Južná Kórea patrí ku krajinám s veľmi nízkou kriminalitou. Treba byť ale ostražitý za každej situácie a veci si nenechávať položene len tak bez dohľadu. Pozor si treba dávať v hustých davoch na vreckárov.

Mimoriadnu obozretnosť všade venujte svojmu cestovnému pasu. Ak Vám bude odcudzený, Vaša dovolenka sa veľmi skomplikuje. Náhradný cestovný doklad, vystavený ambasádou, slúži iba na opustenie krajiny, v ktorej práve ste. Odporúčame využívať hotelové trezory, prípadne si zabezpečiť aj zámok na kufor. Vždy noste pri sebe vizitku hotela v danom meste. Peniaze majte uložené vždy na bezpečnom mieste. Nikdy si nenechávajte cenné veci položené v hotelovej izbe bez dozoru a to ani v prípade, že si len odbehnete na raňajky.

Zdravie: Do Južnej Kórey nie sú povinné žiadne očkovania. Z ostatných očkovaní odporúčame žltačku typu A, B, brušny týfus a skontrolovať si očkovanie proti tetanu u svojho všeobecného lekára. Ostatné očkovania sú individuálne. Zoberte si základnú lekárničku s liekmi, ktoré máte odskúšané. Prijímajte dostatok tekutín (poznávacie cesty sú náročné na výdaj energie a tekutín). Na poznávacích zájazdoch človek často ochorie z vyčerpania: ak zlé spí a zle sa stravuje. Tomuto sa chceme vyhnúť. Zdravie budete mať vo svojich rukách prevažne sami. Zoberte si Acylpyrín, alebo Paralen, antibiotiká, ktoré zvyknete užívať, kvapky do očí a lieky proti hnačke.

Pred odjazdom navštívte svojho zubára a lekára. Každému však odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácií u svojho lekára. Užívanie liekov a prevencia je individuálnym rozhodnutím každého turistu. Odporúčame Vám uzatvoriť si pred cestou komplexné cestovné poistenie.  

Užívanie liekov a prevencia je individuálnym rozhodnutím každého klienta. Inšpiráciu a zaujímavé informácie o zdraví na cestách nájdete aj tu: https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

← Bezpečnosť a riziká (zoznam krajín)

Moderná Ázia

Dovolenka Južná Kórea, Japonsko
K

Ázia  

Južná Kórea, Japonsko


náročnosť

16 dní

Trvanie

4477 6395€
K

Ázia  

Oceánia, Palau, Južná Kórea


náročnosť

13 dní

Trvanie

5560
K

Ázia  

Severná Kórea (KĽDR), Južná Kórea

20.10. → 30.10.

náročnosť

11 dní

Trvanie

4600
Soul – ázijský tiger so vznešenou dušou Soul

Soul Soul – ázijský tiger so vznešenou dušou

Metropola, v ktorej sa nikdy nebudete nudiť. Žije v nej vyše desať miliónov obyvateľov, a v celej širšej aglomerácii viac ako 24 miliónov, čo zo…

Martin Šimko 8 min. čítania

UŽITE SI DOVOLENKU V EXOTIKE

Utečte pred zimou za najlepšiu cenu