MNT

mongolský tugrik

1 EUR = 3 410.19 MNT

Kurzy sú orientačné. Naposledy aktualizované 8. 5. 2021

Peniaze si môžete zmeniť za lokálnu menu v zmenárni alebo v hoteli, prípadne s pomocou lokálneho sprievodcu. Zvyčajne hotovosť budete potrebovať na menšie nákupy, jedlo, denné výdavky. Na bankomaty sa nespoliehajte a hoci v Ulanbátare ich nájdete, mimo hlavného mesta sa už s nimi takmer nestretnete. V niektorých lepších reštauráciách či obchodoch sa dá platiť kartou, ale nie vždy sa na to dá spoľahnúť. VISA funguje lepšie ako Mastercard. Hotovosť je na tejto ceste nutnosťou.

Dnes už je úplne jedno či budete mať so sebou EUR alebo USD, pretože sa obe tieto meny dajú pohodlne zameniť v normálnych kurzoch. Ak so sebou beriete USD, tak dbajte na to, že bankovky nesmú byť špinavé, poškodené, natrhnuté alebo roztrhnuté a musia mať „veľké hlavy“, teda nové verzie USD. Inak vám USD nemusia chcieť zameniť.

V týchto krajinách je zvykom nechávať šoférom aj lokálnym sprievodcom (ak využijtete takéto služby) bakšiš. Avšak ak máte pocit, že si to pre niečo nezaslúžia, nedávajte im nič. Je to Vaše rozhodnutie. Bakšišné je dobrovoľné, ale je prejavom slušnosti počas cestovania v Mongolsku. Ak teda bola poskytnutá služba v poriadku, majte pripravené sprepitné. 

Cestuj vďaka čítaniu

Čítajte, rozširujte si obzor a zbierajte pri tom zľavové kódy na cesty s BUBO.