DÁvame prácu miestnym komunitám na celom svete

postavili sme nemocnicu v kambodži

znížte si uhlíkovú stopu pri každom zájazde

ponúkame slow traveling plný výnimočných zážitkov

Prinášame pomoc do postihnutých regiónov

Geografia krajiny sa značne líši, od piesočných dún a drsných hôr až po tropické dažďové pralesy a savany. Tieto krajiny sú hostiteľom veľkého počtu endemických druhov, vďaka čomu je ochrana voľne žijúcich živočíchov kľúčovou úlohou. My v BUBO sme preto pyšní, že naďalej túto krásnu krajinu na našich zájazdoch navštevujeme, podporujeme našich lokálnych partnerov a ich rodiny, a zároveň chránime prírodu.

Udržateľný cestovný ruch v Namíbii

Namíbia bola prvou krajinou na svete, ktorá vo svojej ústave špecificky riešila ochranu biotopov a ochranu prírodných zdrojov. To viedlo k vytvoreniu 82 komunálnych rezervácií – definovaných geografických oblastí, v rámci ktorých sú miestni obyvatelia zodpovední za ochranu voľne žijúcich živočíchov a iných prírodných zdrojov. Prílev turistov do komunálnych rezervácií bojuje proti vysokej úrovni chudoby na vidieku v Namíbii tým, že stimuluje rozvoj vidieckej komunity, vytvára nové pracovné príležitosti, vytvára alternatívne zdroje príjmov a poskytuje nové zručnosti a odborné znalosti.

Viac o cestovnom ruchu
Udržateľný cestovný ruch v Namíbii
Návšteva národných parkov v Namíbii

Návšteva národných parkov v Namíbii

Na zájazdoch do Namíbie vám vieme v BUBO pripraviť špeciálny výlet s Tommym Collardom. Tí z vás, ktorí pozeráte TV stanice ako National Geographic, Animal Planet, a poznáte dokumenty z atlantického pobrežia južnej Afriky, určite ste neraz Tommyho zazreli a celkom isto ho teda poznáte. Je to práve on, ktorý doprevádza televízny štáb na tejto ceste. Tommy je veľký ochranca miestnej fauny a flóry, ktorého môžete na našich cestách stretnúť.

Tommy Collard - ochranca prírody

Podpora lokálnych farmárov

Namíbia je absolútne úžasná cesta pre každého milovníka cestovania. BUBO je v Afrike doma už vyše 31 rokov a Namíbiu sme navštevovali už koncom osemdesiatych rokov. Destinácia očarí každého. Príroda, oceán, púšť, safari a tradičné kmene. Vedeli ste, že Namíbia má vytvorenú legislatívu, ktorá schopným a overeným farmárom umožňuje sa postarať o osirelé mláďatá šeliem, ako sú gepardy, leopardy, levy, karakaly a ďalšie? Aj touto cestou je šanca udržať počet ohrozených druhov na vyšších číslach. Pokiaľ sa nám v BUBO podarí, navštevujeme podobné mini-projekty a prispejeme tak na ich prevádzku.

Záchranné centrá v Namíbii
Podpora lokálnych farmárov
Ecolodge v Afrike

Ecolodge v Afrike

Naša veľmi obľúbená lodge pozostáva z bungalovov postavených blízko pôvodného farmového domu, kde bola kedysi aj železničná stanica. Je postavená na území rodinnej farmy na divú zver. Zvieratá tu môžete pozorovať či už zo svojho bungalovu alebo z terasy počas svojej skvelej večere z produktov od lokálnych poľnohospodárov. Niekoľko desiatok metrov od terasy je napájadlo, večer nasvietené, kam prichádza zver piť vodu.

Alte Kalköfen - eco lodge

Slony na safari v Etoshi

Keď je na Slovensku zima, tak v Južnej Afrike je leto. Platí to samozrejme aj naopak. My v BUBO africké leto obľubujeme a radi sa k nemu počas zimy presunieme. Ani sme poriadne nevtiahli päty do namíbijského národného parku Etosha, ktorý je naším prvým safari zájazdu a na novopostavenej vyhliadke Olifantsrus sme obidovali prastarého slonieho samca, ktorý sa napájal takmer na dosah ruky od nás. Ak sme za dva dni safari v Etoshi nevideli 200 slonov, tak ani jedného. Okrem slonov tu samozrejme boli aj desiatky iných zvierat ako napr. žirafy, zebry, priamorožce, prasiatka, impaly, antilopy skákavé, antilopy kudu a mnohé iné.

Ako vyzerá Afrika, keď u nás je zima?
Slony na safari v Etoshi
K

Afrika  

Zimbabwe, Zambia, Namíbia, Juhoafrická republika, Botswana


náročnosť

20 dní

Trvanie

4626 5140€
K

Afrika  

Namíbia


náročnosť

15 dní

Trvanie

5842
K

Afrika  

Zimbabwe, Zambia, Namíbia, Botswana


náročnosť

14 dní

Trvanie

4957