Odporúčame Vám nasledovné hotely, ktoré sú s dobrým pomerom ceny a kvality:

Kempinski Hotel Khan Palace (Ulanbátar) – Luxusný 5* hotel v centre mongolského Ulanbátaru je pýchou hlavného mesta. Spadá pod luxusnú sieť Kempinski a už len to samo o sebe je zárukou kvality. Pohodlné, priestranné izby prekvapia svojou príjemnou atmosférou a nájdete v nich vybavenie, ktoré potrebujete. Je tu všetko od čistej, útulnej kúpeľne s wc až po stôl so stoličkou, drevené skrine, kanvicu na zohriate vody na kávu alebo čaj aj chladničku s minibarom. Z okna máte výhľad na mesto alebo na okolitú záhradu. Ak si chcete oddýchnuť, hotel vám ponúka aj fitnes centrum, SPA centrum so širokým výberom masáží, saunu či bazén. Priamo v hoteli nájdete aj niekoľko reštaurácii. Španielsky tapas bar, japonskú reštauráciu a ďalšiu s výberom európskeho aj čínskeho jedla. Raňajky sú bohaté a sú súčasťou hotela. Toto miesto budete milovať a verte, že nebudete chcieť odtiaľto odísť.

Mongolské jurty (Gobi, Altaj) – Byť v Mongolsku a neprespať v typickej jurte by bola obrovská škoda. Ak zopár nocí strávite v jurtách v okolí púšte Gobi či v Altaji, tak rozhodne si to užijete. Jurty sú niekde turistické a tak sa netreba báť o čistotu, iné skôr lokálne, ale aj tie budú kvalitné. Sú veľmi jednoducho zariadené a v jurte nájdete postele či miesto na odloženie batožiny. Súčasťou jurty nie je WC ani kúpeľňa, ale nájdete ich pár metrov od júrt na miestach na to určených. V táboroch v Gobi nájdete aj veľkú, komunálnu jurtu, kde sa podávajú jedlo a môžete sa tu najesť, kúpiť si vychladené pivo alebo si len posedieť pri mongolských, spoločenských hrách. 

Chcete si kúpiť jurtu? Môžete: Poď na Pohodu v Jurte

Tábor v mongolskom Altaji (Mongolský Altaj) – drevené domčeky aj mongolské jurty: Altaj často nemá takýto luxus, ale postavte si kemp a uživajte si prostredie tak ako sa len dá. Jurty a drevené domčeky na týchto miestach sú jednoducho vybavené. Na zemi sú koberce a v strede sa nachádza piecka, prostredníctvom ktorej si budete prikurovať. Je dobre využiť služby lokálnych sprievodcov, kde budete mať zabezpečenú naozaj kvalitnú výbavu a o Vaše pohodlie sa tak postarajú samo nafukovacie karimatky a teplé spacie vaky. V týchto jurtách a drevených domčekoch nenájdete sociálne zariadenia. Na to bude slúžiť príroda. Preto sa na to vopred dobre pripravte. Odporúčame si zobrať vlhčené obrúsky, papierové servítky a hygienické potreby.

Pri check-ine v hoteloch je zvykom nechať ako garanciu za ďalšie využité hotelové služby (telefón, internet, raňajky a pod.) detaily Vašej kreditnej/embosovanej platobnej karty. Toto sa týka konzumácie v hoteli, izbový bar atď. Ak žiadne ďalšie hotelové služby nevyužijete, tak peniaze Vám budú refundované resp. z karty Vám nikto nič nestiahne. Nemusíte mať obavy, nech nám to pripadá akokoľvek zvláštne, je to absolútnou samozrejmosťou. Majte svoju kreditnú/embosovanú platobnú kartu so sebou. Zo skúseností, kreditné karty majú zábezpeku odblokovanú do 48 hodín, debetné karty cca 10 dní. Táto doba závisí od Vašej banky.

Cestuj vďaka čítaniu

Čítajte, rozširujte si obzor a zbierajte pri tom zľavové kódy na cesty s BUBO.