Do Ománu sa dá priletieť cez medzinárodné letiská v Muscate alebo Salalahu. Priame pravidelné linky z Viedne ani Bratislavy neexistujú, musíte využiť niektorý z prestupových uzlov, ako napríklad Dubai (Emirates), alebo Doha (Qatar).

Obe letiská sú nové, moderné. To v Salalahu je zmodernizované a zrekonštruované pôvodné letisko, v Muscate je nový medzinárodný terminál vybudovaný mimo starého letiska. Každé letisko má viac biznis salónikov, kam sa dá ľahko dostať a mať príjemný zážitok aj pred odletom. Ak je v Ománe alkohol kontrolovaný tak ako v Nórsku, tak potom na letiskách sú rozsiahle Duty Free shopy a aj ceny alkoholických nápojov sú v norme. 

Letecké linky Emirates a Qatar sú veľmi kvalitné a ide o príjemný, doslova zážitkový let. Konkrétne lety nájdete v zájazde po Všetkých krajinách Perzského zálivu v stati Informácie/ Letenky.

BUBO organizuje cesty do Salalahu privátnym lietadlom, sledujte našu ponuku. Lety BUBO sú iné, aj tento čas využijeme zmysluplne a Vy sa nenudíte, ale učíte. Vždy odporúčame do lietadla vziať si svoj iPad so stiahnutými filmami a knihu. Prajeme príjemný let. Omán je jednou z najbližších skutočne exotických destiácii a tak let netrvá dlho.