Pas platný minimálne 6 mesiacov po návrate Áno
Víza pri vstupe do krajiny Áno
Povinné očkovanie Nie *
Covid-19 - podmienky vstupu Áno**

* pokiaľ prichádzate z krajiny s potencionálnym rizikom nákazy Žltou zimnicou, potrebujete mať potvrdenie o tomto očkovaní (Očkovací preukaz)

** Plne zaočkovaní nepotrebujú PCR test pred odletom ani po prílete.

Čiatočne zaočkovaní a nezaočkovaní cestujúci musia mať PCR test nie starší ako 72 hodín pred odletom do Tanzánie. Odporúčame 48 hodín pred odletom.

Každý cestujúci musí vyplniť registračný formulár, maximálne 24 hodín pred vstupom do krajiny. PCR test nepotrebujú deti do 4,99 rokov.

Podľa krajiny z ktorej prichádzate môžete byť podrobení antigénovému testu za poplatok 10USD na pevnine a 25USD na Zanzibare. Pokiaľ vstupujete na Zanzibar z krajín z rizikového zoznamu, je potrebné sa po prílete podrobiť antigénovému testu na vlastné náklady. Test môžete zaplatiť vopred na tejto stránke.

Do krajiny sa najčastejšie chodí na safari, oddych na plážach napríklad na Zanzibare a výstup na Kilimandžáro. Každý typ cesty vyžaduje rôznu prípravu, venujte jej pozornosť. Obzvlášť pri výstupe na Kilimandžáro.

BUBO organizuje mesačne stovky zájazdov a vstupné informácie pravidelne aktualizujeme k všetkým našim cestám. Pre našich klientov vybavíme aj nevybaviteľné. Pokiaľ cestujete individuálne, overte si aktuálne podmienky na príslušných úradoch danej krajiny.

Najkrajšie pláže sveta - top 20 Prémiový blog

Prémiový blog Najkrajšie pláže sveta - top 20

Chodím po svete tridsať rokov, aby som našiel tú najkrajšiu pláž na planéte. Za ten čas som natrafil na pláže opustené a romantické, plné života a…

Výšková choroba a aklimatizácia Prémiový blog

Prémiový blog Výšková choroba a aklimatizácia

Prekvapujúco to nie je nedostatok fyzickej pripravenosti, ale výšková choroba, ktorá zabráni ľudom dostať sa na vrchol Mont Blancu, Kilimandžára,…

Turistický výstroj –  rady a tipy Prémiový blog

Prémiový blog Turistický výstroj – rady a tipy

Rozmýšľate o zimnej túre? Ako sa v tomto prípade vychystať, na čo nezabudnúť a kde neurobiť chybu? V tom množstve outdoorového výstroja sa strácate…

Kilimandžáro - neuveriteľné dobrodružstvo Prémiový blog

Prémiový blog Kilimandžáro - neuveriteľné dobrodružstvo

Džambo! Za 30 rokov, čo BUBO navštevuje Afriku, sme sa pokúšali dobyť Kilimandžáro mnoho ráz. Vyskúšali sme všetkých 7 oficiálnych ciest na vrchol.…