DÁvame prácu miestnym komunitám na celom svete

postavili sme nemocnicu v kambodži

znížte si uhlíkovú stopu pri každom zájazde

ponúkame slow traveling plný výnimočných zážitkov

Prinášame pomoc do postihnutých regiónov

Jedna z najatraktívnejších krajín Južnej Ameriky ponúka pamiatky Inkov, vysokohorskú prírodu Ánd, pobrežie Tichého oceánu aj koloniálny odkaz španielskych dobyvateľov. Zažite čaro amazonskej džungle na vlastnej koži.

Ekologické hotely

Na dovolenke v Peru môžete zavítať až do exotického regiónu Amazónie, kde bývame v útulnej ecolodgi, ktorá sa volá Sandoval. Eco lodge Sandoval je jednoduché útulné ubytovanie hlboko v amazonskej džungli, kam turizmus ešte nedorazil. Využite tieto výhody, lebo BUBO aj sem svoju cestu našlo a každoročne sem vypravíme niekoľko klientov. Čaro amazonskej džungle zažijete na vlastnej koži.

Eco lodge v Amazónii
Ekologické hotely
Ekologický vlak v Peru

Ekologický vlak v Peru

My v BUBO využívame na našich zájazdoch samozrejme tú najpohodlnejšiu cestu - doprava vlakom, v rámci ktorej si vychutnávate svoj kokový alebo mandľový čaj a obdivujete divokú rieku Urubamba. Doprava vlakom však stále patrí k ekologickejším druhom dopravy, kde vlaková spoločnosť, ktorú používame, navyše zadarmo zabezpečuje odvoz odpadkov z dedinky Machu Picchu, alebo zadarmo dopravuje miestnych ľudí žijúcich popri vlakovej trati do tejto dedinky.

Ako sa dostať na Machu Picchu

Čistá pláž

Dobrovoľnícka organizácia Hazla v Peru pozýva ľudí na pomoc pri čistení peruánskych pláži v okolí mesta Paracas, kde pravidelne zastavujeme aj na našich cestách po Peru. Práve tu sa budíme v našom hoteli s výhľadom na Tichý oceán a objavujeme kultúru obyvateľov Paracas, čarovnú prírodu Islas Balestas a Nazca. Peruánska púšť a nadšení lovci zážitkov. Naše cesty majú však hlbší zmysel. BUBO v spolupráci s miestnym partnerom venujú výťažok z každej zrealizovanej dovolenky v Peru na účely tejto dobrovoľníckej akcie od Hazla.

Ekologické projekty Paracas
Čistá pláž
Inca Trail – Cesta Inkov

Inca Trail – Cesta Inkov

Každý rok sa však nájde pár stoviek odvážlivcov, ktorí si chcú siahnuť na dno svojich síl. Chcú sa vybrať cestou Inkov smerom na Machu Picchu a podstúpiť tak tzv. skúšku Inkov. A my to, samozrejme, chápeme. Veď je to súčasť pôvodných ciest Inkov, a to posúva posvätný zážitok na vyšší level. Na cestu však potrebujete povolenie, svojho vodcu, a zaplatiť veľký poplatok.

Inca Trail – Cesta Inkov

Hotel na útese nad Posvätným údolím

Tak takýto hotel nájdete v ponuke luxusného ubytovania v Peru, presklené kapsule Natura Vive Skylodge sú na útese 120 metrov vysoko nad Posvätným údolím. Tu sa budete musieť vyšplhať do svojej izby. Tieto kapsule uvidíte počas presunu vlakom, my tu pravidelne zastavujeme s našimi skupinami po Peru, no zatiaľ žiadny BUBO klient nenabral odvahu na takýto extrém. Je to doslova akoby spanie v hniezde kondora! A na záver dramatický odchod spôsobom zipline. Je sa na čo tešiť. Dokonalejšie spojenie bývania v prírode v Peru snáď ani nie je.

Hniezdo kondora andského
Hotel na útese nad Posvätným údolím
E

Amerika  

Južná Amerika, Peru, Chile, Bolívia


náročnosť

16 dní

Trvanie

4890
K

Amerika  

Južná Amerika, Peru, Bolívia


náročnosť

14 dní

Trvanie

4207 4428€
K

Amerika  

Južná Amerika, Panama, Peru


náročnosť

12 dní

Trvanie

3575
K

Amerika  

Južná Amerika, Galapágy, Peru, Ekvádor


náročnosť

12 dní

Trvanie

6894