Región juhovýchodnej Ázie patrí medzi najchutnejšie oblasti celého sveta. Malajská kuchyňa je preslávená široko ďaleko.

Strava v Malajzii je dokonalou fúziou rôznych ázijských aj lokálnych chutí. Skvelými tradičnými jedlami je aj Rendang, mäso v kokosovej omáčke so škoricou a kardamónom alebo Nasi Lemak, ryža, vajce, kura v kari omáčke arašidy a sušené ančovičky. Explózia chutí, ktorú rozhodne treba skúsiť. Ochutnať môžete aj polievku Asam Laksa s chuťou rýb, ananásu či tamarindu a nevynechajte ani rezance Char Kway Toew, malajská odpoveď na Pad Thai. Na Borneu si zamilujete najmä dary mora, morské potvory, grilované ryby. V Kota Kinabalu na nočnom markete necháte oči na homároch, obrovských krevetách, všetko pripravované priamo pred vami. Milovníci seafoodu odtiaľto nebudú chcieť odchádzať. Najtypickejším malajským nápojom je Teh Tarik, čaj s kondenzovaným mliekom, ktoré je sladký a na prvý pohľad pripomína kávu s mliekom. Malajzia ponúkne aj svoju kávu od cibetkovej až po durianovú. Alkohol v krajine nájdete, ale tým, že je Malajzia moslimskou krajinou, nečakajte ho všade a vo všetkých reštauráciách. Najčastejšie ho majú v dobrých a kvalitných reštauráciách alebo v samoobsluhách.

Aj najväčší gurmáni budú nadšení, pretože tento zájazd je rozhodne gastronomickým zážitkom. Máme vybrané veľmi kvalitné reštaurácie, ale aj overené stánky na ulici.

Streetfood ulica Lorong Baru (Penang) – Lorong Baru, George Town, 10400 George Town, Pulau Pinang – Malajský ostrov Penang je mekkou streetfoodu a nemyslíme si to len my, ale aj CNN, ktorý ho vyhlásil za jednu z TOP 10 streetfood destinácii sveta. Priamo na ulici Lorong Baru je vyhláseným miestom, kde v stánkoch viete ochutnať exotické špeciality ako grilovanú raju na kari (cca 10 EUR), žabacie kari (cca 5-6 EUR), ale aj polievku Hokkien Mee s rezancami (cca 2 EUR), rezance Char Kway Toew (2-3 EUR) alebo grilované Satay (cca 2 EUR) či neskutočné dezerty ako Cendol alebo Rojak.

The Beer Factory (Penang) – Penang Times Square, Jalan Dato’ Keramat, 10150 George Town, Penang – Ak nemáte chuť na stánky a streetfood, tak na konci ulice Lorong Baru stojí Penang Times Square a hneď na rohu si všimnete, príjemný, moderný podnik s lákavým menom The Beer Factory. Nájdete tu na výber malajskú aj európsku kuchyňu a rovnako dobre tu chutí Nasi Lemak ako aj grilované mäso. Ako bonus tu nájdete aj skvelý výber pív (čo v Malajzii nie je na každom kroku) Ideálne miesto na večerné posedenie.

Food Court v Petronas Twins (Kuala Lumpur) – Lot No. 241, Level 2, Suria KLCC, Kuala Lumpur City Centre – Na štvrtom poschodí kultových Dvojičiek v centre Kuala Lumpur nájdete Food Court (patrí do obchodného domu Suria) a hoci je tu veľa junkfood bistier, nájdete tu aj perličky. Medzi najlepšie podniky patrí Nasi Lemak, kde viete ochutnať rovnomennú malajskú špecialitu Nasi Lemak (ryža, kura na kari, arašidy, uhorky, ančovičky, čili) za cca 2-3 EUR. Nájdete tu aj perfektnú, vegetariánsku indickú reštauráciu, kde ochutnajte Masala Dosu a ak máte chuť na kebab, tak v jemenskej reštaurácii vám ho dokonale pripravia.

Plane in the City (Kuala Lumpur) – 231 Jalan Bukit Bintang, Kuala Lumpur 55100 – Večera v lietadle v centre mesta? Bláznivé? Presne tak! O tom sú ale unikátne zážitky, ktoré viete v Malajzii prežiť. Koncepcia Plane in the City vzala Boeing, uložila ho na ulicu Bukit Bintang a víta svojich pasažierov, teda pardon svojich hostí. Jedlá pripravujú v mieste La Meridien, takže kvalita je tu istá a za večer tu necháte bez problémov cca 100-200 EUR. Ak chcete takýto zážitok absolvovať, myslite na to dopredu a spravte si rezerváciu: http://www.planeinthecity.com/

Sunset Bar at Shangri-La's Tanjung Aru Resort & Spa (Kota Kinabalu) - No. 20 Jalan Aru | Kota Kinabalu, Sabah, Kota Kinabalu 88100, Malaysia – Ak budete mať po horúcom dni na severe Bornea chuť na príjemný relax v dokonalom bare s drinkom v ruke alebo perfektnou večerou, tak nič lepšie ako Sunset Bar v hoteli Shangri La nenájdete. Načasujte si svoj príchod, aby ste tu zažili západ slnka a bude to nezabudnuteľný zážitok. Vychutnajte si drink alebo kvalitné víno, to je to prečo sem chcete prísť.

Al Fresco (Kota Kinabalu) - Level 1 The Magellan Sutera Resort | 1 Sutera Harbour Boulevard, Sutera Harbour, Kota Kinabalu 88000, Malaysia – Príjemný podnik Al Fresco sa nachádza neďaleko nábrežia a tak je jednou z devíz vašej návštevy aj krásny výhľad na blízke ostrovčeky a okolité more. Reštaurácia sa špecializuje na stredomorskú kuchyňu. Ochutnajte tu vynikajúce cestoviny na rôzne spôsoby, pripravujú tu výbornú pizzu, ale ak chcete len niečo ľahšie siahnite po šaláte a pohári talianskeho vína.

Sim Sim Seafood Restaurant (Sandakan) - Jalan Buli Sim Sim 8 Bridge Sandakan, Sandakan, Malaysia – Borneo je miestom, kde si viete vychutnať morské plody a grilované ryby každý jeden deň. Ak chcete miesto, ktoré je nimi vyhlásené, skúste si sadnúť do Sim Sim a objednajte si odporúčanie šéfkuchára medzi ktorými nebude chýbať čili krab, krevety na zázvore alebo tigrie krevety s maslom a cesnakom.

← Strava, jedlo a reštaurácie (zoznam krajín)

K

Ázia  

Thajsko, Singapur, Malajzia


náročnosť

15 dní

Trvanie

3150
K

Ázia  

Thajsko, Singapur, Malajzia


náročnosť

15 dní

Trvanie

3565
K

Ázia  

Bali (IND), Singapur, Malajzia, Indonézia


náročnosť

11 dní

Trvanie

2995
K

Ázia  

Brunej, Malajzia, Filipíny


náročnosť

16 dní

Trvanie

4895
Kuala Lumpur - mesto na bahennom sútoku Kuala Lumpur

Kuala Lumpur Kuala Lumpur - mesto na bahennom sútoku

Mrakodrapy zo železa a skla, drahé autá, kvalitná infraštruktúra, moderná hromadná doprava, ale aj veľkolepá koloniálna minulosť spolu so starými…

Adam Záhorský 9 min. čítania
Malajský Georgetown - najkrajšie miesto Penangu Georgetown

Georgetown Malajský Georgetown - najkrajšie miesto Penangu

Vyberte sa s nami do Malajzie na ostrov Penang, kde na nás čaká jeho hlavné mesto Georgetown. Čaká vás tu pestré multikultúrne koloniálne mesto s…

Kota Kinabalu – ukrytý kúsok Malajzie Kota Kinabalu

Kota Kinabalu Kota Kinabalu – ukrytý kúsok Malajzie

Kota Kinabalu je pre väčšinu Európanov ešte stále veľkou neznámou. Napriek tomu je jednou z top destinácií ostrova Borneo, hlavným mestom…

DOVOLENKA V EXOTIKE

ZISTIŤ VIAC