Letenka do Iránu je nami odporúčaná s kvalitnou leteckou spoločnosťou TURKISH AIRLINES s prestupom v Istanbule.

Itinerár uvedený nižšie je len orientačný, aby ste mali predstavu o dĺžke letov.

TK1886 Viedeň → Istanbul 14:10 - 17:25
(let trvá 2 hod 15 min a je operovaný lietadlom typu Airbus A321)
TK888 Istanbul → Mašhad 20:15 - 01:40*
(let trvá 3 hod 55 min  a je operovaný lietadlom typu Airbus A321)
TK885 Shiraz → Istanbul 01:50 - 05:40
(let trvá 4 hod 15 min a je operovaný lietadlom typu Airbus A321)
TK1883 Istanbul→Viedeň 08:15 - 09:40
(let trvá 2 hod 15 min a je operovaný lietadlom typu Airbus A330-300)

* prílet je naplánovaný na druhý deň

** informácie o dĺžke letov a typu lietadla sú orientačné a môžu sa kedykoľvek meniť. Vychádzame z aktuálnych informácií leteckej spoločnosti, ktorá si však vyhradzuje právo z operatívnych dôvodov meniť typ lietadla.

Riaďte sa vždy údajmi na Vašej letenke a následne informáciami leteckej spoločnosti, údajmi na obrazovkách a hláseniami na letisku. Informácie o časoch odletov ako aj o leteckej spoločnosti sa môžu zmeniť. Všetky uvedené časy sú miestne a zohľadňujú časový posun. Do lietadla si zvoľte pohodlné oblečenie a pite dostatok tekutín (hlavne dostatok vody).

POZOR! Už pri vystupovaní z lietadla musíte svojim oblečením spĺňať iránske kritéria. Ženy už musia mať pri vystúpení z lietadla na hlave šatku a ani ženy, ani muži nesmú mať krátke nohavice. Ak by ste sa na pasovú kontrolu dostavili bez šatky a s odhalenými vlasmi, porušujete zákon a nemusí vám byť povolený vstup do krajiny!

Na dlhé lety Vám BUBO, najväčší predajca luxusných leteniek na Slovensku, odporúča využiť triedu Business! Prileťte do svojho cieľa oddýchnutý. V BUBO Vám radi poradíme. 

Online check-in: registráciu na let, kedy sú udelené konkrétne miesta v lietadle, je možné robiť v čase 48 hodín až 4 hodiny pred odletom podľa podmienok jednotlivých leteckých spoločností. Mnohé letecké spoločnosti k online check-inu vyžadujú údaje ako dátum narodenia, číslo pasu a dátum expirácie pasu. Ak máte dva cestovné pasy, vždy zadávajte údaje, z toho pasu, na ktorý pocestujete. 

Online check-in odporúčame spraviť vopred, ešte z pohodlia domova. Každopádne, aj pri najlepšej vôli sa stane, že online check-in nefunguje, miesta pre pasažierov sú už vopred vybrané alebo rozdelili spolucestujúcich. Žiaľ, online check-in niekedy neviete ovplyvniť nakoľko ide o systém leteckej spoločnosti. V takomto prípade prebieha registrácia až na letisku pred odletom. 

Je nevyhnutné, aby ste prišli na letisko minimálne 2,5 hodiny pred plánovaným odletom, kvôli bezproblémovému check-inu resp. odovzdaniu veľkej batožiny na let a kvôli bezproblémovej bezpečnostnej kontrole. Choďte preto vždy s dostatočným predstihom a rátajte s tým, že môžu byť dopravné zápchy, zlé počasie, porucha. Cestovanie nie je zadarmo a je lepšie radšej mať na letisku o jednu kávu viac, ako zmeškať krásnu cestu kvôli pár minútam. Kontroly na letiskách sú v tejto dobe prísnejšie a zdĺhavejšie.