DÁvame prácu miestnym komunitám na celom svete

postavili sme nemocnicu v kambodži

znížte si uhlíkovú stopu pri každom zájazde

ponúkame slow traveling plný výnimočných zážitkov

Prinášame pomoc do postihnutých regiónov

Madagaskar, ostrov nám známy predovšetkým kvôli príbehu o dobrodruhovi Móricovi Beňovskom, je štvrtým najväčším na svete. Vzhľadom k svojej polohe blízko rovníka a histórii dlhodobej nedotknuteľnosti oplýva jedinečnou biodiverzitou, ktorú nenájdeme nikde inde na svete. Svojou panenskou prírodou však vystavil nás – civilizáciu – horkej skúške. Dokážeme zachovať jeho jedinečnú flóru a faunu ? Prebuďme spoločne cestovný ruch, pomôžme obnoviť v krajine ekonomiku a zaručme sa za to, aby kultúra a tradície domorodých obyvateľov nevymizli z tohto sveta.

Fauna a flóra na Madagaskare

Hoci sa to na prvý pohľad môže zdať nepravdepodobné, aj niektoré druhy mäsožravých rastlín majú v súčasnosti problém udržať svoju populáciu. Ničením celých ekosystémom, lovom zveri a rúbaním lesov sa zo svojho prirodzeného prostredia vytrácajú viaceré druhy živých organizmov, medzi ktoré patrí aj potrava pre mäsožravé rastliny. Na zájazdoch s BUBO ich s nami môžete obdivovať na ich “domovskom” ostrove a apelovať na ochranu madagaskarskej prírody.

Mäsožravé rastliny
Fauna a flóra na Madagaskare
Lokálne tradície

Lokálne tradície

V mnohých kultúrach je smrť vnímaná ako ďalšie veľké životné dobrodružstvo. Smrťou sa nič nekončí a pohreb je doslova oslavou života zosnulého, na ktorej sa schádzajú jeho rodina a priatelia. Na základe klimatických zmien nastalo sucho. Kvôli nemu nie je úroda, niet obživy, neexistuje obchod a teda ani prísun peňazí. Kvôli tomu sa musia miestni vzdať svojich tradícií. Zdá sa, akoby sa život na Madagaskare rútil do záhuby. Bez nejakých apokalyptických predpovedí a scenárov nás táto situácia v BUBO veľmi mrzí a pravidelne sme v kontakte s naším partnernom na ostrove, aby sme boli maximálne informovaní. Chceme byť súčasťou dialógu o budúcnosti krajiny, ktorá mohla a stále môže byť rajom na Zemi.

Tanec s mŕtvymi

Ochrana národných parkov

BUBO sa hrdo hlási k ekonomickej podpore miestnych národných parkov, ktorú zastrešuje spolu so svojím miestnym partnerom. Každý náš zájazd, ktorý s nami absolvujete, je aspoň malou nádejou pre záchranu viac ako tisícky jedinečných druhov, ktoré obývajú tento biodiverzitný priestor.

Viac o národných parkoch
Ochrana národných parkov
Madagaskar bojuje s hladomorom

Madagaskar bojuje s hladomorom

Ostrov samozrejme v prvom rade potrebuje zastaviť klimatické zmeny, čo je v aktuálnej dobe v podstate neuskutočniteľné. V druhom rade však potrebuje potraviny a peniaze. BUBO sa v spolupráci s naším miestnym partnernom snaží pokračovať v rozvíjaní cestovného ruchu a podporovať tak miestne obyvateľstvo. Treba však hľadať aj ďalšie riešenia pomoci, pretože kríza, ktorá sa rozpútala, len tak rýchlo neskončí a bude sa šíriť po celom africkom kontinente.

Viac o projekte

Test našej civilizácie

Malou nádejou pre ostrov sú nárazové finančné príjmy, ktoré pochádzajú buď zo zo spoplatnenia vstupu do národných parkov alebo spoplatnenia samotného výskumu v národných parkoch. Zdá sa však, že tieto impulzy nie sú dostatočné a príroda Madagaskaru potrebuje podporu širokého spektra ľudí z celého sveta. BUBO so svojím miestnym partnerom prispieva na ochranu národných parkov aj vďaka svojim klientom, ktorí ostrov s nami navštevujú. Idea udržateľnosti by nemala byť problém v zemi, kde miestni obyvatelia nestratili nádej a spolu s nami veria v lepšie zajtrajšky.

Viac o projekte
Test našej civilizácie
K

Afrika  

Madagaskar


náročnosť

14 dní

Trvanie

5825
K

Afrika  

Lesotho, Eswatini, Madagaskar, Juhoafrická republika


náročnosť

21 dní

Trvanie

6110