Pre vhodný pomer ceny a kvality odporúčame tieto hotely v Peru: 

Lima

Costa del Sol Wyndham Lima Airport je pre Vás vhodný, ak potrebujete prenocovať blízko letiska v Lime. Izby siete Wyndham sú luxusne a špičkovo zariadené. Pohodlné postele, príslušenstvo na prípravu kávy, čaju, pracovný stôl, TV, súkromné kúpeľne vybavené uterákmi a drobnou kozmetikou. Tento hotel vyhral prvé miesto v rebríčku o najlepší letiskový hotel v Južnej Amerike na World Travel Awards! Toto je skvelá možnosť, ak nechcete bývať v centre Limy (cesta do centra môže trvať okolo 45-60 min. vzhľadom na aktuálnu dopravnú situáciu), požadujete komfort a štýl blízko letiska. 

Continental Hotel v starom meste je príjemný hotel v hlavnom meste Peru, ktorý spĺňa štandard 3 hviezdičiek. Jeho poloha je vynikajúca a pre Vás bude aj strategická. Nachádza sa iba pár metrov od historického centra Limy, takže k pamiatkám to budeme mať doslova na skok. Ráno si pochutnáme na kontinentálnych raňajkách a deň strávime vonku v tzv. Meste kráľov. V okolí hotela nájdete niekoľko podnikov, reštaurácie, nákupné ulice, obchody do cca len 10 minút chôdze. Izby sú nefajčiarske s privátnou kúpeľňou, dreveným nábytkom, TV a wifi, no a poskytnú samozrejme priestor pre dobrý oddych po Vašom celodennom programe. Ak preferujete hotel vyššieho štandardu v starom srdci mesta, tak máme odskúšaný a odporúčame Vám Hotel Sheraton Lima

Girasoles Hotel v blízkosti modernej štvrte Limy, Miraflores. Girasoles je podľa nás príjemný hotel, v blízkosti rôznych atrakcií v oblasti Miraflores. Príjemná voľba v bezpečnej zóne mesta, kde zrelaxujete a načerpáte sily. Priestranné izby disponujú aj s TV, chladničkou, majú aj trezor a vo svojich privátnych kúpeľniach nájdete fén, drobnú kozmetiku a uteráky. V priestrannej jedálni sa podávajú raňajky formou bufetu, kde nájdete aj teplé jedlo v podobe praženice, potom čerstvé pečivo, cerálie, ovocie, kávu, čaj, džúsy a podobne. Ak v Miraflores hľadáte najlepší hotel, tak podľa nás je to Belmond Miraflores Park. Značku Belmond môžeme vrelo odporúčiť. Špičkový hotel, ktorý sa nachádza už tesne pri pobreží. Pre dosiahnutie ešte lepšieho zážitku odporúčame opýtať sa po vyššej kategórií izieb s ocean view. Hotel ma aj bazén s neskutočným výhľadom na Tichý oceán. Oddych iba pre náročného. Belmond svojmu menu neostáva nič dlžný. 

Paracas

Hotel San Augustin sa nachádza pri zálive, ktorý ústi do Pacifiku a hádajte čo: je to hotel, ktorý je postavený tak, aby všetky izby boli otočené na Pacifik. Nachádza sa iba 500 metrov od prístavu El Chaco odkiaľ vyrážajú lode na výlety na Islas Ballestas. V hoteli sú iba dve podlažia a má aj bazén, ktorý láka na osvieženie. V priestrannej jedálni sa podávajú raňajky formou bohatého bufetu, kde sú na výber rôzne druhy syrov, šunky, pečiva, ovocných štiav, jogurtov, ovocia a cerálie. Čaj, káva, džúsy taktiež. Raňajky sa podávajú od 6:00. Izby sú priestranné, čisté a minimalisticky zariadené. Nájdete v nich všetko, čo potrebujete. Izby majú súkromné kúpeľne vybavené drobnou kozmetikou, uterákmi a fénom. V hoteli je reštaurácia La Reserva, kde varia peruánsku aj medzinárodnú kuchyňu, vrátane čerstvých morských plodov. Veď ste pri oceáne, tak si určite pochutnajte. A v hoteli je aj bar El Candelabro, kde si možno niektorí z Vás radi nechajú namiešať osviežujúce drinky. Bar je otvorený od 18:00 do 23:00.

Nazca

Casa Andina Hotel. Hotelovú sieť Casa Andina obľubujeme na všetkých naších cestách po Peru. Ak na ňu natrafíte, vrelo doporučujeme. Tu v Nazce, vojdete na malé nádvorie plné stromov a zelene a dookola sa nad Vami týči drevené zábradlie jednotlivých podlaží a biele fasády stien, za ktorými sú Vaše izby. Všetko príjemne dobre ladí. Andská architektúra v kombinácií s mestským štýlom a požiadavkami na relax a komfort. Izby sú taktiež v príjemných tónoch, sú priestranné a čisté. Nájdete si v nich aj TV, trezor. V súkromných kúpeľniach sú uteráky, drobná kozmetika a aj fén. Veľkej jedálni sa podávajú raňajky formou bufetu, kde si vyberiete na čo máte chuť. Čerstvé ovocie, šunky, syry, jogurty či niečo teplé v podobe praženice a čerstvého pečiva. Káva a čaj, džúsy. V hoteli je aj malý bazén.

Arequipa

La Hostería Arequipa Hotel sa nachádza v centre krásneho bieleho mesta Arequipa, pri múroch, ktoré obklopujú starý Dominikánsky kláštor. Centrum mesta je vzdialené iba 500 metrov. Vyjdite z hotela, dajte sa doprava. O chvíľu prídete priamo k malému kostolíku San Agustín a naľavo uvidíte Baziliku, ktorá stojí pred námestím Plaza de Armas. Krásny koloniálny malý hotel, s príjemným nádvorím a kvetmi v oknách ladí s okolím. V hoteli je aj malý bazén. Izby sú moderne zariadené a pri plánovaní využili aj pôvodné prvky, čo dodáva celému prostrediu zvláštnu atmosféru. Veľmi vkusné spojenie starého a nového. Raňajky sa podávajú formou bufetu. Na výber aj teplé aj studené jedlá. V izbách je TV a aj chladnička. Kúpelňa je vybavená základnou kozmetikou a uterákmi. V hoteli je autentický bar a terasa. V Arequipe je niekoľko hotelov aj značky Casa Andina. Máme ich odskúšane a aj tie sú v poriadku. Čisté, príjemné. Môžeme len odporúčiť. 

Puno

Hotel Hacienda Puno s fantastickou polohou je jeden z naších najobľúbenejších. Iba vyjdeme z hotela, dáte sa doľava a prejdete 1 blok a ste na hlavnom námestí Plaza de Armas s katedrálou. V centre Puno. Puno má zvláštnu stavbu ulíc, plnú jednosmeriek a teda veľmi úzkych uličiek, cez ktoré sa predierajú chodci, domáci, auta a nadšenci, čo si prišli pozrieť legendárne jazero Titicaca. Hotel ma vnútorné nádvorie s krásnou koloniálnou fontánou a dobre ladí so sýto žltou fasádou. Na vyššom poschodí umiestnili jedáleň, kde sa budú podávať raňajky a z ktorej je výhľad na strechy domov a budov, ktoré tvoria Puno. Ranná káva a výhľady na prebúdzajúce sa mestečko patria k momentom, na ktoré si budete pamätať. Raňajky sa podávajú formou bufetu a obsahujú čerstvé ovocie, zeleninu, syry, šunky, lokálne potraviny, ale aj teplé jednoduché jedlá. Izby sú čisté, priestranné a vždy sme si tu dobre oddýchli. V izbách je TV, súkromná kúpeľňa s drobnou kozmetikou a uterákmi vrátane fénu. V hoteli je aj malý bar.

V Pune môžeme odporúčiť aj značku Casa Andina a Hotel Tierra Viva. Čisté hotely strednej triedy s jemným andským štýlom. Takisto aj Hotel Quelqatani ponúka priestranné izby s TV. Hotel spĺňa tiež štandard 3 hviezdičiek. Na raňajky zvykne bývať ovocie, ovocné šťavy, cerálie, pečivo, šunka či syry, káva, čaj. Niekoľko metrov od hotela sú podniky, reštaurácie a bary, kde sa dá stráviť príjemný večer. Aj v tomto hotely je samozrejmosť kokový čaj na recepcií, aj kyslíkové prístroje kvôli nadmorskej výške.

V okolí Puno sme si obľúbili ešte jeden hotel, ktorý je luxusnejší a volá sa Jose Antonio. Nachádza sa kúsok od mesta, na brehu jazera Titicaca. Dokonalá poloha a noc pri najvyššie položenom splavnom jazere na svete. Sme v nadmorskej výške 3 821 m n. m. Oáza pokoja a relaxu. Hotel má okolo 100 izieb, ktoré sú komfortne vybavene. Sú priestranné a nájdete si v nich aj Tv, trezor a samozrejme aj privátnu kúpeľňu s toaletnými potrebami a fénom. V hoteli varia vynikajúcu peruánsku kuchyňu a raňajkový bufet je plný čerstvým potravín. Ráno odporúčame zájsť si na terasu do záhradky odkiaľ je krásny výhľad na Titicacu.

Cuzco

Farebný Royal Inka Hotel je akoby vyňatý z koloniálnych čias a máme ho v BUBO veľmi radi. Pravidelne sme aj tu niekoľko krát do roka. Hotel má autentickú koloniálnu atmosféru. Je rozdelený na dve budovy, ktoré oddeľuje ulička. Vstúpite na malé nádvorie, kde sa podávajú raňajky a dookola nad vami sú poschodia s privátnymi izbami. Na privítanie kokový čaj (k dispozícii celý deň), ktorý utíši búšenie srdca nakoľko sa nachádzame už vo vyššej nadmorskej výške. V hoteli sú výťahy. Mesto Cuzco je postavené tak, že uličky sú úzke, domy sú nízke a z toho dôvodu sa často krát stane, že izby nemajú žiadny výhľad. Je to teda prirodzené, treba sa na to pripraviť. Izby však poskytujú dostatok komfortu pre oddych a relax pred ďalším programom. Sú čisté a majú súkromnú kúpeľňu, TV, wifi, písací stôl. Hotel spĺňa štandard 3* a sme tu viac ako doma. Chodievame sem už vyše 20 rokov. Raňajky v hoteli sú výborné, ovocie, zelenina, pečivo, ovocné šťavy, káva alebo čaj, alebo oboje? Kuchári Vám veľmi radi pripravia pred Vašimi očami omeletu či praženicu. Poloha hotela je vynikajúca. Ste iba minútku dve chôdze od centra tohto bývalého hlavného mesta ríše Inkov. Cuzco Vám učaruje! Odporúčame rannú prechádzku ku katedrále. Tu ste o krok bližšie k legendárnemu Machu Picchu. Ak máte radi totálny luxus tak Vám odporúčame vybrať si hotel JW Marriott el Convento alebo elitný hotel Belmond Palacio Nazarenas. V cene rezervácie si skontrolujte údaje o resort fee poplatkoch (tieto poplakty sú bežnou praxou aj v USA), aby Vás na mieste neprekvapili. 

Belmond Palacio Nazarenas - dokonalý hotel, v ktorom spávajú aj prezidenti, princovia aj princezné, Hollywoodske hviezdy, ak sa vyberú navštíviť jeden zo 7 divov sveta. Hotelová reštaurácia SENZO patrí medzi najlepšie v meste, je vysoko oceňovaná a vy budete v nej raňajkovať možno tie najlepšie raňajky, aké ste kedy mali. Varia v skutku vynikajúco a len z lokálnych ingrediencií. Hotelový bazén je jediný vyhrievaný v celom Cuzco. Kameň, ktorým sú obložené steny v záhrade alebo na nádvorí, nie je hocijaký, ale je pôvodný z čias Inkov! Dotknite sa histórie, pritom relaxujte s osviežujúcim drinkom pri bazéne alebo sa len tak prechádzate a obdivujete dokonalé umenie staviteľov. Čarovné je všetko čo vidíte. Toto je najlepší hotel v celom Cuzco. Ceny izieb končia pri sumách 3000-4000 USD za prezidentské suity. Je postavený na mieste, kde bola v minulosti Pumacurco Street, čo v preklade znamená „ulica vzdelania“. Čarovnú atmosféru miesta dotvára nenásilný mix koloniálneho a inského štýlu. Ak pri check-ine dostanete malú kytičku, nečudujte sa. Predtým tu bol kláštor a tento darček reprezentuje čistotu mníšok, ktoré tu v dávnych časoch žili. Hotel ma 55 suít, travertínom a mramorom obložené kúpeľne, elegantné spálne, v hoteli je knižnica, prekrásna záhrada, inské ruiny. História všade naokolo a do toho všetkého je vsadená vaša luxusná posteľ, nábytok a kúpeľňa. 

JW Marriott Cuzco - ďalší špičkový hotel v srdci Cusca, len kúsok od Plaza de Armas. Luxusný hotel, ktorý vznikol starostlivou rekonštrukciou kláštora zo 16.storočia. Koloniálna minulosť prepojená s mystériom Inkov spravili z tohto hotela jednu z najlepších adries v krajine. Budova zažila a videla už všeličo a je takmer isté, že na na mieste kde spíte teraz vy, spal aj španielsky conquistador. Nádherne zariadené izby, mramorové kúpeľne, nekonečný výber mäkučkých vankúšov. Zaujímavosťou je, že v niektorých izbách cirkuluje vzduch obohatený o kyslík, aby sa Vám lepšie spalo a minimalizovali ste riziko výškovej choroby. Ak je Vám špatne tak sa na ne opýtajte na recepcii. Myslí sa tu na každý detail. Osobný prístup ku klientom a spoľahlivosť značky Marriott. Neoľutujete. Po dni strávenom objavovaním historických pokladov Cusca si môžete v hoteli dopriať exkluzívne spa procedúry inšpirované skúsenosťami Inkov a dať si večeru v najlepšej reštaurácii v Cuzcu, Qespi. Nechajte sa rozmaznávať. El Convento je fantastický historický hotel a pre Vás to môže byť čerešnička na torte z celej vašej cesty. Nuž, už ho treba len objednať. 

Posvätné údolie: Belmond Hotel Rio Sagrado - elitný hotel v Posvätnom údolí, ktorému hneď pod oknami preteká divoká rieka Urubamba, ktorú môžete obdivovať aj počas vlakového presunu do Machu Picchu Pueblo. Luxusný hotel je obklopený prekrásnou záhradou, dookola sú nádherné hory a tak hotel pôsobí ako dokonalá oáza pokoja. Samozrejme ma tiež aj bazén, kde môžete relaxovať a užívať si voľné chvíle pri pohári kvalitného vína alebo výbornej kávy. Toto miesto skutočne vytvára dojem "sagrado" - posvätný a mystický. Niet mu čo vytknúť. Dokonalosť značka Belmond. Ak hľadáte takýto štýl, tak nezabudnite na kúpu vlakových lístkov smerom na Machu Picchu Pueblo do vlaku Hiram Bingham Train. Budete z neho nadšený. V dnešných časoch sa v Peru dá cestovať luxusne a štýlovo. 

Aguas Calientes (Machu Picchu Pueblo)

El Mapi By Inkaterra - aj keď sa nad dedinkou Machu Picchu rozprestiera 7. div sveta, treba upozorniť na to, že v dedinke pod nim v dnešnej dobe chýba dostatok kvalitných ubytovacích zariadení. Ide o najťažšie prístupnú pamiatku spomedzi všetkých 7 divov sveta. Hotel El Mapi však môžete určite vyskúšať. Je to príjemný hotel obklopený zeleňou, kde použili pri dekoráciách prírodné materiály. Takmer okamžite sa tu začnete cítiť príjemne. Izby sú priestranné a dobre zariadené. Ráno si pochutnáte na dobrom bufete, kde podávajú čerstvé jedlo (vrátane miestneho ovocia a lokálneho pečiva), no nájdete tu aj výborne wafle. Raňajky sa podávajú už od 4:00 hodiny rána nakoľko prvé autobusy k bráne na Machu Picchu premávajú už od 6:00 a mnohí ľudia chcú stihnúť jeden z doobedňajších vstupov. Cesta autobusom k vstupnej brane trvá cca 30 minút (rovnako aj naspäť). Ak si v jeden deň plánujete prehliadku ruin a poobede odchod vlakom, tak z ruin sa poberte aspoň 2 hodiny pred odchodom vlaku. Na nástupišti sa môžu tvoriť rady a určite si chcete na vlakovej stanici kúpiť aj nejaké suveníry, ktorých tam je neuveriteľne veľa. Nezabúdajte, že vlak odchádza z iného miesta než na akom ste vystupovali. Stanica sa nachádza neďaleko. Na mieste Vás každý rád nasmeruje. 

V Južnej Amerike nie je zvykom kúriť, preto môže byť cez noc na izbách na naše pomery chladnejšie a odporúčame zobrať si so sebou teplé oblečenie. Zvláštnosťou môže byť pre Vás aj fakt, že niektoré hotely majú okná izieb orientované do interiéru a nie na ulicu, zároveň sú teda bez výhľadu. V Peru a aj v susednej Bolívii je takýto typ hotelových izieb bežnou praxou. 

Pri check-ine v hoteloch je zvykom nechať ako garanciu za ďalšie využité hotelové služby (telefón, internet, raňajky a pod.) detaily Vašej kreditnej/embosovanej platobnej karty. Toto sa týka konzumácie v hoteli, izbový bar atď. Ak žiadne ďalšie hotelové služby nevyužijete, tak peniaze Vám budú refundované resp. z karty Vám nikto nič nestiahne. Nemusíte mať obavy, nech nám to pripadá akokoľvek zvláštne, je to absolútnou samozrejmosťou. Majte prosím svoju kreditnú/embosovanú platobnú kartu so sebou. Zo skúseností, kreditné karty majú zábezpeku odblokovanú do 48 hodín, debetné karty cca 10 dní. Táto doba závisí od Vašej banky.

← Ubytovanie a hotely (zoznam krajín)

Hotely

Costa del Sol Wyndham Cusco

Costa del Sol Wyndham Cusco

⭑⭑⭑⭑

Cuzco, Peru

Costa del Sol Wyndham v peruánskom meste Cuzco je hotel prerobený zo starého aristokratického domu zo 17. storočia v centre mesta. Zachovaný koloniálny štýl, vyrezávané drevené dvere, staré murálie, dostupná wifi, privátne kúpeľne. Wyndham je komfortný hotel, ktorý Vám dá priestor po bohatom programe.

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Holiday Inn Lima Airport

Holiday Inn Lima Airport

⭑⭑⭑⭑

Lima, Peru

Značka hotela, ktorú všetci poznáme a vieme čo od nej očakávať. Komfortný letiskový hotel, kde prečkáte noc pred ďalším pokračovaním svojej cesty. Recepcia hotela otvorená 24 hodín. Každá izba má vybavenú privátnu kúpeľňu, sú nefajčiarske a klimatizované. V hoteli je bar aj reštaurácia a pripravujú aj výborné raňajky formou bufetu.

Bar

Bar

Fitness

Fitness

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Luxusných 9 noci v špičkových hoteloch
Luxusných 9 noci v špičkových hoteloch

Luxusný hotel

⭑⭑⭑⭑⭑

Luxusných 9 noci v špičkových hoteloch

Lima, Cuzco, La Paz, Santiago de Chile
Peru, Bolívia, Chile

Zlepšite si ubytovací štandard počas zájazdu a strávte 9 nocí v pohodlí exkluzívnych hotelov s výborným renomé. Po náročnom programe príde oddych v mäkkých voňavých perinách luxusných hotelov viac než vhod.

V cene doplatku ponúkame:

2 noci v hoteli Sheraton Lima 5*

2 noci v hoteli JW Marriott el Convento Cuzco 5*

2 noci v hoteli Boutique La Casona La Paz 4*

2 noci v Santiago de Chile v hoteli Mandarin Oriental/Intercontinenta 5*

Cena platí pre jednu osobu zdieľajúcu izbu pre dve osoby. V cene ostávajú aj raňajky.

V hoteli JW Marriott Cuzco sa platí tzv. Resort Fee cca 40 USD, ktorý nie je zahrnutý v cene doplatku a platí sa až na mieste priamo hotelu /hotovosť, karta/. 

Poznámka: 4* hotel La Casona v La Paz sa nachádza priamo v centre starého mesta, kde chýbajú lepšie 5* hotely.

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Fitness

Fitness

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Spa/Wellness

Spa/Wellness

7 nocí v špičkových hoteloch
7 nocí v špičkových hoteloch

Luxusný hotel

⭑⭑⭑⭑⭑

7 nocí v špičkových hoteloch

Lima, Cuzco, La Paz
Peru, Bolívia

Zlepšite si ubytovací štandard počas zájazdu a strávte 7 noci v pohodlí exkluzívnych hotelov s výborným renomé. Po náročnom programe príde oddych v mäkkých voňavých perinách luxusných hotelov viac než vhod. 2 noci v hoteli Sheraton Lima a 2 noci v hoteli JW Marriott el Convento Cuzco a záver v hoteli Presidente alebo Boutique La Casona v La Paz. Cena platí pre jednu osobu zdieľajúcu izbu pre dve osoby. V cene ostávajú aj raňajky. V hoteli JW Marriott Cuzco sa platí tzv. Resort Fee cca 40 USD, ktorý nie je zahrnutý v cene doplatku a platí sa až na mieste priamo hotelu /hotovosť, karta/.

Bar

Bar

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Belmond Miraflores Park
Belmond Miraflores Park

Najlepšie hotely sveta

⭑⭑⭑⭑⭑

Belmond Miraflores Park

Lima
Peru

Opäť značka Belmond, ktorú sme si na tejto ceste obľúbili. Podľa nás v BUBO je toto najlepší hotel v modernej štvrti Miraflores v hlavnom meste Lima. Špičkový Hotel Belmond Park, ktorý sa nachádza už tesne pri pobreží. Pre dosiahnutie ešte lepšieho zážitku odporúčame opýtať sa po vyššej kategórií izieb s ocean view. Hotel ma aj bazén s neskutočným výhľadom na Tichý oceán. Oddych iba pre náročného lovca zážitkov. Belmond svojmu menu neostáva nič dlžný. Dobrú noc nad Pacifkom.
Bar

Bar

Bazén

Bazén

Fitness

Fitness

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Spa/Wellness

Spa/Wellness

Belmond Palacio Nazarenas
Belmond Palacio Nazarenas

Najlepšie hotely sveta

⭑⭑⭑⭑⭑

Belmond Palacio Nazarenas

Cusco
Peru

Ďalší dokonalý hotel, v ktorom spávajú aj prezidenti, princovia aj princezné, Hollywoodske hviezdy, ak sa vyberú navštíviť jeden zo 7 divov sveta. Hotelová reštaurácia SENZO patrí medzi najlepšie v meste, je vysoko oceňovaná a vy budete v nej raňajkovať možno tie najlepšie raňajky, aké ste kedy mali. Varia v skutku vynikajúco a len z lokálnych ingrediencií. Hotelový bazén je jediný vyhrievaný v celom Cuzco. Kameň, ktorým sú obložené steny v záhrade alebo na nádvorí, nie je hocijaký, ale je pôvodný z čias Inkov! Dotknite sa histórie, pritom relaxujte s osviežujúcim drinkom pri bazéne alebo sa len tak prechádzate a obdivujete dokonalé umenie staviteľov. Čarovné je všetko čo vidíte. Toto je najlepší hotel v celom Cuzco. Ceny izieb končia pri sumách 3000-4000 USD za prezidentské suity. Je postavený na mieste, kde bola v minulosti Pumacurco Street, čo v preklade znamená „ulica vzdelania“. Čarovnú atmosféru miesta dotvára nenásilný mix koloniálneho a inského štýlu. Ak pri check-ine dostanete malú kytičku, nečudujte sa. Predtým tu bol kláštor a tento darček reprezentuje čistotu mníšok, ktoré tu v dávnych časoch žili. Hotel ma 55 suít, travertínom a mramorom obložené kúpeľne, elegantné spálne, v hoteli je knižnica, prekrásna záhrada, inské ruiny. História všade naokolo a do toho všetkého je vsadená vaša luxusná posteľ, nábytok a kúpeľňa.
Bar

Bar

Bazén

Bazén

Reštaurácia

Reštaurácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Spa/Wellness

Spa/Wellness

Belmond Hotel Rio Sagrado
Belmond Hotel Rio Sagrado

Najlepšie hotely sveta

⭑⭑⭑⭑⭑

Belmond Hotel Rio Sagrado

Valle Sagrado, Urubamba
Peru

Elitný hotel v Posvätnom údolí, ktorému hneď pod oknami preteká divoká rieka Urubamba, ktorú budete obdivovať aj počas vlakového presunu luxusným Hiram Bingham vlakom do Machu Picchu Pueblo. Luxusný hotel je obklopený prekrásnou záhradou, dookola sú nádherné hory a tak hotel pôsobí ako dokonalá oáza pokoja. Samozrejme ma tiež aj bazén, kde môžete relaxovať a užívať si voľné chvíle pri pohári kvalitného vína alebo výbornej kávy. Toto miesto skutočne vytvára dojem "sagrado" - posvätný a mystický. Niet mu čo vytknúť. Dokonalosť značka Belmond.
Bar

Bar

Bazén

Bazén

Reštaurácia

Reštaurácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Spa/Wellness

Spa/Wellness

Costa del Sol Wyndham Lima Airport
Costa del Sol Wyndham Lima Airport

Luxusný hotel

⭑⭑⭑⭑

Costa del Sol Wyndham Lima Airport

Lima
Peru

Hneď po prílete do Limy, kde Vás bude čakať sprievodca s BUBO tabuľkou sa presuniete súkromným transferom do letiskového hotela, kde si po dlhom lete z Európy oddýchnete. Na druhý deň vyrazíte naspäť na letisko a odletíte hlbšie do Ánd (približne 1hod 15min miestny prelet). Izby siete Wyndham sú luxusne a špičkovo zariadené. Pohodlné postele, príslušenstvo na prípravu kávy, čaju, pracovný stôl, TV, súkromné kúpeľne vybavené uterákmi a drobnou kozmetikou. Všetko, čo potrebujete po prílete z Európy do mystickej krajiny Inkov. Tento hotel vyhral prvé miesto v rebríčku o najlepší letiskový hotel v Južnej Amerike na World Travel Awards. Dobrú noc v Meste kráľov.
Bar

Bar

Bazén

Bazén

Fitness

Fitness

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Spa/Wellness

Spa/Wellness

Hotel Jose Antonio Puno

Hotel Jose Antonio Puno

⭑⭑⭑⭑

Puno, Peru

Kúsok od mesta Puno, na brehu jazera Titicaca sa nachádza krásny hotel Jose Antonio. Dokonalá poloha a noc pri najvyššie položenom splavnom jazere na svete. Sme v nadmorskej výške 3 821 m n. m. Oáza pokoja a relaxu po celodennom presune z Cuzca. Hotel má okolo 100 izieb, ktoré sú komfortne vybavene. Sú priestranné a nájdete si v nich aj Tv, trezor a samozrejme aj privátnu kúpeľňu s toaletnými potrebami a fénom. V hoteli varia vynikajúcu peruánsku kuchyňu a raňajkový bufet je plný čerstvým potravín. Ráno odporúčame zájsť si na terasu do záhradky odkiaľ je krásny výhľad na Titicacu, na ktorú sa však pôjdeme aj z bližšia pozrieť.
Wifi

Wifi

Andean Wings Boutique Hotel

Andean Wings Boutique Hotel

⭑⭑⭑⭑

Cuzco, Peru

Hotel sa nachádza v srdci historického Cuzco, iba dva bloky od Plaza de Armas, kam sa určite pôjdete ráno po raňajkách asi každý na chvíľu poprechádzať pred naším ďalším programom. Príjemný hotel je postavený na základoch starej koloniálnej budovy, ktorá tu bola už v 16. storočí. Hotel je dnes vkusne zrekonštruovaný do peruánskeho štýlu a zachováva si svojho koloniálneho ducha, čo je vynikajúce prepojenie starých čias a požiadaviek na dnešný komfort. Kráčate na raňajky a už máte rovnaký pocit ako sa asi cítili zámožní páni, keď sa prechádzali v jeho chodbách. Hotel má dnes okolo 20 izieb a každá ma originálne dekorácie. Štandardné vybavenie s TV, chladničkou, trezorom a súkromnou kúpeľňou s toaletnými potrebami a s fénom. Útulná atmosféra. Ráno si pochutnáme na kontinentálnych raňajkách a dobrom teplom bufete a potom odchádzame spoznávať krásy ríše Inkov. Štandardom hotelov v Cuzco býva, že izby nemajú výhľad. Súvisí to so stavbou ulíc a usporiadaním pôvodných budov, ktoré pri rekonštrukcií museli stavitelia rešpektovať.
Wifi

Wifi

Hotel José Antonio Lima

Hotel José Antonio Lima

⭑⭑⭑⭑

Lima , Peru

Komfortný hotel v jednej z najživšej štvrti hlavného mesta Peru. Nachádza sa v modernom Miraflores a v okolí sú veľké nákupné ulice. Vynikajúca poloha v srdci pulzujúceho mesta ako stvorená na oddych po dlhom lete z Európy. Hotel je moderne zariadený, izby sú pohodlné a komfortne vybavené. V kuchyni hotela sa varí tradičná peruánska ale aj medzinárodná kuchyňa. Hotel má 84 izieb. Priestranné izby sú vybavené TV, minibarom, trezorom, wifi, chladničkou, súkromnou kúpeľňou s toaletnými potrebami a fénom. Izby majú buď city view alebo výhľad do dvora. Raňajky sa podávajú formou bufetu (šunky, syry, ovocie, zelenina, džúsy, cerálie, pečivo, káva, čaj a teplé jedlá, ktoré sa niekedy obmieňajú v podobe palaciniek, praženice atď.).. V hoteli je aj bar a príjemná lounge. Ak sa črtá slnečné ráno, čo veríme, že pri dobrej karme určite budete mať, odporúčame vybehnúť na strechu hotela, kde je bazén a pekný výhľad na prebúdzajúcu sa Limu.
Wifi

Wifi

Luxusných 8 noci v špičkových hoteloch
Luxusných 8 noci v špičkových hoteloch

Luxusný hotel

⭑⭑⭑⭑⭑

Luxusných 8 noci v špičkových hoteloch

Lima, Cuzco, La Paz, Santiago de Chile
Peru, Bolívia, Chile

Zlepšite si ubytovací štandard počas zájazdu a strávte 8 nocí v pohodlí exkluzívnych hotelov s výborným renomé. Po náročnom programe príde oddych v mäkkých voňavých perinách luxusných hotelov viac než vhod.

V cene doplatku ponúkame:

2 noci v hoteli Sheraton Lima 5*

2 noci v hoteli JW Marriott el Convento Cuzco 5*

2 noci v hoteli Boutique La Casona La Paz 4*

2 noci v Santiago de Chile v hoteli Mandarin Oriental/Intercontinental 5*

Cena platí pre jednu osobu zdieľajúcu izbu pre dve osoby. V cene ostávajú aj raňajky.

V hoteli JW Marriott Cuzco sa platí tzv. Resort Fee cca 40 USD, ktorý nie je zahrnutý v cene doplatku a platí sa až na mieste priamo hotelu /hotovosť, karta/. 

Poznámka: 4* hotel La Casona v La Paz sa nachádza priamo v centre starého mesta, kde chýbajú lepšie 5* hotely.

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Fitness

Fitness

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Spa/Wellness

Spa/Wellness

Hotel Continental

Hotel Continental

⭑⭑⭑

Lima, Peru

Hotel Continental je príjemný hotel v hlavnom meste Peru, ktorý spĺňa štandard 3 hviezdičiek. Jeho poloha je vynikajúca a pre nás teda strategická. Nachádza sa iba pár metrov od historického centra Limy, takže k pamiatkám to budeme mať doslova na skok. Ráno si pochutnáme na kontinentálnych raňajkách a deň strávime vonku v tzv. Meste kráľov. V okolí hotela nájdete niekoľko podnikov, reštaurácie, nákupné ulice, obchody do cca len 10 minút chôdze. Izby sú nefajčiarske s privátnou kúpeľňou, dreveným nábytkom, TV a wifi, no a poskytnú samozrejme priestor pre dobrý oddych po celodennom programe.
Wifi

Wifi

Royal Inti Inn Machu Picchu

Royal Inti Inn Machu Picchu

⭑⭑⭑

Aguas Calientes, Peru

V dedinke pod ruinami Machu Picchu chýbajú kvalitné ubytovacie zariadenia strednej triedy a preto by sme Vás radi touto cestou upozornili na to, že toto ubytovanie bude na jednu noc jednoduchšie a nebudeme tam tráviť veľmi veľa času. Budete mať však súkromnú izbu s kúpeľnou a uterákmi. Izby bývajú pomerne chladné a na noc si dajte dlhý rukáv. Raňajky v hoteloch poskytujú niekedy už od 4:00/4:30 ráno, aby sme sa siedmy div sveta mohli vyraziť čo najskôr.
Wifi

Wifi

Qelqatani Hotel

Qelqatani Hotel

⭑⭑⭑

Puno, Peru

Opäť bývame v centre mesta. Pricestujeme z Cuzca do Puno, autobus nám zastaví iba niekoľko blokov od tohto rodinného hotela, kde si tiež už na BUBO zvykli. Nakoľko sa veľký autobus nemôže dostať do úzkych uličiek centra mesta, tak rátajte prosím s tým, že batožinu si niekoľko metrov budeme musieť niesť (prípadne zavoláme taxík, veď vieme si pomôcť a vybaviť). Hotel ponúka priestranné čisté izby s TV a k dispozícii je aj súkromná kúpeľňa. Hotel spĺňa štandard 3 hviezdičiek. Na raňajky zvykne bývať ovocie, ovocné šťavy, cerálie, pečivo, šunka či syry, káva, čaj. Niekoľko metrov od hotela sú podniky, reštaurácie a bary, kde sa dá stráviť príjemný večer. Aj v tomto hotely je samozrejmosť kokový čaj na recepcií, aj kyslíkové prístroje kvôli nadmorskej výške. Na skok to je aj k jazeru Titicaca.
Wifi

Wifi

Sandoval Lake Eco Lodge

Sandoval Lake Eco Lodge

⭑⭑⭑

Sandoval

Vybrali sme pre Vás výnimočné miesto v južnej oblasti peruánskej Amazónie. Sandoval Eco Lodge je jednoduché útulné ubytovanie hlboko v amazonskej džungli, kam turizmus ešte nedorazil. Lodge je ukrytá parku v Tambopata National Reserve pri jazere Sandoval. So Sandoval Eco Lodge spolupracujeme už dlhé roky a vytvorili sme si tu pevné priateľstva a z toho budete čerpať práve Vy počas svojho dvojdňového dobrodružného programu s miestnymi skúsenými anglicky hovoriacimi BUBO sprievodcami. Budete sa pohybovať v okolitej nedotknutej prekrásnej prírode. Dokonalý útek pred svetom. Ubytovanie je zabezpečené v izbách pre dve osoby so základným vybavením a každá má vlastné sociálne zariadenie. Drevený interiér dotvára neuveriteľnú atmosféru s okolitou zeleňou a nepreniknuteľnou džungľou. Tento zážitok v skutku stojí za to. Lokalita sa teda nachádza v neporušenej časti Amazónie, ďaleko od civilizácie na brehu rieky Tambopata v pralese. Veríme, že v náročných podmienkach Amazónie, splní ubytovanie Vaše nároky. Areál lodge pozostáva zo spoločenskej miestnosti s barom, z jedálne a zo samotného ubytovacieho zariadenia. Lodge sa nachádza cca 3 hodiny po rieke od mestečka Puerto Maldonado. Leží na brehu amazonskej rieky obkľúčenej dažďovým pralesom. Dopravíte sa k nej na motorovom kanoe s miestnymi indiánskymi sprievodcami. Čas strávený v lodge využijete na výlety po okolí, kde spoznáte faunu a flóru amazonského pralesa. O pohodu budete mať postarané aj vďaka plnej penzii. Ako obuv odporúčame zobrať si aj jedny pevnejšie topánky na „behanie po pralese“. Počasie je teplé a vlhkosť veľmi vysoká. Nezabudnite si zobrať repelent. Čaro amazonskej džungle zažijete na vlastnej koži!
Wifi

Wifi

El Mapi By Inkaterra

El Mapi By Inkaterra

⭑⭑⭑⭑

Aguas Calientes, Peru

Aj keď sa nad dedinkou Machu Picchu rozprestiera 7. div sveta, treba upozorniť na to, že v dedinke pod nim v dnešnej dobe chýba dostatok kvalitných ubytovacích zariadení. Ide o najťažšie prístupnú pamiatku spomedzi všetkých 7 divov sveta. Vyberáme pre Vás vždy jeden z najlepších hotelov, ktoré v dedinke Machu Picchu Pueblo sú k dispozícii. V Aquas Calientes sú príjemné malé hotely obklopené zeleňou. Takmer okamžite sa tu začnete cítiť príjemne. Izby vo vybraných hoteloch sú dobre zariadené. Ráno si pochutnáme na dobrom bufete, kde podávajú čerstvé jedlo (vrátane miestneho ovocia a lokálneho pečiva). V prípade nedostupnej rezervácie využívame aj služby siete Casa Andina alebo Taypikala Boutique.

Wifi

Wifi

Royal Inka

Royal Inka

⭑⭑⭑

Cusco , Peru

Farebný Royal Inka Hotel je akoby vyňatý z koloniálnych čias a máme ho v BUBO veľmi radi. Pravidelne sme aj tu niekoľko krát do roka. Hotel má autentickú koloniálnu atmosféru. Je rozdelený na dve budovy, ktoré oddeľuje ulička. Vstúpite na malé nádvorie, kde sa podávajú raňajky a dookola nad vami sú poschodia s privátnymi izbami. Na privítanie kokový čaj (k dispozícii celý deň), ktorý utíši búšenie srdca nakoľko sa nachádzame už vo vyššej nadmorskej výške. V hoteli sú výťahy. Mesto Cuzco je postavené tak, že uličky sú úzke, domy sú nízke a z toho dôvodu sa často krát stane, že izby nemajú žiadny výhľad. Je to teda prirodzené, treba sa na to pripraviť. Izby však poskytujú dostatok komfortu pre oddych a relax pred ďalším programom. Sú čisté a majú súkromnú kúpeľňu, TV, wifi, písací stôl. Hotel spĺňa štandard 3* a sme tu viac ako doma. Chodievame sem už 21 rokov. Raňajky v hoteli sú výborné, ovocie, zelenina, pečivo, ovocné šťavy, káva alebo čaj, alebo oboje? Kuchári Vám veľmi radi pripravia pred Vašimi očami omeletu či praženicu. Poloha hotela je vynikajúca. Sme iba minútku dve chôdze od centra tohto bývalého hlavného mesta ríše Inkov. Cuzco Vám učaruje! Odporúčame rannú prechádzku ku katedrále. Sme o krok bližšie k legendárnemu Machu Picchu! Ak máte radi totálny luxus tak Vám odporúčame vybrať si náš elitný hotel z edície Najlepšie hotely sveta.

Wifi

Wifi

Hotel Hacienda Puno

Hotel Hacienda Puno

⭑⭑⭑

Puno, Peru

Hotel s fantastickou polohou. Iba vyjdeme z hotela, dáme sa doľava a prejdeme 1 blok a ste na hlavnom námestí Plaza de Armas s katedrálou. V centre Puno. Puno má zvláštnu stavbu ulíc, plnú jednosmeriek a teda veľmi úzkych uličiek, cez ktoré sa predierajú chodci, domáci, auta a nadšenci, čo si prišli pozrieť legendárne jazero Titicaca. Hotel ma vnútorné nádvorie s krásnou koloniálnou fontánou a dobre ladí so sýto žltou fasádou. Na vyššom poschodí umiestnili jedáleň, kde sa budú podávať raňajky a z ktorej je výhľad na strechy domov a budov, ktoré tvoria Puno. Ranná káva a výhľady na prebúdzajúce sa mestečko patria k momentom na ktoré si budete pamätať. Raňajky sa podávajú formou bufetu a obsahujú čerstvé ovocie, zeleninu, syry, šunky, lokálne potraviny, ale aj teplé jednoduché jedlá. Izby sú čisté, priestranné a vždy sme si tu dobre oddýchli. V izbách je TV, súkromná kúpeľňa s drobnou kozmetikou a uterákmi vrátane fénu. V hoteli je aj malý bar.
Wifi

Wifi

Hotel La Hosteria Arequipa

Hotel La Hosteria Arequipa

⭑⭑⭑

Arequipa, Peru

Hotel sa nachádza v centre krásneho bieleho mesta Arequipa, pri múroch, ktoré obklopujú starý Dominikánsky kláštor. Centrum mesta je vzdialené iba 500 metrov. Vyjdite z hotela, dajte sa doprava. O chvíľu prídete priamo k malému kostolíku San Agustín a naľavo uvidíte Baziliku, ktorá stojí pred námestím Plaza de Armas. Krásny koloniálny malý hotel, s príjemným nádvorím a kvetmi v oknách ladí s okolím. V hoteli je aj malý bazén. Izby sú moderne zariadené a pri plánovaní využili aj pôvodné prvky, čo dodáva celému prostrediu zvláštnu atmosféru. Veľmi vkusné spojenie starého a nového. Raňajky sa podávajú formou bufetu. Na výber aj teplé aj studené jedlá. V izbách je TV a aj chladnička. Kúpelňa je vybavená základnou kozmetikou a uterákmi. V hoteli je autentický bar a terasa.
Wifi

Wifi

Casa Andina Standard Nasca

Casa Andina Standard Nasca

⭑⭑⭑

Nasca , Peru

Hotelovú sieť Casa Andina obľubujeme na cestách po Peru. Vojdete na malé nádvorie plné stromov a zelene a dookola sa nad Vami týči drevené zábradlie jednotlivých podlaží a biele fasády stien, za ktorými sú Vaše izby. Všetko príjemne dobre ladí. Andská architektúra v kombinácií s mestským štýlom a požiadavkami na relax a komfort. Izby sú taktiež v príjemných tónoch, sú priestranné a čisté. Nájdete si v nich aj TV, trezor. V súkromných kúpeľniach sú uteráky, drobná kozmetika a aj fén. Veľkej jedálni sa podávajú raňajky formou bufetu, kde si vyberiete na čo máte chuť. Čerstvé ovocie, šunky, syry, jogurty či niečo teplé v podobe praženice a čerstvého pečiva. Káva a čaj, džúsy. V hoteli je aj malý bazén.
Wifi

Wifi

San Agustín Paracas

San Agustín Paracas

⭑⭑⭑⭑

Paracas, Peru

Je to hotel pri zálive, ktorý ústi do Pacifiku a hádajte čo: je to hotel, ktorý je postavený tak, aby všetky izby boli otočené na Pacifik. Nachádza sa iba 500 metrov od prístavu El Chaco odkiaľ vyrážajú lode na výlety na Islas Ballestas. V hoteli sú iba dve podlažia a má aj bazén, ktorý láka na osvieženie. V priestrannej jedálni sa podávajú raňajky formou bohatého bufetu, kde sú na výber rôzne druhy syrov, šunky, pečiva, ovocných štiav, jogurtov, ovocia a cerálie. Čaj, káva, džúsy taktiež. Raňajky sa konajú od 6:00. Izby sú priestranné, čisté a minimalisticky zariadené. Nájdete v nich všetko, čo potrebujete. Izby majú súkromné kúpeľne vybavené drobnou kozmetikou, uterákmi a fénom. V hoteli je reštaurácia La Reserva, kde varia peruánsku aj medzinárodnú kuchyňu, vrátane čerstvých morských plodov. Veď sme pri oceáne. A v hoteli je aj bar El Candelabro, kde si možno niektorí z nás radi nechajú namiešať osviežujúce drinky. Bar je otvorený od 18:00 do 23:00.
Wifi

Wifi

Girasoles Hotel

Girasoles Hotel

⭑⭑⭑

Lima , Peru

Príjemný hotel v hlavnom meste Peru obklopený zeleňou. Nachádza sa pri modernej štvrti Miraflores v blízkosti rôznych atrakcií. Príjemná voľba v bezpečnej zóne mesta, kde zrelaxujeme po dlhom lete z Európy a načerpáme sily. Priestranné izby disponujú aj s TV, chladničkou, majú aj trezor a vo svojich privátnych kúpeľniach nájdete fén, drobnú kozmetiku a uteráky. V priestrannej jedálni sa podávajú raňajky formou bufetu, kde nájdete aj teplé jedlo v podobe praženice, potom čerstvé pečivo, cerálie, ovocie, kávu, čaj, džúsy a podobne. Raňajky sa budú podávať od 6:30. Po chutných raňajkách sa poberieme do mesta spoznávať jeho krásy, dôležité miesta a ulovíme prvé krásne zážitky. Vítajte v Peru! Vítajte v meste kráľov.
Wifi

Wifi

JW Marriott El Convento Cuzco
JW Marriott El Convento Cuzco

Najlepšie hotely sveta

⭑⭑⭑⭑⭑

JW Marriott El Convento Cuzco

Cusco
Peru

Špičkový hotel v srdci Cusca, len kúsok od Plaza de Armas. Luxusný hotel, ktorý vznikol starostlivou rekonštrukciou kláštora zo 16.storočia. Koloniálna minulosť prepojená s mystériom Inkov spravili z tohto hotela jednu z najlepších adries v krajine. Budova zažila a videla už všeličo a je takmer isté, že na na mieste kde spíte teraz vy, spal aj španielsky conquistador. Nádherne zariadené izby, mramorové kúpeľne, nekonečný výber mäkučkých vankúšov. Zaujímavosťou je, že v niektorých izbách cirkuluje vzduch obohatený o kyslík, aby sa Vám lepšie spalo a minimalizovali ste riziko výškovej choroby. Ak je Vám špatne tak sa na ne opýtajte na recepcii. Myslí sa tu na každý detail. Osobný prístup ku klientom a spoľahlivosť značky Marriott. Neoľutujete. Po dni strávenom objavovaním historických pokladov Cusca si môžete v hoteli dopriať exkluzívne spa procedúry inšpirované skúsenosťami Inkov a dať si večeru v najlepšej reštaurácii v Cuzcu, Qespi. Nechajte sa rozmaznávať. El Convento je fantastický historický hotel a pre mnohých bude úžasnou bodkou na konci zájazdu. Nuž, už ho treba len objednať.

V rezorte sa uhrádza poplatok resort fee 42 USD za izbu na noc. Poplatok je možné uhradiť aj kartou. 

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Spa/Wellness

Spa/Wellness

k

Amerika

Južná Amerika, Galapágy +3 Viac


ZĽAVA NA HOTEL
Belmond v Cuzcu i
750€ 675€
ušetríte 75€
k

Amerika

Južná Amerika, Galapágy +3 Viac


ZĽAVA NA HOTEL
Belmond v Cuzcu i
750€ 675€
ušetríte 75€
k

Amerika

Južná Amerika, Galapágy +3 Viac


ZĽAVA NA HOTEL
Belmond v Cuzcu i
750€ 675€
ušetríte 75€
k

Amerika

Južná Amerika, Galapágy +3 Viac


ZĽAVA NA HOTEL
Belmond v Cuzcu i
750€ 675€
ušetríte 75€
E

Amerika  

Južná Amerika, Peru, Chile, Bolívia


náročnosť

16 dní

Trvanie

4990
K

Amerika  

Južná Amerika, Peru, Bolívia


náročnosť

14 dní

Trvanie

3890
K

Amerika  

Južná Amerika, Panama, Peru


náročnosť

12 dní

Trvanie

3860
K

Amerika  

Južná Amerika, Galapágy, Peru, Ekvádor


náročnosť

12 dní

Trvanie

4540
Cuzco - peruánsky pupok sveta Cuzco

Cuzco Cuzco - peruánsky pupok sveta

Cuzco či Cusco. Vysoko v peruánskych Andách leží prekrásne mesto, kedysi slávne hlavné mesto ríše Inkov. Dnes je jednou z najobľúbenejších…

Ivana Ďurčová 24 min. čítania
Lima, Peru - prehliadka Mesta kráľov Lima

Lima Lima, Peru - prehliadka Mesta kráľov

Vitajte v Lime, hlavnom meste Peru. Ide o administratívne, ekonomické a kultúrne centrum krajiny, zároveň je zďaleka najväčším peruánskym mestom.…

Ivana Ďurčová 30 min. čítania
Oáza Huacachina

02

23:33

dec

2023

Peru Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Len kúsok od mesta Ica, ktorým prechádzame počas nášho zájazdu Peru, Bolívia, sa nachádza nádherné miesto, ktoré vyzerá ako z iného sveta. Dedina Huacachina je postavená…

DOVOLENKA V EXOTIKE

ZISTIŤ VIAC