Z našej časti Európy (Bratislava, Viedeň, Budapešť) neexistujú priame lety do Tanzánie.

Výhodné letenky do Tanzánie s kombináciou safari a odpočinkom na Zanzibare odporúčame s leteckou spoločnosťou QATAR.

Itinerár uvedený tu nižšie je len orientačný, aby ste mali približnú predstavu o dĺžke letov: 

QR 184 Viedeň → Doha 22:15 - 06:35*
(let trvá 5 hod 20 min a je operovaný lietadlom typu Boeing 777-300ER)

QR 1357 Doha → Kilimanjaro 07:45 - 13:55
(let trvá 6 hod 10min a je operovaný lietadlom typu Boeing 787-8)

Miestny prelet Serengeti → Zanzibar - čas letu býva oznámený na mieste, nakoľko sa jedná o flying taxi a letový poriadok nie je fixný
(let trvá cca 2,5 hodiny a je operovaný lietadlom typu Cessna caravan 13 miestna)

QR 1352 Zanzibar → Doha 17:15 - 23:25
(let trvá 6 hod 10 min a je operovaný lietadlom typu Boeing 787-8)

QR 189 Doha→Viedeň 02:25 - 6:10
(let trvá 5 hod 45 min  a je operovaný lietadlom typu Boeing 777-300ER)

* prílet je naplánovaný na druhý deň

** informácie o dĺžke letov a typu lietadla sú orientačné a môžu sa kedykoľvek meniť. Vychádzame z aktuálnych informácií leteckej spoločnosti, ktorá si však vyhradzuje právo z operatívnych dôvodov meniť typ lietadla.

Riaďte sa vždy údajmi na Vašej letenke a následne informáciami leteckej spoločnosti, údajmi na obrazovkách a hláseniami na letisku. Informácie o časoch odletov ako aj o leteckej spoločnosti sa môžu zmeniť. Všetky uvedené časy sú miestne a zohľadňujú časový posun. Do lietadla si zvoľte pohodlné oblečenie a pite dostatok tekutín (hlavne dostatok vody).

Na dlhé lety Vám BUBO, najväčší predajca luxusných leteniek na Slovensku, odporúča využiť triedu Business! Prileťte do svojho cieľa oddýchnutý. V BUBO Vám radi poradíme. 

Online check-in: registráciu na let, kedy sú udelené konkrétne miesta v lietadle, je možné robiť v čase 48 hodín až 4 hodiny pred odletom podľa podmienok jednotlivých leteckých spoločností. Mnohé letecké spoločnosti k online check-inu vyžadujú údaje ako dátum narodenia, číslo pasu a dátum expirácie pasu. Ak máte dva cestovné pasy, vždy zadávajte údaje, z toho pasu, na ktorý pocestujete. 

Online check-in odporúčame spraviť vopred, ešte z pohodlia domova. Každopádne, aj pri najlepšej vôli sa stane, že online check-in nefunguje, miesta pre pasažierov sú už vopred vybrané alebo rozdelili spolucestujúcich. Žiaľ, online check-in niekedy neviete ovplyvniť nakoľko ide o systém leteckej spoločnosti. V takomto prípade prebieha registrácia až na letisku pred odletom. 

Je nevyhnutné, aby ste prišli na letisko minimálne 2,5 hodiny pred plánovaným odletom, kvôli bezproblémovému check-inu resp. odovzdaniu veľkej batožiny na let a kvôli bezproblémovej bezpečnostnej kontrole. Choďte preto vždy s dostatočným predstihom a rátajte s tým, že môžu byť dopravné zápchy, zlé počasie, porucha. Cestovanie nie je zadarmo a je lepšie radšej mať na letisku o jednu kávu viac, ako zmeškať krásnu cestu kvôli pár minútam. Kontroly na letiskách sú v tejto dobe prísnejšie a zdĺhavejšie.

← Letenky a let (zoznam krajín)

K

Afrika  

Zanzibar, Tanzánia, Keňa


náročnosť

15 dní

Trvanie

7291
E

Afrika  

Tanzánia


náročnosť

12 dní

Trvanie

3740
R

Afrika  

Zanzibar, Tanzánia

05.12. → 15.12. +57 termínov

náročnosť

11 dní

Trvanie

2996
K

Afrika  

Zanzibar, Tanzánia


náročnosť

11 dní

Trvanie

5244
Kilimandžáro - neuveriteľné dobrodružstvo Prémiový blog

Prémiový blog Kilimandžáro - neuveriteľné dobrodružstvo

Džambo! Za 30 rokov, čo BUBO navštevuje Afriku, sme sa pokúšali dobyť Kilimandžáro mnoho ráz. Vyskúšali sme všetkých 7 oficiálnych ciest na vrchol.…

Ľuboš Fellner 48 min. čítania

Predaj sa začína o

- dní - hod -min -sek

CESTOVATEĽSKÉ NOVINY

ZISTIŤ VIAC