Madagaskar nepatrí k najlacnejším, ale ani k najdrahším krajinám. Cenovo sa pohybuje približne na našej úrovni.

Ako vreckové Vám odporúčame sumu cca 60 € / deň s tým, že to je aj s rezervou. Nepočítame tu však Vaše ubytovanie a prepravu. Je úplne jedno, ktorú menu si zoberiete, keďže kurzy eura, dolárov, libier sa tak ako u nás menia každým dňom. Po prílete si vyberte z bankomatu alebo si vymeňte v zmenárni prvých 200 eur na lokálnu menu.

Väčšina cestujúcich preferuje hotovosť a ako dodatočnú zábezpeku platobnú kartu. Táto kombinácia je ideálna. V Antananarivo je výmena v zmenárni zdĺhavejšia. Potrebujete pri nej pas a budete vypĺňať formulár s domácou adresou, adresou hotela a kontaktnými údajmi. Pokiaľ budete vyberať hotovosť z bankomatu, používajte výhradne bankomaty umiestnené priamo v budovách bánk. Je to najbezpečnejšie. 

Bežný obed stojí okolo 10-15 eur a je na výber aj z mnohých lacnejších jedál. Sami viete koľko míňate. Niekto minie viac a dopraje si aj luxusnú večeru a "vyhodí si z kopýtka", iný nie. Ak budete chcieť využiť viac výletov, vstupov, atrakcií, zoberte si viac. Platí zásada, že je lepšie mať so sebou radšej viac peňazí a priniesť ich naspäť domov, akoby Vám mali chýbať na miestach, kam sa už možno nikdy nevrátite.

← Peniaze a meny (zoznam krajín)

K

Afrika  

Madagaskar


náročnosť

14 dní

Trvanie

3874 5165€
K

Afrika  

Lesotho, Eswatini, Madagaskar, Juhoafrická republika


náročnosť

21 dní

Trvanie

4711 6730€

Akcia sa končí o

- dní - hod -min -sek

CESTOVATEĽSKÉ NOVINY

ZISTIŤ VIAC