Letenky do Južnej Kórey odporúčame s leteckými spoločnosťami KLM/Air France, Swiss, Lufthansa, Emirates, Korean alebo China Airlines.

Itinerár uvedený nižšie je len orientačný, aby ste mali predstavu o dĺžke letov.

CI64 Viedeň → Taipei 11:35 - 6:30*
(let trvá 11 hod 55 min, predpokladaný typ lietadla Airbus Industrie A350-900)
CI188 Taipei → Busan 07:40 - 11:00
(let trvá 2 hod 20 min, predpokladaný typ lietadla Boeing 737-800)
AF267 Seoul → Paríž 09:55 - 14:20
(let trvá 12 hod 25 min a je operovaný lietadlom typu Boeing 777-300)
AF5042 Paríž → Viedeň 17:00 - 19:00
(let trvá 1hod 50 min a je operovaný lietadlom typu Airbus A320-100)

* prílet je plánovaný na druhý deň

** riaďte sa vždy údajmi na Vašej letenke a následne informáciami leteckej spoločnosti, údajmi na obrazovkách a hláseniami na letisku. Informácie o časoch odletov ako aj o leteckej spoločnosti sa môžu zmeniť. Všetky uvedené časy sú miestne a zohľadňujú časový posun. Do lietadla si zvoľte pohodlné oblečenie a pite dostatok tekutín (hlavne dostatok vody).

Na dlhé lety Vám BUBO, najväčší predajca luxusných leteniek na Slovensku, odporúča využiť triedu Business! Prileťte do svojho cieľa oddýchnutý. V BUBO Vám radi poradíme. 

Online check-in: registráciu na let, kedy sú udelené konkrétne miesta v lietadle, je možné robiť v čase 48 hodín až 4 hodiny pred odletom podľa podmienok jednotlivých leteckých spoločností. Mnohé letecké spoločnosti k online check-inu vyžadujú údaje ako dátum narodenia, číslo pasu a dátum expirácie pasu. Ak máte dva cestovné pasy, vždy zadávajte údaje, z toho pasu, na ktorý pocestujete. 

Online check-in odporúčame spraviť vopred, ešte z pohodlia domova. Každopádne, aj pri najlepšej vôli sa stane, že online check-in nefunguje, miesta pre pasažierov sú už vopred vybrané alebo rozdelili spolucestujúcich. Žiaľ, online check-in niekedy neviete ovplyvniť nakoľko ide o systém leteckej spoločnosti. V takomto prípade prebieha registrácia až na letisku pred odletom. 

Je nevyhnutné, aby ste prišli na letisko minimálne 2,5 hodiny pred plánovaným odletom, kvôli bezproblémovému check-inu resp. odovzdaniu veľkej batožiny na let a kvôli bezproblémovej bezpečnostnej kontrole. Choďte preto vždy s dostatočným predstihom a rátajte s tým, že môžu byť dopravné zápchy, zlé počasie, porucha. Cestovanie nie je zadarmo a je lepšie radšej mať na letisku o jednu kávu viac, ako zmeškať krásnu cestu kvôli pár minútam. Kontroly na letiskách sú v tejto dobe prísnejšie a zdĺhavejšie.

← Letenky a let (zoznam krajín)

Južná Kórea: lacné letenky

K

Ázia  

Južná Kórea, Japonsko


náročnosť

16 dní

Trvanie

5990
K

Ázia  

Oceánia, Palau, Južná Kórea


náročnosť

13 dní

Trvanie

6394
K

Ázia  

Severná Kórea (KĽDR), Južná Kórea

20.10. → 30.10.

náročnosť

11 dní

Trvanie

4600
Soul – ázijský tiger so vznešenou dušou Soul

Soul Soul – ázijský tiger so vznešenou dušou

Metropola, v ktorej sa nikdy nebudete nudiť. Žije v nej vyše desať miliónov obyvateľov, a v celej širšej aglomerácii viac ako 24 miliónov, čo zo…

Martin Šimko 8 min. čítania