Letenky do Peru Vám odporúčame s leteckými spoločnosťami AIR FRANCE, KLM alebo IBERIA. Priame lety do Limy z Viedne, z Prahy či z Budapešti, žiaľ, ešte neexistujú, a preto sa cestuje zvyčajne s 1 prestupom. V prípade Air France sa prestupuje v Paríži, v prípade KLM v Amsterdame a v prípade Iberie v Madride. 

Itinerár uvedený tu nižšie je len orientačný, aby ste mali približnú predstavu o dĺžke letov do Limy a späť.

KL1838 Viedeň → Amsterdam 06:55 - 08:50

(let trvá 1hod 50min a je operovaný lietadlom typu Boeing 737)

KL743 Amsterdam → Lima 12:35 - 18:10

(let trvá 12hod 35min a je operovaný lietadlom typu Boeing 777-300)

KL744 Lima → Amsterdam 20:00 - 15:25*

(let trvá 12hod 25min a je operovaný lietadlom typu Boeing 777-300)

KL1847 Amsterdam→Viedeň 17:15 - 19:05

(let trvá 1hod 50min a je operovaný lietadlom typu Boeing 737)

* prílet je naplánovaný na druhý deň

** informácie o dĺžke letov a typu lietadla sú orientačné a môžu sa kedykoľvek meniť. Vychádzame z aktuálnych informácií leteckej spoločnosti, ktorá si však vyhradzuje právo z operatívnych dôvodov meniť typ lietadla.

Machu Picchu je zo všetkých 7 novodobých divov sveta najťažšie prístupná pamiatka. Ak cestujete do Peru iba kvôli nej, odporúčame Vám rezerovať si miestne prelety Lima - Cuzco - Lima s leteckou spoločnosťou Avianca alebo LATAM:

LA2122 Cuzco → Lima 14:20 - 15:45

(let trvá 1hod 25min a je operovaný lietadlom typu Airbus A319)

LA2123 Lima → Cuzco 9:06 - 10:33

(let trvá 1hod 35 min a je operovaný lietadlom typu Airbus A320)

Riaďte sa vždy údajmi na Vašej letenke a následne informáciami leteckej spoločnosti, údajmi na obrazovkách a hláseniami na letisku. Informácie o časoch odletov ako aj o leteckej spoločnosti sa môžu zmeniť. Všetky uvedené časy sú miestne a zohľadňujú časový posun. Do lietadla si zvoľte pohodlné oblečenie a pite dostatok tekutín (hlavne dostatok vody).

Na dlhé lety do Peru Vám BUBO, najväčší predajca luxusných leteniek na Slovensku, odporúča využiť triedu Business! Prileťte do svojho cieľa oddýchnutý. V BUBO Vám radi poradíme. 

Váš medzinárodný prílet do Limy bude pravdepodobne najskôr vo večerných hodinách. Čo sa týka časového posunu, tak Vám odporúčame v prvý deň ísť spať čo najneskôr (okolo 22:00-23:00), aby ste kvôli časovému posunu nebudili už skoro nad ránom. 

Online check-in: registráciu na let, kedy sú udelené konkrétne miesta v lietadle, je možné robiť v čase 48 hodín až 4 hodiny pred odletom podľa podmienok jednotlivých leteckých spoločností. Mnohé letecké spoločnosti k online check-inu vyžadujú údaje ako dátum narodenia, číslo pasu a dátum expirácie pasu. Ak máte dva cestovné pasy, vždy zadávajte údaje, z toho pasu, na ktorý pocestujete. 

Online check-in odporúčame spraviť vopred, ešte z pohodlia domova. Každopádne, aj pri najlepšej vôli sa stane, že online check-in nefunguje, miesta pre pasažierov sú už vopred vybrané alebo rozdelili spolucestujúcich. Žiaľ, online check-in niekedy neviete ovplyvniť nakoľko ide o systém leteckej spoločnosti. V takomto prípade prebieha registrácia až na letisku pred odletom. 

Je nevyhnutné, aby ste prišli na letisko minimálne 2,5 hodiny pred plánovaným odletom, kvôli bezproblémovému check-inu resp. odovzdaniu veľkej batožiny na let a kvôli bezproblémovej bezpečnostnej kontrole. Choďte preto vždy s dostatočným predstihom a rátajte s tým, že môžu byť dopravné zápchy, zlé počasie, porucha. Cestovanie nie je zadarmo a je lepšie radšej mať na letisku o jednu kávu viac, ako zmeškať krásnu cestu kvôli pár minútam. Kontroly na letiskách sú v tejto dobe prísnejšie a zdĺhavejšie.

Pred odletom z Limy domov Vám odporúčame spraviť si vopred online check-in a vytlačiť si palubný lístok (napr. na recepcii hotela) nakoľko na vstupoch do odletovej haly stoja strážnici a kontrolujú palubné lístky. Ak sa Vám z nejakého dôvodu online check-in nepodarí urobiť (technické príčiny) alebo ste nemali možnosť vytlačiť si palubný lístok, odporúčame vám mať vytlačenú elektronicku letenku a mali by ste vedieť názov leteckej spoločnosti a číslo svojho letu (máte to uvedené na letenke). Títo pracovníci sa Vás na to pravdepodobne opýtajú a potom Vás pustia ďalej.

← Letenky a let (zoznam krajín)

E

Amerika  

Južná Amerika, Peru, Chile, Bolívia


náročnosť

16 dní

Trvanie

4890
K

Amerika  

Južná Amerika, Peru, Bolívia


náročnosť

14 dní

Trvanie

4207 4428€
K

Amerika  

Južná Amerika, Panama, Peru


náročnosť

12 dní

Trvanie

3575
K

Amerika  

Južná Amerika, Galapágy, Peru, Ekvádor


náročnosť

12 dní

Trvanie

6894
Cuzco - peruánsky pupok sveta Cuzco

Cuzco Cuzco - peruánsky pupok sveta

Cuzco či Cusco. Vysoko v peruánskych Andách leží prekrásne mesto, kedysi slávne hlavné mesto ríše Inkov. Dnes je jednou z najobľúbenejších…

Ivana Ďurčová 24 min. čítania
Veľká päťka alebo 24 zvierat pre rok 2024 Prémiový blog

Prémiový blog Veľká päťka alebo 24 zvierat pre rok 2024

Naša planéta je úžasným miestom, kde ešte stále môžete natrafiť na autentickú divokú prírodu aj s jej obyvateľmi - fascinujúcimi divými zvieratami…

Martin Karniš 48 min. čítania
Nebezpečenstvo džungle Prémiový blog

Prémiový blog Nebezpečenstvo džungle

Najagresívnejší kmeň sveta, anakondie rybníčky, jaguárí strom, útok divých ôs, najväčšia bolesť na svete a dravec v penise. Ako sa robí hygiena v…

Ľuboš Fellner 19 min. čítania
Výšková choroba a aklimatizácia Prémiový blog

Prémiový blog Výšková choroba a aklimatizácia

Prekvapujúco to nie je nedostatok fyzickej pripravenosti, ale výšková choroba, ktorá zabráni ľudom dostať sa na vrchol Mont Blancu, Kilimandžára,…

Ľuboš Fellner 35 min. čítania