Letenky do Malajzie odporúčame využiť s leteckými spoločnosťami Qatar Airways/Thai/Emirates/Malaysian/Air Asia/ Royal Brunei.

Itinerár uvedený nižšie je len orientačný, aby ste mali predstavu o dĺžke letov.

EK 128 Viedeň → Dubaj 14:55 - 23:35
(let trvá 5 hod 15 min a je operovaný lietadlom typu Airbus A380 alebo Boeing 777-300ER)

EK 346 Dubaj → Kuala Lumpur 3:30 - 14:35
(let trvá 7 hod 10 min a je operovaný lietadlom typu Airbus A380)

MH 2042 Kota Kinabalu → Sandakan 7:15 - 7:55
(let trvá 40min a je operovaný lietadlom typu Boeing 737-800)

MH 7427 Sandakan → Kuala Lumpur 18:45 - 21:35
(let trvá 2 hod a 50 min a je operovaný lietadlom typu Boeing 737)

QR 849 Kuala Lumpur → Doha 20:50 - 23:15
(let trvá 7 hod a 25 min a je operovaný lietadlom typu Boeing 777)

QR 183 Doha → Viedeň 8:40 - 13:20
(let trvá 5 hod a 40 min a je operovaný lietadlom typu Boeing 787)

** informácie o dĺžke letov a typu lietadla sú orientačné a môžu sa kedykoľvek meniť. Vychádzame z aktuálnych informácií leteckej spoločnosti, ktorá si však vyhradzuje právo z operatívnych dôvodov meniť typ lietadla.

Riaďte sa vždy údajmi na Vašej letenke a následne informáciami leteckej spoločnosti, údajmi na obrazovkách a hláseniami na letisku. Informácie o časoch odletov ako aj o leteckej spoločnosti sa môžu zmeniť. Všetky uvedené časy sú miestne a zohľadňujú časový posun. Do lietadla si zvoľte pohodlné oblečenie a pite dostatok tekutín (hlavne dostatok vody).

Na dlhé lety do Malajzie Vám BUBO, najväčší predajca luxusných leteniek na Slovensku, odporúča využiť triedu Business! Prileťte do svojho cieľa oddýchnutý. V BUBO Vám radi poradíme. 

Online check-in: registráciu na let, kedy sú udelené konkrétne miesta v lietadle, je možné robiť v čase 48 hodín až 4 hodiny pred odletom podľa podmienok jednotlivých leteckých spoločností. Mnohé letecké spoločnosti k online check-inu vyžadujú údaje ako dátum narodenia, číslo pasu a dátum expirácie pasu. Ak máte dva cestovné pasy, vždy zadávajte údaje, z toho pasu, na ktorý pocestujete. 

Online check-in odporúčame spraviť vopred, ešte z pohodlia domova. Každopádne, aj pri najlepšej vôli sa stane, že online check-in nefunguje, miesta pre pasažierov sú už vopred vybrané alebo rozdelili spolucestujúcich. Žiaľ, online check-in niekedy neviete ovplyvniť nakoľko ide o systém leteckej spoločnosti. V takomto prípade prebieha registrácia až na letisku pred odletom. 

Je nevyhnutné, aby ste prišli na letisko minimálne 2,5 hodiny pred plánovaným odletom, kvôli bezproblémovému check-inu resp. odovzdaniu veľkej batožiny na let a kvôli bezproblémovej bezpečnostnej kontrole. Choďte preto vždy s dostatočným predstihom a rátajte s tým, že môžu byť dopravné zápchy, zlé počasie, porucha. Cestovanie nie je zadarmo a je lepšie radšej mať na letisku o jednu kávu viac, ako zmeškať krásnu cestu kvôli pár minútam. Kontroly na letiskách sú v tejto dobe prísnejšie a zdĺhavejšie.