PUSAN

Druhé najväčšie mesto Južnej Kórey. Celkový počet obyvateľov je 3,5 milióna. Prístavné mesto, ktoré je vzdialené cca 190 km od Japonska. Žije tu obrovská komunita mladých ľudí, ktorý dávajú mestu obrovské množstvo energie. Dnes je to moderná metropola, ktorá nikdy nespí. Známu mestskú panorámu vytvára najznámejší most v meste – Gwangandaegyo. V Pusane môžete navštíviť kultúrnu dedinu Gamcheon, kde kedysi žili trestanci.

KJONGDŽU

Bývalé hlavné mesto ríše Silla s tisícročnou kontinuitou (57 pnl – 935 n.l.), radí UNESCO medzi 10 najvýznamnejších pamiatok na svete. V tej dobe išlo o štvrté najväčšie mesto na svete. Našlo sa tu obrovské množstvo archeologických lokalít a kultúrnych objektov, vďaka ktorým mesto dostalo prezývku Múzeum bez múrov. Medzi historické poklady patria: jaskyňa Sokkuram, chrámový komplex Pulguksa a park Timuli. 

SOUL

Hlavné mesto Južnej Kórey s počtom obyvateľov 10 miliónov sa zaraďuje medzi najstaršie hlavné mestá na svete. Patrí mu aj prvenstvo za najhustejšie osídlené mesto. Mesto rozdeľuje rieka Han na severnú historickú časť a južnú modernú obchodnú časť. Je to mesto, kde sa miešajú historické paláce s modernými výškovými budovami. Pozrieť si treba kráľovský palác Gyeongbokgung s farebnou výmenou stráži na hlavnej bráne. Choďte sa prejsť najväčším mestským trhom v krajine - Namdemun, cez ktorý sa dostanete k národnej pamiatke označovanej číslom 1. Kedysi to bola vstupná brána do mesta Soul. Zakladateľ éry Čoson Taedžo dal postaviť 4 takéto brány okolo celého mesta, jedna na každej svetovej strane. Brána Sungnyemun bola považovaná za tu najdôležitejšiu.

DMZ

Demilitarizovaná zóna je najstráženejšou hranicou na svete. Leží na 38. rovnobežke, je to pás zeme dlhý 248 km so šírkou 4 km, ktorý je zároveň hranicou medzi Severnou a Južnou Kóreou. Choďte sa tu pozrieť do jedného z vykopaných tunelov, ktoré vykopali vojaci Severnej Kórei, keď sa chceli takýmto spôsobom prekopať ku hlavnému mestu Soul a nečakane zaútočiť na Južnú Kóreu a z vyhliadky sa cez ďalekohľady pozrite do Severnej Kórey. 

INCHEON

Seoul Incheon International Airport - už samotný prílet do krajiny Vás uchváti. Tu pristávate na 5-hviezdičkovom letisku podľa Skytrax. Každý rok sa mu ujde nejaké nové ocenenie, napr. v roku 2020 získal Terminal 2 ocenenie za najlepšie tranzitné letisko na svete. Vysokooceňované miesto či už za vybavenie, čistotu, komfort, nákupy, stravovanie, bezpečnosť, bezpečnostná a imigračná kontrola alebo práca letiskového personálu. Všeto je špičkové. Nechajte si pohľadať svoju batožinu robotom.

K

Ázia  

Južná Kórea, Japonsko


náročnosť

16 dní

Trvanie

6883
K

Ázia  

Oceánia, Marshallove ostrovy, Guam, Mikronézia, Južná Kórea


náročnosť

15 dní

Trvanie

6985
K

Ázia  

Oceánia, Guam, Južná Kórea


náročnosť

11 dní

Trvanie

4129
K

Ázia  

Oceánia, Palau, Južná Kórea


náročnosť

13 dní

Trvanie

5760
Soul – ázijský tiger so vznešenou dušou Soul

Soul Soul – ázijský tiger so vznešenou dušou

Metropola, v ktorej sa nikdy nebudete nudiť. Žije v nej vyše desať miliónov obyvateľov, a v celej širšej aglomerácii viac ako 24 miliónov, čo zo…

Martin Šimko 8 min. čítania