Tipy na hotely v Ekvádore s dobrým pomerom ceny a kvality: 

Hotel Ikala (Quito) - Trojhviezdičkový kvalitný hotel Ikala sa nachádza v centre mesta. Kombinuje koloniálnu architektúru s modernými prvkami. Kedysi dávno to bola koloniálna budova. Príjemné zariadené izby disponujú so súkromnými kúpeľňami, toaletou, čistým posteľným pradlom, TV, wifi. V hoteli je príjemná reštaurácia, kde varia lokálne aj medzinárodné jedlá. Nachádza sa tam aj terasa, s  výhľadom na mesto a aj záhrada a bar. 

Hotel Santa Fe (Galapágy)  - príjemný trojhviezdičkový hotel Santa Fe na Galapágoch má vynikajúcu polohu, len  5 minút od centra mesta a móla. Bezpečná lokalita. Hotel ma aj vonkajší bazén, aj wifi, izby sa každý deň upratujú. Priestranné izby sú so súkromnou kúpeľňou, s malou kozmetikou, uterákmi. Káva a čaj zdarma. Možnosť naplniť si vlastné fľašky s čistou vodou pred programom. Raňajky sú jednoduchšie a spravidla obsahujú vajíčka, cerálie, šunky a syry, ovocie, pečivo, káva, mlieko, čaj, džúsy. Niektoré izby sú s výhľadom, no najlepší výhľad je z terasy hotela na streche. Krásna exotika. 

Hotel Gamboa (Baňos) -  príjemný hotel v centre mesta Banos iba pár minút chôdze od Tarabita Cable Car. Priestranné izby dispoznujú súkromnou kúpeľňou vybavenou aj uterákmi. V hoteli sa nachádza SPA aj sauna, bar a pekná záhradka

Elitné hotely v hlavnom meste Quito:

Casa Gangotena - elegantný hotel so štýlom v starom meste Quito rozmaznáva svojich hosťov v 32 luxusných izbách s intímnou atmosférou. Nachádza sa pri Plaza San Francisco v blízkosti mnohých pamiatok. Z terasy na 3. poschodí sú krásne výhľady smerom na chrám Iglesia de San Francisco a rezidencie na kopcoch Panacillo. Budova hotela pochádza z 18. storočia a musíme potvrdiť, že ju dokonalo zrekonštruovali a vytvorili oázu pokoja, v ktorej Vás víta upravený porter, luxusná recepcia, ktorej dominuje originálny krb s kyticami ruží. Odporúčame junior suitu, v ktorej sú originál frescy alebo balcony suite s výhľadom do malej upravenej záhradyy. V hoteli je skvelá reštaurácia Cedrón, kde budú servírovať raňajky, obedy aj večere. Bar je otvorený zvyčajne do 23:00. V menú nájdete sezónne jedlá, čo zaručuje kvalitu a čerstvosť a používajú do nich lokálne ingrediencie. Odporúčame ekvádorske cacao fino de aroma.

JW Marriott Quito - prípadne sa nechajte hýčkať osvečenou značkou JW, kde okrem sofistikovanej izby budete oddychovať aj vo veľkom luxusnom spa, fitness centre a jednom z 3 bazénov. Hotel sa nachádza pri Plaza Foch, kde je veľa barov, podnikov a reštaurácii. Prípadne vyskúšate reštauráciu hotela, kde nájdete široký výber jedál od sushi po steaky. Nachádzajú sa tu aj obchodíky, ktoré predávajú ekvádorske produkty, šperky či ručne šité kabelky, je tu vyše 15 konferenčných miestností. Tento hotel je ladený do štýlu Business.

La Casona de la Ronda - doslova pôvabný a štýlový hotel, ktorý Vás očarí svojím vonkajšom ako aj vnútrom. Biela až krémová fasáda hotela ukrýva iba 22 privátnych izieb s vysokým stropom, vybavených ťažkým ručne vyrezávaným dreveným nábytkom, ktorý mu dodáva zvláštnu atmosféru koloniálnych čias. Rozkvitnuté átrium, ktoré tvoria tri fotogenické balkóny s kvetmi, všade na Vás pôsobia koloniálne prvky a usmieva sa špičkový personál. Všetko je pripravené k zážitku z ubytovania. Krásne námestia Plaza Independencia, Plaza de San Francisco či Plaza Santo Domingo..všetko na pár krokov. Nezabudnite zavítať do hotelovej reštaurácie, kde sa budú podávať raňajky aj večere. Menú je zostavené z pokrmov typických pre Ekvádor a oblasť Ánd. Odporúčame seco de chivo (dusené kozie mäsko), typicé pre horské oblasti Ekvádora alebo morské plody "seafood casserole" v štýle Manabi (provincia).

K ďalším špičkovým hotelom hlavného mesta sa radia aj Plaza Grande, Patio Andaluz a Sheraton Quito.

← Ubytovanie a hotely (zoznam krajín)

Hotely

NH Collection Quito Royal
NH Collection Quito Royal

Najlepšie hotely sveta

⭑⭑⭑⭑⭑

NH Collection Quito Royal

Quito
Ekvádor

Čo tak si spríjemniť pobyt v Quite o úroveň vyššie? Ponúkame Vám za výhodný doplatok dopriať si noc v elitnom 5 hviezdičkovom hoteli NH Collection Royal Quito, ktorý patrí medzi tie najlepšie a najdokonalejšie hotely v celom hlavnom meste Ekvádora. Vo vyhľadávanej obchodnej štvrti, pri La Floresta, kde sa nachádzajú jedni z najlepších reštaurácii. Excelentný servis, luxusné prostredie, slušný staff, komfortné mäkké postele a k tomu famózne raňajky. Ak sa Vám nechce na obed alebo večeru do mesta, neváhajte vyskúšať kuchyňu hotela, kde varia chutné medzinárodné ale aj domáce, ekvádorské jedlá. Trader´s Bar Vám zas pripraví osviežujúci drink na želanie a vychutnáte si takto aj večer v koloniálnom meste. Do TOP 3 najlepšie hotely hlavného mesta Ekvádora radíme aj Swissôtel Quito a Sheraton Quito Hotel, ktoré tiež radi používame a ak nebude možné zabezpečiť rezerváciu v uvedenom NH Collection, presúvame sa do týchto ďalších elitných hotelov.

Bar

Bar

Fitness

Fitness

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Spa/Wellness

Spa/Wellness

Horská Chata Carrel

Horská Chata Carrel

Chimborazo, Ekvádor

Horská chata Carrel je jednoduchšie ubytovanie oproti Chimborozo Lodge, ktoré sa nachádza o niečo nižšie na zelenej lúke. Tu sme už vo vyššej nadmorskej výške a okolie je tvorené kamením a nerovným povrchom. Udržiavaná stavba z kameňa s plechovou strechou a vo vnútri s nenáročným vybavením neprekvapuje, lebo je to podstate aj druhé navyššie položené ubytovacie zariadenie v celom Ekvádore (4800 m n.m.). O 200 m vyššie (resp. cestičkou iba 1 km vzdialená) je ešte horská chata Whymper. Táto oblasť bude každopádne už chladnejšia. Duje tu silnejší vietor a je potrebné byť teplo oblečený. Ubytovanie je v spoločných priestoroch. Lôžka sú na prični, ale k dispozícii sú madrace. Kúpeľne sú zdieľané a tečie tu iba studená voda. Budete potrebovať vlastný spacák a osobné hygienické potreby s uterákom. V pláne je prísť poobede, prebehne inštrukáž a večera. Tu máme naplánovaný krátky oddych do cca 22:00, kedy začneme šliapať k vrcholu kým je ešte sneh tvrdý a pevný. Po zostupe sa do chaty vrátime, naraňajkujeme sa a odchádzame preč.

Chimborazo Lodge

Chimborazo Lodge

⭑⭑⭑

Chimborazo, Ekvádor

Chimborazo Lodge sa nachádza pod vrcholom vyhasnutej sopky v prírodnej rezervácii Chimborazo. Vyhrievané izby sú vybavené dreveným nábytkom a je z nich výhľad, ako ináč, do prírody. Lodge ma niekoľko samostatných domčekov a v jednom je aj útulná reštaurácia, do ktorej sa vmesti 40 hostí. Volá sa po kolibríku s menom Estrella del Chimborazo. Ponúkajú sa tu raňajky a večere. Jedlá sú prevažne medzinárodného charakteru. Celá reštaurácia pôsobí neuveriteľne príjemným horským dojmom. Drevené stoly, stoličky, vysoké pliere, kožené sedačky pred mohutným krbom a veľké presklená okna s výhľadom na hory. Izby (jednolôžkové, dvojlôžkové) sú takisto útulné zariadené. Elektrika sa na noc nezvykne vypínať (iba ak z výnimočných dôvodov). Komfortné postele s madracmi, teplou dekou, bielym povlečením, súkromnou kúpeľkou, sprchou s teplou vodou, drobnou kozmetikou a uterákmi, toaletou. Príjemná jednoduchosť. Turisti aj horskí vodcovia tu vždy vysoko hodnotia či už personál, čistotu, pohodlie ako aj polohu. BUBO sa rado k nim pridáva.

Hotel Rincon Aleman

Hotel Rincon Aleman

⭑⭑⭑

Riobamba , Ekvádor

Malý príjemný hotel Rincon Aleman sa nachádza v malom mestečku Riobamba. Izby sú čisté, zariadené v jednoduchom modernom štýle. V každej izbe nájdeme aj pracovný stôl, privátnu kúpeľňu so sprchou a malou kozmetikou. Hotel je obklopený krásnou záhradkou. Má aj malú terasu, kde môžete oddychovať a nasávať atmosféru.

Wifi

Wifi

Villa Doris Country House

Villa Doris Country House

⭑⭑⭑

Village of Nono, Ekvádor

Len 20 km od hlavného mesta Ekvádoru, Quito sa nachádza čarovné miesto Nono. V blízkosti hmlového pralesa, čistej prírody, malých kolibríkov a ekvádorskej kultúry niet krajšieho miesta, kde spoznávať o čom Ekvádor je. Miesto, kde Vás ľudia vítajú s otvorenou náručou. Jedlo, ktoré chutí zrazu ako u starej mamy v ekvádorskej dedinke. Vila Doris má čisté súkromné izby vybavené všetkým čím potrebujete vrátane úsmevov a empatie. Aj introverti sa tu budú cítiť príjemne. K dispozícii súkromné kúpeľne, uteráky, drobná kozmetika, voda aj wifi. Ako alternatívu v prípade nedostupnosti všetkých izieb využívame aj ubytovanie La Estancia, ktorý je rovnakej kategórie.

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Finch Bay Galapagos Hotel
Finch Bay Galapagos Hotel

Luxusný hotel

⭑⭑⭑⭑⭑

Finch Bay Galapagos Hotel

Puerto Ayora
Galapágy

Finch bay eco hotel je jedným z tých najkrajších miest v akých sa môžete ráno zobudiť. Hotel spĺňa veľmi náročné ekologické štandardy a krásne ladí s okolitou prírodou. Tu si vydýchnete. Nie nadarmo ho aj National Geographic radí medzi svoje jedinečné hotely. Pozorujte a užívajte si Galapágy odtiaľto. Hotel na priamo na pláži Alemanes, kúsok od Puerto Ayora. Bez nadsádzky ho môžeme nazvať najlepším hotelom na Galapágoch. Jeho výber neoľutujete. Prečítajte papierovú knihu na lehátku pri bazéne, rozmýšľajte o budúcnosti v mangrovníkovom poraste. Malý hotel s 27 izbami zaručuje súkromie. Navrhol ich špičkový ekvádorský dizajnér Julio Vinueza. Miluje pastelové farby a tie pre zmenu dokonale splývajú s okolím. Izba je špičkovo vybavené, od klímy cez wifi až po fén, ale o to tu nejde. Hlbší odkaz nájdete v kúpeľni, kde sa používa iba bio kozmetika a hotel zanecháva minimálnu ekologickú stopu. Hotel má iba 6 izieb kategórie suita a až 21 izieb základného štandardu (20 m2). Izby majú zdielané balkóny alebo terasy s hammakom. BUBO zabezpečuje základný štandard. 

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Pláž

Pláž

Spa/Wellness

Spa/Wellness

Hotel y Spa Gamboa

Hotel y Spa Gamboa

⭑⭑⭑

Baños de Agua Santa, Ekvádor

Príjemný hotel v centre mesta Banos iba pár minút chôdze od Tarabita Cable Car. Priestranné izby disponujú súkromnou kúpeľňou vybavenou aj uterákmi. V hoteli sa nachádza SPA aj sauna, bar a pekná záhradka.
Wifi

Wifi

Hotel Santa Fe

Hotel Santa Fe

⭑⭑⭑

Puerto Ayora , Galapágy

Príjemný trojhviezdičkový hotel Santa Fe na Galapágoch má vynikajúcu polohu, len 5 minút od centra mesta a móla. Bezpečná lokalita. Hotel ma aj vonkajší bazén, aj wifi, izby sa každý deň upratujú. Priestranné izby sú so súkromnou kúpeľňou, s malou kozmetikou, uterákmi. Káva a čaj zdarma. Možnosť naplniť si vlastné fľašky s čistou vodou pred programom. Raňajky sú jednoduchšie a spravidla obsahujú vajíčka, cerálie, šunky a syry, ovocie, pečivo, káva, mlieko, čaj, džúsy. Niektoré izby sú s výhľadom, no najlepší výhľad je z terasy hotela na streche. Krásna exotika.
Wifi

Wifi

Ikala Quito Hotel

Ikala Quito Hotel

⭑⭑⭑⭑

Quito, Ekvádor

Kvalitný hotel Ikala sa nachádza v centre hlavného mesta Ekvádora, Quito. Kombinuje koloniálnu architektúru s modernými prvkami. Kedysi dávno to bola koloniálna budova. Príjemné zariadené izby disponujú so súkromnými kúpeľňami, toaletou, čistým posteľným pradlom, TV, wifi. V hoteli je príjemná reštaurácia, kde varia lokálne aj medzinárodné jedlá. Nachádza sa tam aj terasa, s výhľadom na mesto a aj záhrada a útulný bar. V prípade nedostupnej rezervácie využívame služby koloniálneho hotela Kitu alebo modernejšieho hotela 9D, ktoré ponúkajú obdobný štandard.

Wifi

Wifi

k

Amerika

Južná Amerika, Galapágy +1 Viac

04.04. → 12.04.24

ZĽAVA NA HOTEL
To najlepšie na Galapágoch i
655€ 590€
ušetríte 66€
k

Amerika

Južná Amerika, Galapágy +1 Viac

11.04. → 19.04.24

ZĽAVA NA HOTEL
To najlepšie na Galapágoch i
655€ 590€
ušetríte 66€
k

Amerika

Južná Amerika, Galapágy +1 Viac

24.04. → 02.05.24

ZĽAVA NA HOTEL
To najlepšie na Galapágoch i
655€ 590€
ušetríte 66€
k

Amerika

Južná Amerika, Galapágy +3 Viac


ZĽAVA NA HOTEL
Belmond v Cuzcu i
750€ 675€
ušetríte 75€
K

Amerika  

Južná Amerika, Galapágy, Kolumbia, Ekvádor


náročnosť

14 dní

Trvanie

9177
E

Južná Amerika, Ekvádor


náročnosť

10 dní

Trvanie

4890
K

Amerika  

Južná Amerika, Galapágy, Peru, Ekvádor


náročnosť

12 dní

Trvanie

6894
K

Amerika  

Južná Amerika, Galapágy, Panama, Ekvádor


náročnosť

13 dní

Trvanie

6015
Najkrajšie pláže sveta - top 20 Prémiový blog

Prémiový blog Najkrajšie pláže sveta - top 20

Chodím po svete tridsať rokov, aby som našiel tú najkrajšiu pláž na planéte. Za ten čas som natrafil na pláže opustené a romantické, plné života a…

Ľuboš Fellner 13 min. čítania
Ekológia, udržateľnosť a zodpovedné cestovanie Prémiový blog

Prémiový blog Ekológia, udržateľnosť a zodpovedné cestovanie

Verím, že udržateľnosť v turizme je možná. Základ ekológie je nekecať, ale niečo aj urobiť. Tu je jasná ukážka!

Ľuboš Fellner 17 min. čítania
Nebezpečenstvo džungle Prémiový blog

Prémiový blog Nebezpečenstvo džungle

Najagresívnejší kmeň sveta, anakondie rybníčky, jaguárí strom, útok divých ôs, najväčšia bolesť na svete a dravec v penise. Ako sa robí hygiena v…

Ľuboš Fellner 19 min. čítania
Výšková choroba a aklimatizácia Prémiový blog

Prémiový blog Výšková choroba a aklimatizácia

Prekvapujúco to nie je nedostatok fyzickej pripravenosti, ale výšková choroba, ktorá zabráni ľudom dostať sa na vrchol Mont Blancu, Kilimandžára,…

Ľuboš Fellner 35 min. čítania
Tučniak galapágsky

12

16:46

jan

2024

Ekvádor Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta Galapágy Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

„Tučniaky sa vyskytujú iba na južnej pologuli.“ Túto vetu považuje väčšina z nás za pravdivú. No skutočne je to tak? Predstavte si, že tučniaky nájdeme aj na severnej…