Čakajte prosím...

Po obede ideme na ľahkú prechádzku k vodopádu, z ktorej sa vykľuje náročný treking snehom. Vodopád je asi hodinu a pol behom do kopca. Už sa začíname orientovať v jednotke vzdialenosti našej sprievodkyne Elky, “not far”. Elka je učiteľka, elegantná, s čiernymi krátkymi vlasmi v neustálom pohybe, jej manžel, lekár sa upil k smrti a tak má na krku dve deti.

“Elka a čo je pre teba ďaleko?” pýtam sa. “Ulaanbaatar, či Berlín?” Často sa nám totižto stane že ak sa spýtame ako ďaleko je naša jurta, dostávame odpoveď “not far” a drnkáme sa v aute ešte 3 hodinky. Teraz stúpame hlbokým snehom do vrchu, samozrejme žiadne značky, ideme do neznáma až k strmej stene. Elka zbieha dole po bridlicovom svahu ako nič a tak ju musíme nasledovať. Skaly sa odlamujú, ostávajú nám v rukách. Šmyknem sa a narazím na skalnú hranu a doteraz mám z toho ranu na dlani. Našťastie tá strašná zima pôsobí protizápalovo.

“Koľko je hodín?” hneď zaznie odpoveď je “Tri štvrte na vodku” Po tejto túre si štamprle zaslúžime. Vodka je v Mongolsku veľmi slušnej kvality a neuveriteľne lacná. Fľaška najlepšej stojí 20 000 Tugrikov, čo nie je ani 7 Euro. Obed bol ako vždy skvelý v neuveriteľne krásnom prostredí.

Nasadáme do áut a drnkáme sa a drnkáme, naskakujeme až po strop. Orgazmus bez roboty” zahlásia baby v dobrej nálade.

Foto: Elka v BUBO tričku pred vodopádom, ktorý je drsnou parádou. Je september ale fotografia ako keby bola z januára.

 Zobraziť viac príspevkov z krajiny Mongolsko

Vianočná akcia 2018

Orlí lovci - cesta za Aisholpan
E

Ázia   Európa  

Mongolsko, Rusko


náročnosť

14 dní

Trvanie

2980€ 2742
E

Ázia  

Mongolsko

Žiadny termín

náročnosť

0 dní

Trvanie

Žiadna cena

Vianočná akcia 2018

Irkutsk, Bajkal, Mongolsko
K

Ázia   Európa  

Mongolsko, Rusko


náročnosť

8 dní

Trvanie

1680€ 1546

Vianočná akcia 2018

Transsibírska magistrála
K

Ázia   Európa  

Mongolsko, Rusko, Čína


náročnosť

14 dní

Trvanie

2310€ 2125