Pas platný minimálne 6 mesiacov po návrate Áno
Víza  Nie
Povinné očkovanie - žltá zimnica Nie
Covid-19 - podmienky vstupu Áno*

* Do Bolívie môžu vstúpiť plne zaočkovaní (vrátane booster dávky) cestujúci vo veku 5 a viac rokov. Ak ste sa nezaočkovali proti COVID-19 resp. nemáte plné očkovanie proti COVID, tak budete potrebovať negatívny RT-PCR test (starý najviac 72 hodín pred vstupom) alebo antigénový test (starý najviac 48 hodín pred vstupom). 

Formulár:

Je potrebné mať vyplnený príjazdový formulár a povinné poistenie, ktoré pokrýva náklady na hospitalizáciu a liečenie ochorenia COVID-19 počas pobytu.

Bolívia postupne zavádza aj online vstupný zdravotný formulár. Link a návod na jeho vyplnenie nájdete tu: Vstupný formulár do Bolívie. Ak Vám vyplnenie nefunguje a stránka hlási výpadok, nemajte obavy, tento formulár Vás nechajú vyplniť pri vstupe do Bolívie.

Po príchode do Bolívie odporúčame mať pripravené nasledovné dokumenty. Tie majte vytlačené alebo stiahnuté v mobile: elektronická letenka, doklad o rezervovanom ubytovaní, doklad o zaočkovaní proti covid alebo negatívny výsledok testu, vyplnené vstupné formuláre. Pracovníci letiska do týchto dokumentov nahliadnu, poskytnú vám QR kód, cez ktorý si registrujete svoj pobyt v krajine.

BUBO organizuje mesačne stovky zájazdov a vstupné informácie pravidelne aktualizujeme k všetkým našim cestám. Pre našich klientov vybavíme aj nevybaviteľné. Pokiaľ cestujete individuálne, overte si aktuálne podmienky na príslušných úradoch danej krajiny.

Výšková choroba a aklimatizácia Prémiový blog

Prémiový blog Výšková choroba a aklimatizácia

Prekvapujúco to nie je nedostatok fyzickej pripravenosti, ale výšková choroba, ktorá zabráni ľudom dostať sa na vrchol Mont Blancu, Kilimandžára,…

Ako sme prežili Cestu smrti Blog

Blog Ako sme prežili Cestu smrti

Na dobrodružnej expedícii po Južnej Amerike sme sa s našou BUBO skupinou dostali aj do magickej Bolívie. Okrem iných krás tejto krajiny tu máme…

Peru, Bolívia Blog

Blog Peru, Bolívia

Výnimočný zájazd po stopách starých Inkov, vhodný pre každého dobrodruha, ktorý sa nebojí prekonávať nadmorské výšky a túži po objavovaní…

10 najpopulárnejších ciest do Ameriky 2022 Blog

Blog 10 najpopulárnejších ciest do Ameriky 2022

79 ciest na americký kontinent od Aljašky po Hornov Mys. Ktoré si vyberáte najčastejšie?