Letenky do Etiópie odporúčame s kvalitnou leteckou spoločnosťou Ethiopian.

Itinerár uvedený nižšie je len orientačný, aby ste mali predstavu o dĺžke letov.

ET725 Viedeň  Addis Abeba 22:20 06:40*
(let trvá 6 hod 20 min a je operovaný lietadlom typu Boeing 787-9 Dreamliner)

ET726 Addis Abeba Viedeň 01:15 05:45
(let trvá 6 hod 30 min a je operovaný lietadlom typu Boeing 777-200)

Miestne lety:

Addis Abeba  Bahir Dar 07:10 08:15
(let trvá 1 hod 5 min a je operovaný lietadlom typu De Havilland DHC-8 Dash 8)

ET122 Gondar  Lalibela 10:00 10:30
(let trvá 30 min a je operovaný lietadlom typu De Havilland DHC-8 Dash 8)

ET122 Lalibela  Axum 11:00 11:40
(let trvá 40 min a je operovaný lietadlom typu De Havilland DHC-8 Dash 8)

ET129 Axum Addis Abeba 09:45 11:15
(let trvá 1 hod 30 min a je operovaný lietadlom typu De Havilland DHC-8 Dash 8)

* znamená prílet nasledujúci kalendárny deň

** informácie o dĺžke letov a typu lietadla sú orientačné a môžu sa kedykoľvek meniť. Vychádzame z aktuálnych informácií leteckej spoločnosti, ktorá si však vyhradzuje právo z operatívnych dôvodov meniť typ lietadla.

Riaďte sa vždy údajmi na Vašej letenke a následne informáciami leteckej spoločnosti, údajmi na obrazovkách a hláseniami na letisku. Informácie o časoch odletov ako aj o leteckej spoločnosti sa môžu zmeniť. Všetky uvedené časy sú miestne a zohľadňujú časový posun. Do lietadla si zvoľte pohodlné oblečenie a pite dostatok tekutín (hlavne dostatok vody).

Na dlhé lety do Etiópie Vám BUBO, najväčší predajca luxusných leteniek na Slovensku, odporúča využiť triedu Business! Prileťte do svojho cieľa oddýchnutý. V BUBO Vám radi poradíme. 

Online check-in: registráciu na let, kedy sú udelené konkrétne miesta v lietadle, je možné robiť v čase 48 hodín až 4 hodiny pred odletom podľa podmienok jednotlivých leteckých spoločností. Mnohé letecké spoločnosti k online check-inu vyžadujú údaje ako dátum narodenia, číslo pasu a dátum expirácie pasu. Ak máte dva cestovné pasy, vždy zadávajte údaje, z toho pasu, na ktorý pocestujete. 

Online check-in odporúčame spraviť vopred, ešte z pohodlia domova. Každopádne, aj pri najlepšej vôli sa stane, že online check-in nefunguje, miesta pre pasažierov sú už vopred vybrané alebo rozdelili spolucestujúcich. Žiaľ, online check-in niekedy neviete ovplyvniť nakoľko ide o systém leteckej spoločnosti. V takomto prípade prebieha registrácia až na letisku pred odletom. 

Je nevyhnutné, aby ste prišli na letisko minimálne 2,5 hodiny pred plánovaným odletom, kvôli bezproblémovému check-inu resp. odovzdaniu veľkej batožiny na let a kvôli bezproblémovej bezpečnostnej kontrole. Choďte preto vždy s dostatočným predstihom a rátajte s tým, že môžu byť dopravné zápchy, zlé počasie, porucha. Cestovanie nie je zadarmo a je lepšie radšej mať na letisku o jednu kávu viac, ako zmeškať krásnu cestu kvôli pár minútam. Kontroly na letiskách sú v tejto dobe prísnejšie a zdĺhavejšie.