DÁvame prácu miestnym komunitám na celom svete

postavili sme nemocnicu v kambodži

znížte si uhlíkovú stopu pri každom zájazde

ponúkame slow traveling plný výnimočných zážitkov

Prinášame pomoc do postihnutých regiónov

Dovolenka v USA ponúka pre každého niečo. Na svoje si prídu milovníci veľkých miest, piesočnatých pláží, nočného života aj krásnej prírody. Celý svet sa snaží byť ekologický a Amerika nie je výnimkou. Prečítajte si viac o ekologických projektov na miestach, ktoré v BUBO navštevujeme.

Čistíme národný park

Mimo údolia sa v Yosemite zriedka nachádzajú odpadkové koše. Z tohto dôvodu noste so sebou ruksak, tašku alebo malý sáčok, aby ste si po sebe upratali. Počas vášho výletu pozbierajte všetky odpadky, ktoré zanechali ostatní. My v BUBO nikdy neodchádzame s prázdnymi rukami. Ak máte deti, urobte pre ne hru, aby ste zistili, kto dokáže nazbierať najviac odpadu. Motivujte ich. To im poskytne zábavný spôsob, ako sa naučiť cennú lekciu.

Viac o projekte
Čistíme národný park
Las Vegas čerpá energiu zo slnka

Las Vegas čerpá energiu zo slnka

Las Vegas – pravdepodobne hlavné hlavné mesto Ameriky, čo sa týka spotreby, sa postupne stáva udržateľnejším. Las Vegas sa nachádza uprostred púšte, takže využitie slnečného žiarenia sa zdá byť skvelý nápad. Doteraz ide o najväčší projekt v meste, ale predpokladá sa, že nebude posledným. Nové pole, vyvinuté a spoluvlastnené spoločnosťami Invenergy a dcérskou spoločnosťou American Electric Power, ktoré sa zaoberajú trvalo udržateľným energetickým riešením, je najväčším celosvetovým projektom v priemysle s priamym zdrojom obnoviteľnej elektriny.

Obnoviteľné zdroje sú trendy

Trvalo udržateľná doprava

Obyvatelia San Francisca sú každý deň konfrontovaní s dopadmi klimatických zmien. Požiare, záplavy, vlny horúčav, zlá kvalita ovzdušia, ohrozenie zdravia ľudí a planéty. Do roku 2030 by najmenej 80 % všetkých výletov do San Francisca malo predstavovať nízkouhlíkové výlety – cesty tranzitom, chôdzou alebo bicyklom – a do roku 2040 má mesto za cieľ mať nulové čisté emisie. My v BUBO sa presúvame po USA vlastnými tranzitmi a v prípade San Francisca radi využívame miestnu mestskú dopravu, ktorá ponúka mnohé benefity.

Viac o projekte
Trvalo udržateľná doprava
Ekologický Grand Canyon

Ekologický Grand Canyon

Grand Canyon má zavedené mnohé trvalo udržateľné postupy, vrátane silného recyklačného programu vo verejných aj obytných oblastiach v rámci parku, zariadenia na rekultiváciu vody, ktoré premieňa odpadovú vodu na vodu bezpečnú na použitie na zavlažovanie a toalety, programu kompostovania odpadu a koncesionárske operácie a vozový park kyvadlových autobusov na čistý stlačený zemný plyn. Do Grand Canyonu a okolitých atrakcií zavítame vždy aj my v BUBO s našou skupinou. Tešíme sa z nových ekologických riešení, ktoré tu pribúdajú ako huby po daždi.

Prečítajte si viac

Biodiverzita USA sa rozširuje

V 19. a 20. storočí sa podarilo lovcom kompletne vyhubiť jedinú veľkú mačku žijúcu v severnej Amerike. Jaguáre mali historické rozšírenie od juhoamerickej Argentíny až po dnešné USA. Tu mali svoj domov až po oblasť Grand Canyonu. Vďaka poľovaniu na ne z celej oblasti dnešného USA vymizli a až posledné roky sa začali objavovať ojedinelé informácie o ich návrate. Biológovia a ochranári majú z týchto nových informácií obrovskú radosť a sústreďujú úsilie na ochranu a podporu týchto šeliem v USA.

Návrat jaguárov do USA
Biodiverzita USA sa rozširuje
K

Amerika  

Spojené štáty americké (USA)

12.06. → 26.06. +13 termínov

náročnosť

15 dní

Trvanie

3912 4890€
E

Amerika  

Spojené štáty americké (USA), Kanada


náročnosť

12 dní

Trvanie

4800
K

Amerika  

Spojené štáty americké (USA), Kanada


náročnosť

7 dní

Trvanie

2249 2585€
K

Ázia   Austrália a Oceánia   Amerika  

Francúzska Polynézia, Dubaj (SAE), Tahiti, Spojené štáty americké (USA), Srí Lanka, Singapur, Nový Zéland, Maldivy

13.11. → 06.12.

náročnosť

24 dní

Trvanie

8496 10620€