4 komfortné novinky

4 komfortné novinky

Aj tento rok sme Vás chceli prekvapiť. Krajším katalógom, lepšou a krajšou stránkou a mnohými cestovateľskými novinkami. Pre Vašu ľahšiu orientáciu som vybral 4 komfortné novinky, ktoré stoja za Vašu pozornosť.

Veľký okruh Havajskými ostrovmi. Naposledy som navštívil tieto exotické ostrovy po úchvatnej ceste Mikronéziou a bral som ich ako povinnú zástavku na ceste domov. Hovoril som si, že americký Havaj sa im nemôže rovnať. A potom som si do denníka zapísal toto:
Všetko je inak! Havaj je geniálny. Práve som vyliezol z čistučkého mora na pláži pri našom hoteli, ktorá má prezývku Best in America s nádherným výhľadom na sopky. Pred vlnobitím ju chránia lávové skaliská. Zobral som si, našťastie, šnorchel, lebo už po dvadsiatich metroch som sa stretol s nádhernou karetou. Korytnačka si lieta v oceáne a zo mňa si nič nerobí. Aloha! Ťažká pohoda. Oddychujeme v nekonečnom bazéne, kde sa voda bazénu stráca opticky v mori. Z každej z excelentných reštaurácii uvidíte západ slnka nad oceánom. Prieplavom medzi hlavným ostrovom Maui a menšími ostrovčekmi sa preháňajú veľryby, ktoré sem tiež chodia dovolenkovať z Aljašky. Úplný raj. Niektorí sa surfujú na ostrove Oahu, iní išli lietať helikoptérou nad údoliami a ostrovnými útesmi Maui a Molokai. Ďalší šnorchlujú nad sopečným kráterom ponoreným v mori. Cez deň golf, podvečer havajská lávová masáž, večer homáre a pikantné mušle v pomarančovej omáčke v Longhi's, polnočné kúpanie pri splne. Komu je lepšie? Big Island je ten pôvodný Havaj a prešli sme ho celý. Miestny Volcano National Park právom chráni UNESCO. Najaktívnejší vulkán planéty a najväčšia aktívna sopka sveta (Mauna Loa).   Na džípoch sme vyšli aj na najvyšší kopec sveta. A našli tu sneh! Na Havaji som sa ešte neguľoval. Teda, už áno. Dole na juhu blízko čiernych pláží sa zastavujeme na kávovej plantáži, kde miestna káva získala ocenenie pre najlepšiu kávu USA. Skúšame zemitú a kokosovú kávičku a zakusujeme ju makadamovými orechmi. Koncom mesiaca tu má koncert Bob Dylan. Havaj je geniálny. 

Program na Havajských ostrovoch máme prepracovaný do dokonalosti. Odporúčam milovníkom exotiky aj skutočného luxusu na úrovni. 

Ďalšia veľmi zaujímavá novinka je cesta Kolumbia, Ekvádor. Kolumbia je dnes jednou z najbezpečnejších krajín Južnej Ameriky a vďaka tomu, že neláka bežných turistov magnetmi typu Machu Picchu, pláží Ria či ľadovcami Patagónie, budete ju mať ešte vždy takmer sami pre seba. Pritom je nádherná. Ktorá iná krajina ponúka krásu Ánd aj kúpanie v Karibiku? Kávové plantáže v Armenii aj farebné uličky koloniálnej Cartageny tu chráni UNESCO. Múzeum zlata v Bogote patrí k najlepším zbierkam predkolumbovského umenia v Južnej Amerike, uvidíte aj soľné bane a bájne Eldorado. Toto je dobrý tip pre skúsených cestovateľov. Cestu spájame s návštevou Ekvádoru. Quito pokladám za najkrajšie hlavné mesto Južnej Ameriky a stáť na rovníku či zjednávať na indiánskych trhoch je vždy zábava. V Baňose spolu nahliadneme do Amazonského pralesa a ak chcete vidieť ešte viac, pridajte si k ceste aj plavbu na Galapágy. Výborná novinka v Južnej Amerike

Alebo poďme celkom ďaleko od rovníka. 80 stupňov severnej zemepisnej šírky... Keď som pred pár rokmi skočil do arktických vôd na severnom póle, zamiloval som sa do chladných odľahlých končín našej planéty. Aj Európa vie byť nádherná a exotická. Ak máte radi zimu, chcete vidieť ľadové medvede a nórske súostrovie, ktoré navštívil máloktorý Nór, poďte s nami tento rok na Špicbergy. V okolí hlavného mestečka Longyearbyen žije 3000 často hladných ľadových medveďov a v obchodoch Vás vítajú nápisy: Všetky ľadové medvede v tomto obchode sú už mŕtve. Prosím, odložte si zbraň u našich zamestnancov. Nesmiete tu chovať mačky, ulice tu nemajú čísla a zomrieť tu je nelegálne. Naozaj! Štyri noci za nekonečných polárnych dní na luxusnej lodi okolo Špicbergov mi znie ako dobrý plán na leto. 

A kvarteto komfortných noviniek (NOVINKY 2018) uzatvorím našou cestou do Kambodže. Pripravil som ju pre Vás spolu s Martinom Bandžákom, mojím dlhoročným priateľom a riaditeľom humanitárnej organizácie Magna. Naše cesty do Vietnamu a Kambodže sú už roky veľmi obľúbené a takmer každá z nich sa končí vaším prianím vidieť z Kambodže viac. Teraz máte možnosť. Pripravili sme výbornú cestu mimo vyšliapaných turistických chodníčkov, s kvalitným ubytovaním, v malej skupine a v snahe ponúknuť Vám viac. Pri rozhodovaní Vám možno pomôže aj fakt, že celý výťažok tejto cesty venujeme nášmu spoločnému projektu BUBO stavia nemocnice v Kambodží. Viac informácií na www.bubo.sk/magna

Ľuboš Fellner

Ľuboš Fellner

Ľuboš Fellner

Zakladateľ a srdce cestovnej kancelárie, zodpovedný za kvalitu zájazdov a nové programy, vynikajúci sprievodca s nadhľadom na všetkých kontinentoch-kamkoľvek na mape ukážete. Prešiel všetky krajiny sveta ako prvý Slovák. Do mnohých sa vracia opakovane. V Indii bol 45x, ale aj Pobrežie Slonoviny či Burkina Faso prešiel krížom štyrikrát.

Už 30 rokov pripravuje prvoexpedície. V roku 2012 zorganizoval pri príležitosti 100. výročia dobytia južného pólu plavbu na Antarktídu. O rok dobyl severný pól. Veľakrát precestoval Oceániu-Polynézia, Melanézia a Mikronézia. Od roku 2000 sa venuje Afrike a na Slovensku ani v Čechách nenájdete nikoho, kto by Afriku poznal lepšie. 

Ako vyštudovaný lekár s atestáciou sa venuje cestovateľskej medicíne a zrealizoval cesty s názvom Ebola tour (Západná Afrika 2015) a Zika tour (Brazília 2016). Má na starosti bezpečnosť našich klientov a zdravotné poradenstvo. Pre svojich sprievodcov je k dispozícii 24 hodín denne, aby poradil v prípade problémov.  Ľuboš vždy vybaví nevybaviteľné, interne ho prezývame BOSS.

Obľúbený zájazd z BUBO katalógu
Posledný raj (expedícia)

Zo zájazdu: Najkrajšie pamiatky sveta

Miro

Posledná úprava článku | Prečítané: 1915x

Mohlo by Vás zaujímať

Blogov

Odporúčame tieto zájazdy

K

Ázia  

Vietnam, Kambodža


náročnosť

16 dní

Trvanie

2100
K

Ázia  

Mjanmarsko, Laos, Kambodža


náročnosť

14 dní

Trvanie

2820
F

Ázia  

Mjanmarsko, Laos, Kambodža


náročnosť

14 dní

Trvanie

2820
K

Ázia  

Vietnam, Kambodža


náročnosť

16 dní

Trvanie

2500

BUBO Covid garancia

Vrátenie peňazí pri pozitívnom teste