Bolívia je krajina, ktorá je z Európy ťažšie dostupná. Väčšina cestujúcich si jej návštevu preto spojí s Peru alebo Chile, kde na medzinárodné letisko v Lime a v Santiago de Chile, pravidelne lietajú z Európy letecke spoločnosti ako KLM, Air France alebo Iberia.

Z Limy je možnosť dokúpiť si lokálne prelety, napr. Lima - La Paz, La Paz - Santiago de Chile. Avšak, ak tieto prelety nebudete mať zakúpené v rámci medzinárodnej letenky pod jedným rezervačným kódom, odporúčame Vám zakúpiť si takéto lokálne prelety s dostatočným časom na prestup. 

Itinerár uvedený tu nižšie je len orientačný, aby ste mali približnú predstavu o dĺžke letov

IB3123  Viedeň - Madrid 19:40 - 22:50

(let trvá 3hod a je operovaný lietadlom typu Airbus A320)

LA2485 Madrid - Lima 0:35 - 6:50

(let trvá 12hod 15min a je operovaný lietadlom typu Boeing 787)

LA2698 Lima - La Paz 8:40 - 11:40

(let trvá 2hod a je operovaný lietadlom typu Airbus A319)

LA893 La Paz - Santiago de Chile 8:24 - 12:14

(let trvá 2hod 50 min a je operovaný lietadlom typu Airbus A320)

LA706 Santiago de Chile - Madrid 19:55 - 12:50

(let trvá 12hod 50 min a je operovaný lietadlom typu Boeing 787)

IB3122 Madrid - Viedeň 16:00 - 19:00

(let trvá 3hod a je operovaný lietadlom typu Airbus A320)

Riaďte sa vždy údajmi na Vašej letenke a následne informáciami leteckej spoločnosti, údajmi na obrazovkách a hláseniami na letisku. Informácie o časoch odletov ako aj o leteckej spoločnosti sa môžu hocikedy zmeniť. Všetky uvedené časy na Vašej letenke budú miestne a zohľadňujú aj časový posun. Do lietadla si zvoľte pohodlné oblečenie a pite dostatok tekutín (hlavne dostatok vody).

Na dlhé lety Vám BUBO, najväčší predajca luxusných leteniek na Slovensku, odporúča využiť triedu Business! Prileťte do svojho cieľa oddýchnutý. V BUBO Vám radi poradíme. 

Online check-in: registráciu na let, kedy sú udelené konkrétne miesta v lietadle, je možné robiť v čase 48 hodín až 4 hodiny pred odletom podľa podmienok jednotlivých leteckých spoločností. Mnohé letecké spoločnosti k online check-inu vyžadujú údaje ako dátum narodenia, číslo pasu a dátum expirácie pasu. Ak máte dva cestovné pasy, vždy zadávajte údaje, z toho pasu, na ktorý pocestujete. 

Online check-in odporúčame spraviť vopred, ešte z pohodlia domova. Každopádne, aj pri najlepšej vôli sa stane, že online check-in nefunguje, miesta pre pasažierov sú už vopred vybrané alebo rozdelili spolucestujúcich. Žiaľ, online check-in niekedy neviete ovplyvniť nakoľko ide o systém leteckej spoločnosti. V takomto prípade prebieha registrácia až na letisku pred odletom. 

Je nevyhnutné, aby ste prišli na letisko minimálne 2,5 hodiny pred plánovaným odletom, kvôli bezproblémovému check-inu resp. odovzdaniu veľkej batožiny na let a kvôli bezproblémovej bezpečnostnej kontrole. Choďte preto vždy s dostatočným predstihom a rátajte s tým, že môžu byť dopravné zápchy, zlé počasie, porucha. Cestovanie nie je zadarmo a je lepšie radšej mať na letisku o jednu kávu viac, ako zmeškať krásnu cestu kvôli pár minútam. Kontroly na letiskách sú v tejto dobe prísnejšie a zdĺhavejšie.