Hotely v Namíbii s výborným pomerom ceny a kvality:

Alte Kalkofen Lodge (Keetmanshoop) – rodinná lodge, ktorá pozostáva z bungalovov postavených v blízkosti pôvodného farmového domu, kde bola aj železničná stanica. Leží na území rodinnej farmy na divú zver. Zvieratá môžete pozorovať či už zo svojho bungalovu, alebo z terasy počas večere. Pár desiatok metrov od terasy je napájadlo, večer nasvietené, kam prichádza zver piť. Môžete sa ísť v rámci voľna prejsť s doprovodom a hľadať zver v okolí lodge v bushi. Toto miesto je známe aj najväčšou zbierkou fascinujúcich sukulentných rastlín rodu Lithops. Hovorí sa im aj kvitnúce kamene. Pozrite sa na ne zblízka, na niektoré budete potrebovať aj lupu, ktorá je v „sklenníku“ k dispozícií. Majitelia sa o Vás osobne budú starať, pani domáca pripraví večeru, ktorá býva fantastická a opäť prevažne z lokálnych produktov priamo z farmy. Izby poskytujú všetok potrebný luxus a vybavenie.

Little Sossus Lodge (Sesriem) – ďalšia z rodinných lodgí uprostred „ničoho“. Nachádza sa na okraji národného parku Nauklupt, v blízkosti Piesočného mora (UNESCO). 20 chatiek je vybudovaných z miestneho kameňa, sú rozľahlé s priestrannými kúpeľňami a terasou s posedením a výhľadom na savanu. Nezriedka sa stane, že priamorožce alebo pštrosy prídu do tesnej blízkosti lodge. Pri centrálnej budove je reštaurácia s barom, terasa s posedením a malý bazén, kde sa môžete ovlažiť v púštnej horúčave. Podávaná večera býva vynikajúca a každý si môže vybrať z viacerých možností. Jednou z hlavných atrakcii tohto miesta je nočná obloha. Národný park Naukluft a práve táto jeho časť je považovaná za jedno z najlepších miest na pozorovanie hviezd na svete. Pokiaľ sa v nočnej a hlavne južnej oblohe nevyznáte, stiahnite si niektorú z aplikácií, ktorá Vám pomôže sa na oblohe zorientovať a nájsť tie najzaujímavejšie hviezdy, planéty a súhvezdia.

Avani Hotel and Casino (Windhoek) – hotel postavený v centre mesta na hlavne ulici mesta. V blízkosti sa nachádzajú všetky miestne atrakcie a pamiatky a tak sa všade dostanete pešo. 173 izieb ponúka 4* štandard. Hotel ponúka reštauráciu s barom Stratos s výhľadom na mesto a okolie, kam sa určite vyberte po zotmení (alebo počas modrej hodinky s fotoaparátom). K dispozícii je voľná Wi-Fi, posilňovňa a bazén. V rámci hotela je aj kasíno, kde si môžete vyskúšať šťastie v hre. Hotel patrí do siete Avani, ktorá ponúka vysoký štandard služieb.

BON hotel (Swakopmund) – menší mestský hotel s 34 izbami v centre mesta a len pár minút pešo od pláže a pár minút z centra mesta. Dodržiava 4* štandard a izby majú k dispozícií stanicu na kávu a čaj, klimatizáciu, trezor, sušič na vlasy, satelitnú TV. V hoteli sa nachádza telocvičňa, miestnosť s masážami, vnútorný 25 metrový bazén a sauna. Swakopmund v dnešnej dobe ponúka viacero kvalitných hotelov, nakoľko sa z tohto mesta stáva svetoznáme miesto odpočinku. Miestni obyvatelia Namíbie Swakopmund pozná už dlho, teraz je čas na objavovanie Pobrežia kostier zo strany cudzincov.

Twyfelfontein Country Lodge (Twyfelfontein) – táto jedinečná lodge je usadená v skalách miesta zvaného Tyfelfontein, čo znamená „pochybný prameň“. V jeho tesnej blízkosti, a dokonca aj priamo v tesnej blízkosti recepcie, sa nachádzajú skalné petroglyfy (skalné rytiny) pochádzajúce od miestnych pôvodných obyvateľov ľudí známych ako krováci. Bungalovy s izbami sú rozdelené do jednotlivých blokov na úpätí hory. Pred bungalovmi je umelé napájadlo, kam sa chodia napiť rôzne zvieratá. Najčastejšie tu uvidíte rôzne druhy antilop, ale prichádzajú sem aj vzácne púštne slony. 56 izieb je postavených v africkom štýle. Každá izba má stropný ventilátor a moskytiéru nad každou posteľou. Vzhľadom k polohe mimo civilizácie a získavaniu elektrickej energie zo solárnych panelov, klimatizácie tu nie sú, tak ako na väčšine podobne odľahlých miest. Bazén si tu však neodpustia a môžete si dopriať osviežujúci kúpeľ pod reštauráciou a barom. Večera je tu často spestrená krátkym hudobným vystúpením zamestnancov lodge. Budete z tohto miesta nadšení.

Opuwo Country lodge (Opuwo) – unikátne umiestnená lodge. Leží na vrchole hory nad mestom Opuwo s výhľadom do Kaokolandu, miesta kde žijú ľudia kmeňov Himba, Zenda a Herero. Lodge má 12 izieb s klimatizáciou, sušičom na vlasy, stanicou na kávu a čaj, chladničkou s minibarom (extra), TV a kúpeľňu s toaletnými potrebami. V centrálnej budove sa nachádza reštaurácia, kde sa podávajú všetky jedlá. Priľahlý bar s drevenou terasou s výhľadom na krajinu ponúka čapované pivo (pokiaľ je dostupné) a v sezóne ako chuťovku k pivku v podobe pražených húseníc mopane, amasonja. Pred reštauráciou je veľká terasa s nekonečným bazénom s výhľadom do širokej krajiny Kaokolandu. Wi-Fi je k dispozícií v centrálnej budove, kde nájdete aj suvenírový obchod a miestnosť s masážami.

Mokuti Etosha Lodge (Etosha) – lodge sa nachádza pri východnej bráne do národného parku Etosha. Leží na oplotenom pozemku v susedstve tohto parku. V rámci areálu žijú zvieratá, mnohé z nich prichádzajú až k bungalovom a pasú sa priamo pred vašimi dverami. Ešte donedávna bola lodge prevádzkovaná spoločnosťou Kempinski. Odvtedy prešla lodge rekonštrukciou a vylepšeniami. Nájdete tu bazén, obchod so suvenírmi, reštauráciu, bar, posilňovňu a tenisové kurty. Pokiaľ ešte nemáte zvierat dosť, prejdite sa do privátnej mini-zoo. Nájdete tu zaujímavé živočíchy, poväčšinou plazov. Tieto zvieratá inak vo voľnej prírode uvidíte len ťažko. 106 izieb ponúka vysoký štandard a príjemný luxus po celodennom safari. Užite si odpočinok v tomto unikátnom a luxusnom zariadení.

Roy's Rest Camp (Grootfontein) – tento kemp bol otvorený v roku 1995. Postavili ho dvaja manželia pochádzajúci z Juhoafrickej republiky vlastnými rukami na farme Elandsgate, ktorá tu je už od roku 1930. Eland je anglický výraz pre antilopu losiu, ktoré tu môžete vidieť prechádzať pomedzi jednotlivé domčeky. Okrem štandardných izieb je tu aj osem jedinečných domčekov pre hostí. Každý z nich je iný a inak vybudovaný. Niektoré vyzerajú ako domček na stračej nôžke, iné zasa ako domčeky, ktoré poznáme z kníh Pán prsteňov. Každá izba ma klimatizáciu, vybavenú kúpeľňu, moskytiéru a vybavenie na prípravu kávy a čaju. V tejto lodge nie je nič odpadkom a všetko je využiteľné. Presvedčte sa ako je to možné a budete inak chápať pojem recyklácie. Pri malej reštaurácii je mini bazén a bar, kde si môžete dopriať chladené pivko, Savanu, alebo Rock shandy. Tento kemp je jednoduchší ale úžasne príjemný.

Kavango river lodge (Rundu) – 18 izieb sa nachádza v meste Rundu a je alternatívou k Roy´s kempu, pokiaľ nemajú voľné kapacity. Naši klienti si pochvaľujú miestnu kuchyňu. Vynikajúce steaky a iné jedlá tu podávajú v malej reštaurácií na terase s výhľadom na rieku Kavango, ktorá po vstupe do Botswany zmení svoje meno na Okavango a tvorí svetoznámu deltu plnú zvierat. Doprajte si oddych na terase počas západu slnka nad riekou. Na druhom brehu je už Angola. Izby sú vybavené klimatizáciou, moskytiérou, stanicou na prípravu kávy a čaju a samozrejme kúpeľňou so štandardnou kozmetikou.

Protea Hotel by Marriott Zambezi River Lodge (Katima Mulilo) – lodge leží na brehu rieky Zambezi. 38 izieb je postavených na brehu rieky s výhľadom na pokojne tečúcu vodu. Reštaurácia The TafuleYaka ponúka raňajky, obedy aj večere. V Mushabate bare si vychutnajte svoj obľúbený nápoj a relaxujte v tomto pokojnom prostredí. K dispozícií je tu bazén a Wi-Fi v celom rezorte. Izby sú okrem štandardu vybavené klimatizáciou, TV, stanicu na kávu a čaj a sušič vlasov.

← Ubytovanie a hotely (zoznam krajín)

Vianoce s BUBO

Dovolenka JAR, Namíbia, Botswana, Zimbabwe, (Zambia)
K

Afrika  

Zimbabwe, Zambia, Namíbia, Juhoafrická republika, Botswana


náročnosť

20 dní

Trvanie

3353 4790€

Vianoce s BUBO

Dovolenka Namíbia - veľký okruh
K

Afrika  

Namíbia


náročnosť

15 dní

Trvanie

3304 4720€

Vianoce s BUBO

Dovolenka Namíbia, Botswana, Zimbabwe, (Zambia)
K

Afrika  

Zimbabwe, Zambia, Namíbia, Botswana


náročnosť

14 dní

Trvanie

2786 3980€
Veľká päťka alebo 22 zvierat pre rok 2022 Prémiový blog

Prémiový blog Veľká päťka alebo 22 zvierat pre rok 2022

Naša planéta je úžasným miestom, kde ešte stále môžete natrafiť na autentickú divokú prírodu aj s jej obyvateľmi - fascinujúcimi divými zvieratami,…

Veľký prehľad afrického safari Prémiový blog

Prémiový blog Veľký prehľad afrického safari

Vyberte si safari na mieru pre vás. Afrika je obrovský kontinent, preto je dobré, ak vám odborník poradí, kam ísť do Afriky. Martin Karniš je…

Martin Karniš 15 min. čítania
​Windhoek – vstupná brána do čarovnej Namíbie Windhoek

Windhoek ​Windhoek – vstupná brána do čarovnej Namíbie

Windhoek je jednou z najmladších metropol sveta, veď je hlavným a najväčším mestom krajiny, ktorá si svoju nezávislosť vydobyla až v roku 1990 –…

Martin Hrnko 6 min. čítania
Cestovanie pre nezaočkovaných Blog

Blog Cestovanie pre nezaočkovaných

Cestovanie sa už vo väčšine krajín sveta vrátilo do starých predpandemických koľají. V priebehu roka postupne uvoľňujú opatrenia a hoci to sprvu…

Vianoce s BUBO sa začínajú o Viac

- dní - hod -min -sek