Dovolenka v Malajzii je celoročnou záležitosťou, hoci iné počasie tu musíte očakávať počas zimných a iné počas letných mesiacov. Všetko má svoje dve strany a svoje silné aj slabé stránky.

Počasie v Malajzii počas celého roka teplotne stabilné, hoci sa táto krajina zaraďuje do oblasti tropických krajín a teplota sa pohybuje v „konštantných“ číslach a kam sa pohneme. Kedykoľvek očakávajte dennú teplotu medzi 28 – 35 °C a to každý jeden deň. Niekedy môže byť o kúsok chladnejšie ak zaprší, ale inokedy sa teplota ešte o dva či tri stupne zvýši. Preto pri balení myslite na to, akoby ste sa balili do nášho leta (hoci pozor na klimatizáciu, ktorá býva nastavená pokojne aj na 20-22 °C).

Zimné mesiace (november – máj) je v regióne plná sezóna a predstavuje v týchto končinách leto. Čakajte vtedy horúce podnebie, vysoké teploty a čím južnejšie sa pohneme, tým sa bude zvyšovať aj vlhkosť. Už v Kuala Lumpur ju poriadne cítiť, no najväčšia je na Borneu. Aj napriek tomu, že je v týchto mesiacoch tzv. obdobie sucha, dážď a zrážky sa môžu objaviť pokojne aj každý deň. Niekedy neprší celý týždeň, inokedy každý deň, ale nečakajte, že by išlo o výdatné zrážky. Typické je skôr polhodina, hodina zrážok najmä večer alebo v noci. Píšeme to najmä preto, lebo laická predstava o „suchom období“ je, že nespadne ani kvapka, ale to nie je pravda.

Letné mesiace (júl – október) je v regióne juhovýchodnej Ázie monzúnové obdobie alebo obdobie dažďov. Ani to však neznamená, že tu prší od rána do večer niekoľko mesiacov. Vôbec nie. Obdobie dažďov charakterizujú prehánky, ktoré sú častejšie, než počas suchého obdobia. Najčastejšie prší podvečer, večer alebo v noci a často nás počas našej cesty ani nijako neobmedzia. Treba však počítať s tým, že teploty nebudú tropicky horúce, čiže pobyt je o čosi príjemnejší, no nemôžete byť prekvapení z večernej búrky. Výhodou letných mesiacov je aj to, že je v regióne o „polovicu“ menej ľudí ako počas sezóny a tak človek nezažije krajinu plnú turistov.

Ak chcete zažiť pobyt pri mori pri Kota Kinabalu, upozorňujeme na to, že v mori býva príliv a odliv, na pláži môžu byť vyplavené ryby, nečistoty, mušle, atď. a cestovná kancelária neovplyvňuje prírodu ani jej nevie prikázať ako sa má správať. Toto až absurdné upozornenie uvádzame z dôvodu, že mnohí klienti si myslia, že za tieto javy, či zlé počasie je zodpovedná cestovná kancelária

Počasie

Kuala Lumpur - Počasie

Teplota vzduchu - Kuala Lumpur

jan — 27°C
feb — 27,5°C
mar — 28°C
apr — 28°C
máj — 28°C
jún — 28°C
júl — 27°C
aug — 27,5°C
sep — 27°C
okt — 28°C
nov — 28°C
dec — 27°C

Aktuálne počasie

Kuala Lumpur Počasie

mierny dážď

mierny dážď

32°C

Predpoveď 08.May

Východ slnka 07:02

Západ slnka 19:17

Dážď 6mm

Cestuj vďaka čítaniu

Čítajte, rozširujte si obzor a zbierajte pri tom zľavové kódy na cesty s BUBO.