Strava je vo východnej Afrike veľmi chutná a prispôsobená európskym žalúdkom. Raňajky bývajú v hoteloch často formou švédskych stolov s bohatým výberom. Samozrejme, že uprostred národného parku je sortiment mierne obmedzený, vždy si ale nájdete to svoje. K dispozícií sú rôzne druhy chleba, syrov, salámov, jogurtov, cereálií, ovocia a podobne. Džúsy, káva a čaj sú samozrejmosťou. Ochutnajte miestnu zázvorovú malinovku Stoney Tangawizi.

Prvé dni odporúčame vystríhať sa nápojom s ľadom a ovociu a zelenine umývanej pod vodou a nešúpanej. Organizmus je oslabený z cesty a môže zareagovať. Po tomto už jedzte všetko, na čo máte chuť.

Do krajiny je povolené doviezť jeden liter/jedna fľaša tvrdého alkoholu.

Pre silnejšie nátury je možnosť ochutnať pravú domácu stravu. Najpopulárnejším jedlom je grilované jahňacie alebo kozie mäso – nyama choma. Keďže mäso nie je odležané, je tuhé a potrebujete dobré zuby na spracovanie. V hoteloch a lodžiach je často k večeri na výber aj tradičný guláš - stew, a tak môžete ochutnať aj tento typ kuchyne. Vo všeobecnosti má východoafrická kuchyňa indický nádych, vzhľadom k ich silnému vplyvu za posledných viac ako 100 rokov. Na pobreží je typická swahilská kuchyňa, ktorá mieša indickú, arabskú a európsku kuchyňu. Tu sú často používanými ingredienciami kari a kokosové mlieko. Hlavnými surovinami sú tu ryby a ďalšie plody mora. Kto má toto rád, príde si na svoje.

Pokiaľ idete na safari, najčastejšie je organizované formou plnej penzie, v tých najdrahších lodgiach na báze all inclusive. V národných parkoch ani nemáte inú možnosť ako ísť do hotelovej reštaurácie. V mestách sa tu takmer nepohybujete a ak aj, tak tu nie sú reštaurácie, ktoré by sa snažili o svetovú úroveň. Väšina hostí sú tu turisti prichádzajúci na safari a tí poväčšine majú stravovanie zabezpečené. V Arushi ani v Dar es Salaam nie sú špičkové reštaurácie, ktoré by stáli za zmienku. Samozrejme, že sa nájdu niektoré, ktoré ponúkajú chutnú stravu.

V hoteloch na Zanzibare určite ochutnajte niektorú z čerstvých rýb, ktoré tu pri každej večeri ponúkajú. Či už je to luciánovitá (ostriežovitá) ryba red snapper, tuniak, alebo mečiar, každá má fantastickú a nezameniteľnú chuť. Väčšinou sú pripravované na grile, alebo pečené vcelku, a tak si zachovávajú svoju chuť. Dochuťte si ich citrónovou šťavou s maslom a ako prílohu si dajte ochutenú ryžu pilao.

Ak máte radi pivo, v Tanzánií je najpopulárnejšie Kilimanjaro, ale našincovi často chutí prémiové pivko Ndovu (Slon). Asi najpopulárnejším alkoholickým nápojom Tanzánie je ich vlastný gin – Konyagi. Predáva sa v základnej verzii vo fľaškách rôznych veľkostí, prémiové balenie s vyššou kvalitou. Donedávna bol rôzny alkohol vrátane Konyagi v poldecových sáčkoch. Nakoľko však Tanzánia zakázala plastové obaly, postihlo to aj producentov alkoholu.

← Strava, jedlo a reštaurácie (zoznam krajín)

K

Afrika  

Zanzibar, Tanzánia, Keňa


náročnosť

15 dní

Trvanie

5742 6380€
E

Afrika  

Zanzibar, Tanzánia


náročnosť

16 dní

Trvanie

4790
E

Afrika  

Tanzánia


náročnosť

14 dní

Trvanie

5690
E

Afrika  

Tanzánia


náročnosť

12 dní

Trvanie

4220
Najkrajšie pláže sveta - top 20 Prémiový blog

Prémiový blog Najkrajšie pláže sveta - top 20

Chodím po svete tridsať rokov, aby som našiel tú najkrajšiu pláž na planéte. Za ten čas som natrafil na pláže opustené a romantické, plné života a…

Ľuboš Fellner 13 min. čítania
Veľká päťka alebo 24 zvierat pre rok 2024 Prémiový blog

Prémiový blog Veľká päťka alebo 24 zvierat pre rok 2024

Naša planéta je úžasným miestom, kde ešte stále môžete natrafiť na autentickú divokú prírodu aj s jej obyvateľmi - fascinujúcimi divými zvieratami…

Martin Karniš 48 min. čítania
Výšková choroba a aklimatizácia Prémiový blog

Prémiový blog Výšková choroba a aklimatizácia

Prekvapujúco to nie je nedostatok fyzickej pripravenosti, ale výšková choroba, ktorá zabráni ľudom dostať sa na vrchol Mont Blancu, Kilimandžára,…

Ľuboš Fellner 35 min. čítania
Turistický výstroj –  rady a tipy Prémiový blog

Prémiový blog Turistický výstroj – rady a tipy

Rozmýšľate o zimnej túre? Ako sa v tomto prípade vychystať, na čo nezabudnúť a kde neurobiť chybu? V tom množstve outdoorového výstroja sa strácate…

Ľuboš Fellner 27 min. čítania