DÁvame prácu miestnym komunitám na celom svete

postavili sme nemocnicu v kambodži

znížte si uhlíkovú stopu pri každom zájazde

ponúkame slow traveling plný výnimočných zážitkov

Prinášame pomoc do postihnutých regiónov

Maldivy, to je devätnásť koralových atolov, spolu viac ako tisíc ostrovov a ostrovčekov, jednoducho povedané je to raj na zemi. Miesto, kde zažijete vysnívanú dovolenku, biele pláže, romantické plážové domčeky a plávanie s húfom farebných rýb, či korytnačiek. Maldivy, však robia všetko pre to, aby chránili svoje koralové ekosystémy a podmorský svet, zakazujú používanie plastov a propagujú recykláciu.

Recyklácia je prvoradá

Maldivy otvorili dvere do svojho prvého zariadenia na recykláciu plastov v roku 2018, ktoré postavila nezisková skupina Parley for the Oceans. „Plastové laboratórium“ sa nachádza v hlavnom meste krajiny Malé a má kapacitu na spracovanie 500 kg materiálu každý deň. Niektoré ostrovné strediská tiež vyvinuli svoje vlastné recyklačné závody. My v BUBO máme radi svet, poznanie a zážitky, no bez snahy ľudí z celého sveta to bude oveľa zložitejšie sa k tomu dostať.

Viac o recyklácii
Recyklácia je prvoradá
Ekologické rezorty

Ekologické rezorty

Niet divu, prečo Maldivy a ich obyvatelia zvýšili udržateľnosť a ekologické iniciatívy: Environmentálne problémy, ako je stúpajúca hladina morí, zmena klímy a poškodenie koralových útesov, ohrozujú takmer 1 200 ostrovov v krajine. Luxusné rezorty patria medzi obľúbené BUBO rezorty nielen svojou modernosťou a prestížou, ale taktiež ich pokrokovým zmýšľaním voči ich krásnej prírode.

TOP 5 ekologických rezortov

Ochrana koralových ekosystémov

Koralové útesy na Maldivách trpeli fenoménom bielenia koralov, ku ktorému dochádza, keď sú teploty oceánov nezvyčajne vysoké a koraly vypudzujú riasy žijúce v ich tkanivách, zbelejú a nakoniec odumrú. Je však nádej aby sa tieto útesy a ekosystémy obnovili. Maldivy štartujú množstvo projektov na ochranu koralov, množstvo rezortov vytvára aktivity zamerané na vzdelávanie BUBO klientov.

Viac o projekte
Ochrana koralových ekosystémov
Ostrov, ktorý sa stará o budúcnosť

Ostrov, ktorý sa stará o budúcnosť

Rezort, ktorý vytvára aktivity siahajúce od podpory miestnych až po trvalo udržateľné stavebné materiály, výsledkom čoho je ručne vyrábané vybavenie izieb. Práve toto je trvalo udržateľný spôsob, ako poskytnúť okoliu tieň, súkromie a chladivé zelené pozadie. Rezort Nautilus funguje na ekologicky inteligentnom základe a každý z BUBO klientov oceňuje tento nadčasový prístup k prírode a ekológii.

Nautilus Maldives

Maldivy postupne vyraďujú plasty

Maldivy oznámili úplné vyradenie jednorazových plastov, plńujú tak uskutočniť do roku 2023. Chcú postupne zavádzať opatrenia aby podnikatelia mohli nájsť ľahko a lacno dostupné alternatívy k plastom. My v BUBO toto rozhodnutie podporujeme tiež.

Viac o projekte
Maldivy postupne vyraďujú plasty
K

Ázia   Austrália a Oceánia   Amerika  

Francúzska Polynézia, Dubaj (SAE), Tahiti, Spojené štáty americké (USA), Srí Lanka, Singapur, Nový Zéland, Maldivy


náročnosť

24 dní

Trvanie

8496 10620€

Detské zľavy

Dovolenka Srí Lanka a Maldivy s rodinou
F

Ázia  

Srí Lanka, Maldivy


náročnosť

14 dní

Trvanie

9895
K

Ázia  

Srí Lanka, Maldivy


náročnosť

12 dní

Trvanie

3324 4054€