Hotely v Tanzánii, ktoré odporúčame pre dobrý pomer ceny a kvality:

Mount Meru Hotel (Arusha) – 4* hotel na okraji centra Arushe. Mesto je považované za politické centrum Afriky s množstvom konferencií a kongresov, ktoré sa tu odohrávajú. Hotel je moderný so štandardným vybavením. Štandardná izba má 25m2, kúpeľnu a sociálne zariadenie, trezor, klimatizáciu, minibar (extra), TV, sušič vlasov a rýchlovarnú konvicu s kávou a čajom. Hotel je v blízkosti mestského lesoparku, pri ktorom sa nachádza aj komplex OSN, nemocnica, historické budovy (Old Boma) a podobne. V hoteli je k dispozícií bazén, fitness centrum, obchodík, kaviareň a príjemný park na relax. Reštaurácia s terasou podáva raňajky, obedy a večere formou švédskych stolov. WI-FI je k dispozícií v celom hoteli. Na recepcii je možné zmeniť peniaze. Ak si chcete pobyt spríjemniť, využite masáže a SPA alebo len relaxujte s výhľadom na horu Meru.

SOPA Lodge (Ngorongoro) – 4* lodž na východnom okraji krátera Ngorongoro, 189km od Arushe. Nachádza sa v nadmorskej výške 2.200 metrov a noci tu bývajú chladné. Preto v každej z 97 izieb nájdete radiátor, dve veľké manželské postele (s prekvapením), stanicu s kávou a čajom, presklenú terasu so sedením a čiastočným výhľadom na samotný kráter, toaletu a kúpeľňu, sušič vlasov. Teplá voda tečie od 18:30-20:00 a od 6:00-8:00. Elektrina je k dispozícii 24 hodín denne. WI-FI je bezplatné v spoločných priestoroch v hlavnej budove, pripojenie je však pomalšie. Vyhrievaný vonkajší bazén je otvorený od východu do západu slnka. Terasa pri bare a reštaurácií má výhľad na kráter, odkiaľ si môžete vychutnať úchvatný západ slnka nad kráterom Ngorongoro. Reštaurácia ponúka raňajky, obedy a večere formou švédskych stolov. V prípade malej návštevnosti sú obedy a večere formou zostaveného menu s výberom vždy z troch jedál. V hlavnej budove je obchodík so suvenírmi a základnými potrebami a bar s veľkým krbom na príjemné posedenie. O 19:00-19:15 je každý večer krátke vystúpenie masajov a miestny personál zaspieva miestne gospely. Toto vystúpenie je oznámené zatrúbením na roh z antilopy kudu.

SOPA Lodge (Serengeti) - Vitajte v samom srdci Serengeti, v oblasti Seronera. Serengeti Sopa lodge sa nachádza na okraji výbežku s výhľadom na pláne juhozápadného Serengeti, v ktorom žije mnoho tisíc divých a vzácnych zvierat. Nachádza sa v oblasti jedinečných prírodných krás. Je to oáza oddychu od rovníkového slnka. Lodge umožňuje svojim hosťom zažiť výnimočné chvíle uprostred divočiny a užiť si interakciu s krajinou a zvieratami, ktoré je ťažké nájsť kdekoľvek inde, a zároveň sa tešiť z najvyššej úrovne služieb, kuchyne a pohostinnosti. 69 izieb ponúka dokonalý komfort uprostred nedoziernych plání. Každá izba je vybavená vlastnou luxusnou kúpeľnou a sociálnym zariadením, pohodlnými posteľami a presklenou verandou so stolíkom a stoličkami, kde si môžte dosýta vychutnávať pohľad na Serengeti pri šálke čaju alebo kávy. Reštaurácia je priestranná s nádherným výhľadom do krajiny. Podávajú sa tu všetky jedlá. K dispozícii je bar s terasou a pohodlnými stoličkami. Pokiaľ budete mať čas a náladu, môžte si vychutnať bazén pod africkým slnkom. Wi-Fi je k dispozícii vo verejných priestoroch. Táto lodge ponúka jedinečný zážitok zo Serengeti.

Diamonds Mapenzi Beach (Zanzibar) – 4* plážový All Inclusive hotel. Hotel je situovaný na severo-východnom pobreží na pláži pri Pwani Mchangani, cca 60 minút jazdy z letiska. 87 izieb v bungalovoch po 8-10 je zariadených v tradičnom swahilskom štýle a sú umiestnené nad plážou. Všetky izby majú klimatizáciu, ventilátor, sprchový kút, sušič vlasov, minibar a sejf. Wi-Fi je v spoločných priestoroch hotela. Súčasťou výbavy izieb nie je TV. Tá je k dispozícií v TV miestnosti pri recepcii. Málokto však toto miesto vyhľadáva. Súčasťou hotela je bazén. All inclusive zahŕňa raňajky, obed, večeru, nealko nápoje, minerálnu vodu, vybrané víno a pivo, lokálny tvrdý alkohol, kávu, čaj, občerstvenie počas dňa, nemotorové športy a izbový minibar. Priestranná pláž s bielym pieskom má jedinečnú atmosféru vďaka kokosovým palmám, ktoré vytvárajú príjemný tieň a dodávajú pocit absolútnej exotiky. Väčšina hotelov na Zanzibare je situovaná na východnom pobreží. Rovnako aj tento rezort. Na východnej strane ostrova je však pomerne veľký odliv/príliv. Jediná časť, kde je odliv/príliv menší, je sever ostrova, kde sú naše  5* zariadenia. Aj napriek tomu si tento rezort môžete užiť. Kúpanie je možné počas určitých hodín dňa. Jeden cyklus príliv/odliv trvá približne 12,5 hodiny. To znamená že vždy tak máte v určitej dobe dňa k dispozícií príliv a tým pádom kúpanie počas cca 6-8 hodín. K dispozícií máte aj bazén. Počas odlivu je zaujímavé absolvovať prechádzku ku vlnolamu, kde po ceste môžete zblízka vidieť podmorský život, ktorý v malých bazénikoch ostáva aj po odlive. Miestni Vás za drobnú odmenu k vlnolamu odvedú alebo si nájdete vlastnú cestu. Nezabudnite pri tejto "expedícií" na ochranu pred slnkom.

Ak máte záujem o elitný hotelový štandard, odporúčame Vám tieto hotely:

Sanctuary Ngorongoro Crater Camp - Privátny camp v safari štýle z prelomu 19. a 20. storočia. 10 luxusných stanov sa nachádza na severovýchodnom okraji krátera Ngorongoro s vynikajúcim prístupom na zostupovú cestu. Z tohto miesta budete prví na dne krátera a začnete safari pred ostatnými. Vzhľadom ku komornej atmosfére a malému počtu hostí, môžu personalizovať svoj servis a Vám tak umocniť exkluzivitu tejto lodge. Užite si toto výnimočné miesto s výnimočnými službami, ako to len jedna z najluxusnejších sietí lodgí dokáže. Stany sú komfortne vybavené všetkým potrebným pre Váš pobyt. Do vysokého štandardu poskytovaných služieb patrí aj all inclusive stravovanie (mimo prémiových značiek alkoholu) a napríklad aj pranie. Do takéhoto miesta sa musíte zamilovať.

Sanctuary Kusini Serengeti - Luxus nespočíva iba v dokonalých službách, ktoré tento kemp poskytuje. Môže to byť aj polohou. Kusini je jediný permanentný kemp v južnej časti Serengeti a patrí medzi najluxusnejšie v celom národnom parku. Nachádza sa na mieste s množstvom kopjes – typických skalných útvarov a na hlavnom ťahu migrácie od jazera Ndutu smerom na severozápad. Vzhľadom k tomu, že je jediným kempom široko-ďaleko, je tu veľa zveri, ktoré tu nie sú rušené množstvom turistov, ktorí prichádzajú do centrálnej časti. Ste tu sami a Serengeti je len Vaše. Kemp sa aktívne podieľa na monitorovaní gepardov, ktorých počet je v tejto oblasti relatívne vysoký a je to jedno z mála miest s takouto hustotou týchto ohrozených šeliem. Okrem gepardov sú tu aj iné predátory a atraktívne zvieratá. Po zotmení vystúpajte na kopje, odkiaľ budete mať jedinečný pohľad na nočnú oblohu. Kemp okrem pohodlných stanov ponúka aj spoločné priestory s reštauráciou, barom a knižnicou, kde si môžete odpočinúť pred ďalším safari. Každý stan je rozumne umiestnený, aby nerušil výhľad do buše tomu druhému a každý tak má šancu z verandy sledovať divú zver bez toho, aby bol rušený. Dokonalé miesto v skutočnej divočine.

RIU La Gemma dell´Est - Situovaný na idylickej pláži ostrova Unguja (hlavný ostrov Zanzibarského súostrovia) na jeho severnom pobreží. Celý areál pokrýva bujná vegetácia, ktorá dokonale dotvára pocit tropického ostrova a budete sa tu cítiť ako v botanickej záhrade. Balík All inclusive Vám zaručuje ničím nerušené strávenie oddychu v tomto raji. Hotel je známy svojou vynikajúcou kuchyňou, kde nájdete kombináciu medzinárodných jedál s exotickým nádychom swahilskej kuchyne. V bare alebo reštaurácií v drevenom pavilóne nad vodou si vychutnáte relax pri jemnom špliechaní vlniek. Pokiaľ ste aktívni, určite oceníte tenisový kurt, alebo možnosť stráviť čas na mori kajakovaním, alebo na padleboarde. Hotel myslí aj na svojich malých hostí a majú pripravený program pre deti.

Na pláži Nyungwe sú ešte dva obdobné hotely. Royal Zanzibar leží severne a RIU Palace južne od Gemmy a všetky priamo susedia. RIU Palace je len pre dospelých. Všetky tri hotely sú s porovnateľnými službami a rovnakej úrovne. Gemma tu však stála prvá. Oblasť Nyungwe je populárna najmä kvôli minimálnym rozdielom medzi prílivom a odlivom v porovnaní so zvyškom ostrova. Vyberte si elitný hotel a doprajte si tak dokonalejší oddych na Zanzibare.

← Ubytovanie a hotely (zoznam krajín)

Vianoce s BUBO

Dovolenka Keňa, Tanzánia, Zanzibar
K

Afrika  

Zanzibar, Tanzánia, Keňa


náročnosť

15 dní

Trvanie

3843 5490€

Vianoce s BUBO

Dovolenka Kilimandžáro - BUBO Route
E

Afrika  

Tanzánia


náročnosť

12 dní

Trvanie

3340
F

Afrika  

Zanzibar, Tanzánia


náročnosť

11 dní

Trvanie

2150

Vianoce s BUBO

Dovolenka Zanzibar
R

Afrika  

Zanzibar, Tanzánia

10.01. → 20.01. +51 termínov

náročnosť

11 dní

Trvanie

2150
Najkrajšie pláže sveta - top 20 Prémiový blog

Prémiový blog Najkrajšie pláže sveta - top 20

Chodím po svete tridsať rokov, aby som našiel tú najkrajšiu pláž na planéte. Za ten čas som natrafil na pláže opustené a romantické, plné života a…

Výšková choroba a aklimatizácia Prémiový blog

Prémiový blog Výšková choroba a aklimatizácia

Prekvapujúco to nie je nedostatok fyzickej pripravenosti, ale výšková choroba, ktorá zabráni ľudom dostať sa na vrchol Mont Blancu, Kilimandžára,…

Ľuboš Fellner 35 min. čítania
Turistický výstroj –  rady a tipy Prémiový blog

Prémiový blog Turistický výstroj – rady a tipy

Rozmýšľate o zimnej túre? Ako sa v tomto prípade vychystať, na čo nezabudnúť a kde neurobiť chybu? V tom množstve outdoorového výstroja sa strácate…

Kilimandžáro - neuveriteľné dobrodružstvo Prémiový blog

Prémiový blog Kilimandžáro - neuveriteľné dobrodružstvo

Džambo! Za 30 rokov, čo BUBO navštevuje Afriku, sme sa pokúšali dobyť Kilimandžáro mnoho ráz. Vyskúšali sme všetkých 7 oficiálnych ciest na vrchol.…

Vianoce s BUBO sa začínajú o Viac

- dní - hod -min -sek