DÁvame prácu miestnym komunitám na celom svete

postavili sme nemocnicu v kambodži

znížte si uhlíkovú stopu pri každom zájazde

ponúkame slow traveling plný výnimočných zážitkov

Prinášame pomoc do postihnutých regiónov

Prírodné laboratórium určené hlavne pre milovníkov ríše zvierat. Ukrýva jedinečný svet fauny a flóry, korytnačky obrovské, húfy žralokov, húštiny kaktusov, ale aj kostra najväčšej veľryby sveta, to všetko tu môžete skúmať ako novodobí objavitelia!

Ochrana životného prostredia

Galapágy, ktoré sú od Ekvádora vzdialené 1000 km, budú mať ešte väčšie chránené územie. Ekvádor, pod ktoré Galapágy spadajú, vyhlásil novú morskú rezerváciu s rozlohou 60 000 km². Je to rozloha omnoho väčšia než má naše Slovensko.Túto novinku vyhlásil nový ekvádorský prezident,dodal, že vytvorením novej rezervácie bude žiadať odpis časti zahraničného dlhu krajiny. Ide o akési vykúpenie sa z národného dlhu, ktorý chce chudobnejší štát vymeniť za dodržanie ekologických opatrení a ochranu prírody.

Ako sa dostať zo zahraničného dlhu
Ochrana životného prostredia
Regulovaný vstup turistov

Regulovaný vstup turistov

Galapágy ročne navštívi maximálne 245 tisíc turistov. Je to číslo, kde sa zastavuje počet návštevníkov. Práve vďaka tejto politike regulovania turizmu sa darí tunajšiemu mimoriadne vzácnemu eko-systému. K tomu sa pridáva relatívna nezaľudnenosť, ktorá vytvára dojem, že ste našli pozemský raj. S BUBO tu nasávate exkluzívne zážitky úplne všade a nerušene. Vďaka vzdialenosti od kontinentu tu žijú endemity - živočíchy a rastliny, ktoré nenájdete nikde inde na svete.

Ako sa dostať z Ekvádora na Galapágy

V hlavnej úlohe ekoturizmus

Ekoturizmus je s dedinkou Nono úzko spätý. Na koňoch tu jazdia od roku 1500, keď sa sem dostali španielski dobyvatelia a predstavili tieto vznešené zvieratá domácemu obyvateľstvu. Od tých čias sa tu život uberal k rančérskému spôsobu života a my veríme, že to tak ostane aj naďalej. Toto miesto navštevujeme už niekoľko rokov a vždy odchádzame domov absolútne nadšení.

Čarovný hmlový les pri dedine Nono
V hlavnej úlohe ekoturizmus
Luxusná Ecolodge Mashpi

Luxusná Ecolodge Mashpi

Neďalekood hlavného mesta Quito sa nachádza luxusná ecolodge Mashpi, ktorej sa poteší každý kto jednak ocení luxus, ale chce byť aj v spojení s prírodou. Pozorujte v jej okolí viac ako 400 druhov vtákov, cicavcov a stromov, ktoré nenájdete nikde inde na svete. V okolí sú nádherné možnosti turistických trás aj s možnosťami brodiť rieku alebo preletieť ponad touto krásnou prírodou ziplinom. K tomu svoje chuťové poháriky budete uspokojovať v luxusnej reštaurácii, ktorá je vysoká cez dve poschodia, má presklené steny s výhľadom do prírody, dizajn drevo/sklo dotvára neuveriteľne elegantný nádych.

Luxusná Ecolodge Mashpi

Tradičné bývanie u prezidenta

Počas vašich ciest v Ekvádore môžete bývať aj v úchvatnej haciende zo 17. storočia prerobenej na príjemný malý hotel. Je to stále fungujúca farma ekvádorského prezidenta Lassa a jeho rodiny. Tu na tomto mieste budete v dokonalom spojení s prírodou krajiny, servírovať sa Vám budú lahodné andské jedlá a bývate v izbe akoby vystruhnutej z latino telenovely. Výlety na koňoch do okolia, k jazeru a vyhliadkam sú doslova povinnosťou. Takto s predstavujete pobyt na ekvádorskom vidieku.

Bývajte štýlovo na haciende u prezidenta Ekvádora
Tradičné bývanie u prezidenta
K

Amerika  

Južná Amerika, Galapágy, Kolumbia, Ekvádor


náročnosť

14 dní

Trvanie

5260
E

Južná Amerika, Ekvádor


náročnosť

10 dní

Trvanie

5624
K

Amerika  

Južná Amerika, Galapágy, Peru, Ekvádor


náročnosť

12 dní

Trvanie

4747 5160€
K

Amerika  

Južná Amerika, Galapágy, Panama, Ekvádor


náročnosť

11 dní

Trvanie

4707 5230€