Drvivá väčšina lovcov zážitkov na Maldivy priletí. Pokiaľ neletíte svojim privátnym lietadlom takmer rovno do hotela tak štandardne pristanete na letisku v Male ( IATA: MLE). Po absolvovaní pasovej a colnej kontroly si vyzdvihniete batožinu a v príletovej hale nájdete všetko čo potrebujete. Ak letíte ďalej hydroplánom tak ti podáte svoju batožinu a shuttle busom alebo hotelovým autobusom sa presuniete na hydroplánový termínál, ktorý je vzdialený 6 minút jazdy. Ak cestujete ďalej loďou tak tie kotvia hneď vedľa letiska a za minútku ste pri nich. Ak letíte domácim letom tak odovzdáte svoju batožinu a vrátite sa čakať na svoje lietadlo.

Do hotelov na Maldivách cestuje väčšina klientov hydroplánom alebo loďou. 

Loď: Dá sa povedať, že hotely, ktoré sú vzdialené z letiska do 60 minút jazdy loďou tak všetky využívajú lodné spojenia a nie hydroplány. Najbližšie hotely sú napríklad Paradise, Baros či Velassaru kam sa dostanete do 25 minút. Vzdialenejšie rezorty ako napríklad Oblu či Sun Siyam Olhuveli sú vzdialené 55 minút jazdy loďou z letiska. Medzi najdlhšie transfery patrí lodné spojenia medzi rezortom Kuramathi a letiskom cca 90 minút jazdy. Lode sú rozlične vybavené, od nádherných rýchločlnov až po tradiné drevené lode. Všetko závisí od úrovne hotela. Drobná rada: ak idete na dlhšiu plavbu 50min + a býva Vám na vode zle, tak si nezabudite zobrať tabletku proti kinetóze ako napríklad Kinedryl a užite ju cca 30 minút pred plavbou. Jazdy člnom býva zážitkom, ale pri horšom počasí dostanú slabšie žalúdky zabrať.

Hydroplán: Je skvelým zážitkom, vyhliadkovým letom a adrenalínom v jednom. Hydroplány odlietajú z hydroplánového terminálu vzdialeného 6 minút jazdy z medzinárodného letiska. Všetky lepšie hotely tu majú svoje vlastné lóže kde v pohodlí čakáte na svoj let. Batožinu podáte vždy ešte na hlavnom letisku a tu už len naľahko čakáte. Ak máte objemnejšiu príručnú batožinu ( napr. leteli ste business class) tak Vám ju zoberú a podajú ako normálnu tašku. Nezabudnite si z nej vybrať notebook a cennejšie veci. Prvé prosecco si dáte v lóži a čakáte. Hydroplán je vždy súčasťou vašej rezervácie avšak nemá presný čas. Vždy počítajte s tým, že budete čakať cca 1-3 hodiny na svoj let. Presné informácie vždy dostanete vo svojej lóži. Ak by ste čakať nechceli tak je nutné objednať si privátny let. Čakanie v lóži ale nie je žiadnym problémom. Milí a prívetiví zamestanci Vám všetko vysvetlia, dáte si možno aj masáž a ani sa nenazdáte a zavolajú vás k odletu. Kapacita hydroplánu je okolo 16-20 ľudí. Nastúpite ( pozor na hlavu!), usadíte sa a spotíte sa :) Väčšinou je tu len malý ventilátor a poriadne teplo preto sa nezabudnite pripraviť na teplo a zoberte si malú fľašku vody. Sadnite si k oknu, aby ste lepšie videli a v pilotnej kabíne si všimnite legendárnych "bosých" pilotov.  A ste vo vzduchu. Hydroplán má častokrát zastávku vo vicerých hoteloch kde vykladá alebo naberá nových cestujúcich. Nezľaknite sa a zároveň nebuďte prekvapený. Pri prílete do hotela lietadlo príde buď až priamo k mólu vašeho rezortu alebo zaparkuje na otvorenom oceáne a pride pre Vás hotelový rýchločln. Vitajte v raji.

Pre ceste domov Vám vo večerných hodinách váš rezort pošle na izbu správu o tom o koľkej budete odlietať. V daný čas buďte pripravený a vydáte sa na cestu späť. Po prílete vás hotelový autobus odvezie na medzinárodné letisko a tu musíte chviľu počkať na auto, ktoré sem privezie Vašu batožinu z hydroplánu.

Malý tip: Ak hydroplán kvôli počasiu mešká a zmeškáte medzinárodný let tak zodpovednosť je na Vás. Preto sa vždy uistite, že máte dosť času  na prestup a myslite nato aj pri kúpe letenky. Ak zmeškáte Austrian tak je problém, ak Emirates tak je väčšia šanca, že ešte v ten deň budete doma.

Hydroplány odlietajú z Malé len do cca. 15:30 t.j. ak Váš medzinárodný let prilieta neskôr a vy pokračujete ďalej do rezortu, ktorý je dostupný hydroplánom, tak túto noc budete musieť stráviť v hoteli. Preto si vždy plánujte letenky tak, aby ste mali prílet na Maldivy do 13:30 v prípade, že pokračujete hydroplánom. Ak máte dopravu loďou tak časové obmedzenie na transfer väčšinou neexistuje.

Pokiaľ je Váš hotel dostupný v kombinácii lokálny let + loď tak lokálne lety odlietajú z hlavného terminálu a po prílete na lokálne letisko prejdete k prístavu a tu Vás bude čakať loď. Lokálne lety sú v tomto prípade klasické lietadlá a pristáva sa na normálnej runway ( napr. Sun island resort)

Cestuj vďaka čítaniu

Čítajte, rozširujte si obzor a zbierajte pri tom zľavové kódy na cesty s BUBO.