

Cesta z Paríža do Marseille taktiež nezaberie dlho. Vlak TGV prekoná trasu medzi najväčšími dvomi mestami Francúzska za 3:40 hod., pričom prekonáte takmer 800 km.

Futbalové štadióny, ktoré budú využité počas OH 2024:

  • Parc des Princes, Paríž – kapacita 48 500 divákov
  • Stade Vélodrome, Marseille – kapacita 67 300 divákov
  • Parc Olympique Lyonnais, Lyon – kapacita 59 100 divákov
  • Stade Matmut Atlantique, Bordeaux – kapacita 42 100 divákov
  • Stade Geoffroy-Guichard, Saint-Étienne – kapacita 41 900 divákov
  • Allianz Riviera, Nice – kapacita 35 600 divákov
  • Stade de la Beaujoire, Nantes – kapacita 35 300 divákov
Park princov v Paríži bude hostiť futbalové finále.

Park princov v Paríži bude hostiť futbalové finále.

Olympijské hry na Tahiti #

Áno, čítate správne. Francúzsko je krajina, ktorá je roztrúsená po celom svete. Má najviac časových pásiem (12) a patria jej aj exotické územia ako Francúzska Guyana v Južnej Amerike či Francúzska Polynézia v Oceánii. Tá je absolútnym etalónom plážového raju a luxusu.

Predstavte si, že nasadnete do lietadla v Paríži. Absolvujete dlhý let na Tahiti (15 700 km) s prestupom v Los Angeles, pristanete a stále ste vo Francúzsku. A hoci je krajina obklopená v rámci Európy ako Stredozemným morom, tak aj Atlantickým oceánom, pri výbere miesta konania surfistických disciplín siahla po najväčšom luxuse.

Surfistické vlny oblasti Teahupoo budú nielen lákadlom fanatických surfistov, ale aj tých vôbec najlepších športovcov na vlnách na svete. Keď trafíte dobrý čas, vlna má vyše sedem metrov.

„Ešte v roku 2002 toto miesto nikto nepoznal. Dnes svojím menom toto miesto predbieha dokonca havajské Pipeline. Swell je tu na Tahiti dlhý, spôsobený búrkami kdesi v južnom Pacifiku a silným vetrom. Ak si to chcete vyskúšať, pozor na korale, ktoré sú dosť blízko a ak padnete, je to o to nebezpečnejšie,“ píše o tomto mieste Ľuboš Fellner.

Dnes sa v Teahupoo nachádza betónová surfistická vlna, kde si urobíte klišé fotku na Instagram a potom môžete ísť skúmať krásy ostrova.

Prečítajte si komplexné blogy od najscestovanejšieho Slováka Ľuboša Fellnera, ktorý prešiel ako jediný Slovák všetkých päť častí Francúzskej Polynézie:

3 fotografie

Útržky z Tahiti

Olympijské hry 2024 budú pestré a výnimočné. Od otváracieho ceremoniálu po surfistické disciplíny na opačnom konci Zeme. Vybrať sa po stopách olympiády sa oplatí, nech už vás vaše kroky nasmerujú kamkoľvek v Paríži, jeho okolí, po celom Francúzsku, ba dokonca po svete. Fandite tým najlepším a pri cestách okolo sveta si vyberajte rovnako.

Tak ako sa to počúvalo? Urobil som príliš veľa chýb? Ak áno nahlás nám to prosím. No ak sa ti naša práca v BUBO páči daj vedieť svojim známym. Toto čítanie o svete je veľmi pozitívne, rozvíja človeka a ja by som na tvojom mieste už nič iné nečítal. Inak práve mi napadlo, včera som načítaval dva skvelé blogy, to je až neuveriteľné čo tí sprievodcovia BUBO vedia. Fakt super! Čítajte náš cestovateľsky magazín na bubo.sk lomené blog a budete šťastnejší. Alebo aspoň budete vedieť viac o šírom svete. Do skorého počutia priatelia.

Viktor Háber

Viktor Háber

Viktor Háber

Interne prezývaný novinár. Zanietený redaktor, ktorý sa stará o obsahovú a gramatickú zložku textov BUBO. Píše a edituje blogy, nechýba mu vášeň pre cestovanie a ako výborný vodič už stihol precestovať väčšinu krajín Európy a tiež Afriky, kde šoféroval dlhú trasu od Kapského Mesta k Viktóriiným vodopádom. Od detstva miluje prírodu a veľkomestá USA a jeho snom je navštíviť vzdialené kúty sveta ako Peru, Japonsko či Nový Zéland.

Obľúbený zájazd z BUBO katalógu:
Južná Amerika - raz za život

Zo zájazdu:

Viktor Háber

Posledná úprava článku | Prečítané: 1178

Mohlo by Vás zaujímať

Vianočné trhy v Európe. Ktoré patria medzi naj?
Prémiový blog

Prémiový blog Vianočné trhy v Európe. Ktoré patria medzi naj?

Dôvodov, prečo sa tešiť na Vianoce, je veľa. Tradičné vianočné trhy sú určite jedným z nich. Veď to poznáte - hra svetiel, vyzdobený vysoký…

Viktor Háber 25 min. čítania
So Štefánikom okolo sveta
Prémiový blog

Prémiový blog So Štefánikom okolo sveta

Štefánik sa bežne vníma najmä ako generál - zakladateľ česko-slovenského štátu. Je nám potešením prezentovať vám ho ako CESTOVATEĽA a pozývame vás…

Ľuboš Fellner 56 min. čítania
10 najmenej navštevovaných krajín sveta
Prémiový blog

Prémiový blog 10 najmenej navštevovaných krajín sveta

Organizácia Spojených národov (UNWTO - UN World Tourism Organisation) vedie dlhé roky štatistiky počtu turistov v krajinách celého sveta. Najviac…

Olympijské hry 2024 v Paríži
Blog

Blog Olympijské hry 2024 v Paríži

Letná olympiáda v nádhernom Paríži. Paríž nemusí byť len hlavným mestom módy či svetiel vo svete, ale aj všetkých letných športov.

Viktor Háber 17 min. čítania
Paríž - najznámejšie pamiatky sveta
Paríž

Paríž Paríž - najznámejšie pamiatky sveta

Čo vám napadne ako prvé pri spomenutí mesta Paríž? Metropola Francúzska, stelesnenie luxusu, hlavné mesto módy, mesto lásky, mesto svetla,…

Viktor Háber 52 min. čítania
Tour de France – najkrajšie miesta, ktoré sa oplatí vidieť
Blog

Blog Tour de France – najkrajšie miesta, ktoré sa oplatí vidieť

Cyklistická Tour de France je tradičným lákadlom pre turistov. Nielen preto, že môžu vidieť najlepších športovcov sveta, ale zočiť aj krásy úžasnej…

Viktor Háber 14 min. čítania
Blogov

Odporúčame tieto zájazdy

F

Európa  

Francúzsko


náročnosť

6 dní

Trvanie

1136 2185€
K

Európa  

Andorra, Španielsko, Francúzsko


náročnosť

8 dní

Trvanie

1942 2490€
K

Európa  

Francúzsko


náročnosť

8 dní

Trvanie

2145 2860€
K

Európa  

Anglicko, Belgicko, Veľká Británia, Francúzsko


náročnosť

8 dní

Trvanie

2072 2960€

Získajte prístup
k exkluzívnym ponukám
a informáciám.