Pas platný minimálne 6 mesiacov po návrate Áno *
Víza Nie
Povinné očkovanie proti žltej zimnici Nie
Covid-19 - podmienky vstupu Áno **

* Informáciám o cestovných dokladoch venujte zvýšenú pozornosť

** Do Izraela môžu vstúpiť zaočkovaní alebo prekonaní, pokiaľ neboli v krajine na červenom zozname za posledných 14 dní a spĺňajú nasledovné podmienky:

Zaočkovaní – za plne zaočkovaného sa považuje cestujúci po 2. dávke pri dvojdávkovej vakcíne schválenej WHO (všetky na Slovensku schválené spĺňajú podmienku), pričom druhá dávka musí byť podaná 15 a viac dní pred príletom do Izraela a nie viac ako 180 dní pred odletom/odchodom z Izraela. V prípade Johnson&Johnson sa za dve dávky považuje jedna dávka. Posilňujúca 3. dávka (Booster) je akceptovaná ako potvrdenie o zaočkovaní.

Prekonaní – pokiaľ máte minimálne jednu dávku a prekonali ste ochorenie v rozmedzí 8 (pred vstupom) a 190 dní (pred odchodom z Izraela) a máte o tom patričné, digitálne overiteľné dokumenty: potvrdenie o prekonaní a NAAT výsledok testu, ktoré sú zaznamenané v EU systéme. Pokiaľ nebude možné overiť tieto dokumenty, vstup do Izraela bude zamietnutý.

Všetci potrebujú mať negatívny výsledok PCR testu nie starší ako 72 hodín pred odletom. Výsledok testu musí byť z akreditovaného laboratória digitálne overiteľný – odporúčame s QR kódom.

Pred odletom vyplňte formulár nie viac ako 48 hodín. Po vyplnení získate „Green pass“ ako povolenie na nástup do lietadla. Potvrdenie majte v elektronickej alebo tlačenej podobe a uchovajte ho až po definitívny vstup do krajiny, budete sa ním preukazovať aj po prílete.

Všetci, ktorí prilietajú do Izraela sa podrobia ďalšiemu PCR testu. Tento si hradí každý sám. Na záver vypĺňania formuláru budete k tejto úhrade vyzvaní. Cena jedného testu je 80 šekelov – cca 25€. Na výsledok testu počkáte v izolácii v hoteli. Niekto môže byť podrobený aj serologickému vyšetreniu na protilátky, ktorého výsledok taktiež obdržíte podobne ako aj výsledok PCR testu po prílete.

BUBO organizuje mesačne stovky zájazdov a vstupné informácie pravidelne aktualizujeme k všetkým našim cestám. Pre našich klientov vybavíme aj nevybaviteľné. Pokiaľ cestujete individuálne, overte si aktuálne podmienky na príslušných úradoch danej krajiny.

Mal zabiť svojho syna Prémiový blog

Prémiový blog Mal zabiť svojho syna

Putujem po stopách proroka Abraháma od mesta, kde sa narodil, až po jeho hrob. Prichádzam na jednotlivé miesta, pýtam sa a hľadám odpovede. Prečo…

Marco Polo Prémiový blog

Prémiový blog Marco Polo

Bol, či nebol v Číne? Priniesol Marco Polo špagety do Číny, papierové peniaze a okuliare z Mongolska a vyspal sa so stovkou Tibeťaniek? Do konca…

Päť dôvodov, prečo milujem Jeruzalem Prémiový blog

Prémiový blog Päť dôvodov, prečo milujem Jeruzalem

Jeruzalem je nevyčerpateľné mesto. Má v sebe všetko od príbehov, legiend, histórie, turbulencií až po niečo neopísateľné a podmanivé. Jeruzalem je…

Za múrmi Jeruzalema: Olivová hora a Betlehem Betlehem

Betlehem Za múrmi Jeruzalema: Olivová hora a Betlehem

Po celodennej prehliadke Jeruzalema sa vydávame za jeho stredoveké múry spoznať aj nemenej dôležité okolie. Už počas prehliadky Chrámovej hory sme…