WINDHOEK

Windhoek je jedna z najmladších metropol sveta, hlavné a najväčšie mesto krajiny, ktorá si svoju nezávislosť vydobyla až v roku 1990. Mladému mestu vtláčajú pečať silné africké tradície, ako aj neodmysliteľné vplyvy nemeckých kolonizátorov. Žije tu vedľa seba africké a ´biele´ obyvateľstvo. Nájdete tu chrámy katolícke, protestantské, a pretrvávajú tu, samozrejme, aj staré africké animistické náboženstvá.

 

SWAKOPMUND

Mesto nemeckejšie ako Nemecko položené na behu Atlantického oceánu na nehostinnom pobreží kostier. Na každý smer, keď sa otočíte, je iba púšť Namib, jedinečné welwitschie a “duchárska atmosféra“. Vynikajúce reštaurácie, čerstvé ryby, ideálne miesto na krátky oddych. Pobrežie kostier je miesto, kde mnoho námorníkov našlo svoju smrť v ľadových a zradných vodách Atlantiku alebo na suchých plážach púšte Namib.

 

CAPE CROSS

Kolónia uškatcov juhoafrických, ktorých je tu celoročne 30 až 100 000 a už samotný pohľad na nich je fascinujúci. Šakaly, ktoré im kradnú mladé, stopy hyen a, predovšetkým, ten odór...

 

DAMARALAND

Oblasť Damaralandu je nádhernou predovšetkým pre fotografov. Krajina sa tu mení z vyprahnutej púšte začínajú savany, "obrami" naváľané skaly, červený pieskovec, vyschnuté riečne korytá a v tom všetkom je ukrytý Twyffelfontein, skalné rytiny, ktoré tu zanechali po sebe krováci. Maľby a rytiny staršie ako egyptské pyramídy, dokumentujúce život starých krovákov a ich lovecké a stopárske umenie. V skamenelom lese uvidíme, čo dokáže príroda spraviť s drevom za niekoľko desiatok miliónov rokov. Už tu budete mať asi šťastie na priamorožce (gemsbok), antilopy skákavé (springbok), pštrosy...


KAOKOLAND

V tomto menej navštevovanom kraji je taktiež čo objavovať. Hlavným lákadlom sú ľudia, ktorí stále žijú tradičným spôsobom života. Najznámejším z týchto kmeňov je Himba, ktorí žijú v tesnej blízkosti svojich príbuzných Hererov.

 

ETOSHA

Národný park, v ktorom môžete absolvovať veľké safari. Etosha, to sú rozľahlé pláne plné antilop, zebier, žiráf, budete hľadať gepardy, šakaly, levy, slony.... Vyhraďte si celý deň na to, aby ste si Etoshu vychutnali. Od východu do západu slnka. Hľadajte veľkú päťku! To, že uvidíte nejaké zvieratá, je zaručené.

 

RUNDU, CAPRIVI STRIP, RIEKA KAVANGO

Na severe Namíbie je zvláštny útvar 500 km dlhý a 15 až 25 km široký pás zeme, ktorý je vtlačený medzi Botswanu, Angolu a Zambiu a patrí Namíbii. Práve toto je najzelenšia časť Namíbie, miesto, kde žije 6 z 12 namíbijských kmeňov. 


FISH RIVER KAŇON

Fish River kaňon je druhým najväčším kaňonovým systém na svete s dĺžkou cca 160 km, šírkou 27 km a hĺbkou 550 m.

 

SOSSUSVLEI

Miesto, kde uvidíme najvyššie pieskové duny na svete. Púšť Namib súperí s púšťou Atacama v Chile o najsuchšie miesto na Zemi. Aj napriek tomu tu uvidíme desiatky zvierat, ktoré sa tomuto prostrediu dokonale prispôsobili. 


METEORIT HOBA

Namíbia sa môže pochváliť najväčším, dodnes objaveným meteoritom na svete. nachádza na mieste svojho dopadu na farme neďaleko mesta Grootfontein. 60 tonový kus železa by v inej krajine už bol v niektorom z múzeí.

K

Afrika  

Zimbabwe, Zambia, Namíbia, Juhoafrická republika, Botswana


náročnosť

20 dní

Trvanie

4341 4990€
K

Afrika  

Namíbia


náročnosť

15 dní

Trvanie

6360
K

Afrika  

Zimbabwe, Zambia, Namíbia, Botswana


náročnosť

14 dní

Trvanie

2947 4210€
​Windhoek – vstupná brána do čarovnej Namíbie Windhoek

Windhoek ​Windhoek – vstupná brána do čarovnej Namíbie

Windhoek je jednou z najmladších metropol sveta, veď je hlavným a najväčším mestom krajiny, ktorá si svoju nezávislosť vydobyla až v roku 1990 –…

Martin Hrnko, Viktor Háber 9 min. čítania

Akcia sa končí o

- dní - hod -min -sek

CESTOVATEĽSKÉ NOVINY

ZISTIŤ VIAC