Výhodné letenky do Chile Vám odporúčame s leteckými spoločnosťami Air France (prestup v Paríži), IBERIA (prestup v Madride) alebo KLM (prestup v Amsterdame). Priame lety do Chile z Viedne, z Prahy či z Budapešti, žiaľ, ešte neexistujú, a preto sa cestuje zvyčajne s 1 prestupom.

Itinerár uvedený tu nižšie je len orientačný, aby ste mali približnú predstavu o dĺžke letov.

AF1739    Viedeň - Paríž  18:35 - 20:50

(let trvá 2hod 15min a je operovaný lietadlom typu Airbus A321)

AF406     Paríž - Santiago de Chile  23:40 - 10:15*

(let trvá 14hod 35min a je operovaný lietadlom typu Boeing 777)

AF401     Santiago de Chile - Paríž  16:30 - 10:35*

(let trvá 14hod a je operovaný lietadlom typu Boeing 777)

AF1738    Paríž - Viedeň  15:40 - 17:40

(let trvá 2hod a je operovaný lietadlom typu Airbus A319)

Odporúčané miestne prelety pri návšteve San Pedro de Atacama (Chile):

LA144  Santiago de Chile - Calama  8:00 - 10:10
(let trvá 2hod 5 min a je operovaný lietadlom typu Airbus A321)

LA347  Calama – Santiago de Chile 17:41-19:43
(let trvá 2hod 5 min a je operovaný lietadlom typu Airbus A321)

Odporúčané miestne prelety pri návšteve Veľkonočného ostrova (Chile):

LA841  Santiago de Chile - Veľkonočný ostrov 9:30 - 12:50
(let trvá 4hod 40 min a je operovaný lietadlom typu Boeing 787)

LA842  Veľkonočný ostrov - Santiago de Chile 14:55 - 21:25

(let trvá 4hod 25min a je operovaný lietadlom typu Boeing 787)

Odporúčané miestne prelety pri cestách v Patagónii (Chile, Argentína):

LA281  Santiago de Chile - Punta Arenas  4:31 - 7:50
(let trvá 3hod 15min a je operovaný lietadlom typu Airbus A321)

AR1870  Calafate - Ushuaia  9:25 - 10:45

(let trvá 1hod 20min  a je operovaný lietadlom typu Boeing 737)

AR1891 Ushuaia - Buenos Aires  20:30 - 23:55

(let trvá 3hod 30min a je operovaný lietadlom typu Boeing 737)

LA292  Punta Arenas - Santiago de Chile  14:45 - 23:55

(let trvá 3hod 30min a je operovaný lietadlom typu Airbus A321)

* prílet je naplánovaný na druhý deň

** informácie o dĺžke letov a typu lietadla sú orientačné a môžu sa kedykoľvek meniť. Vychádzame z aktuálnych informácií leteckej spoločnosti, ktorá si však vyhradzuje právo z operatívnych dôvodov meniť typ lietadla.

Riaďte sa vždy údajmi na Vašej letenke a následne informáciami leteckej spoločnosti, údajmi na obrazovkách a hláseniami na letisku. Informácie o časoch odletov ako aj o leteckej spoločnosti sa môžu zmeniť. 

Všetky uvedené časy sú miestne a zohľadňujú časový posun. 

Do lietadla si zvoľte pohodlné oblečenie a pite dostatok tekutín (hlavne dostatok vody). Po prílete odporúčame ísť spať čo najneskôr (okolo 22:00-23:00), aby ste kvôli časovému posunu nebudili skoro nad ránom. 

Na dlhé lety do Chile Vám BUBO, najväčší predajca luxusných leteniek na Slovensku, odporúča využiť triedu Business! Prileťte do svojho cieľa oddýchnutý. V BUBO Vám radi poradíme. 

Online check-in: registráciu na let, kedy sú udelené konkrétne miesta v lietadle, je možné robiť v čase 48 hodín až 4 hodiny pred odletom podľa podmienok jednotlivých leteckých spoločností. Mnohé letecké spoločnosti k online check-inu vyžadujú údaje ako dátum narodenia, číslo pasu a dátum expirácie pasu. Ak máte dva cestovné pasy, vždy zadávajte údaje, z toho pasu, na ktorý pocestujete. 

Online check-in odporúčame spraviť vopred, ešte z pohodlia domova. Každopádne, aj pri najlepšej vôli sa stane, že online check-in nefunguje, miesta pre pasažierov sú už vopred vybrané alebo rozdelili spolucestujúcich. Žiaľ, online check-in niekedy neviete ovplyvniť nakoľko ide o systém leteckej spoločnosti. V takomto prípade prebieha registrácia až na letisku pred odletom. 

Je nevyhnutné, aby ste prišli na letisko minimálne 2,5 hodiny pred plánovaným odletom, kvôli bezproblémovému check-inu resp. odovzdaniu veľkej batožiny na let a kvôli bezproblémovej bezpečnostnej kontrole. Choďte preto vždy s dostatočným predstihom a rátajte s tým, že môžu byť dopravné zápchy, zlé počasie, porucha. Cestovanie nie je zadarmo a je lepšie radšej mať na letisku o jednu kávu viac, ako zmeškať krásnu cestu kvôli pár minútam. Kontroly na letiskách sú v tejto dobe prísnejšie a zdĺhavejšie.

Ak cestujete z Punta Arenas na Antarktídu, odporúčame zabezpečiť si odlet/prílet Punta Arenas presne podľa pokynov lodnej spoločnosti. 

Odporúčaný letiskový hotel v Santiago de Chile je Holiday Inn, ktorý sa nachádza v pešej dostupnosti z príletovej haly, medzi medzinárodným a národným terminálom letiska. 

Miestne lety často operujú letecké spoločnosti Latam, Sky a JetSmart, ktoré majú na letisku dobre fungujúci self check in. Tam si individuálne spravíte check in aj odvediete veľkú batožinu. V prípade potreby je vždy po ruke asistencia. Tieto odbavenia fungujú približne 4 hodiny pred plánovaným odletom. 

Pre prestupe z medzinárodného na národný terminál počítajte s dostatočným časom na prestup hlavne v prípade, že čakáte na svoju veľkú batožinu na Baggage Claim. Národný terminál je 10 min. pešo od medzinárodného terminálu. Značenia na letisku sú jasné. 

Ako to presne prebieha po prílete v Chile a prestupe na Národný terminál:

Po prílete na medzinárodné letisko v Santiago de Chile, hlavného mesta krajiny, vystúpite z lietadla. Pripojíte sa na bezplatnú wifi letiska a vyplníte si vstupný formulár cez svoj mobil (pri východe z lietadla a prejdení do terminálu letiska si všimnete na stenách QR kódy s výzvou na vyplnenie tohto formulára. QR kód si oskenujete do mobilu a formulár sa otvorí).

Formulár funguje bez problémov. Je v angličtine. Dostanete zopár otázok a môžete ho vyplniť aj za neplnoleté dieťa súčasne. Toto pohodlne zvládnete ešte pri čakaní na pasovú kontrolu.

Pri pasovej kontrole sa preukážete cestovným pasom, môžu sa vás opýtať na dĺžku pobytu a na prvý hotel, do ktorého idete. Následne si vyberiete veľkú batožinu a prejdete smerom na EXIT. Ak mobil k dispozícii nemáte alebo riešite technický problém, v hale preberania batožín (Baggage claim) ich majú v papierovej podobe. Majte po ruke pero.

Vyplnený formulár ukážete až pri EXIT. Slúži ako potvrdenie o tom, že nedovážate do krajiny zakázané rastlinné a živočíšne produkty. O kontrole vašej batožiny rozhoduje náhoda. Odporúčame každému vyplniť formulár pravdivo. Za nezrovnalosti hrozí vysoká pokuta.

Ak vám letecká spoločnosť prepravuje batožinu až do Punta Arenas, bude vám to oznámené pri registrácii batožiny na prvý úsek vašej leteckej cesty. Dôkladne si to skontrolujte, lebo posledné, čo chcete riešiť napr. pri presune do Ohňovej zeme alebo pri lete na Antarktídu, je nedodaná batožina.

Budova letiska v Santiago de Chile má tri poschodia. Ako vyjdete s batožinou do príletovej haly, tak ste sa práve ocitli na prízemí terminálu - International Arrivals. Nad vami sú International Departures/Lounge a parkovisko. Keďže chcete cestovať na juh Chile, do Punta Arenas, musíte prejsť z terminálu International na National/Domestic terminál, T1 (v preklade Národný terminál).

Značenie je jasné, logické a vyvedie vás von z budovy letiska. Nasledujte značenie Terminal National. Tento terminál bude pri vyjdení z budovy letiska priamo oproti vám, cesta k nemu peši zaberie približne 5-10 minút.

Po príchode na Terminál pre vnútroštátne odlety (National Departures) uvidíte pred sebou prepážky hlavných lokálnych leteckých spoločnosti, LATAM, Sky a JetSmart...Veľkú batožinu si môžete zaregistrovať na tento miestny prelet už 4 hodiny pred odletom u spoločnosti, s ktorou letíte ďalej. Letecká spoločnosť tu funguje na automatoch na check-in. Stačí mať po ruke cestovný pas a šesťmiestny kód z letenky.

Vytlačíte si palubný lístok aj batožinový lístok. Automat na check-in je aj v anglickom jazyku, funguje jednoducho, funguje podobne ako automaty na check-in vo Viedni/Prahe. Z batožinového lístku si menšiu čas odlepte a prilepte o svoj palubný lístok, aby ste ho nestratili. Slúži ako doklad o tom, že ste batožinu odovzdali.

Zvyšnú časť batožinového lístka nalepíte z boku o rúčku svojho kufra. Kufor vyložíte na pas, oskenujete čiarové kódy a najbližšie sa k nemu dostanete v cieľovej destinácii. Batožinu odvediete. Ak by ste si s procesom nevedeli poradiť, k dispozícii je asistencia leteckej spoločnosti, ktorá rada pomôže.

K odletovej bráne GATE príďte hodinu pred odletom najneskôr! Kontrolujte si údaj o svojom lete na letiskovej tabuli, či sa nezmenila brána alebo neprišlo k zdržaniu. Pri nástupe do lietadla sa preukážete palubným lístkom a pasom. 

Vždy sa riadite údajmi na Vašej konkrétnej letenke a letiskovými tabuľami Departures. Ak si s čímkoľvek nie ste istý, oslovte pracovníka letiska.

← Letenky a let (zoznam krajín)

K

Polárne oblasti   Amerika  

Južná Amerika, Ohňová zem, Patagónia, Chile, Argentína


náročnosť

13 dní

Trvanie

5695 5995€
E

Amerika  

Južná Amerika, Peru, Chile, Bolívia


náročnosť

16 dní

Trvanie

4429 5210€
K

Amerika  

Južná Amerika, Patagónia, Uruguaj, Paraguaj, Chile, Brazília, Argentína


náročnosť

16 dní

Trvanie

4315 5394€
K

Amerika  

Falklandské ostrovy, Južná Amerika, Ohňová zem, Patagónia, Chile


náročnosť

17 dní

Trvanie

8415
Patagónia – originálne príhody v najkrajšej prírode sveta Prémiový blog

Prémiový blog Patagónia – originálne príhody v najkrajšej prírode sveta

Najkrajšou prírodou sa hrdí Nový Zéland či Nóri, ale asi preto, lebo ešte neboli v Patagónii. Patagónia nie je žiadny štát, je to oblasť ako…

Ľuboš Fellner 39 min. čítania
Tučniaky - pozorovanie najmilších zvierat sveta Blog

Blog Tučniaky - pozorovanie najmilších zvierat sveta

Prečo sa nám tučniaky tak páčia? Podľa čoho si vyberajú partnera a sú si verné? Viete, že ich vcelku ľahko viete na svojich cestách zazrieť aj vy?…

TOP 10 Chile Blog

Blog TOP 10 Chile

Chile má všetko, čo si ktorá krajina môže želať. Oceán po celej západnej strane, Andy po východnej strane, národné parky s dramatickými výhľadmi.…

Daniela Mihaldová 14 min. čítania
Najkrajšie túry sveta - 2. diel Blog

Blog Najkrajšie túry sveta - 2. diel

Po úspešnej prvej časti vám priblížim ďalšie turistické trasy, ktoré vyzdvihuje aj samotný Lonely Planet. Tentokrát sa presunieme do Južnej Ameriky…

Martin Lipinský 5 min. čítania
Čile a víno

26

02:51

apr

2023

Čile Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

...a to len vďaka tomu, že nepočúvli zákaz Španielov na jeho výrobu a vývoz. Práve španielskym dobyvateľom sa nepáčilo, že Peru a Chile začali s vývozom vína a vydali im…