Hotely v Tanzánii, ktoré odporúčame pre dobrý pomer ceny a kvality:

Mount Meru Hotel (Arusha) – 4* hotel na okraji centra Arushe. Mesto je považované za politické centrum Afriky s množstvom konferencií a kongresov, ktoré sa tu odohrávajú. Hotel je moderný so štandardným vybavením. Štandardná izba má 25m2, kúpeľnu a sociálne zariadenie, trezor, klimatizáciu, minibar (extra), TV, sušič vlasov a rýchlovarnú konvicu s kávou a čajom. Hotel je v blízkosti mestského lesoparku, pri ktorom sa nachádza aj komplex OSN, nemocnica, historické budovy (Old Boma) a podobne. V hoteli je k dispozícií bazén, fitness centrum, obchodík, kaviareň a príjemný park na relax. Reštaurácia s terasou podáva raňajky, obedy a večere formou švédskych stolov. WI-FI je k dispozícií v celom hoteli. Na recepcii je možné zmeniť peniaze. Ak si chcete pobyt spríjemniť, využite masáže a SPA alebo len relaxujte s výhľadom na horu Meru.

SOPA Lodge (Ngorongoro) – 4* lodž na východnom okraji krátera Ngorongoro, 189km od Arushe. Nachádza sa v nadmorskej výške 2.200 metrov a noci tu bývajú chladné. Preto v každej z 97 izieb nájdete radiátor, dve veľké manželské postele (s prekvapením), stanicu s kávou a čajom, presklenú terasu so sedením a čiastočným výhľadom na samotný kráter, toaletu a kúpeľňu, sušič vlasov. Teplá voda tečie od 18:30-20:00 a od 6:00-8:00. Elektrina je k dispozícii 24 hodín denne. WI-FI je bezplatné v spoločných priestoroch v hlavnej budove, pripojenie je však pomalšie. Vyhrievaný vonkajší bazén je otvorený od východu do západu slnka. Terasa pri bare a reštaurácií má výhľad na kráter, odkiaľ si môžete vychutnať úchvatný západ slnka nad kráterom Ngorongoro. Reštaurácia ponúka raňajky, obedy a večere formou švédskych stolov. V prípade malej návštevnosti sú obedy a večere formou zostaveného menu s výberom vždy z troch jedál. V hlavnej budove je obchodík so suvenírmi a základnými potrebami a bar s veľkým krbom na príjemné posedenie. O 19:00-19:15 je každý večer krátke vystúpenie masajov a miestny personál zaspieva miestne gospely. Toto vystúpenie je oznámené zatrúbením na roh z antilopy kudu.

SOPA Lodge (Serengeti) - Vitajte v samom srdci Serengeti, v oblasti Seronera. Serengeti Sopa lodge sa nachádza na okraji výbežku s výhľadom na pláne juhozápadného Serengeti, v ktorom žije mnoho tisíc divých a vzácnych zvierat. Nachádza sa v oblasti jedinečných prírodných krás. Je to oáza oddychu od rovníkového slnka. Lodge umožňuje svojim hosťom zažiť výnimočné chvíle uprostred divočiny a užiť si interakciu s krajinou a zvieratami, ktoré je ťažké nájsť kdekoľvek inde, a zároveň sa tešiť z najvyššej úrovne služieb, kuchyne a pohostinnosti. 69 izieb ponúka dokonalý komfort uprostred nedoziernych plání. Každá izba je vybavená vlastnou luxusnou kúpeľnou a sociálnym zariadením, pohodlnými posteľami a presklenou verandou so stolíkom a stoličkami, kde si môžte dosýta vychutnávať pohľad na Serengeti pri šálke čaju alebo kávy. Reštaurácia je priestranná s nádherným výhľadom do krajiny. Podávajú sa tu všetky jedlá. K dispozícii je bar s terasou a pohodlnými stoličkami. Pokiaľ budete mať čas a náladu, môžte si vychutnať bazén pod africkým slnkom. Wi-Fi je k dispozícii vo verejných priestoroch. Táto lodge ponúka jedinečný zážitok zo Serengeti.

Diamonds Mapenzi Beach (Zanzibar) – 4* plážový All Inclusive hotel. Hotel je situovaný na severo-východnom pobreží na pláži pri Pwani Mchangani, cca 60 minút jazdy z letiska. 87 izieb v bungalovoch po 8-10 je zariadených v tradičnom swahilskom štýle a sú umiestnené nad plážou. Všetky izby majú klimatizáciu, ventilátor, sprchový kút, sušič vlasov, minibar a sejf. Wi-Fi je v spoločných priestoroch hotela. Súčasťou výbavy izieb nie je TV. Tá je k dispozícií v TV miestnosti pri recepcii. Málokto však toto miesto vyhľadáva. Súčasťou hotela je bazén. All inclusive zahŕňa raňajky, obed, večeru, nealko nápoje, minerálnu vodu, vybrané víno a pivo, lokálny tvrdý alkohol, kávu, čaj, občerstvenie počas dňa, nemotorové športy a izbový minibar. Priestranná pláž s bielym pieskom má jedinečnú atmosféru vďaka kokosovým palmám, ktoré vytvárajú príjemný tieň a dodávajú pocit absolútnej exotiky. Väčšina hotelov na Zanzibare je situovaná na východnom pobreží. Rovnako aj tento rezort. Na východnej strane ostrova je však pomerne veľký odliv/príliv. Jediná časť, kde je odliv/príliv menší, je sever ostrova, kde sú naše  5* zariadenia. Aj napriek tomu si tento rezort môžete užiť. Kúpanie je možné počas určitých hodín dňa. Jeden cyklus príliv/odliv trvá približne 12,5 hodiny. To znamená že vždy tak máte v určitej dobe dňa k dispozícií príliv a tým pádom kúpanie počas cca 6-8 hodín. K dispozícií máte aj bazén. Počas odlivu je zaujímavé absolvovať prechádzku ku vlnolamu, kde po ceste môžete zblízka vidieť podmorský život, ktorý v malých bazénikoch ostáva aj po odlive. Miestni Vás za drobnú odmenu k vlnolamu odvedú alebo si nájdete vlastnú cestu. Nezabudnite pri tejto "expedícií" na ochranu pred slnkom.

Ak máte záujem o elitný hotelový štandard, odporúčame Vám tieto hotely:

Sanctuary Ngorongoro Crater Camp - Privátny camp v safari štýle z prelomu 19. a 20. storočia. 10 luxusných stanov sa nachádza na severovýchodnom okraji krátera Ngorongoro s vynikajúcim prístupom na zostupovú cestu. Z tohto miesta budete prví na dne krátera a začnete safari pred ostatnými. Vzhľadom ku komornej atmosfére a malému počtu hostí, môžu personalizovať svoj servis a Vám tak umocniť exkluzivitu tejto lodge. Užite si toto výnimočné miesto s výnimočnými službami, ako to len jedna z najluxusnejších sietí lodgí dokáže. Stany sú komfortne vybavené všetkým potrebným pre Váš pobyt. Do vysokého štandardu poskytovaných služieb patrí aj all inclusive stravovanie (mimo prémiových značiek alkoholu) a napríklad aj pranie. Do takéhoto miesta sa musíte zamilovať.

Sanctuary Kusini Serengeti - Luxus nespočíva iba v dokonalých službách, ktoré tento kemp poskytuje. Môže to byť aj polohou. Kusini je jediný permanentný kemp v južnej časti Serengeti a patrí medzi najluxusnejšie v celom národnom parku. Nachádza sa na mieste s množstvom kopjes – typických skalných útvarov a na hlavnom ťahu migrácie od jazera Ndutu smerom na severozápad. Vzhľadom k tomu, že je jediným kempom široko-ďaleko, je tu veľa zveri, ktoré tu nie sú rušené množstvom turistov, ktorí prichádzajú do centrálnej časti. Ste tu sami a Serengeti je len Vaše. Kemp sa aktívne podieľa na monitorovaní gepardov, ktorých počet je v tejto oblasti relatívne vysoký a je to jedno z mála miest s takouto hustotou týchto ohrozených šeliem. Okrem gepardov sú tu aj iné predátory a atraktívne zvieratá. Po zotmení vystúpajte na kopje, odkiaľ budete mať jedinečný pohľad na nočnú oblohu. Kemp okrem pohodlných stanov ponúka aj spoločné priestory s reštauráciou, barom a knižnicou, kde si môžete odpočinúť pred ďalším safari. Každý stan je rozumne umiestnený, aby nerušil výhľad do buše tomu druhému a každý tak má šancu z verandy sledovať divú zver bez toho, aby bol rušený. Dokonalé miesto v skutočnej divočine.

RIU Palace - Situovaný na idylickej pláži ostrova Unguja (hlavný ostrov Zanzibarského súostrovia) na jeho severnom pobreží. Celý areál pokrýva bujná vegetácia, ktorá dokonale dotvára pocit tropického ostrova a budete sa tu cítiť ako v botanickej záhrade. Balík All inclusive Vám zaručuje ničím nerušené strávenie oddychu v tomto raji. Hotel je známy svojou vynikajúcou kuchyňou, kde nájdete kombináciu medzinárodných jedál s exotickým nádychom swahilskej kuchyne. V bare alebo reštaurácií si vychutnáte relax pri jemnom špliechaní vlniek. Pokiaľ ste aktívni, určite oceníte tenisový kurt, alebo možnosť stráviť čas na mori kajakovaním, alebo na padleboarde. Hotel je len pre dospelých.

Na pláži Nungwi sú ešte dva obdobné hotely. Royal Zanzibar a RIU Jambo ležia severne od RIU Palace. Všetky tri hotely sú s porovnateľnými službami a rovnakej úrovne podľa nášho posúdenia na úrovni 4*+. Oblasť Nungwi je populárna najmä kvôli minimálnym rozdielom medzi prílivom a odlivom v porovnaní so zvyškom ostrova. Vyberte si elitný hotel a doprajte si tak dokonalejší oddych na Zanzibare.

← Ubytovanie a hotely (zoznam krajín)

Hotely

Sandies Baobab Beach Zanzibar
Sandies Baobab Beach Zanzibar

Luxusný hotel

⭑⭑⭑⭑

Sandies Baobab Beach Zanzibar

Nungwi
Zanzibar

Novozrekonštruovaný hotel (otvorený v roku 2018) v najvyhľadávanejšej oblasti Zanzibaru – Nungwi. Ak hľadáte pokoj 4* rezortu so stravovaním All inclusive, ste na správnej adrese. Názov rezortu je odovdený od majestátnych storočných baobabov, ktoré rastú okolo areálu rezortu, čo z neho robí jedinečnú tropickú oázu ponorenú do prírody. Všetky izby v rezorte sú obklopené tropickou záhradou a stromami. Rezort má priamy prístup na pláž s reštauráciou, bazénom a barom pri bazéne, všetky orientované na pláž a tyrkysovo modrú vodu Indického oceánu. V amfiteátri sa konajú večerné predstavenia s miestnymi tanečníkmi, hudobníkmi a akrobatmi. Ubytovanie s All inclusive ponúka: raňajky, obedy a večere, ktoré sa podávajú v hlavnej reštaurácii Beach Gallery. Raňajky od 7:30 do 10:00, obed od 13:00 do 15:00 a večera od 19:30 do 22:00. Nealkoholické nápoje, džúsy, vybrané víno, miestne pivo, americká káva a čaj sa podávajú v reštaurácii Beach Gallery počas jedla a v bare pri bazéne od 10:00 do 24:00. Vybrané koktaily a destiláty sa podávajú po 18:00 v bare pri bazéne. Wi-fi internet je k dispozícii v izbách a na viacerých verejných miestach. K dispozícii je aj športové a rekreačné vyžitie, ako napríklad denné cvičenie gymnastiky, kanoe, plážový volejbal, plážový futbal, biliard a šípky. Ležadlá a plážové osušky sú k dispozícii pri bazéne a na pláži. Z rezortu je to len 5 minút pešo na verejnú pláž v Nungwi, čo je miesto stretnutí turistov aj domácich.

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Fitness

Fitness

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Pláž

Pláž

Spa/Wellness

Spa/Wellness

Amaan beach bungalows

Amaan beach bungalows

⭑⭑⭑

Nungwi, Zanzibar

Amaan beach bungalows s raňajkami je plážový hotel priamo v centre diania v dedine Nungwi, ktorá je najvyhľadávanejším miestom na Zanzibare. Hotelový komplex bol v roku 2012 zrenovovaný, zrekonštruovaný a boli dostavané centrálne budovy s izbami okolo bazéna. Reštaurácia s terasou nad vodou – počas prílivu doslova – podáva raňajky obedy aj večere. Nachádza sa tu aj bar, v ktorom nájdete večer príjemné miesto na posedenie. Z tohto hotela to máte len pár metrov do iných obľúbených barov a reštaurácii. Počas pobytu tak môžete ochutnať viacero z nich. O 150 metrov ďalej sa nachádza aj príjemná verejná pláž s volejbalovým ihriskom, reštauráciami potápacím centrom Spanish Dancer. Tí sú považovaní za jedno z najlepších centier na ostrove. Každá izba je vybavená klimatizáciou, moskytiérou a trezorom. V kúpeľniach nájdete základné toaletné potreby. BUBO sa pre svojich klientov snaží rezervovať vždy izbu s výhľadom na bazén, dostupnosť týchto izieb však nevieme garantovať.  Amaan beach bunagalows je príjemným miestom na spoznanie miestnej kultúry a užitia si Zanzibaru taký aký je, mimo uzavretých rezortov.

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Pláž

Pláž

Spa/Wellness

Spa/Wellness

Farm of Dreams

Farm of Dreams

⭑⭑⭑+

Karatu, Tanzánia

Farm of Dreams Lodge sa nachádza v turistickom meste Karatu na južných svahoch krátera Ngorongoro vo výške 500 metrov nad morom. Leží v záhrade s kvetmi a stromami. Toto ubytovacie zariadenie ponúka nádherný výhľad na kopce a vzdialené len pár minút od krátera Ngorongoro, a pár desiatok minút od jazera Eyasi, Manyara a národného parku Tarangire. Príjemné a útulné izby majú výhľad na rezerváciu a tropickú záhradu. Všetkých 48 izieb, ktoré sa nachádzajú v samostatne stojacich bungalovoch, má terasu so stolom a stoličkami. Každá izba je navrhnutá tak, aby hosťom poskytovala nerušený výhľad do záhrady. Komfortné postele a priestranné kúpeľne zvyšujú komfort tejto lodge. Všetky izby majú tiež moskytiéru a ventilátory. Pre hostí, ktorí majú malé deti, alebo hľadajú trochu súkromia, má chata Farm of Dreams 8 priestranných prepojených izieb určených predovšetkým pre rodiny a veľké skupiny, ktoré cestujú spoločne. Uprostred lodge sa nachádza vonkajší bazén a reštaurácia s barom, kde si pochutnáme na vynikajúcej kuchyni.

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Reštaurácia

Reštaurácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

African Tulip

African Tulip

⭑⭑⭑⭑

Arusha, Tanzánia

Butikový hotel v strede Arushe, len pár stoviek metrov od "Clock tower", stredu Afriky. Je vhodným miestom na prenocovanie v Arushi a láka cestujúcich z celého sveta. 29 priestranných izieb je komfortne vybavených a snažia sa navodiť atmosféru safari, ktoré je hneď za rohom. Každá izba má dekorácie pripomínajúce tento fakt a každá je iná a osobitá. Hotel je hrdý na svoje komfortné posteľné matrace vyrobené vo Veľkej Británii, ktoré by Vám mali zaručiť kvalitný odpočinok. Všetky izby majú TV, trezor do ktorého sa zmestí aj laptop, klimatizáciu, sušič vlasov a ďalšie drobnosti. Okrem reštaurácie Baobab a Zanzibar lounge tu nájdete aj vonkajší bazén a Serengeti bar.

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Lake Natron Tented Camp

Lake Natron Tented Camp

⭑⭑⭑

Engare Sero, Tanzánia

Príjemná lodge s permanentnými stanmi uprostred ničoho, v skutočnom masajlande, na úpätí ich posvätnej hory a na brehu alkalického jazera Natron. Stany poskytujú všetko čo potrebujete na prespanie a vyspanie sa. Komorné miesto pre maximálne 20 hostí, kde si spoločne pri večeri posedíte v takomto úzkom kruhu za jedným stolom. Región je málo navštevovaný a tak výber ubytovaní je tu veľmi skromný. To poukazuje na výnimočnosť a exkluzivitu miesta ako takého. Užite si tu každú chvíľu.

Bar

Bar

Reštaurácia

Reštaurácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Ngorongoro Farm House

Ngorongoro Farm House

⭑⭑⭑+

Karatu, Tanzánia

Lodge vybudovaná na 200 hektárovej koloniálnej kávovej plantáži. Budete tu mať pocit absolútneho uvoľnenia a pokoja. Oddych na Vašej terase budú spríjemňovať vtáky všetkých možných druhov a farieb a možno sa na Vás príde pozrieť prasa bradavičnaté. Priestranné bungalovy sú rozostavené pod starými stromami. Príjmená prechádzka popod eukalyptami Vás dovedie do hlavnej budovy, kde nájdete posedenie na veškej terase s ohniskom a výhľadom do doliny. Doprajte si tu drink z baru a chutnú večeru, ktorú spestrí večerný program.

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Reštaurácia

Reštaurácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Baraza Resort and Spa
Baraza Resort and Spa

Luxusný hotel

⭑⭑⭑⭑⭑+

Baraza Resort and Spa

South East Coast
Zanzibar

Baraza (znamená v svahilčne „veranda“), sa nachádza na pláži Bwejuu - Paje, ktorá bola prestížnym časopisom Condé Nast Traveler vyhlásená za jednu z 30 najlepších ostrovných pláží na svete. Patrí k najexkluzívnejším rezortom na Zanzibare. Časopis Condé Nast Traveler tento hotel vyhlásil za jeden zo 60 najlepších nových hotelov na svete a Tripadvisor ich zaradil do Siene slávy po 4 rokoch víťazstiev. Umiestňuje sa v ich rebríčku medzi 25 najlepšími rezortmi tohto druhu na svete. Rezort svojou architektúrou a atmosférou odráža dedičstvo Zanzibaru, ktoré siaha až do éry sultánov. Fúzia arabského, svahilského a indického dizajnu, so svahilskými oblúkmi, zložitými ručne vyrezávanými dekoráciami, krásnymi starožitnosťami, ručne vyrobeným nábytkom a zložitými mosadznými lampami - Baraza ponúka na ostrove Zanzibar bezkonkurenčný, vysoký štandard luxusu. Vstúpte do krištáľovo čistej vody Indického oceánu, popíjajte čerstvo nakrájaný kokos z našich paliem, doprajte si masáž, ponorte sa do nášho koralového útesu, zažite pravú svahilskú pohostinnosť.

K dispozícii je 14 víl s jednou spálňou a 15 víl s dvoma spálňami, ako aj jedna vila Royal Sultan s dvoma spálňami. Všetky vily sú navrhnuté tak, aby charakterizovali klasickú svahilskú architektúru. Priestranné vily majú luxusné interiéry, krásne látky, ručne vyrezávaný nábytok a mosadzné lucerny, veľké kúpeľne s luxusným vybavením, ako aj priestrannú terasu a malý súkromný bazén. Vila, ktorú pre Vás rezervujeme je 1-spálňová (One bedroom villa).

V Baraze sú hrdí na vytvorenie ponuky, ktorá spája kulinárske kultúry Afriky, Ázie, Indie a Perzie do úžasného výberu jedál, ktorý sa každý deň obmenia. Naša ponuka tiež odráža rozmanité sezónne produkty tohto magického ostrova. Naše menu má rozsiahly zoznam a ponúka aj množstvo kontinentálnych jedál. K dispozícii tu máte 3 reštaurácie s rôznym zameraním a Dhahabu bar.

Vieme, že čas strávený s vašou rodinou je vzácny. Baraza je odhodlaná zabezpečiť, aby všetci, aj ich najmladší hostia si odniesli nádherné zážitky zo Zanzibaru a aby celá rodina využila toto krásne prostredie, aktivity a kultúrne zážitky, ktoré hotel ponúka.

Baraza je pokojné miesto, obdarené nádhernými záhradami, veľkolepou plážou a stovkami kokosových paliem. Dokonalé miesto na oddych.

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Fitness

Fitness

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Pláž

Pláž

Spa/Wellness

Spa/Wellness

Kilimanjaro Wonders hotel

Kilimanjaro Wonders hotel

⭑⭑⭑⭑

Moshi, Tanzánia

Hotel, ktorý je prvým 4* v meste. Donedávna tu boli hotely orientované na "baťôžkárov" a tých, ktorí smerujú na vrchol Kilimandžára. Dnes sa mesto rozvíja a snaží sa pritiahnuť viac klientov a vylepšujú sa tu služby. Hotel sa nachádza 40km z letiska, cestou do národného parku Kilimanjaro na okraji centra mesta. Z terasy na štvrtom poschodí je nádherný výhľad na cieľ, kam sa chystáme. Nenechajte si ujsť pohľad pri zapadajúcom slnku, kedy býva Kili bez oblakov. Pohodlné izby majú príjemných 23m2 a nájdete tu všetko potrebné vybavenie, ktoré by mal 4* hotel ponúkať. Batožinu, ktorú nenesiete na vrchol, Vám počas treku uschovajú na recepcii a nájdete si ju tu po úspešnom zdolaní Strechy Afriky. Pred alebo po treku si odpočiňte pri bazéne s vynikajúcou kávou z lokálnych plantáží, alebo si pochutnajte na niektorom z jedál, ktoré ponúkajú 2 reštaurácie. Ideálne miesto na prespanie, pokiaľ idete na najvyššiu horu Afriky.

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Fitness

Fitness

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Sanctuary Kusini Serengeti
Sanctuary Kusini Serengeti

Najlepšie hotely sveta

⭑⭑⭑⭑⭑

Sanctuary Kusini Serengeti

Serengeti
Tanzánia

Luxus nespočíva iba v dokonalých službách, ktoré tento kemp poskytuje. Môže to byť aj polohou. Kusini je jediný permanentný kemp v južnej časti Serengeti a patrí medzi najluxusnejšie v celom národnom parku. Nachádza sa na mieste s množstvom kopjes – typických skalných útvarov a na hlavnom ťahu migrácie od jazera Ndutu smerom na severozápad. Vzhľadom k tomu, že je jediným kempom široko-ďaleko, je tu veľa zveri, ktoré tu nie sú rušené množstvom turistov, ktorí prichádzajú do centrálnej časti. Ste tu sami a Serengeti je len Vaše. Kemp sa aktívne podieľa na monitorovaní gepardov, ktorých počet je v tejto oblasti relatívne vysoký a je to jedno z mála miest s takouto hustotou týchto ohrozených šeliem. Okrem gepardov sú tu aj iné predátory a atraktívne zvieratá. Po zotmení vystúpajte na kopje, odkiaľ budete mať jedinečný pohľad na nočnú oblohu. Kemp okrem pohodlných stanov ponúka aj spoločné priestory s reštauráciou, barom a knižnicou, kde si môžete odpočinúť pred ďalším safari. Každý stan je rozumne umiestnený, aby nerušil výhľad do buše tomu druhému a každý tak má šancu z verandy sledovať divú zver bez toho, aby bol rušený. Dokonalé miesto v skutočnej divočine.

Bar

Bar

Reštaurácia

Reštaurácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Sanctuary Ngorongoro Crater Camp
Sanctuary Ngorongoro Crater Camp

Najlepšie hotely sveta

⭑⭑⭑⭑⭑

Sanctuary Ngorongoro Crater Camp

Ngorongoro
Tanzánia

Privátny camp v safari štýle z prelomu 19. a 20. storočia. 10 luxusných stanov sa nachádza na severovýchodnom okraji krátera Ngorongoro s vynikajúcim prístupom na zostupovú cestu. Z tohto miesta budete prví na dne krátera a začnete safari pred ostatnými. Vzhľadom ku komornej atmosfére a malému počtu hostí, môžu personalizovať svoj servis a Vám tak umocniť exkluzivitu tejto lodge. Užite si toto výnimočné miesto s výnimočnými službami, ako to len jedna z najluxusnejších sietí lodgí dokáže. Stany sú komfortne vybavené všetkým potrebným pre Váš pobyt. Do vysokého štandardu poskytovaných služieb patrí aj all inclusive stravovanie (mimo prémiových značiek alkoholu)a napríklad aj pranie. Do takéhoto miesta sa musíte zamilovať.

Bar

Bar

Reštaurácia

Reštaurácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Najlepšie safari tábory sveta
Najlepšie safari tábory sveta

Najlepšie hotely sveta

⭑⭑⭑⭑⭑

Najlepšie safari tábory sveta

Ponúkame Vám možnosť zlepšiť si úroveň ubytovania na exkluzívne kempy v divočine, ktorá pravidelne patria medzi najlepšie hotely/lodges na svete. Malé komorné miesta so servisom na kráľovskej úrovni. Villa Rosa Kempinski Nairobi 1/1 noc, Mara Bush Camp - Private Wing 2 noci, Tawi Lodge Amboseli 1 noc, Ngorongoro Sanctuary Crater Camp 1 noc, Sanctuary Kusini Serengeti 3 noci, vždy v základných typoch izieb a safari stanov. Vždy sa snažíme byť vám bližšie a splniť vaše sny. Vaše safari vieme prispôsobiť vašim požiadavkám a vieme vám pripraviť aj privátne mobilné safari, ktoré bude iba vaše. Iba váš stan so sprchou, posteľou, kobercom vlastným kuchárom, butlerom a rangerom. Kde vás každé ráno čaká vychladené šampanské, ktoré vám prinesú do postele, ktorá je uprostred nefalšovanej africkej divočiny. V Afrike sme doma a radi vám poradíme.

Wifi

Wifi

Serengeti SOPA Lodge

Serengeti SOPA Lodge

⭑⭑⭑⭑

Serengeti, Tanzánia

Vitajte v samom srdci Serengeti, v oblasti Seronera. Serengeti Sopa lodge sa nachádza na okraji výbežku s výhľadom na pláne juhozápadného Serengeti, v ktorom žije mnoho tisíc divých a vzácnych zvierat. Nachádza sa v oblasti jedinečných prírodných krás. Je to oáza oddychu od rovníkového slnka. Lodge umožňuje svojim hosťom zažiť výnimočné chvíle uprostred divočiny a užiť si interakciu s krajinou a zvieratami, ktoré je ťažké nájsť kdekoľvek inde, a zároveň sa tešiť z najvyššej úrovne služieb, kuchyne a pohostinnosti. 69 izieb ponúka dokonalý komfort uprostred nedoziernych plání. Každá izba je vybavená vlastnou luxusnou kúpeľnou a sociálnym zariadením, pohodlnými posteľami a presklenou verandou so stolíkom a stoličkami, kde si môžte dosýta vychutnávať pohľad na Serengeti pri šálke čaju alebo kávy. reštaurácia je priestranná s nádherným výhľadom do krajiny. Podávajú sa tu všetky jedlá. K dispozícii je bar s terasou a pohodlnými stoličkami. Pokiaľ budete mať čas a náladu, môžte si vychutnať bazén pod africkým slnkom. Wi-Fi je k dispozícii vo verejných priestoroch. Táto lodge ponúka jedinečný zážitok zo Serengeti.

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Reštaurácia

Reštaurácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Prémiový hotel v Nungwi - RIU Jambo / RIU Palace / Royal Zanzibar
Prémiový hotel v Nungwi - RIU Jambo / RIU Palace / Royal Zanzibar

Luxusný hotel

⭑⭑⭑⭑⭑

Prémiový hotel v Nungwi - RIU Jambo / RIU Palace / Royal Zanzibar

Nungwi
Zanzibar, Tanzánia

Hotel RIU Jambo, RIU Palace a Royal Zanzibar sú tri hotely, ktoré v Nungwi ponúkame ako 4/5* alternatívu so stravovaním All inclusive. RIU Palace je vyhradený pre dospelých. Hotely rezervujeme podľa aktuálnej dostupnosti. V prípade, že niektorý z týchto hotelov preferujete, napíšte nám Vašu voľbu do objednávky, budeme sa snažiť jej vyhovieť.

RIU Jambo: je ideálnou voľbou pre rodiny aj páry a ponúka množstvo aktivít, nočnú zábavu, živú hudbu a predstavenia pre všetky vekové kategórie. Nájdete tu 4 vonkajšie bazény, z ktorých jeden má plavecký bar výhradne pre dospelých. Naši najmenší hostia sa môžu zabaviť v detskom bazéne alebo v detskom klube RiuLand. Milovníci športu si môžu vybrať zo širokého výberu možností vrátane jazdy na kajaku, paddleboarde a potápania. Môžete načerpať energiu v kúpeľoch Renova alebo si objednať akékoľvek procedúry, na ktoré máte chuť. All inclusive zahŕňa: raňajky, obedy a večere v hlavnej reštaurácii, ázijskú, taliansku reštauráciu a Kulinárium na objednávku, snack a nápoje 24 hodín denne, posilňovňu a vybrané športy a športové vybavenie, zábavný program pre deti aj dospelých viackrát za týždeň. Oficiálne má 4*, je však výbornou alternatívou 5* hotela na vynikajúcej pláži s výbornými službami a cenou rovnajúcou sa 5* susedom.

RIU Palace: Adults only/len pre dospelých. Izby v tomto hoteli vynikajú svojim dizajnom a priestrannosťou. Všetky majú klimatizáciu, satelitnú TV, minibar a balkón alebo terasu, spolu s mnohými ďalšími vymoženosťami. K dispozícii máte tri bazény, relax pod slnkom na ležadle alebo ísť na pláž a užiť si súkromný priestor pre hotelových hostí. Pokiaľ ide o gastronómiu, máte k dispozícii hlavnú reštauráciu, kde si môžete vychutnať raňajky formou bufetu so show-cooking stanicami, a tri tematické reštaurácie, ktoré podávajú vynikajúce jedlá. A ak chcete ochutnať to najlepšie občerstvenie a predjedlá, personál v baroch tohto all inclusive rezortu na Zanzibare vás rád obslúži. Okrem zábavného programu si môžete užiť aktivity, živé vystúpenia a hudbu. Kúpele v tomto hoteli ponúkajú relaxačný bazén, hydromasážnu zónu, parný kúpeľ a tie najlepšie služby a procedúry. Športovo založení hostia majú k dispozícii posilňovňu a tiež možnosť vychutnať si vodné športy, ako je jazda na kajaku a potápanie.

Royal Zanzibar: Rezort sa rozprestiera na takmer 20 hektároch tropických záhrad. Doprajte si luxus v pohodlných izbách alebo jednoducho strávte pokojné popoludnie na piesočnatých plážach. Naša posilňovňa pod holým nebom, štyri bazény, jacuzzi a kúpele vo vás určite zanechajú pocit uvoľnenia. Doprajte si uvoľnené, štýlové prostredie izieb, z ktorých každá ponúka pohodlné postele a veľké luxusné kúpeľne. Naše TV s plochou obrazovkou, čajový a kávový servis, mini-chladničky a ďalšie vybavenie zaručia, že váš pobyt bude príjemný. V rezorte si môžete dopriať lahodnú kuchyňu pripravovanú z miestnych produktov. Obdivujte nádherný výhľad na Indický oceán, keď budete večerať v niektorej z našich domácich reštaurácií. Raz týždenne pripravujú večeru inšpirovanú Zanzibarom medzi osvetlenými bazénmi s grilom a živou kapelou. Náš tím verí v podporu miestnych výrobcov a podnikov. Väčšina zeleniny pochádza z hotelovej záhrady, korenie pochádza z miestnych trhov a ryby sú čerstvé od miestnych rybárov. Pre aktívne vyžitie rezort ponúka: štyri bazény, Jacuzzi, vodný aerobik pre všetky vekové skupiny, vodné pólo, stolný tenis, stôl na biliard, šípky, plážový volejbal, večernú zábavu, jógu a strečing a posilňovňu pod holým nebom.

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Fitness

Fitness

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Pláž

Pláž

Spa/Wellness

Spa/Wellness

Diamonds Mapenzi Beach

Diamonds Mapenzi Beach

⭑⭑⭑⭑

Pwani Mchangani, Zanzibar, Tanzánia

All inclusive hotel je situovaný na severo-východnom pobreží na pláži pri Pwani Mchangani, cca 60 minút jazdy z letiska. 87 izieb v bungalovoch po 8-10 je zariadených v tradičnom swahilskom štýle a sú orientované na východ. Všetky majú klimatizáciu, ventilátor, sprchový kút, sušič vlasov, minibar a trezor. Wi-fi je k dispozícií v spoločných priestoroch hlavnej budovy a na pláži. Izby nie sú vybavené TV. Tá je spolu s hrami k dispozícií v TV miestnosti pri recepcii, vôbec ju však nepotrebujete. Priestranná pláž s bielym pieskom má jedinečnú atmosféru vďaka kokosovým palmám, ktoré vytvárajú príjemný tieň a dodávajú pocit absolútnej exotiky. Väčšina hotelov na Zanzibare je situovaná na východnom pobreží. Rovnako aj tento rezort. Na východnej strane ostrova je však pomerne veľký odliv/príliv. Jediná časť, kde je odliv/príliv menší, je sever ostrova, kde sú naše elitné hotely. Aj napriek tomu si tento rezort môžete užiť. Kúpanie je možné počas určitých hodín dňa. Jeden cyklus príliv/odliv trvá približne 12,5 hodiny. To znamená že vždy tak máte v určitej dobe dňa príliv a tým pádom kúpanie počas cca 6-8 hodín. Počas odlivu máte na kúpanie bazén. Keď nastane odliv tak sa poriadne natrite opaľovacím krémom a vyrazte na prechádzku po odhalenom morskom dne. Nazbierajte mušle a zoznámte sa s podmorským svetom. Rezervovaný je typ izby Superior. Raňajky (7:30-10:00), obedy (13:00-15-00) a večere (19:30-22:00) sú podávané v Palm Restaurant. Bar Hibiscus pri bazéne je otvorený od 10:00 - 01:00, kokteily a alkohol je podávaný po 12:00. All inclusive končí o 24:00 a do 01:00 sú nápoje extra platené. Plážový bar Upepo je otvorený od 10:00 do 18:00. Pizzeria (19:30-21:30) a Ocean Reef Beach Grill (13:00-15:00) sú v cene All inclusive a odporúča sa spraviť si rezerváciu vopred. Na izbe je minibar, ktorý je denne dopĺňaný vodou a nealko nápojmi, na vyžiadanie Vám ho zásobia pivom. Posilňovňa je otvorená od 9:00-20:00. K dispozícii sú rôzne športy: vodná gymnastika, strečing, jóga, kanoe, plážový volejbal, plážový futbal, šípky, stolný tenis. Každý večer sa pri bazéne alebo na inom mieste odohráva program, ktorý sa denne obmieňa.

Podľa dostupnosti budú rezervácie robené v hoteloch podobnej kategórie, ako napríklad VOI Kiwengwa, Sea Cliff, Double Tree by Hilton Nungwi, Azao resort a podobné.

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Fitness

Fitness

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Pláž

Pláž

Spa/Wellness

Spa/Wellness

K

Afrika  

Zanzibar, Tanzánia, Keňa


náročnosť

15 dní

Trvanie

6889
E

Afrika  

Zanzibar, Tanzánia


náročnosť

16 dní

Trvanie

5509
E

Afrika  

Tanzánia


náročnosť

14 dní

Trvanie

6544
E

Afrika  

Tanzánia


náročnosť

12 dní

Trvanie

4853
Najkrajšie pláže sveta - top 20 Prémiový blog

Prémiový blog Najkrajšie pláže sveta - top 20

Chodím po svete tridsať rokov, aby som našiel tú najkrajšiu pláž na planéte. Za ten čas som natrafil na pláže opustené a romantické, plné života a…

Ľuboš Fellner 13 min. čítania
Veľká päťka alebo 24 zvierat pre rok 2024 Prémiový blog

Prémiový blog Veľká päťka alebo 24 zvierat pre rok 2024

Naša planéta je úžasným miestom, kde ešte stále môžete natrafiť na autentickú divokú prírodu aj s jej obyvateľmi - fascinujúcimi divými zvieratami…

Martin Karniš 48 min. čítania
Výšková choroba a aklimatizácia Prémiový blog

Prémiový blog Výšková choroba a aklimatizácia

Prekvapujúco to nie je nedostatok fyzickej pripravenosti, ale výšková choroba, ktorá zabráni ľudom dostať sa na vrchol Mont Blancu, Kilimandžára,…

Ľuboš Fellner 35 min. čítania
Turistický výstroj –  rady a tipy Prémiový blog

Prémiový blog Turistický výstroj – rady a tipy

Rozmýšľate o zimnej túre? Ako sa v tomto prípade vychystať, na čo nezabudnúť a kde neurobiť chybu? V tom množstve outdoorového výstroja sa strácate…

Ľuboš Fellner 27 min. čítania