Maldivy sú veľmi jednoducho dostupné a lieta sem množstvo leteckých spoločností.

Najjednoduchší let prevádzkuje Austrian Airlines t.j. priamu linku z Viedne do Male. Let trvá približne 10 hodín. Austrian lieta iba sezónne t.j. cca od neskorého novembra do začiatku apríla a operuje jeden až tri lety týždenne. Toto spojenie je veľmi populárne, ale má aj svoje tienisté stránky. Veľmi veľa business class pasažierov na Austrian zanevrelo pretože vo vyťažených dátumoch bývajú lietadlá overbooked najčastejšie v business class sekcii a mnohých automaticky degradujú do economy. Druhou nevýhodou je prípadné meškanie Vášho letu hydroplánom na Maldivách t.j ak prídete na letisko Malé neskôr a Austrian Vám uletí tak ďalší let je až o pár dní a budete musieť čakať. Lety vo vysokej sezóne odporúčame rezervovať včas aj preto lebo ceny málokedy klesajú.

Ešte populárnejšie spojenia majú lídri leteckej dopravy Emirates či Qatar. Zo svojich hubov v Dubaji či Dohe prevádzkujú niekoľko letov denne. Pri odlete z Viedne je nutný prestup. napriek tomu sú tieto spojenia najpopulárnejšie. Vďačia zato špičkovému servisu, luxusnému business class, kráľovskej first class a novým moderným lietadlám ako Boieng 777-300, Airbus A350 či Airbus A380. Obrovskou výhodou je množstvo odletov z Maldív, ktoré Vám poskytujú istotu v prípade náhodného zmeškania letu. Tieto arabské aerolínie sú suverénne najpopulárnejšie medzi business class cestujúcimi a tými, ktorí majú radi kvalitu. Cenovo sú takisto veľmi dostupné a aj počas najvyššej sezóny máte šancu vždy zohnať miesta. Ceny sa dynamicky menia počas celého roka.

Lufthansa či Edelweiss tiež prevádzkujú sezónne spojenia cez svoje huby vo Frankfurte či Zurichu.

Turkish airlines obľubujú hlavne cestujúci, ktorým nevadia horšie letové časy ak za nimi stojí lepšia cena.

Maldivy sú destináciou kam veľa lovcov zážitkov lieta aj súkromnými lietadlami. Lietadlá s kapacitou 11-16 ľudí si môžete prenajať už cca 150.000 euro až po cca.220.000 za lety Gulfstreamom.

Maldivy majú dve veľké medzinárodné letiská a to Malé a Gan. Väčšina letov prilieta do Malé ( MLE). Ak letíte súkromným lietadlom tak môžete letieť priamo aj na menšie medzinárodné letiská neďaleko luxusných rezortov. Ako príklad môžeme uviesť Niyama private island. Len 7 minút jazdy loďou z hotela je letisko (Dhaalu airport) určené špeciálne pre vaše privátne lietadlo.