Pas platný minimálne 6 mesiacov po návrate Áno
Víza Nie
Povinné očkovanie - žltá zimnica Nie

Covid-19 - podmienky vstupu

Áno*

* Pre cestu do Peru je potrebný doklad o plnom očkovaní, ktoré je staršie ako 14 dní alebo negatívny RT-PCR test nie starší viac ako 48 hodín pred odletom. O teste žiadajte anglický certifikát.

Vzhľadom na meniace sa podmienky pre pasažierov/rezidentov vyššieho veku (od 18 rokov), odporúčame mať zaočkovanú dávku booster. Ak ste sa nezaočkovali dávkou booster, odporúčame Vám ísť pre odletom na RT-PCR test.

Svoj doklad o očkovaní majte vytlačený. Budete sa ním občas preukazovať aj pri vstupe do reštaurácie či pamiatky...

Formulár:

Od 72 hodín do odletu je potrebné vyplnenie online formulára na linku tu. Návod na vyplnenie nájdete tu. Formulár je krátky, jednoduchý a je v angličtine. O vyplnení Vám príde pdf s malým QR kódom.

Deti:

Deti do veku 11,99 roka nepotrebujú doklad o očkovaní a ani negatívny PCR test, ak neprejavujú v čase cestovania príznaky.

Pred odletom do Peru odporúčame skontrolovať aj podmienky prestupového letiska, ak ho Vaša letecká cesta do Peru zahŕňa, ako aj podmienky samotnej leteckej spoločnosti, s ktorou letíte (doba platnosti testu sa môže líšiť).

BUBO organizuje mesačne stovky zájazdov a vstupné informácie pravidelne aktualizujeme k všetkým našim cestám. Pre našich klientov vybavíme aj nevybaviteľné. Pokiaľ cestujete individuálne, overte si aktuálne podmienky na príslušných úradoch danej krajiny.

Výšková choroba a aklimatizácia Prémiový blog

Prémiový blog Výšková choroba a aklimatizácia

Prekvapujúco to nie je nedostatok fyzickej pripravenosti, ale výšková choroba, ktorá zabráni ľudom dostať sa na vrchol Mont Blancu, Kilimandžára,…

Veľká päťka alebo 22 zvierat pre rok 2022 Prémiový blog

Prémiový blog Veľká päťka alebo 22 zvierat pre rok 2022

Naša planéta je úžasným miestom, kde ešte stále môžete natrafiť na autentickú divokú prírodu aj s jej obyvateľmi - fascinujúcimi divými zvieratami,…

Cestovanie pre nezaočkovaných Blog

Blog Cestovanie pre nezaočkovaných

Jedna krajina za druhou otvára svoje brány pre turistov z iných krajín. Mnohé z nich uvoľňujú opatrenia v prvej chvíli pre zaočkovaných…

Jozef Zelizňák 7 min. čítania
Najexotickejší ľudia sveta 2022 Blog

Blog Najexotickejší ľudia sveta 2022

Kde v najbližšom roku nájdete ešte tú pravú exotiku? Kde máte šancu dostať sa do doby kamennej a kde môžete nafotiť svoj najexotickejší…