Južná Kórea je celoročnou destináciou a každý termín ma svoje silné či slabé stránky. Ročné obdobia spolu s teplotami sú takmer totožné s tými, ktoré poznáme zo SR a ČR.

Jarné mesiace (apríl – jún)  sa považujú za najlepšie mesiace na návštevu Južnej Kórei. Priemerné denné teploty sa pohybujú v rozmedzí okolo 15-19 °C, no s pribúdajúcim časom sa teplota zvyšuje. Toto ročné obdobie má výhodu aj v tom, že krásne kvitnú kvety a stromy a najmä oblasť Kjonkdžu má rozprávkový výraz. Koncom jarných mesiacov je viac letných dní a tie sú ideálne na návštevu kopcov.

Letné mesiace (júl – august) predstavujú v Južnej Kórei záblesk teplého a miestami dokonca ja horúceho počasia, pretože sa teploty môžu pokojne vyšplhať aj na 30 °C. Čakajte vlhkosť aj dusno, no leto je zároveň obdobie, kedy padne v oblasti najviac zrážok. Domáci turisti majú radi busanskú pláž Haeundae alebo ostrov Jeju.  

Jesenné mesiace (september – november) sú osviežením po dusnom a vlhkom lete a jeseň v Južnej Kórei je veľmi príjemné obdobie na cestovanie aj vďaka tomu, že sa krajina začne farbiť do jesenných odtieňov. Október je stále príjemným mesiacom na krátke tričko a teploty sa pohybujú okolo 18-22 °C

Zimné mesiace (december – marec) sú na mnohých miestach v Južnej Kórei skutočne chladné. Po príjemnej jeseni príde ochladenie a najsevernejšia provincia Gangwon-do môže ísť do extrémov v podobe -15 °C. Južná časť krajiny nezažíva takéto teploty, práve naopak, Busan aj ostrov Jeju sú stále aj v zime pomerne príjemné miesta. Busan má v januári teplotu okolo 8-10 °C.

Počasie

Busan - Počasie

Teplota vzduchu - Busan

jan — 2°C
feb — 4,5°C
mar — 8°C
apr — 13°C
máj — 17°C
jún — 21°C
júl — 24°C
aug — 26°C
sep — 23°C
okt — 18°C
nov — 12°C
dec — 5,5°C

Soul - Počasie

Teplota vzduchu - Soul

jan — -5°C
feb — -2°C
mar — 4°C
apr — 11°C
máj — 17°C
jún — 22°C
júl — 25°C
aug — 26,5°C
sep — 21°C
okt — 14°C
nov — 7°C
dec — -1°C

← Počasie (zoznam krajín)

===========

Aktuálne počasie

Soul Počasie

jasná obloha

jasná obloha

15°C

Predpoveď 08.Dec

Východ slnka 07:33

Západ slnka 17:13

Busan Počasie

jasná obloha

jasná obloha

17°C

Predpoveď 08.Dec

Východ slnka 07:19

Západ slnka 17:11

========
K

Ázia  

Južná Kórea, Japonsko


náročnosť

16 dní

Trvanie

7918
K

Ázia  

Oceánia, Marshallove ostrovy, Guam, Mikronézia, Južná Kórea


náročnosť

15 dní

Trvanie

7888
K

Ázia  

Oceánia, Guam, Južná Kórea


náročnosť

11 dní

Trvanie

4083
K

Ázia  

Oceánia, Palau, Južná Kórea


náročnosť

13 dní

Trvanie

5990
Soul – ázijský tiger so vznešenou dušou Soul

Soul Soul – ázijský tiger so vznešenou dušou

Metropola, v ktorej sa nikdy nebudete nudiť. Žije v nej vyše desať miliónov obyvateľov, a v celej širšej aglomerácii viac ako 24 miliónov, čo zo…

Martin Šimko 8 min. čítania

DOVOLENKA V EXOTIKE

ZISTIŤ VIAC