Pokiaľ chcete do Namíbie priletieť, máte dve možnosti. Prílet do hlavného mesta Windhoek, kde sa 42km východne nachádza medzinárodné letisko Hosea Kutako, alebo na malé medzinárodné letisko Walvis Bay na atlantickom pobreží. Walvis Bay má medzinárodné spojenie len s Kapským mestom a Johannesburgom. Do Windhoeku lieta jediný priamy let z Európy z nemeckého Frankfurtu (Edelweiss/Air Namibia). Zo Slovenska je najkomfortnejšie spojenie práve cez spomínaný Frankfurt, alebo cez etiópsku Addis Ababa (Ethiopian airlines), alebo katarskú Dohu (Qatar Airways). Najlepšie spojenie je s Johannesburgom, kadiaľ prilieta množstvo medzinárodných cestujúcich.

Druhou a veľmi častou možnosťou je príchod po zemi zo susedných krajín. Návštevníci, ktorí spájajú viacero krajín do jednej cesty často cestujú po zemi. Hlavnými hraničnými prechodmi sú:

  • Noordoewer (JAR smerom do Kapského mesta)
  • Nakop (JAR smerom do Johannesburgu)
  • Buitepos (Botswana smerom do Maun a Gaborone)
  • Ngoma (Botswana smerom do Kasane a následne Victoria Falls v Zimambwe)
  • Wenela (Zambia smerom do Lusaky a Livingstone)

Do Angoly po zemi prechádza minimum turistov, tu sú dva najčastejšie využívané prechody Ruacana a Oshikango.


Cestná sieť v Namíbii je relatívne hustá vzhľadom k počtu obyvateľov. Z celkového počtu cca 50.000 km je len 8.000 km asfaltových. Prašné cesty sú podľa dôležitosti udržiavané na pravidelnej báze. Tie najdôležitejšie ťahy sú udržiavané v podstate neustále.

Veľmi populárna v Namíbii je dovolenka "na vlastnú päsť". Požičiate si auto a šoférujete si po krajine sami. V takomto prípade pozor na kvalitu ciest. Pri strete s oprotiidúcim autom spomaľte (v prípade odstreleného kamienka eliminujete možnosť rozbitia čelného skla), dávajte pozor na výmoly a sledujte okolie. Z trávy popri ceste môže kedykoľvek vyskočiť menšie či väčšie zviera. Dodržiavajte rýchlosť. Aj keď krásne, prašné a prázdne cesty lákajú k vyššej rýchlosti, policajti merajú aj na tých najodľahlejších miestach. Autá z požičovne majú často zabudované GPS zariadenie, ktoré kontroluje rýchlosť. Pri prekročení odošle SMS na lokálnu sim kartu (pokiaľ takú máte) a v prípade že takto porušíte predpisy 3x, nebude vám platiť poistka za auto a všetky prípadné škody hradíte v plnej výške. V prípade, že míňate odstavené auto uprostred namíbskej ničoty, je dobrým zvykom zastaviť a spýtať sa, či je všetko v poriadku. Nikdy neviete, kedy budete potrebovať prípadnú pomoc vy. Nezabudnite na kvalitnú navigáciu. V Afrike sa nám vo všeobecnosti osvedčila navigácia MapsMe, ktorá je zdarma a funguje aj bez pripojenia na internet (offline).

V rámci krajiny funguje autobusová sieť, ktorá zachádza do väčších mestečiek a osád. Autobusy tu však nechodia veľmi často a tak pohyb týmto spôsobom je pre turistov náročný. Medzimestské a medzinárodné linky bývajú vypredané dlho vopred. Osobná železničná doprava je tu v podstate neexistujúca.

Pokiaľ chcete využiť rýchlu a komfortnú dopravu, hľadajte možnosť leteckej prepravy. Je tu sieť menších letísk aj v odľahlých oblastiach. Malé lietadlá fungujú ako akési letecké taxi.

Ak máte zaplatenú cestu s cestovnou kanceláriou, mali by ste byť od týchto problémov oslobodení.

K

Afrika  

Zimbabwe, Zambia, Namíbia, Juhoafrická republika, Botswana


náročnosť

20 dní

Trvanie

4850
K

Afrika  

Namíbia


náročnosť

15 dní

Trvanie

4960
K

Afrika  

Zimbabwe, Zambia, Namíbia, Botswana


náročnosť

14 dní

Trvanie

3980
​Windhoek – vstupná brána do čarovnej Namíbie Windhoek

Windhoek ​Windhoek – vstupná brána do čarovnej Namíbie

Windhoek je jednou z najmladších metropol sveta, veď je hlavným a najväčším mestom krajiny, ktorá si svoju nezávislosť vydobyla až v roku 1990 –…

Martin Hrnko, Viktor Háber 9 min. čítania
Veľká päťka alebo 23 zvierat pre rok 2023 Prémiový blog

Prémiový blog Veľká päťka alebo 23 zvierat pre rok 2023

Naša planéta je úžasným miestom, kde ešte stále môžete natrafiť na autentickú divokú prírodu aj s jej obyvateľmi - fascinujúcimi divými zvieratami…

Martin Karniš 46 min. čítania
Veľký prehľad afrického safari Prémiový blog

Prémiový blog Veľký prehľad afrického safari

Vyberte si safari na mieru pre vás. Afrika je obrovský kontinent, preto je dobré, ak vám odborník poradí, kam ísť do Afriky. Martin Karniš je…

Martin Karniš 15 min. čítania
Ako si užiť najväčší kaňon Afriky - Fish River Canyon Blog

Blog Ako si užiť najväčší kaňon Afriky - Fish River Canyon

Rozbité vraky áut rozmiestnené po ceste v nehostinnej púšti obklopené unikátnymi stromami, vejúca suchá slama a v dohľade púštne hory a gigantický…

Viktor Háber 15 min. čítania

Predaj sa začína o Viac

- dní - hod -min -sek