Východná Afrika je celoročnou destináciou, hoci iné počasie tu musíte očakávať počas obdobia sucha a iné počas obdobia dažďov. 

Počasie v Tanzánií je ovplyvňované nadmorskou výškou a vetrami vanúcimi dvoma smermi. Od Perzského zálivu fúka od novembra do apríla suchý „kaskazi“ a od mája do októbra z juhu teplejší a vlhký „kusi“.

Obdobie krátkych dažďov: koniec novembra a december. Počas piatich týždňov sa vyskytujú lokálne dažde. Obloha je polooblačná a z jednotlivých mrakov prší. Dažde sa preženú a rýchlo ustanú. Je veľmi malá pravdepodobnosť celodenného dažďa.

Obdobie dlhých dažďov: máj až začiatok júna. Obdobie dlhých dažďov je to, ktoré prináša krajine výdatnejšiu vlahu a po týchto dažďoch „ožije“. Dážď je výdatný a trvalejší a môže pršať aj po celý deň. Po tomto období je krajina najzelenšia a toto trvá zopár mesiacov, kým krajina opäť vyschne.

Medzi týmito obdobiami dažďov sú obdobia sucha. Kratšie a horúcejšie je od januára do konca apríla, dlhšie a chladnejšie od júna do novembra. Od augusta do novembra je savana typicky vyschnutá a tráva je žltá. Od decembra sa krajina zazelenie a kríky a tráva sú zelené a husté.

Na Zanzibare sú obdobia dažďov veľmi podobné a aj mesiace sú takmer identické. Počas celého roku je tu však vyššia vlhkosť a v našich zimných mesiacoch je aj teplota vyššia. Často stúpa nad 30°C.

Naše letné mesiace, miestna „zima“, sú chladnejšie (júl, august). Teploty však neklesajú na žiadnu nekomfortnú teplotu (výrazne pod 27°C), voda je však rovnako teplá ako vzduch a preto nie každého zláka sa okúpať.

Počasie

Arusha - Počasie

Teplota vzduchu - Arusha

jan — 19°C
feb — 19°C
mar — 19°C
apr — 19°C
máj — 16°C
jún — 14°C
júl — 14°C
aug — 15°C
sep — 16°C
okt — 18°C
nov — 18°C
dec — 18°C

← Počasie (zoznam krajín)

===========

Aktuálne počasie

Arusha Počasie

slabý dážď

slabý dážď

26°C

Predpoveď 08.Dec

Východ slnka 06:15

Západ slnka 18:34

Dážď 1.65mm

========
K

Afrika  

Zanzibar, Tanzánia, Keňa


náročnosť

15 dní

Trvanie

7291
E

Afrika  

Zanzibar, Tanzánia


náročnosť

16 dní

Trvanie

4790
E

Afrika  

Tanzánia


náročnosť

14 dní

Trvanie

5690
E

Afrika  

Tanzánia


náročnosť

12 dní

Trvanie

4220
Kilimandžáro - neuveriteľné dobrodružstvo Prémiový blog

Prémiový blog Kilimandžáro - neuveriteľné dobrodružstvo

Džambo! Za 30 rokov, čo BUBO navštevuje Afriku, sme sa pokúšali dobyť Kilimandžáro mnoho ráz. Vyskúšali sme všetkých 7 oficiálnych ciest na vrchol.…

Ľuboš Fellner 48 min. čítania

DOVOLENKA V EXOTIKE

ZISTIŤ VIAC