Pas platný minimálne 6 mesiacov po návrate Áno
Víza po prílete Nie
Očkovanie proti žltej zimnici  Áno*
Covid-19     RT-PCR test    Áno**

* pokiaľ prichádzate z krajiny s potencionálnym rizikom nákazy Žltou zimnicou, potrebujete mať potvrdenie o tomto očkovaní (Očkovací preukaz)

** Ekvádor: Na vstup je potrebné preukázať očkovanie proti Covid-19 (viac ako 14 dní od ukončenia očkovania) alebo negatívny RT-PCR test nie starší ako 72 hodín pred odletom. Odporúčame dať sa otestovať 48 hodín do odletu.

** Galapágy: Na vstup je potrebné preukázať očkovanie proti Covid-19 (viac ako 14 dní od ukončenia očkovania) alebo negatívny RT-PCR test nie starší ako 72 hodín pred odletom. Odporúčame dať sa otestovať 48 hodín do odletu.

Ak ste zaočkovaný, svoj doklad o očkovaní majte aj vytlačený, budete ho potrebovať počas pobytu (pri vstupe do reštaurácie, pamiatky..).

Pred vstupom do Ekvádora je potrebné vyplniť online vstupný formulár. Návod na jeho vyplnenie vám sprístupňujeme tu: návod.  Formulár je krátky, jednoduchý a je v angličtine. Vyplnenie zaberie iba pár minút a na jeho konci sa vám zobrazí QR kód. Systém sa aktuálne zavádza a napriek online vyplneniu môžete byť požiadaný o vyplnenie jeho papierovej podoby na palube lietadla v smere do Ekvádora. Buďte preto zhovievaví a majte po ruke pero.

Deti majú voľnejšie podmienky vstupu do krajiny, pre viac aktuálnych informácii sa informujte na bubo@bubo.sk

Vždy odporúčame skontrolovať aj podmienky prestupového letiska a leteckej spoločnosti ktorou letíte (doba platnosti testu sa môže líšiť).

BUBO organizuje mesačne stovky zájazdov a vstupné informácie pravidelne aktualizujeme k všetkým našim cestám. Pre našich klientov vybavíme aj nevybaviteľné. Pokiaľ cestujete individuálne, overte si aktuálne podmienky na príslušných úradoch danej krajiny.

Najkrajšie pláže sveta - top 20 Prémiový blog

Prémiový blog Najkrajšie pláže sveta - top 20

Chodím po svete tridsať rokov, aby som našiel tú najkrajšiu pláž na planéte. Za ten čas som natrafil na pláže opustené a romantické, plné života a…

Výšková choroba a aklimatizácia Prémiový blog

Prémiový blog Výšková choroba a aklimatizácia

Prekvapujúco to nie je nedostatok fyzickej pripravenosti, ale výšková choroba, ktorá zabráni ľudom dostať sa na vrchol Mont Blancu, Kilimandžára,…

Corona a Ekvádor (očami miestnych) Blog

Blog Corona a Ekvádor (očami miestnych)

V našej sérii príbehov známych a kamarátov z celého sveta pokračujeme Ekvádorom. Pohľad na coronu a budúcnosť cestovania od rovníka a z nádherných…

Galapágy verzus Seychely Blog

Blog Galapágy verzus Seychely

Porovnávacia tabuľka dvoch luxusných ostrovných destinácií. O Seychelách sa hovorí aj ako o dokonalom tropickom raji. O ideálnej dovolenke v…

Ľuboš Fellner 7 min. čítania