Letenky do Ekvádora odporúčame s kvalitnými leteckými spoločnosťami KLM, Air France alebo Iberia. Lokálne lety operuje TAME alebo LAN. 

Nižšie uvedený itinerár je len orientačný, aby ste mali bližšiu predstavu o dĺžke letov.

KL1838 Viedeň - Amsterdam 06:55 - 08:50
(let trvá 1hod 50min a je operovaný lietadlom typu Boeing 737)

KL753 Amsterdam - Quito 10:15 - 16:15
(let trvá 12hod a je operovaný lietadlom typu Boeing 777-20)

EQ193 Quito - Baltra 09:00 - 11:30
(let trvá 3hod a je operovaný lietadlom typu Airbus A320)

EQ 192 Baltra - Guyaquill 12:30 - 15:20
(let trvá 2hod 30min a je operovaný lietadlom typu Airbus A320)

KL751 Quito - Amsterdam 17:30 - 13:20*
(let trvá 12 hod a je operovaný lietadlom typu Boeing 777-20)

KL1847 Amsterdam - Viedeň 17:15 - 19:05
(let trvá 1hod 50min a je operovaný lietadlom typu Boeing 737)

* prílet je naplánovaný na druhý deň

Upozorňujeme, že lety z/na Galapágy môžu občas z dôvodu nepriaznivého počasia meškať. Myslíte na to pri plánovaní svojho programu. 

Riaďte sa vždy údajmi na Vašej letenke a následne informáciami leteckej spoločnosti, údajmi na obrazovkách a hláseniami na letisku. Informácie o časoch odletov ako aj o leteckej spoločnosti sa môžu zmeniť. Všetky uvedené časy sú miestne a zohľadňujú časový posun. Do lietadla si zvoľte pohodlné oblečenie a pite dostatok tekutín (hlavne dostatok vody).

Na dlhé lety do Ekvádoru Vám BUBO, najväčší predajca luxusných leteniek na Slovensku, odporúča využiť triedu Business! Prileťte do svojho cieľa oddýchnutý. V BUBO Vám radi poradíme. 

Online check-in: registráciu na let, kedy sú udelené konkrétne miesta v lietadle, je možné robiť v čase 48 hodín až 4 hodiny pred odletom podľa podmienok jednotlivých leteckých spoločností. Mnohé letecké spoločnosti k online check-inu vyžadujú údaje ako dátum narodenia, číslo pasu a dátum expirácie pasu. Ak máte dva cestovné pasy, vždy zadávajte údaje, z toho pasu, na ktorý pocestujete. 

Online check-in odporúčame spraviť vopred, ešte z pohodlia domova. Každopádne, aj pri najlepšej vôli sa stane, že online check-in nefunguje, miesta pre pasažierov sú už vopred vybrané alebo rozdelili spolucestujúcich. Žiaľ, online check-in niekedy neviete ovplyvniť nakoľko ide o systém leteckej spoločnosti. V takomto prípade prebieha registrácia až na letisku pred odletom. 

Je nevyhnutné, aby ste prišli na letisko minimálne 2,5 hodiny pred plánovaným odletom, kvôli bezproblémovému check-inu resp. odovzdaniu veľkej batožiny na let a kvôli bezproblémovej bezpečnostnej kontrole. Choďte preto vždy s dostatočným predstihom a rátajte s tým, že môžu byť dopravné zápchy, zlé počasie, porucha. Cestovanie nie je zadarmo a je lepšie radšej mať na letisku o jednu kávu viac, ako zmeškať krásnu cestu kvôli pár minútam. Kontroly na letiskách sú v tejto dobe prísnejšie a zdĺhavejšie.

Ekvádor: lacné letenky

Najkrajšie pláže sveta - top 20 Prémiový blog

Prémiový blog Najkrajšie pláže sveta - top 20

Chodím po svete tridsať rokov, aby som našiel tú najkrajšiu pláž na planéte. Za ten čas som natrafil na pláže opustené a romantické, plné života a…

Výšková choroba a aklimatizácia Prémiový blog

Prémiový blog Výšková choroba a aklimatizácia

Prekvapujúco to nie je nedostatok fyzickej pripravenosti, ale výšková choroba, ktorá zabráni ľudom dostať sa na vrchol Mont Blancu, Kilimandžára,…

Corona a Ekvádor (očami miestnych) Blog

Blog Corona a Ekvádor (očami miestnych)

V našej sérii príbehov známych a kamarátov z celého sveta pokračujeme Ekvádorom. Pohľad na coronu a budúcnosť cestovania od rovníka a z nádherných…

Galapágy verzus Seychely Blog

Blog Galapágy verzus Seychely

Porovnávacia tabuľka dvoch luxusných ostrovných destinácií. O Seychelách sa hovorí aj ako o dokonalom tropickom raji. O ideálnej dovolenke v…

Ľuboš Fellner 7 min. čítania