Hotely v Bolívii s dobrým pomerom ceny a kvality:

Odporúčané hotely v La Paz:

Príjemný 4* Hotel Mitru v bolívijskom hlavnom meste, La Paz, sme si v BUBO veľmi obľúbili. Nachádza sa 5 minút jazdy od námestia Plaza de San Francisco a aj Plaza Murillo. V hoteli sa nachádza len niečo cez 20 izieb. Izby sú čisté a veľké. K dispozícii je minibar, trezor, TV, wifi, spotrebič na prípravy kávy a čaju. Súkromné kúpeľne sú štandardne vybavené drobnou kozmetikou, fénom a uterákmi. V priestrannej hotelovej jedálni sa poskytujú chutné raňajky od 7:00 rána formou bufetu a potom sa už poberiete spoznávať bolívijský život a jeho krásy. Je to čistý a príjemný hotel s priateľským servisom a moderná, komfortná a bezpečná voľba v blízkosti dôležitých turistických atrakcií v centre diania. Hotel poskytuje dostatok komfortu pre oddych, pokoj a relax pred celodenným programom v chaotickom La Paze.

Vynikajúci hotel je aj La Casona Boutique Hotel. Dokonalá poloha v centre starého La Pazu, pri Bazilike San Francisco a kúsok od Trhu čarodejníc. La Paz môžete obdivovať z jeho hornej terasy a vychutnávať v dolnej reštaurácií. V hoteli sa nachádza jedna z najlepších reštaurácií v celom meste. Priestranné izby sú čiste a minimalisticky zariadené. Hotel poskytuje dostatok komfortu pre oddych a relax pred ďalším programom. Súkromné izby disponujú s trezorom, minibarom, TV a s privátnymi kúpeľňami, ktoré sú vybavené základnou kozmetikou, fénom a uterákmi. Raňajkový bufet je plný dobrôt, ovocia, džúsov, horúcich hraniek, chutných malých palaciniek a pod. Niektoré izby nebudú mať výhľad vzhľadom na centrálnu polohu hotela, ktorá je väčšou výhodou. Príjemný koloniálny šarm v hlavnom meste Bolívie.

Svoje pohodlie a komfort sme našli aj v špičkovom hoteli Real Plaza Hotel & Convention Center, ktorý má  zaujímavú reštauráciu na vyššom poschodí s výhľadom na mesto. Odporúčame Vám ísť sem aspoň 1x na večeru a zadívať sa na mesto, ktoré sa ukladá na spánok.

Sagarnaga Hotel je 3* hotel v centre hlavného mesta Bolívie. Poloha hotela je jednoznačne strategická. Ste len pár metrov od katedrály a uličky čarodejníc, kde nájdeme množstvo farebných suvenírových obchodov. Hľadali ste tie pestrofarebné deky, svetríky, čiapky či rukavice z alpaky ako darčeky pre svojich blízkych? Tak tu ich kúpite. Každá z izieb je nefajčiarska a má TV, súkromnú kúpeľňu a wifi. Ráno si pochutnáme na kontinentálnych raňajkách a bolívijskej kávičke. Podobný štandard spĺňa aj hotel Estrella Andina, ktorý sa nachádza neďaleko tohto hotela a tiež spĺňa stredný juhoamerický štandard. 

Ubytovanie počas presunu cez Salar de Uyuni a Altiplano: táto časť cesty Bolíviou je veľkou expedíciou, na ktorú sa treba iba tešiť. Tu sa presúvate v džípoch po soľnej púšti a Altiplane. Noc strávime v jednoduchých ubytovniach bez internetu. Je potrebné si uvedomiť, že cestovný ruch do tejto časti sveta ešte nedorazil a aj preto je Salar de Uyuni cestovateľský sen mnohých z Vás. Treba to zažiť kým je čas! Chýbajú tu však hotely a infraštruktúra, na ktorú ste zvyknutí v mestách, ale ak sa na to pripravíte, výrazne nepocítite túto absenciu. Odporúčame mať so sebou svoj vlastný uterák (tu ho využijete), toaletný papier a hygienické potreby. V izbách nebudú zásuvky. Tie sú len v spoločenskej miestnosti. Ak máte svoj power bank (externú nabíjačku), tak tu ju využijete. Zážitkom je aj krásna noc plná hviezd uprostred ničoho. Veríme, že sa aj Vám podarí toto dobrodružstvo precítiť. Odmenou sú scenérie, na ktoré nikdy nezabudnete, no a tie fotografie, ktoré bude možno každý závidieť! V izbách bývajú matrace, vankúše s čistým povlečením a k dispozícii je dostatok diek. Niektorí turisti si radi zoberú na tento pobyt aj malý spratný vlastný spacák (kvôli hygienickým dôvodom), no stali sa už aj také prípady, že deky im úplne postačovali a spacák vôbec nevyužili. Rozhodnutie či brať spacák teda ponecháme na Vás. Izby sú väčšinou spoločné, typu hostel. 

Odporúčané hotely v Sucre:

Mi Pueblo Samary Boutique Hotel - šarmatný hotel, ktorý vyrástol na mieste koloniálneho domčeka si zachoval svoje staré čaro a vyšperkoval ho do butique hotela.

Hotel Monasterio - aj tento hotel Vám ponúka koloniálny šmrnc, ktorý sa Vám v Bolívii určite zapáči. 4* hotel, luxusné izby dotiahnuté do detailov a príjemný personál. Presunom do raňajkovej miestnosti obdivujete zachovalé steny pôvodnej stavby a pritom nestráca nič z elegancie a výnimočnosti.

Parador Santa María La Real - elegantné ubytovanie v Parado Santa Maria ponúka panoramatickú terasu, kde budete radi tráviť svoje voľné chvíle pri kávičke a necháte sa omámiť s výhľadmi na mesto. Budova hotela pochádza z 18, storočia a podarilo sa im ju krásne a decentne zmodernizovať a prispôsobiť potrebám náročným hosťom. Nachádza sa iba dva bloky od hlavného námestia.  

V Bolívii, tak ako v celej Južnej Amerike nie je zvykom kúriť, preto môže byť cez noc na izbách na naše pomery chladnejšie a odporúčame zobrať si so sebou teplé oblečenie. Zvláštnosťou môže byť pre Vás aj fakt, že niektoré hotely majú okná izieb orientované do interiéru a nie na ulicu, zároveň sú teda bez výhľadu. V Bolívii je takýto typ hotelových izieb bežnou praxou. 

S nižším štandardom treba rátať v oblasti Salar de Uyuni. Ak tam smerujete, buďte pripravnený  na to, že tam chýbajú kvalitnejšie hotely strednej triedy v prijateľnej cene. 

Pri check-ine v hoteloch je zvykom nechať ako garanciu za ďalšie využité hotelové služby (telefón, internet, raňajky a pod.) detaily Vašej kreditnej/embosovanej platobnej karty. Toto sa týka konzumácie v hoteli, izbový bar atď. Ak žiadne ďalšie hotelové služby nevyužijete, tak peniaze Vám budú refundované resp. z karty Vám nikto nič nestiahne. Nemusíte mať obavy, nech nám to pripadá akokoľvek zvláštne, je to absolútnou samozrejmosťou. Majte svoju kreditnú/embosovanú platobnú kartu so sebou. Zo skúseností, kreditné karty majú zábezpeku odblokovanú do 48 hodín, debetné karty cca 10 dní. Táto doba závisí od Vašej banky.

Výšková choroba a aklimatizácia Prémiový blog

Prémiový blog Výšková choroba a aklimatizácia

Prekvapujúco to nie je nedostatok fyzickej pripravenosti, ale výšková choroba, ktorá zabráni ľudom dostať sa na vrchol Mont Blancu, Kilimandžára,…

Ako sme prežili Cestu smrti Blog

Blog Ako sme prežili Cestu smrti

Na dobrodružnej expedícii po Južnej Amerike sme sa s našou BUBO skupinou dostali aj do magickej Bolívie. Okrem iných krás tejto krajiny tu máme…

Peru, Bolívia Blog

Blog Peru, Bolívia

Výnimočný zájazd po stopách starých Inkov, vhodný pre každého dobrodruha, ktorý sa nebojí prekonávať nadmorské výšky a túži po objavovaní…

10 najpopulárnejších ciest do Ameriky 2022 Blog

Blog 10 najpopulárnejších ciest do Ameriky 2022

79 ciest na americký kontinent od Aljašky po Hornov Mys. Ktoré si vyberáte najčastejšie?