Letenky do Peru Vám odporúčame s leteckými spoločnosťami AIR FRANCE, KLM alebo IBERIA. Priame lety do Limy z Viedne, z Prahy či z Budapešti, žiaľ, ešte neexistujú, a preto sa cestuje zvyčajne s 1 prestupom. V prípade Air France sa prestupuje v Paríži, v prípade KLM v Amsterdame a v prípade Iberie v Madride. 

Itinerár uvedený tu nižšie je len orientačný, aby ste mali približnú predstavu o dĺžke letov do Limy a späť.

KL1838 Viedeň → Amsterdam 06:55 - 08:50

(let trvá 1hod 50min a je operovaný lietadlom typu Boeing 737)

KL743 Amsterdam → Lima 12:35 - 18:10

(let trvá 12hod 35min a je operovaný lietadlom typu Boeing 777-300)

KL744 Lima → Amsterdam 20:00 - 15:25*

(let trvá 12hod 25min a je operovaný lietadlom typu Boeing 777-300)

KL1847 Amsterdam→Viedeň 17:15 - 19:05

(let trvá 1hod 50min a je operovaný lietadlom typu Boeing 737)

* prílet je naplánovaný na druhý deň

** informácie o dĺžke letov a typu lietadla sú orientačné a môžu sa kedykoľvek meniť. Vychádzame z aktuálnych informácií leteckej spoločnosti, ktorá si však vyhradzuje právo z operatívnych dôvodov meniť typ lietadla.

Machu Picchu je zo všetkých 7 novodobých divov sveta najťažšie prístupná pamiatka. Ak cestujete do Peru iba kvôli nej, odporúčame Vám rezerovať si miestne prelety Lima - Cuzco - Lima s leteckou spoločnosťou Avianca alebo LATAM:

LA2122 Cuzco → Lima 14:20 - 15:45

(let trvá 1hod 25min a je operovaný lietadlom typu Airbus A319)

LA2123 Lima → Cuzco 9:06 - 10:33

(let trvá 1hod 35 min a je operovaný lietadlom typu Airbus A320)

Riaďte sa vždy údajmi na Vašej letenke a následne informáciami leteckej spoločnosti, údajmi na obrazovkách a hláseniami na letisku. Informácie o časoch odletov ako aj o leteckej spoločnosti sa môžu zmeniť. Všetky uvedené časy sú miestne a zohľadňujú časový posun. Do lietadla si zvoľte pohodlné oblečenie a pite dostatok tekutín (hlavne dostatok vody).

Na dlhé lety do Peru Vám BUBO, najväčší predajca luxusných leteniek na Slovensku, odporúča využiť triedu Business! Prileťte do svojho cieľa oddýchnutý. V BUBO Vám radi poradíme. 

Váš medzinárodný prílet do Limy bude pravdepodobne najskôr vo večerných hodinách. Čo sa týka časového posunu, tak Vám odporúčame v prvý deň ísť spať čo najneskôr (okolo 22:00-23:00), aby ste kvôli časovému posunu nebudili už skoro nad ránom. 

Online check-in: registráciu na let, kedy sú udelené konkrétne miesta v lietadle, je možné robiť v čase 48 hodín až 4 hodiny pred odletom podľa podmienok jednotlivých leteckých spoločností. Mnohé letecké spoločnosti k online check-inu vyžadujú údaje ako dátum narodenia, číslo pasu a dátum expirácie pasu. Ak máte dva cestovné pasy, vždy zadávajte údaje, z toho pasu, na ktorý pocestujete. 

Online check-in odporúčame spraviť vopred, ešte z pohodlia domova. Každopádne, aj pri najlepšej vôli sa stane, že online check-in nefunguje, miesta pre pasažierov sú už vopred vybrané alebo rozdelili spolucestujúcich. Žiaľ, online check-in niekedy neviete ovplyvniť nakoľko ide o systém leteckej spoločnosti. V takomto prípade prebieha registrácia až na letisku pred odletom. 

Je nevyhnutné, aby ste prišli na letisko minimálne 2,5 hodiny pred plánovaným odletom, kvôli bezproblémovému check-inu resp. odovzdaniu veľkej batožiny na let a kvôli bezproblémovej bezpečnostnej kontrole. Choďte preto vždy s dostatočným predstihom a rátajte s tým, že môžu byť dopravné zápchy, zlé počasie, porucha. Cestovanie nie je zadarmo a je lepšie radšej mať na letisku o jednu kávu viac, ako zmeškať krásnu cestu kvôli pár minútam. Kontroly na letiskách sú v tejto dobe prísnejšie a zdĺhavejšie.

Pred odletom z Limy domov Vám odporúčame spraviť si vopred online check-in a vytlačiť si palubný lístok (napr. na recepcii hotela) nakoľko na vstupoch do odletovej haly stoja strážnici a kontrolujú palubné lístky. Ak sa Vám z nejakého dôvodu online check-in nepodarí urobiť (technické príčiny) alebo ste nemali možnosť vytlačiť si palubný lístok, odporúčame vám mať vytlačenú elektronicku letenku a mali by ste vedieť názov leteckej spoločnosti a číslo svojho letu (máte to uvedené na letenke). Títo pracovníci sa Vás na to pravdepodobne opýtajú a potom Vás pustia ďalej.