Maldivy sú legendárnou luxusnou destináciou. Každý si tu nájde svoj kúsok raja. 

Hotely: od jednoduchých motelov až po najdrahšie hotely sveta. Je len na Vás čo si vyberiete. Najčastejšie sa klienti riadia rozpočtom a v rámci neho si vyberajú rezorty. Pri nich má každý svoju prioritu. Niekto chce hlavne zelený ostrov, niekto hotel s vlastným koralovým útesom ( house reef), niekto rezort dostupný loďou, niekto rezort kde je maximálne 6 izieb a niekto súkromný ostrov.  Hľadáte all inclusive či hotel s decentným stravovaním a la carte?

Odporúčaný 5* hotel za prijateľnú cenu: Villa Nautica (bývalý Paradise Island)

Najpopulárnejší luxusný hotel: Constance Halaveli

Veľký rezort: Kuramathi

Výborné potápanie: Six Senses Laamu

Zelená džungľa: Vakkaru či Constance

Najlepší rezort pre deti: Oblu at Sangeli

Private jet letisko hneď vedľa hotela: Niyama private island

Totálny luxus: Soneva Jani či Ritz Carlton Maldives

Iba pre dospelých: You and Me

Jednoduchý 3* hotel s autentickou atmosférou: Triton na ostrove Maafushi. Toto nie je rezortný hotel, ale priamo na obývanom ostrove.

Populárne lokálne siete: Atmosphere, Sun Siyam a Villa hotels

Osvedčený luxus dostupný loďou: Baros

V BUBO Vám radi odporučíme ten Váš hotel, ktorý bude čo najviac vyhovovať Vašim predstavám o tropickom raji.

Ubytovanie na súkromí či veľmi jednoduché hotely? Aj s tým Vám vieme pomôcť veď nič nie je nad lokálne atmosféru a autentickosť si nijako nekúpite ani nepostavíte. Vyskúšajte rovníkový Gan či Maafushi len 30 minút z letiska. 

← Ubytovanie a hotely (zoznam krajín)

Hotely

LUX* South Ari Atoll resort and villas
LUX* South Ari Atoll resort and villas

Luxusný hotel

⭑⭑⭑⭑⭑

LUX* South Ari Atoll resort and villas

South Ari Atoll
Maldivy

Luxusný 5* rezort LUX South Ari Atoll otvoril svoje brány koncom roka 2016 po tom ako prišla lukratívna skupina LUX Resorts & Hotels a premenila ho na mimoriadne kvalitný rezort s modernými víziami, kde sa mieša tradícia s luxusom. Ak si k tomu pripočítame polohu na krásnom atole South Ari, tak dostaneme miesto, ktoré chcete zažiť. V rezorte sa spojila vysoká kvalita a ponuka ubytovania, dokonalé pláže, atraktívne možnosti trávenia voľného času a svetová gastronómia. Zažijete tu fantastické luxusné Maldivy aké ste si vysnívali.

Ostrov Dhidhoofinolhu, kde leží aj luxusný rezort LUX South Ari Atoll sa nachádza v južnej časti Maldív, kde sa rozprestiera známy a obľúbený atol South Ari, známy aj ako Alif. Patrí k najväčším atolom Maldív a patrí medzi najunikátnejšie vzhľadom na podmorský svet. Rezort je z medzinárodného letiska v Malé vzdialený necelých 100 kilometrov a tak sa na neho bude musieť preletieť. Čakajú tu na vás jedni z najdlhších pláží Maldív, no nielen to!

Beach Villa: Plážové vily v rezorte LUX South Ari Atoll sú skvelým ubytovaním, ktoré spĺňa luxusné štandardy maldivského bývania. Vila je zasadená v tropickom prostredí a tak máte okolo seba ibištekové kvety či dokonca banánovníky. Priamo pred vilou nájdete pláž a tak sa kedykoľvek môžete ponoriť do lákavej lagúny. Interiér vily je priestranný, svetlý a vďaka minimalizmu aj mimoriadne príjemný na oddych. Dnu nájdete luxusnú kúpeľňu, ale užiť si môžete aj vonkajšiu sprchu. Vašim najobľúbenejším miestom bude vonkajšie sedenie na terase pred vilou. Veľkosť vily je 95 m2.

Beach Pool Villa: Ak by ste chceli povýšiť štandard klasickej plážovej vily, rezort LUX South Ari Atoll má pre vás v zálohe plážovú vilu s vlastným, privátnym bazénom. Nachádza sa v krásnom mieste medzi tropickou zeleňou a plážou z ktorej vojdete do tyrkysovej lagúny. Vila má svoje príjemné, svetlé tóny vďaka ktorým sa budete cítiť v interiéri viac, než dobre, ale uvidíte, že najviac času budete tráviť na svojej terase. Nielen kvôli bazénu, ale aj kvôli atmosfére či výhľadu na lagúnu. Vedľa bazénu nájdete lehátka, miesto na oddych a súkromie. Veľkosť plážovej vily je 116 m2.

Water Villa: Ikonou maldivských rezortov sú vždy perfektné vodné vily. Sú akými splneným snom a preto sú tak obľúbené u mnohých, ktorí sa na Maldivy chystajú. Luxusná vodná vila stojí nad krásnou lagúnou do ktorej má vďaka privátnym schodíkom aj prístup priamo z vašej verandy. Vila je priestranná s luxusnou kúpeľňou aj oddelenou sprchou a samozrejmosťou sú aj oddychové miesta, ktoré na vás čakajú priamo pred vilou. Nájdete tu lehátka, vonkajšie miesto na relax či miesto na sedenie, kde si môžete vychutnávať fľašku vína v súkromí vlastnej vily s výhľadom na oceán. Vodná vila v sebe ukrýva romantiku Maldív a môžete si byť istý, že vás toto ubytovanie nemá ako sklamať. Veľkosť vodnej vily je 98 m2.

Romantic Pool Water Villa: Tento typ vodnej vily predstavuje luxusnejšiu nadstavbu klasickej vily, pretože k nej patrí aj perfektný privátny bazén z ktorého budete mať výhľad na lagúnu aj okolitý oceán. Vonku pred vilou na verande nájdete lehátka, ale aj hojdačku v ktorej si môžete veľmi príjemne oddýchnuť či spraviť skvelú fotografiu. Interiér romantickej vily v sebe spája súčasnú architektúru s tradičnou estetikou a tak dostanete vynikajúci výsledok, ktorý vám ukáže Maldivy inými očami. Každá vila má kvalitnú posteľ odkiaľ vidíte oceán a kúpeľňa je navrhnutá tak, aby ste sa priamo z vane mohli pozerať na krásnu, pokojnú krajinu. Veľkosť vodnej vily je 110 m2.

Family Lagoon Pavilion: Rodinný pavilón postavený v štýle plážovej vily je vhodný pre rodinu s deťmi alebo pre dve dvojice, pretože sa v ňom môžu bez problémov ubytovať aj štyria dospelí. Pavilón leží na príjemnom mieste, kde počujete šum mora, vĺn a váš pohľad sleduje lagúnu a bielu pláž. Dokonalé súkromie, ktoré si zamilujete a ktoré na Maldivách tak hľadáte. Priestranná vila má dve oddelené spálne aj spoločenskú miestnosť s gaučom, stolíkom či inými drobnosťami. Skvelým miestom je veranda s oddychovými priestormi, lehátkami a sedením. Tu budete tráviť najviac času a verte, že odtiaľto nebudete chcieť odísť. Veľkosť pavilónu je 130 m2.

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Fitness

Fitness

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Pláž

Pláž

Spa/Wellness

Spa/Wellness

Ozen Bolifushi

Ozen Bolifushi

⭑⭑⭑⭑⭑

South Male Atoll, Maldives

Luxusný 5* dovolenkový rezort na Maldivách nemusí byť len abstraktná predstava, pretože tá má aj svoje meno. Zoznámte sa s ostrovom Ozen Bolifushi, kde nájdete rezort presne podľa vašich snov. Tradičná maldivská architektúra, elegancia spojená s dokonalým súkromím a krása tropického ostrova, kde je pohostinnosť samozrejmosťou je odpoveďou na to, čo hľadáte. V 2020 ho pod svoje krídla vzala skupina Ozen špecializujúca sa na luxusné rezorty a tak si môžete byť istí, že sa vám tu bude páčiť. Stačí len prísť a užiť si Maldivy.

Lukratívny maldivský rezort Ozen Bolifushi je stelesnením úspešného príbehu, kde dominuje luxus, pohostinnosť a príťažlivosť. Nie je veľa ostrovov v blízkosti Malé, ktoré by sa mohli pochváliť atmosférou akú zažijete práve tu. Koncom roku 2020 vzal do svojich rúk rezort koncern Ozen špecializujúci sa na luxusné zážitky a tak ste na dobrej adrese. Pred tým patril rezort dubajskej značke Jumeirah a rezort ste mohli nájsť pod menom Jumeirah Vittaveli. Ak by ste si však mysleli, že odchod Emirátov ostrov poznačil, mýlili by ste sa. Ozen zatraktívnil služby a svoju povestnú pohostinnosť posunul o úroveň vyššie. Nie nadarmo sa o rezorte hovorí ako o luxuse vyššej kategórie pre najnáročnejšiu klientelu. Ozen Bolifushi vás prekvapí od samotného začiatku až po koniec vašej dovolenky. Už na letisku na vás čakajú zástupcovia rezortu, aby vám pomohli nasadnúť na luxusnú jachtu, ktorou pôjdete na ostrov. Už v prvých momentoch tak uctíte, že ste súčasťou niečoho unikátnejšieho, než len obyčajného maldivského rezortu. Po príchode vás privítajú ako priateľa, ktorý sa len vrátil na obľúbene miesto po dlhom čase a napokon vás prekvapia vily rozmiestnené po ostrove tak, aby sa zvýraznilo súkromie, ktoré tu dostanete. Každá vila má vlastný bazén, butler je pripravený a 24 hodín k dispozícii pre riešenie akejkoľvek požiadavky a na svoje si tu prídu ako páry, tak aj rodiny s deťmi.

Za posledné roky prešiel rezort dokonalou premenou a tak oceníte aj tie najmenšie detaily. Architekti spojili dokopy tradície Maldív s modernými výzvami, elegantnými riešeniami a rezortu vdýchli dušu, akú by ste niekde márne hľadali. Nájdete tu vynikajúce reštaurácie, ktoré vás potešia kulinárskymi zážitkami, skvelú pláž či obrovský bazén a ak si budete chcieť oddýchnuť, verte, že SPA sa o vás dokonale postará. Môžete tu zažiť zaujímavé šnorchlovanie a dokonca sa v okolí rezortu môžete ísť potápať k vrakom lodí. Rezort si pripravil aj unikátny zážitok a v roku 2018 tu otvorili prvé klzisko na Maldivách, kde sa môžete v tropickom teple korčuľovať. Toto ste tu nečakali však? Nebojte, Ozen Bolifushi má toho v zálohe rozhodne viac. Nechajte sa prekvapiť a rozmaznávať.

Ozen Bolifushi vsadil všetko na dokonalé prostredie a mimoriadne kvalitné vily. Buďte si istí, že vás rezort poteší tým, ako sa so svojim ubytovaním popasoval. Nájdete tu dnes päť kategórií ubytovania a vily či suity, ktoré rezort pre vás pripravil patria k najväčším na celých Maldivách. Všetky su navrhnuté tak, aby ste si priamo z nich mohli vychutnať výhľady na pláž alebo na lagúnu. Rezort má 75 privátnych víl.

Earth Pool Villa Sunrise: Najzákladnejším typom ubytovania v rezorte Ozen Bolifushi je luxusná plážová vila s orientáciou na východ, aby ste zachytili východ slnka a ranné, slnečné lúče. To, čo by bolo v inom rezorte nadštandard je tu na ostrove základ a tak sa skutočne môžete tešiť na krásnu a elegantnú vilu so súkromným bazénom. Rezort ponúka 15 takýchto víl na východnej strane ostrova. Vila je priestranná, moderná s tradičnými prvkami a je zasadená v príjemnom tropickom prostredí. Drevené podlahy, svetlé farby, doplnky a luxusná kúpeľňa aj vonkajšia sprcha. Interiér je zvodný, ale zamilujete si aj verandu s miestom na oddych a bazén v tvare písmena L, ktorý je situovaný tak, aby obkolesoval vašu vilu. Na pláž a oceán vidíte priamo z postele. Veľkosť plážovej vily je 215 m2, ale ak počítame aj jej okolie tak sa váš priestor dostane na číslo 410 m2.

Earth Pool Villa Sunset: Ide o rovnaký a teda luxusný štandard ubytovania ako v prípade predošlej vily a jediným rozdiel oboch miest je len ich orientácia. Táto je o kúsok lukratívnejšia, pretože leží na západnej strane ostrova a tak si priamo z vily a z pláže užijete rozprávkové západy slnka, čo na Maldivách patrí medzi krásny zážitok. Príjemne zariadený interiér s pohodlnou posteľou, lavicou na sedenie či dreveným nábytkom. Drevo celkovo dominuje priestoru a veľmi sa do vily hodí. Vonku pred vilou máte skvelý bazén v tvare písmena L a samozrejmosťou je aj sedenie či ležanie. K tomu krásny výhľad na pláž a ak sa chcete kúpať, stačí spraviť len zopár krokov a ste v lagúne. Ten západ slnka, ten bude odtiaľto nezabudnuteľný. Veľkosť plážovej vily je 215 m2, ale ak počítame aj jej okolie tak sa váš priestor dostane na číslo 410 m2.

Ocean Pool Suite: Snívate o tom, že svoju maldivskú dovolenku prežijete v luxusnej vodnej vile priamo nad tyrkysovou lagúnou? Ozen Bolifushi má v zálohe 32 takýchto víl a tak si bude rozhodne z čoho vyberať. V roku 2018 prešli dôkladnou rekonštrukciou a opäť ich posunuli o úroveň vyššie, aby vám ukázali, že to s luxusom myslia vážne. Sú umiestnené v krásnom prostredí najpríťažlivejšej časti ostrova a tak máte z vily tie najkrajšie výhľady na okolie. Interiér vily je svieži, má svoje prírodné materiály, priestor je príjemne presvetlený a vila ja prispôsobená tak, že máte výhľad na oceán či ležíte v posteli, sedíte na gauči alebo ste vo svojej opulentnej kúpelni. Pred vilou máte svoju verandu s privátnym infinity bazénom, ale čaká vás tu aj miesto na sedenie, vlastné lehátka a samozrejmosťou je priamy vstup do lagúny, aby ste si mohli zaplávať. Polovica víl je situovaných na východ a druhá polovica na západ slnka. Ak potrebujete bicykel, tak ho máte ako súčasť vily a môžete si ho kedykoľvek užiť. Veľkosť vodnej vily je 250 m2.

Ocean Pool Suite with Slide: Snívali ste niekedy o tom, že by mala vaša vila svoj vlastný tobogán? Viete, že na Maldivách sa plnia sny, však? Rezort Ozen Bolifushi vymyslel nekoľko vodných suít tak, že ich ozdobil privátnym tobogánom dlhým 23 metrov! Vybavenie vily je takým istým ako nájdete v Ocean Pool Suite len s tým rozdielom, že tu sa z verandy stúpa schodíkmi na plošinu, odkiaľ sa môžete kedykoľvek spustiť priamo do tyrkysovej lagúny. Toto nebude baviť len deti! Skúste zabudnúť na to koľko máte rokov a užívajte si unikátne zážitky vlastnej vily.

Sunrise Earth Pool Pavilion: Cestujete ako väčšia rodina alebo ako dva páry? Možno vás zaujme ponuka rezortu na tento pavilón, ktorý v sebe ukrýva dve samostatné izby. Jedna je klasická veľká spáľňa akú nájdete aj v plážových vilách a druhá miestnosť je menšia a má v sebe dve oddelené postele. Je klasicky priestranný, veľký, plná detailov, aby ste sa v ňom cítili dobre a samozrejmosťou tohto pavilónu je aj výhľad na pláž, oceán a veranda s vlastným, privátnym bazénom okolo ktorého budete tráviť viac času, než ste si mysleli. Prekvapí vás aj perfektná vaňa v zadnej záhradke, kde si môžete vychutnať kúpeľ v súkromí pod šírym nebom. Okolo vás je tropická zeleň a bude to zážitok. Chcete vojsť do oceánu? Stačí pár krokov a už sa môžete kúpať. Na celom ostrove je len 5 takýchto pavilónov. Veľkosť pavilónu je 245 m2, no ak počítame aj okolie pavilónu tak dostaneme 410 m2.

Royal Reserve: Najlukratívnejšie a najluxusnejšie ubytovanie celého rezortu nie je ani vila ani suita, ale táto kráľovská rezidencia, ktorá patrí medzi najzaujímavejšie na celých Maldivách. Celý priestor bude len a len váš a pohodlne ubytuje 6 dospelých a 3 deti alebo 7 dospelých. Súčasťou kráľovskej rezidencie je totiž The Sanctuary, hlavná časť rezidencie, kde nájdete spoločenskú miestnosť, privátné fitnes centrum, pavilón na privátne SPA a samozrejme aj jacuzii (pre 6 osôb). Hneď vedľa je samostatná vila (240 m2) s vlastnou spálňou, kúpeľnou a všetkým, čo k vile patrí a okrem toho je súčasťou rezidencie aj menšia dvojposteľová vila (195 m2), ideálna pre deti, ak cestujete s rodinou. Celá rezidencia je posiata modernými drobnosťami a tak tu na vás čaká luxusný audio systém Bang & Olufsen, plazmová televízia, vlastný bar, vonkajšie sedenie či priestor na obed alebo večeru, ktorú si môžete nechať naservírovať u vás doma. Z veránd sa vstupuje do vonkajších spoločenských priestorov, kde nechýba privátny bazén a budete si tu naozaj pripadať ako kráľ. Absolútny maldivský sen pretkaný luxusom bude len váš. Veľkosť tejto rezidencie je 2300 m2.

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Fitness

Fitness

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Pláž

Pláž

Spa/Wellness

Spa/Wellness

Sun Siyam Vilu Reef

Sun Siyam Vilu Reef

⭑⭑⭑⭑⭑

South Nilandhe Atoll, Maldivy

Luxusný maldivský rezort Sun Siyam Vilu Reef vás pozýva prežiť krásnu dovolenku na rozprávkovom ostrove. Rezort je oblopený koralovým útesom, ponúka skvelé pláže, luxusné vily a je to miesto, kde sa rozhodne nebudete nudiť. Svoju reputáciu postavil na vynikajúcich službách a unikátnom mieste. Po tom ako prešiel rezort v 2015 svojou rekonštrukciou sa posunul vyššie a dosiahol métu lukratívnej destinácie Maldív. Presvedčte sa o tom na vlastné oči.

Ostrov, kde leží luxusný rezort Sun Siyam Vilu Reef je súčasťou atola Dhaalu (ten patrí medzi atoly South Nilandhe Atoll) v južnej časti Maldív. Atol má 56 rôznych tropických ostrovov, pričom len sedem z nich je obývaných. Rezort je od  medzinárodného letiska v Malé vzdialený cca 145 kilometrov a tak sem budete musieť priletieť, pretože loďou by to bol veľmi dlhý až zdĺhavý presun.

Luxusný rezort Sun Siyam Vilu Reef má pre svojich hostí pripravených 123 víl, pričom 62 z nich predstavujú plážové vily v piatich rôznych kategóriách, 20 víl stojí na útese a nájdete tu aj 41 vodných víl priamo nad lagúnou. Vily sú zariadené tak, aby ste v nich pocítili príjemný luxus premiešaný s eleganciou, modernými vplyvmi aj maldivskými tradíciami. Interiér je svetlý, jednoduchý, ale stále si zachováva svoj šarm. Drevené podlahy, granitové detaily v kúpeľni, privátne terasy a mnoho z víl majú aj svoje vlastné bazény. Naozaj si tu máte z čoho vyberať.

Beach Villa: Najzákladnejším typom ubytovania v rezorte Sun Siyam Vilu Reef je Beach Vila, teda plážová vila. Na celom ostrove ich nájdete 14 a zamilujete si ich polohu, pretože sú položené priamo na pláži tak, aby ste to mali do mora len niekoľko krokov. Svetlé farby vily krásne kontrastujú s tropickou zeleňou, ktorá vilu obklopuje. Priamo pred vilou nájdete lehátka, stôl aj stoličky, kde si oddýchnete. Kúpeľňa je typicky maldivská a nájdete ju vonku v príjemnom prostredí. Veľkosť plážovej vily je 76 m2.

Deluxe Beach Villa: Ak by ste chceli plážovú vilu, no radšej by ste si vzali niečo o úroveň vyššie, potom je tu verzia vily s označením deluxe. Interiér vily je jednoduchý, priestranný s miestom na odpočinok, no najzaujímavejšou črtou vily je aj altánok s hojdačkou, odkiaľ máte krásny výhľad na neďalekú lagúnu. Oddýchnuť si môžete na vašich lehátkach. Luxusná kúpeľňa je umiestnená na vonkajšom nádvorí a vonkajšia sprcha je niečo, čo vám napokon doma bude chýbať. Veľkosť plážovej vily je 76 m2.

Deluxe villa môže mať ešte jedno vylepšenie a zvýšenie štandardu a tým je vlastné jacuzzi, ktoré máte priamo na svojej verande. Môžete tak relaxovať v ňom a zároveň sledovať krásny oceán do ktorého to máte len pár krokov. Vilu nájdete pod označením Jacuzzi Deluxe Beach Villa.

Sun Aqua Pool Villa: Plážová vila s bazénom patrí medzi signature vily celého rezortu a patria k najobľúbenejším typom ubytovania. Okrem kvalitnej, príjemne zariadenej a priestrannej vily máte totiž priamo pred ňou skvelý, privátny bazén s miestom pre oddych, lehátkami aj vonkajšou sprchou. Kedykoľvek sa môžete ponoriť do sladkej vody s výhľadom na oceán, no keď si poviete, že chcete zmenu, stačí prejsť pár metrov a kúpete sa v Indickom oceáne. Veľkosť plážovej vily je 78 m2.

Reef Villa: Reef Villa je v rezorte Sun Siyam Vilu Reef umiestnená nad lagúnou neďaleko koralového útesu a ak sa chcete budiť s výhľadom na oceán, tak toto je presne to miesto. Priestranná vila sa z vašej spálne otvorí priamo do drevenej verandy s lehátkami, odkiaľ to máte do lagúny len zopár krokov po schodoch. Izba je svetlej farby, príjemne kontrastuje s drevenými podlahami a luxusná kúpeľňa obložená kamennými platňami má tiež svoju atmosféru. Vonkajšie posedenie budete milovať a napokon na ňom budete tráviť o mnoho viac času, než ste si mysleli, pretože týchto výhľadov sa jednoducho neprejete. Skvelým miestom je aj vonkajšia vaňa, kde si viete užiť kúpeľ v súkromí no zároveň máte všade pred sebou oceán. Veľkosť reef vily je 78 m2.

Aqua Villa: Vodné vily sú v rezorte Sun Siyam Vilu Reef umiestnené na najkrajšom mieste lagúny s tým najkrajším kúpaním. Všade okolo vás sa rozlieva tyrkysová vodná hladina a vy si užívate luxus svojho ubytovania. Rezort má len 6 vodných víl v tomto štandarde a súčasťou exkluzívnej vily je aj malý, privátny bazén infinity pool s výhľadom na lagúnu. Oddýchnuť si môžete na svojej verande na lehátkach, v hamake či vo svojom posedení. Všetko je pretkané príjemným výhľadom na lagúnu. Vila je priestranná, presvetlená, v svetlých farbách a otvorená do dvoch strán vďaka sklenným dverám. Veľkosť vodnej vily je 90 m2.

Aqua Suite: Aqua Suite patrí k najlepším štandardom ubytovania na celom ostrove. V rezorte by ste našli len päť takýchto suít a pomerne rýchlo sa vypredávajú, čomu sa nebudete vôbec čudovať. Majú pod sebou krásnu lagúnu a vy ju budete môcť sledovať takmer na každom kroku, pretože výhľad na oceán máte zo spálne, ale aj z luxusnej kúpelne obloženej kameňmi, z vašej vane a v neposlednom rade aj z fantastického infinity bazéna. Súčsťou vily je aj obývačka, kde si môžete posedieť, ale verte nám, že väčšinu času strávite vonku na svojej verande s výhľadom a lehátkami. Schodíky vedú priamo do lagúny, bazén máte po ruke a ak chcete, pokojne vám sem prinesú aj jedlo. Veľkosť vodnej suinty je 110 m2.

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Fitness

Fitness

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Pláž

Pláž

Spa/Wellness

Spa/Wellness

Velaa private island
Velaa private island

Najlepšie hotely sveta

⭑⭑⭑⭑⭑+

Velaa private island

Noonu Atoll
Maldivy

Luxusný maldivský rezort ozdobený 5* je miestom pre dokonalú dovolenku v raji. Pred piatimi rokmi dostal privátny ostrov s rezortom Velaa ocenenie „Luxury Private Island of the Year“ a na svojej reputácii luxusného ostrova stavia dodnes. Rezort sa zrodil z vášne pre Maldivy a tak sa môžete tešiť na ojedinelé služby, fantastické prostredie a elegantné, moderné ubytovanie, kde sa mieša luxus s maldivskými nuansami a dokonca tu nájdete aj golfové ihrisko. Hotelový rezort patrí zaslúžene medzi najlepšie hotely sveta.

Ostrovček Velaa, kde leží lukratívny, rovnomenný rezort leží v severnej časti Maldív. Svoj domov našiel na atole Noonu, kde je jedným zo 71 ostrovov v regióne. Rezort je od medzinárodného letiska v Malé vzdialený cca 140 kilometrov a tak sem budete musieť priletieť. Po prílete tu na vás čaká ostrov, ktorý budete najbližšie dni volať domovom. Let hydroplánom trvá 45 minút.

Beach Pool Villa: Najzákladnejším typom ubytovania v rezorte Velaa je plážová vila s vlastným, privátnym bazénom. Leží priamo na krásnej pláži, obklopujú ju vysoké palmy a tie znásobujú rajský pocit z celého ostrova. Interiér vás zaujme svojou ľahkosťou, eleganciou a uznáte, že vziať mahagón a bambus a vytvoriť z toho nadčasové dielo bol viac, než dobrý nápad. Vďaka obrovským skleneným dverám máte už priamo z vily krásny výhľad na pláž s oceánom a zamilujete si aj kúpeľnu prepojenú so záhradným átriom. Relaxovať budete na svojej verande s bazénom a ak budete mať chuť, spravíte pár krokov a ste v mori. Veľkosť plážovej vily je 287 m2.

Deluxe Beach Pool Villa: Ak by ste chceli plážovú vilu, ale radi si priplatíte nadštandard, potom je tu pre vás možnosť užiť si svoju dovolenku vo vile typu deluxe. Je väčšia než klasická plážová vila a tak máte viac priestoru a životného priestoru. Vila je umiestnená na pláži, obklopená tropickou zelenňou a vďaka nej budete mať absolútne súkromie. Veranda s privátnym bazénom má aj svoje sedenie, kde si môžete vychutnať pokojne večeru v krásnej atmosfére. Oddýchnuť si môžete aj v obývacej miestnosti, ktorá je oddelená od spálne. Vilu zdobia príjemné, prírodné materiály, svetlé farby a elegantné detaily. Luxusná kúpeľňa s priestrannou vaňou je prepojená so záhradným átriom. Veľkosť deluxe plážovej vily je 313 m2.

Sunset Deluxe Water Pool Villa: Luxusnejšia verzia vodnej vily má označenie deluxe, ale čo je podstatné, zmení sa z východnej na západnú orientáciu a tak si priamo zo svojej vily, verandy, bazéna či lehátok môžete hoci aj každý jeden deň vychutnať idylický a ikonický západ slnka. Bazén je dokonca o dva metre dlhší, než v Sunrise vile, ale niektoré skvelé prvky zostali. Presklenná časť podlahy v obývačke, priestranná spálňa s výhľadom, schodíky priamo do lagúny a dokonca tu nájdete aj malý, súkromný bar s chladničkou na víno. Zamilujete si luxusnú kúpeľnu s výhľadom. Veľkosť vodnej vily je 245 m2.

The Romantic Residence: Fantastická rezidencia nasiaknutá romantikou je splneným maldivským snom. Má v sebe dokonalé súkromie, zariadenú kuchyňu, osobného butlera, ktorý je pripravený splniť vám akékoľvek želanie a súčasťou rezidencie je aj vlastná telocvičňa. Ak si želáte privátneho kuchára, stačí povedať a príde priamo k vám pripraviť obed alebo luxusnú večeru. Tu vám naservíruje na vašu terasu s krásnym výhľadom a západ slnka si budete užívať priamo zo svojich lehátok na dosah bazénu. Ten obrovský, meria 16,5 metra a verte, že v ňom strávite viac času, než ste si mysleli. Za zmienkou stojí aj vonkajšie jacuzzi. Unikátom tejto rezidencie je to, že k nej môžete prísť iba loďou a práve to podčiarkne absolútne súkromie. Veľkosť rezidencie je 598 m2.

Ocean Pool House: Tento typ luxusnej vily je malým rajom pre všetkých bohémov, ktorí prišli na Maldivy hľadať absolútny relax. Západy slnka z dvojizbovej vily patria k najkrajším na celom ostrove a počas odpočinku pri dizajnovom infinity poole si budete žiť svoj maldivský sen. Spoločnosť vám robí príjemný interiér s vysokými stropmi aj vedomie, že si tu užívate absolútne súkromie. Na tom si dáva rezort obzvlášť záležať. Vodná vila má dve spálne a samozrejme aj dve luxusné kúpelne. Pohľad z vane na oceán, to nie je niečo čoho sa neprejete. Obývačka sa otvorí do vonkajšej verandy stvorenej na oddych s lehátkami či posedením. Váš bazén má 11 metrov a ak si ho budete chcieť vymeniť za lagúnu, nie je to žiaden problém. Víno sa vám chladí v špeciálnej chladničke a bude pripravené na západ slnka, ktorý si opäť raz vychutnáte. Veľkosť vodnej vily je 493 m2.

Velaa Private Residence: Ak máte to najlepšie z najlepšieho tak si pre vás privátny rezort Velaa pripravil dokonalú špecialitu. Rezidencia svojou veľkosťou prekoná čokoľvek na ostrove a jej súčasťou sú štyri priestranné spálne otvorené do balkónov či terasy s výhľadom na privátnu časť pláže s oceánom. Fantastická, rodinná vila pre najnáročnejších má dve terasy a obrovský 17-metrov dlhý infinity pool pár metrov od pláže. Aj napriek tomu, že má rezidencia viacero miestností, môžete sa spoľahnúť na súkromie ako v rezidencii, tak aj na pláži. Priamo na nej máte vyhradené miesto so sedním, kde si môžete nechať priniesť večeru a užiť si plážový večer v luxusnom prostredí. Súčasťou rezidencie je aj miestnosť na relaxáciu, SPA miestnosť a dokonca aj vlastná telocvičňa. Rezidencia má aj svoju jacuzzi, stôl na biliard, vonkajšie kino, kuchyňu s barom a samozrejme má k dispozícii vlastného butlera. Veľkosť rezidencie je 1324 m2.

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Fitness

Fitness

Golf

Golf

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Pláž

Pláž

Spa/Wellness

Spa/Wellness

Vilamendhoo Island Resort & Spa

Vilamendhoo Island Resort & Spa

⭑⭑⭑⭑+

South Ari Atoll, Maldivy

Jeden z najlepších rezortov Maldív čo sa týka potápania. Vilamendhoo Island Resort & Spa patrí do konceptu maldivských hotelov "jeden ostrov, jeden rezort". Tento 900 metrov dlhý a 250 metrov široký ostrov leží v atolle South Ari Atoll, kde žije zdravá populácia žralokov veľrybích. Je to ideálnym miestom na potápanie a šnorchlovanie v tejto súostrovnej krajine. Vilamendhoo rezort ponúka možnosti pre iba dospelých, ale aj pre rodiny s deťmi, aby splnil dovolenkové potreby pre všetkých. Nájdete tu dve bufetové reštaurácie, Funama Buffet Restaurant a Ahima Buffet Restaurant, ktoré sú rozmiestnené po ostrove podľa dostupnosti izieb. Dve reštaurácie á la carte, Asian Wok Restaurant na východnom cípe ostrova a Hot Rock v západnej časti vedľa reštaurácie Ahima. Smäd môžete uhasiť v štyroch baroch, Bonthi Bar, ktorý je otvorený nonstop, Boashi Bar (10:00 - 20:00), Sunset Bar (10:00 - 00:00), Asian Wok Bar (10:00 - 22:00). Rezort ponúka 3 bazény, pričom 1 je pre deti. Dospelí zákazníci môžu byť ubytovaní vo všetkých typoch izieb, zatiaľ čo rodiny s deťmi sa zvyknú ubytovať v Garden Rooms, Adjoining Beach Villas alebo Standalone Beach Villas. 5 typov izieb na rezorte Vilamendhoo tvorí dokopy 194 izieb. Izby sú zariadené v ostrovnom štýle a sú navrhnuté tak, aby spĺňali najnáročnejšie požiadavky každého klienta na komfort počas vašej dovolenky. Vychutnajte si biely piesok na vašej pláži a oddych pod kokosovou palmou, alebo si v rámci aktívnej dovolenky zašportujte vo fitness centre alebo si požičajte kajak a oboplávajte ostrov. Pre nadšencov podmorského sveta je možnosť spraviť si kurz potápania s tréningom priamo na ostrove a v jeho okolí. Rezort ponúka bohaté vybavenie a príslušenstvo, ktoré zabaví každého, mladého či dospelého, dovolenkára.

Doprava na rezort je organizovaná hydroplánom priamo z rezortu. Let z Velana TMA Seaplane terminal do rezortu Vilamendhoo trvá 25 minút. Hydroplán operuje denne od 06:00 do 18:00, čo vyhovuje väčšine medzinárodných letov prilietajúcich do Malé. Tento 4,5* rezort ponúka nezabudnuteľnú dovolenku za neuveriteľnú cenu. Cesta do raja nebola nikdy jednoduchšia. 

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Fitness

Fitness

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Pláž

Pláž

Spa/Wellness

Spa/Wellness

The Nautilus Maldives
The Nautilus Maldives

Najlepšie hotely sveta

⭑⭑⭑⭑⭑+

The Nautilus Maldives


Maldivy

Túžite zažiť luxusný a zároveň exkluzívny maldivský 5* rezort? The Nautilus je miesto, ktoré hľadáte, pretože svoju exkluzivitu podčiarkol 26 vilami na celom ostrove, čo zvýši intimitu a súkromie celého rezortu. Otvorili ho len začiatkom roku 2019 a do luxusnej sféry hotelových rezortov skočil bez zaváhania, pretože si ho pod seba vzala prestížna sieť Relais & Châteaux známa pre svoju mimoriadne vysokú kvalitu. The Nautilus je jediným maldivským rezortom s takouto unikátnou poctou a vy tak viete, že dovolenka na tomto mieste bude niečo viac len než oddych.

Ostrovček Thiladhoo, kde leží lukratívny rezort The Nautilus nájdete v severnej časti Maldív, kde sa rozprestiera známy a obľúbený atol Baa. Rezort je od medzinárodného letiska v Malé vzdialený cca 125 kilometrov a tak sem budete musieť priletieť. Po prílete vás však čaká exkluzívny ostrov s najvyššími službami, ktorý bude takmer len a len pre vás.

Beach House Private Pool: Najzákladnejším typom ubytovania v rezorte The Nautilus je elegantný plážový dom s vlastným, súkromným bazénom. Na celom ostrove nájdete 9 takýchto domov a každý z nich má zaujímavú, priestrannú spáľňu aj obývačku, ktorá sa otvára do privátnej verandy so sedením a ležaním. Tu máte svoj bazén a tak sa môžete rozhodnúť či spravíte pár krokov a okúpete v oceáne alebo si rovno vychutnáte bazén s výhľadom. Určite skúste aj maldivský, drevený altánok stvorený na oddych. Luxusná kúpeľňa je presklená, svetlá a oceníte aj sprchu s nádychom granitu. Ďalšiu sprchu nájdete aj vonku v záhrade priamo pod tropickým nebom.

Ocean House Private Pool: Sen o bývaní vo vodnej vile na maldivskom ostrove nemusí byť snom, pretože aj The Nautilus ich má v zálohe niekoľko. Vodná vila leží priamo nad najkrajšou, tyrkysovou zátokou ostrova a výhľady z nej na Indický oceán budú patriť ku každodenným zážitkom. Vila je priestranná, plná svetla, má svoj tropický vibe a oceníte aj jej dokonalé súkromie a ticho. Ani nebudete vedieť, že niekde na ostrove ešte bývajú ďalší hostia. Stačí vyjsť zo spáľne a ocitnete sa na svojej drevenej verande s bazénom aj schodíkmi do oceánu. Infinity pool bude miesto, odkiaľ sa nebudete vedieť odtrhnúť, pretože si budete pripadať ako v raji. Súčasťou vily sú aj detaily od chladničky na víno, minibar s nápojmi, obrovský šatník či UBS porty a lehátka na príjemný oddych. Veľkosť vodnej vily je 252 m2.

Beach Residence Private Pool: Ak vám nestačí Beach House, ale hľadáte o čosi vyšší štandard a omoho väčší typ ubytovania, potom siahnite po Beach Residence. Rezidencia s vlastným, privátnym bazénom leží v krásnej časti ostrova kúsok od pláže ukrytá v tropickej záhrade. Má dve poschodia a tak sa môžete tešiť na množstvo priestoru. Na celom ostrove nájdete len štyri takéto rezidencie. Rezidencia je navrhnutá tak, aby ste okolo seba mali zaoblené steny, čím bude celý priestor zhora pripmínať ulitu. Na spodnom poschodí nájdete obývačku s gaučom, ktorá slúži ako spoločenská miestnosť, máte tu jedáleň, kuchynský bar a priamo z izieb sa vstupuje von na drevenú terasu s perfektným bazénom na pláži. Vyjdete hore schodmi a ocitnete sa v spálni so šatníkom aj luxusnou kúpeľňou. Zo spálne vedie vstup aj na balkón s krásnym výhľadom. Niet divu, že práve táto rezidencia patrí medzi favoritov medzi mladomanželmi na svadobnej ceste. Veľkosť tejto rezidencie je 453 m2.

Ocean Residence Private Pool: Náprotivkom plážovej rezidencie je Ocean rezidencia, teda dokonalá vodná vila naplnená atmosférou a luxusom postavená priamo nad rozprávkovou lagúnou. Priestor v nej nie je žiaden problém, pretože tu okrem spálne nájdete aj jedáleň, bar, šatník a samozrejme príjemnú verandu s privátnym infinity bazénom. Len pár krokov odtiaľ máte schodíky priamo do oceánu a tak sa len rozhodnete, kde sa budete chcieť okúpať. Presne takto si predstavujete luxusnú vilu v 5* rezorte. Veľkosť tejto rezidencie je 453 m2.

The Nautilus Mansion Private Pool: Každý rezort má svoju signature vilu a pre The Nautilus je to práve táto obrovská vila s tromi izbami, ktorú nadizajnovali ako dokonalú plážovú vilu pretkanú luxusom. Vila stojí na najkrajšom mieste ostrova s fantastickou bielou plážou, ktorú máte len pár metrov z vašej spáľne. Zariadenie vily prešlo prísnym výberom a tak sa v nej môžete tešiť na dizajnové kúsky, umelecké predmety a bohémsku výzdobu. Všetko je namiešané tak, aby ste si príjemne oddýchli už len pri pohľade okolo seba. Elegantný dekór dotvára aj prostredie a záruka totálneho súkromia. Vila má dve poschodia a na druhom poschodí nájdete dve spáľne s dvomi kúpeľňami, ale aj balkón s výhľadom. Spodné poschodie patrí obývačke, jedálni, kuchynskému baru a aj tu nájdete kúpeľňu. Pred vilou je veranda s bazénom, priestormi na oddych, lehátkami a vonkajším sedením. Vila je tým najlepším, čo na tomto ostrove môžete dostať a ak túžite raz za život skúsiť absolútny luxus na unikátnom mieste, práve ste ho našli.

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Fitness

Fitness

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Pláž

Pláž

Spa/Wellness

Spa/Wellness

You & Me by Cocoon - Luxusný rezort pre dospelých

You & Me by Cocoon - Luxusný rezort pre dospelých

⭑⭑⭑⭑⭑

Uthurumaafaru, Raa Atoll, Maldivy

Päťhviezdičkový rezort You & Me vsadil na zmyselný luxus a na koncepciu „adult only“, teda nie je vhodný pre rodiny s deťmi, čo uvítajú páry hľadajúce dokonalé súkromie či mladomanželia na svadobnej ceste, ktorý si práve tento rezort veľmi často vyberajú. Privátny ostrov má v ponuke množstvo druhov víl vo viacerých štandardoch a väčšina z víl je postavených nad lagúnou a len zlomok sú takzvané plážové vily. Rezort spravil všetko preto, aby ste si ho zamilovali na prvý pohľad. Dokonalé farby tyrkysových zátok, tropická zeleň a k tomu dizajn talianskych architektov, ktorí majú na svedomí celkový dojem. Luxusný rezort sa tvári miestami rustikálne, čo je veľmi sympatické, no nedajte sa tým zmýliť, pretože stále vás presvedčí svojimi dokonalými službami. Medzi nimi vyniká lukratívne SPA s wellnesom, ale aj niekoľko reštaurácii s kulinárskymi zážitkami. Rezort leží na atola Raa a to znamená, že ak chcete svoju maldivskú dovolenku spojiť aj s podmorským svetom, ste tu na správnom mieste, pretože oceán v okolí atola patrí k tým najlákavejším.

Ostrovček Ungoofaaru, kde leží luxusný rezort You & Me nájdete v severnej časti Maldív, kde sa rozprestiera známy a obľúbený atol Raa. Rezort je od medzinárodného letiska v Malé vzdialený cca 175 kilometrov a tak sem budete musieť priletieť. Po prílete vás však čakajú ukážkové pláže, nádherná lagúna, romantické scenérie a tropická príťažlivosť.

Luxusný rezort You & Me si pre svojich hostí pripravil 109 lukratívnych víl, pričom gro ubytovania predstavujú vodné vily vo viacerých štandardoch. Vodných víl alebo suít nájdete na ostrove až 99, pričom plážových víl tu napočítate iba 10. Práve profilovanie sa na vodné vily vtlačili rezortu jeho krásnu exotiku a vy si môžete byť istí, že ak si splníte svoj sen s vodnou vilou, ste tu rozhodne na dobrom mieste. Interiér je moderný, elegantný, doplnený o detaily medzi ktorými si všimnete originálnu taliansku kozmetiku, príjemné závesy, smart televízor s UBS portami a v neposlednom rade oceníte aj priestrannosť jednotlivých víl a ich zvodný výzor. Najluxusnejším ubytovaním je You & Me Suita, ktorú si často objednávajú VIP návštevy. Bývať v nej však môžete aj vy.

Manta Villa: Najzákladnejším typom ubytovania v rezorte You & Me je vodná vila s prezývku Manta Villa. Je postavená priamo nad lagúnou a situovaná tak, aby ste z nej mohli zachytiť východ slnka, kedy vám do vily udrú prvé slnečné lúče. Rezort má 42 takýchto vodných víl. Priestranný, moderný interiér má drevené podlahy a vaša posteľ má priamy výhľad na Indický oceán. Určite si obľúbite aj svoju verandu, kde budete sedávať len pár metrov od krásnej lagúny Veľkosť vodnej vily je 55 m2.

Dolphin Villa: Podobne ako Manta vila, aj Dolphin vila je postavená priamo nad lagúnou a najväčších rozdielom oboch týchto víl je ich umiestnenie na drevenom móle. Kým Manta má pre vás východ slnka, Dolphin vila je o stupienok lukratívnejšia, kvôli tomu, že má výhľad na zapadajúce maldivské slnko. V celom rezorte je ich len 15 a vďaka západu slnka patria k veľmi obľúbeným. Jej rustikálny charakter krásne vyvážia elegantné doplnky aj posteľ s výhľadom na oceán. Oddýchnete si na gauči alebo na verande pár metrov od vodnej hladiny. Luxusná kúpeľňa je priestranná s čistými líniami a krásne doplní lukratívnu vilu. Veľkosť vodnej vily je 55 m2.

Dolphin Villa Pool: Ak vás predošlá Dolphin Villa zaujala, ale chceli by ste si svoj maldivský pobyt užiť aj s vlastným privátnym bazénom, potom je táto luxusnejšia verzia presne pre vás. Rezort má 19 takýchto vodných víl a každá z nich je situovaná na západ slnka, aby ste si mohli toto krásne divadlo užiť zo súkromia svojej drevenej verandy. Na oceán uvidíte aj priamo z postele, ale sami uvidíte, že najviac sa vám bude páčiť výhľad priamo z vášho privátneho infinity bazéna, kde budete krásne oddychovať. Veľkosť tejto vodnej vily je 69 m2.

Beach Suite Pool: Aj napriek tomu, že má luxusný rezort vačšinu svojho ubytovania postaveného v štýle vodných víl, ak hľadáte dokonalý plážový únik, You & Me presne vie, čo odporučiť. Priamo na ostrove má rezort 10 plážových suít s vlastným, privátnym bazénom a toto miesto budete milovať. Stačí vyjsť z vily, spraviť pár krokov a môžete si zaplávať v lagúne a pri návrate sa ešte osviežite v bazéne na vašej verande. Dokonalý oddych. Luxusná kúpeľňa má aj sprchu aj vaňu, ak si v nej chcete porelaxovať a priamo z postele máte výhľad na pláž aj oceán. Vila je situovaná tak, aby ste v nej mali pohľad na východ slnka. Veľkosť plážovej suity je 85 m2.

Aqua Suite Pool: Aqua Suite Pool je mimoriadne príjemným ubytovaním v rámci luxusného rezortu You & Me a ak hľadáte únik pred svetom, ktorý bude mať okrem iného aj nádych romantiky, toto je to miesto. Súčasťou vily je skvelý privátny bazén a orientácia na západ slnka, čo je na Maldivách vždy príjemným bonusom. Vedľa infinity bazéna máte lehátka, drevenú verandu so sedením a všetko je to podčiarknuté výhľadom na lagúnu do ktorej pohodlneje zídete vlastnými schodíkmi. Výhľad si dokonca viete užiť aj z vane vo vašej luxusnej kúpelni. Veľkosť suity je 80 m2.

You & Me Suite: Luxusný rezort You & Me má pre najnáročnejších klientov odloženú svoju ikonickú, rovnomennú suitu. Je viac než štyri krát väčšia ako základná vodná vila v rezorte a tak si môžete byť istí, že tu budete mať dosť priestoru. Najväčšia suita na ostrove má v sebe krásne zariadenú spáľňu, luxusnú kúpeľnu s veľkou vaňou, priestrannú obývačku s televíziou, ale aj oddychovú miestnosť a dokonca tu nájdete aj svoju vlastnú, privátnu telocvičňu, domáce kino a stôl na masáž, ktorú si ju viete užiť v súkromí svojej vily. Samozrejmosťou je privátny bazén s výhľadom na oceán a veranda, kde budete oddychovať v krásnom prostredí alebo si užívať západ slnka. Ak hľadáte niečo špeciálne, tak toto je ono! Veľkosť tejto unikátnej suity je 280 m2.

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Fitness

Fitness

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Pláž

Pláž

Spa/Wellness

Spa/Wellness

Velassaru

Velassaru

⭑⭑⭑⭑⭑

, Maldivy

Luxusný rezort Velassaru sa zrodil preto, aby vám splnil sen o luxusnej maldivskej dovolenke. Vďaka svojej atmosfére a unikátnosti sa ocitol na prestížnom zozname „malých, luxusných hotelov sveta“ a to je niečo, čím sa naozaj nemôže popýšiť hociaký maldivský rezort. Velassaru je tiež súčasťou Universal Resorts, ktorá združuje niekoľko maldivských rezortov, ktoré vynikajú svojou pohostinnosťou. Medzi výhody Velassaru patrí poloha neďaleko Malé a tak po dlhom lete len nasadnete na loďku a do polhodiny ste už vo svojom rezorte a užívate si dovolenku. Velassaru vsadil na excelentný servis a stačí chvíľka na ostrove, aby ste ho ocenili. Rezort si zamilovali rovnako páry hľadajúce romantiku ako aj rodiny s deťmi, pretože na tropickom ostrove vytvorili podmienky tak, aby si tu každý našiel svoj kúsok raja. Ostrov Velassaru je maličký, za 20 minút ho obídete dookola, no aj napriek tomu nebudete mať pocit, že tu niet čo robiť. 

Luxusný rezort Velassaru leží v centrálnej časti Maldív na atole South Male Atoll, teda na mieste, ktoré leží južne od hlavného mesta a medzinárodného letiska. Rezort je z Malé vzdialený len cca 15 kilometrov a to znamená, že na neho nemusíte letieť, ale odveziete sa pohodlne loďou priamo z letiska až do vášho rezortu.

Len pár metrov od príletovej haly nasadnete na rýchloloď a tá vás odvezie priamo do rezortu. Ak nechcete po prílete ešte čakať na hydroplán či lokálny prelet, ale chcete byť čo najskôr vo vašej vile, Velassaru je potom ideálnym rezortom. Nemusíte tu robiť ani kompromisy ohľadom kvality ubytovania, pretože tu nájdete špičkové možnosti. Stačí cca 20 – 25 minút plavby a ste v rezorte. Cestou sa plavíte aj okolo ostrova Malé s hlavným mestom a tak uvidíte husto zastavaný ostrov, ktorý je najväčším na Maldivách. Tie ostrovčeky vynárajúce sa z tyrkysovej lagúny, to je už South Male Atoll a presne tam budete bývať. Ani sa nenazdáte a ocitnete sa na Velassaru.

Maldivský rezort Velassaru ponúka ubytovanie na pláži alebe v ikonických, maldivských, vodných vilách. Rezort má 129 víl vo viacerých štandardoch a všetko závsí len od toho, aký luxus si chcete na ostrove dopriať. Všetky vily vynikajú svojou typickou architektúrou, ktorá čerpá z lokálnych vplyvov, no zároveň sa v nich strieda elegantný dizajn s čistými rysmi. Pri plážových vilách si zamilujete prostredie tropického ostrova do ktorého ich vložili a pri vodných vilách budete milovať rána aj večery s výhľadom na Indický oceán všade okolo vás.

Všetky vily majú vo svojom štandarde satelitnú televíziu, dvd prehrávač, ale aj kábel na to, aby ste mohli prepojiť zvukový systém aj s vašim mp3 prístrojom. Klimatizácia je na ovládanie, vile máte rýchle wifi a samozrejmosťou je aj minibar, kanvica na zohriatie vody a na zaliatie kávy alebo čaju a každý deň dostanete aj pitnú vodu. V kúpeľni kraľuje kvalitná kozmetika L´Occitane a nájdete tu aj plážovú tašku či plážové uteráky.

Deluxe Bungalow: Najzákladnejším typom ubytovania v rezorte Velassaru, no aj napriek tomu tu nemusíte robiť kompromis k luxusu či kvalite. Na celom ostrove nájdete 7 takýchto plážových bungalovov, ktoré ležia len pár krokov od bielej pláže a krásnej lagúny. Interiér vily je minimalistický, no stále moderný s príjemným dizajnom v ktorom sa skĺbi predstava maldivskej architektúry a súčasných pohľadov. Drevené obloženie, záhradná sprcha, vonkajšie posedenie s lehátkami a totálna pohoda v obklopení tropickej zelene. Veľkosť bungalovu je 70 m2.

Deluxe Villa: Ak hľadáte niečo o triedu lepšie, potom je tu deluxe vila s moderným vybavením, drevenými aj kokosovými doplnkami a vonkajšou aj vnútornou sprchou. Vilu obklopuje príjemná záhrada a lagúnu s krásnym kúpaním máte len pár krokov od vašej verandy, kde na vás čaká vonkajšie sedenie aj s lehátkami. Sedenie nájdete aj vo vnútri vily. Užijete si tu krásne výhľady na okolitú zeleň aj neďaleký morský breh. Vila je tiež plná drobností, ktoré z nej robia neobyčajné miesto, no jej krása je v jednoduchosti a čistých líniách.

Beach Villa: Najväčší komfort aj luxus spomedzi víl, ktoré ležia na ostrove sú tie s označením „Beach Villa", teda plážové vily. Interiér je ladený v príjemných, svetlých, prírodných farbách a myslelo sa tu na detaily. Všetko tak do seba zapadá a výsledkom je miesto, kde sa budete cítiť viac, než dobre. Na ostrove nájdete 14 plážových víl a medzi najobľúbenejšie črty tohto ubytovania patrí obrovská kúpeľňa z ktorej môžete ísť pod svoju vonkajšiu sprchu. Vila má okolo seba záhradu a samozrejme, oceán je len pár krokov od vášho ubytovania. Výhľad na lagúnu s plážou rozhodne oceníte. Veľkosť tejto vily je 96 m2.

Pool Villa: Pool Villa je mimoriadne príjemným ubytovaním v rámci luxusného rezortu Velassaru a ak hľadáte únik pred svetom, ktorý bude mať okrem iného aj nádych romantiky, toto je to miesto. Súčasťou vily je skvelý privátny bazén aj vírivka, ktorú nájdete priamo na vašej verande. Izby vo vile sú priestranné a najmä spáľňa vás zaujme svojou nápaditosťou a príjemnými farbami. Už na prvý pocit viete, že tu sa budete cítiť dobre. Ak budete niečo potrebovať, stačí zavolať vášho osobného butlera a o všetko je postarané. Prinesie vám aj ďalšiu fľašku vína, aby ste si ju mohli uložiť do vašej chladničky na víno a kedykoľvek si ju mohli vychutnať. Vo vile si vďaka stroji môžete pripraviť aj nespresso. Najviac času budete tráviť na svojej verande s výhľadom či v bazéne. Prežijete tu dokonalú dovolenku.

Water Villa: Kto by aspoň raz nezatúžil stráviť noc v luxusnej, maldivskej vodnej vile? Velassaru vám samozrejme túto možnosť dopraje. Nájdete tu vodné vily vo viacerých štandardoch a klasická vodná vila je braná ako základny typ podobného ubytovania. Celý rezort ich dnes má 7 a prešli celkovou rekonštrukciou, ktorej výsledok je mimoriadne lichotivý. Izby smerujú na západ tak, aby ste si v nich mohli užiť krásne prírodné divadlo. Oceníte aj obrovskú kúpeľu s výhľadom či verandu s lehátkami aj vonkajším sedením. Interiér vily je ladený do bielej, svetlej a krémovej farby. Veľkosť vodnej vily je 112 m2.

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Fitness

Fitness

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Pláž

Pláž

Spa/Wellness

Spa/Wellness

W MALDIVES
W MALDIVES

Najlepšie hotely sveta

⭑⭑⭑⭑⭑

W MALDIVES

Fesdu Island North Ari Atoll
Maldivy

Rezort s jednoduchým označením písmena „W“ je všetko len nie jednoduchým. Práve naopak, predstavuje luxusný 5* rezort orientovaný na moderné vplyvy, dizajnový koncept a vytvoril oázu rajského pokoja s vysokým štandardom, kde vám bude čas spríjemňovať infinity pool, excelentné reštaurácie, dokonalé plážové alebo vodné vily a devízou je aj zelené srdce ostrova hrajúce tropickým vzhľadom. Čas tu môžete stráviť aj na privátnej jachte alebo dokonca na privátnom ostrove. W tak nie je len písmenko abecedy, ale spleť luxusných vízií na Maldivách pod taktovkou siete Mariott.

Luxusný 5* rezort W leží v západnej časti Maldív (atol Ari) a tak je hydroplán najpríjemnejšou možnosťou ako sa na ostrov dostať. Rezort je z Malé vzdialený necelých 60 kilometrov a tak vám bude cesta hydroplánom trvať necelých 30 minút. Nielen to, cesta hydroplánom je totiž unikátnym, maldivským zážitkom a k luxusnej dovolenke na rajskom rezorte jednoducho patrí. Milujeme ten pocit, kedy sa hydroplán odlepí z Malé a vydá sa na svoju cestu ponad nádherné tyrkysové lagúny a atoly s malými ostrovčekmi. Od okienka sa ani neodlepíte a pri tej krásne nebudete ani dýchať. Zážitok tak ulovíte ešte pred tým, než sa objavíte v rezorte.

Maldivský rezort W má pre vás na výber viacero druhov ubytovania v rôznom štandarde tak, aby ste si vybrali presne to po čom túžite. Na začiatku výberu si položíte klasickú maldivskú otázku: „Plážová alebo vodná vila?“. 5* rezort v sebe ukrýva 78 luxusných víl, pričom dve tretiny z tohto čísla tvoria obľúbené vodné vily postavené nad lagúnou a zvyšok patrí plážovým vilám roztrúseným po ostrove s výhľadom na oceán. Všetky vily dostali do vienka podmanivý luxus a interiér oceníte aj v najmenších detailoch vďaka dizajnérskym kúskom, citom a ľahko tak podľahnete výslednej atmosfére. Každá jedna vila, či už plážová alebo vodná má svoj privátny bazén, vonkajšiu verandu s oddychovými miestami, rovnako ako aj moderné vychytávky, zvukový systém a veľkorysý priestor v izbách či pred vilou.

Beach Oasis: Základným druhom ubytovania v rezorte je tzv. Beach Oasis. W Resort chce byť aj v tomto špecifický a preto nazýva svoje plážové vily oázou. Na celom ostrove nájdete 28 plážových víl a zvoliť si môžete len to či chcete mať veľkú manželskú posteľ alebo oddelené postele. Interiér aj exteriér týchto víl je však rovnaký a teda drží si svoj vysoký štandard, ktorým je rezort známy. Unikátnou črtou plážovej vily je to, že majú dve poschodia. Prvé je obytné, kde nájdete svoju spáľnu, kúpeľňu a verandu, no keď vyjdete schodmi o poschodie vyššie, dostanete sa na perfektné posedenie s krásnym výhľadom na tropickú podstatu ostrova aj na oceán. Vily sú vzdialené len pár krokov od lagúny, ktorú lemuje biela pláž s jemným pieskom. Interiér vily je mimoriadne príjemný a štedrý čo sa týka priestrou. Jej súčasťou sú aj doplnky medzi ktorými nechýba kvalitný audio systém či dokonca prehrávač na vašu vlastnú hudbu. Tú môžete počúvať aj vonku na verande vedľa svojho privátneho bazénu. Luxusná kúpeľňa je navrhnutá tak, aby do nej prichádzalo denné svetlo a zároveň aby z nej bol výhľad. Veľkosť plážovej vily je 188 m2.

Fabulous Overwater Oasis: Ak túžite prebrať sa každé ráno vo vodnej vile postavenej na lagúne, potom si namiesto Beach Oasis vyberte Fabulous Overwater Oasis. Ide o fantastickú vodnú vilu na najkrajších miestach ostrova, kde vám bude spoločnosť robiť nádherné tyrkysová farba okolitého oceánu. Interiér vily je prispôsobený luxusným potrebám a zamilujete si presklenú dušu vily vďaka ktorej máte takmer neprerušený výhľad na oceán. To isté platí aj pre vašu kúpeľnu. Ak ste vo vani, vidíte nielen bazén, ale aj neďalekú lagúnu. Z vily vyjdete priamo na vašu verandu. Tu vás čaká privátny bazén, oddychové zóny s lehátkami či sedením a samozrejmosťou sú aj schodíky do vody, aby ste si mohli kedykoľvek zaplávať alebo sa vybrať šnorchlovať. Súčasťou vily je aj 42-palcová plazma, vysokorýchlostný internet či audio systém BOSE. Veľkosť vodnej vily je 146 m2.

WOW Ocean Escape: Zaujimavá vila s netradičným názvom je nadštandard vodnej vily. Je viac než dva krát tak veľká ako klasická vodná vila a to preto, že má dve izby. Mohli by sme ju nazvať suita a jej súčasťou sú dve spálne, oddychová miestnosť aj spoločenská miestnosť a potom samozrejme aj veranda s privátnym bazénom, lehátkami, altánkom a schodíkmi do vody. Vo vile nájdete 50-palcovú plazmovú televíziu a v spoločenskej miestnosti je aj druhá, tentokrát 32-palcová televízia. Súčasťou je aj miesto na barbecue, kde si môžete pripraviť večeru, ale k vám príde šéfkuchár a pripraví ju priamo pred vami a pre vás. Ak milujete víno, určite oceníte aj to, že vo vile nájdete chladičku na víno. Veľkosť vodnej vily je 323 m2.

WOW Ocean Haven: Najväčšou a najluxusnejšou vilou rezortu je WOW Ocena Haven s takmer 500 štvorcovými metrami. Má dve spálne, dve kúpelne aj spoločenskú miestnosť či miestnosť na oddychovanie. Vila má obrovské okná, pripomínajúce presklené steny, aby ste mohli sledovať oceán hoci ste vo vnútri. V oblasti lounge nájdete aj presklenú podlahu a tak sa kedykoľvek môžete pozrieť pod vodu, či sa pod vami nepremávajú húfy tropických rýb. Vila je priestranná, veľkorysá na miesto a budete sa tu cítiť mimoriadne príjemne. Na verande máte infinity bazén aj vlastné jacuzii. Tu si budete užívať bezstarostnú pohodu Maldív. Veľkosť vodnej vily je 492 m2.

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Fitness

Fitness

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Pláž

Pláž

Spa/Wellness

Spa/Wellness

Waldorf Astoria Maldives
Waldorf Astoria Maldives

Najlepšie hotely sveta

⭑⭑⭑⭑⭑+

Waldorf Astoria Maldives

Ithaafushi Island, South Male Atoll
Maldivy

Exkluzívny 5* rezort Waldorf Astoria otvoril svoje brány len počas roku 2019, no svojim príchodom zmenil maldivské nazeranie na luxusný produkt. Má síce svojich päť hviezdičiek, ale od začiatku bolo jasné, že ciele má o mnoho vyššie. Rezort tak vytvoril prostredie v ktorom viete prežiť svoj sen o luxusnej dovolenke v raji. Waldorf Astoria leží na južnom atole Male v obklopení krištáľovo čistej lagúny, kde nájdete fantastické plážové či vodné vily. Rezort vďaka svojmu servisu pozbieral niekoľko ocenení a medzi tie najzaujímavejšie patrí miesto v TOP 100 rezortoch sveta a TOP 15 rezortoch Ázie. Presvedčte sa na vlastné oči.

Maldivský rezort Waldorf Astoria si pre svojich hostí pripravil 138 víl, ktoré rozmiestnil po celom ostrove tak, aby ste mali pocit absolútneho súkromia, nech si už svoje ubytovanie vyberiete kdekoľvek. Na výber máte z troch hlavných kategórii víl a teda Beach Villu s priamym vstupom na pláž na ostrove, Water Villu postavenú na vode nad lagúnou a špecialitou je dokonca aj Reef Villa, teda vila postavená na mieste, kde začína koralový útes ku ktorému máte priamy vstup. Vily nájdete v konfigurácii s jednou, ale aj dvomi či niektoré dokonca s tromi izbami, perfektné ak cestujete viacerí. Luxus je tu vo Waldorf Astoria štandardom a nehodlá v ňom robiť kompromisy. Každá jedna vila má už vo svojom základnom vybavený aj privátny bazén.

King Beach Villa Pool: Rezort Waldorf Astoria má v zálohe niekoľko druhov a kategórii plážových víl a tou najzákladnejšou je hneď plážová villa s kráľovským označením. Paradoxne je najdostupnejšou vilou celého rezortu no svojim luxusom a vybavením hravo predčí aj množstvo prémiových víl z iných maldivských ostrovov. Na nej samotnej uvidíte ako vysoko si Waldorf postavil svoju latku. Vila ponúka dokonalý komfort a tak tu nájdete terasu s privátnym bazénom, pavilón so sedením, kde si viete nechať naservírovať večeru alebo len popíjať drinky, nechýba tu ani hamaka, lehátka so slnečníkmi a keď si poviete, že máte chuť na more, spravíte pár krokov cez bielu pláž a kúpete sa v oceáne. Ak je pre vás pláž prioritou, vyberte si vily na západnej strane ostrova, kde si ju dosýta užijete. Interiér má svetlé, biele odtiene v kombinácii s dreveným stropom a vila je postavená tak, aby ste mali výhľad na more aj zo spálne aj z kúpeľne, ak si dáte kúpeľ vo vani. Veľkosť tejto plážovej vily je 234 m2.

King Grand Beach Villa Pool: Ak máte predsa len radšej ešte o čosi viac priestoru, nájdete tu aj kráľovskú, plážovú vilu s označením Grand, ktorá je o 40 metrov štvorcových väčšia, než klasická vila. Spálňa má dizajnový nádych, je jednoduchá, ale vkusne zariadená. Luxusnej kúpeľni dominuje vaňa s výhľadom na oceán. Najväčšou miestnosťou je spoločenská miestnosť s gaučom, televíziou či vnútorným posedením. Samozrejme pred vašou vilou máte privátny bazén, hamaku, lehátka, slnečníky aj príjemné posedenie s výhľadom. Veľkosť tejto plážovej vily je 276 m2.

Two Bedroom Beach Villa Pool: Na južnej strane ostrova nájdete nadstavbu klasických plážových víl a teda vila s dvomi izbami. Kým klasické sú najčastejšie pre dvoch dospelých a maximálne dve deti, táto vila je pre štyroch dospelých a dve deti. Ak cestujete ako väčšia rodina, je to ideálne miesto, kde sa ubytujete, aby ste boli spolu, no stále ste mali svoj kus súkromia a zvodného luxusu. Obrovská, priestranná vila má dve oddelené spálne, spoločenskú miestnosť, dve kúpeľne a fantastickú verandu s privátnym bazénom aj oddelenou vírivkou. Vonkajšie priestory sú tak veľké, že sa na nich budete cítiť mimoriadne príjemne. Nájdete tu aj altánok s lehátkami a tiež vonkajšiu oddychovú miestnosť s ďalšími lehátkami či sedením. Nad hlavou palmy, pár krokov od vás biela pláž s lagúnou. Veľkosť tejto plážovej vily je 599 m2.

King Reef Villa Pool: Špeciálnym druhom vily akú nenájdete v každom maldivskom rezorte je tzv. Reef Villa, teda vila postavená na mieste, kde začína koralový útes. Tým, že je Waldorf Astoria unikátnym a rozľahlým miestom, môže si dovoliť aj takéto ubytovanie. Reef vila nie je vodná vila, pretože nestojí na vode tak, ako si predstavujete pri vodnej vile. Sú však hybridom a teda vstupujete do nich z ostrova, no z ich verandy vedú schodíky, aby ste nimi mohli vojsť do vody. To je ten rozdiel medzi nimi a plážovými vilami. Reef Villa je elegantne zariadené modernými prvkami a základom je maximálny komfort. Za chrbtom máte kokosové palmy, pred očami lagúnu s tropickými rybami. Áno tento druh vily si zamilujete. Zo spálne spravíte len pár krokov a ste vonku pri svojom privátnom bazéne. Okúpete sa, oddýchnete si na lehátku s výhľadom a keď budete mať chuť, schodíkmi zleziete do priezračnej lagúny. Vily s číslami 301 – 325 smerujú na sever a majú výhľad na šíry oceán, zatiaľ čo vily s označením 502 – 516 sú otočené s výhľadom priamo do lagúny na konci ktorej sa z hladiny dvíhajú vodné vily. Veľkosť tejto reef vily je 279 m2.

King Overwater Villa Pool: Základná vodná vila na ostrove je príťažlivá natoľko, že sa vám nebude chcieť veriť, že má predstavovať štandard. Málo vodných víl sa môže porovnávať s tým, čo vám naservíruje Waldorf Astoria. Vily sa nachádzajú na drevených mólach a nájdete ich v niekoľkých častiach rezortu podľa toho, kde by ste chceli byť situovaný. Vily s číslami 101 – 145 smerujú na západ slnka, vily s označením 702 – 730 zase na východ slnka. Vila sľubuje súkromie, ticho a pokoj prerušovaný len zvukom mora či lagúny, ktorá je priamo pod vami. Luxusne zariadené izby sú mimoriadne príjemné aj čo sa týka vybavenia, no najviac vás to bude lákať von na drevenú verandu s bazénom, hamakou, vírivkou, lehátkami či altánkom, kde môžete oddychovať a naberať energiu len z výhľadu na okolie. Krásnym detailom vily sú aj presklené podlahy v šatníku, kde sa budú priamo pod nohami promenádovať tropické ryby. Veľkosť vodnej vily je 283 m2.

Privátny ostrov Ithaafushi: Toto berte ako perličku, ale prečo nespomenúť, že rezort má v ponuke aj možnosť prenajať si malý, privátny ostrov? Priamo na ňom nájdete luxusnú, butikovú vilu, ktorá je stelesnením dokonalosti. Ubytovať môže až 18 hostí a vila má 9 spální, 5 bazénov, vlastný privátny klub, kokosové palmy a samozrejme aj biele pláže, kde okrem vás nebude skutočne nikto. Ostrov má 32 000 m2 a nič podobné tu jednoducho nemáte zažiť. Waldorf Astoria je totálny unikát.

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Fitness

Fitness

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Pláž

Pláž

Spa/Wellness

Spa/Wellness

Fairmont Maldives Sirru Fen Fushi
Fairmont Maldives Sirru Fen Fushi

Luxusný hotel

⭑⭑⭑⭑⭑

Fairmont Maldives Sirru Fen Fushi

Shaviyani Atoll
Maldivy

Príťažlivý rezort Fairmont Maldives má v sebe niekoľko lákadiel, ktoré vedia ako vás k sebe nalákať. Leží v severných Maldivách na krásnom mieste v lagúne patriacej k najväčším v celej oblasti a to je zárukou skvelého kúpania v mori, ale aj šnorchlovania či potápania. Rezort si vzal za základ prírodu, ktorú premiešal s luxusnými víziami a preto vznikol rezort, ktorý má v maldivskom turizme čo povedať. Je to rezort, kde nájdete jeden z najväčších infinity bazénov Maldív a zároveň je to aj miesto, ktoré sa popýši prvým maldivským projektom na obnovu okolitých koralov vo forme umenia. Fairmont Maldives ponúka luxusné ubytovanie priamo na ostrove alebo ikonické vodné vily a nájdete ich tu v niekoľkých štandardoch podľa toho, koľko ste ochotní minúť a aký priestor potrebujete na svoju dovolenku.

Rezort sa otvoril len v polovici roku 2018 pod taktovkou siete AccorHotels a od otvorenia si vybudoval svoje miesto aj klientelu, ktorá sa začína vracať na ostrov. Lagúna, skvelé reštaurácie s pochúťkami snáď z celého sveta, súkromie, množstvo aktivít aj zvodné SPA s procedúrami či masážami. Zaujímavosťou ostrova je aj tajný ostrovček na ktorý sa môžete vybrať a ktorý podľa miestnych pripomína obrovskú perlu. Fairmont Maldives má v zálohe viac a ak milujete vodné športy či zbieranie exotických zážitkov, ste tu rozhodne na dobrom mieste. Je to dokonalé miesto pre ľudí na svadobnej ceste ako aj pre rodiny s deťmi. Každý tu nájde presne to, čo od luxusnej a príťažlivej dovolenky na Maldivách nájde. Za posledné roky dostal rezort niekoľko ocenení vďaka tomu, že tvrdo pracuje na svojej kvalite. Ocenenia sa týkali luxusu, ktorý rezort predstavuje a niekoľko ocenení dostalo samotné SPA centrum.

Aké ubytovanie si vybrať?
Maldivský rezort Fairmont Maldives si pre svojich hostí pripravil 120 víl, ktoré rozmiestnil po celom ostrove tak, aby ste mali pocit súkromia, nech si už svoje ubytovanie vyberiete kdekoľvek. Niektoré z víl sú položené priamo na ostrove na brehu krásnej lagúny, iné našli svoje miesto na drevenom móle v podobe vodných víl. Luxusné ubytovanie v sebe spojí maldivský výzor, moderné a štýlové prvky a tiež vsadí na krásnu prírodu s ktorou je citlivo prepojené. Nájdete tu preto aj ubytovanie v štýle safari či vily zasadené v ostrovnej džungli plnej príjemnej zelene. Práve vďaka prírode má rezort výhodu a budete si tu pripadať ako na skutočnom tropickom ostrove a nie ako na rezorte. Vily sú vybavené príjemným farbami, obložené drevenými doplnkami, štýlovými stropmi, drobnosťami a zaujme aj luxusná kúpeľňa s medenými prvkami či drevený nábytok. Dizajnéri sa tu vyhrali a vy budete mať od začiatku mimoriadne príjemný pocit. Aby toho nebolo málo, všetky vily, ktoré v rezorte nájdete majú aj svoje vlastné, privátne bazény.

Sunrise Beach Villa: Plážové vily sa v rezorte Fairmont Maldives rozdeľujú na dva základné typy a teda Sunrise vilu, teda vilu situovanú na východ slnka a potom Sunset vilu s výhľadom na západ. Nelíšia sa len svojou polohou, ale aj vybavením. Plážová sunrise vila leží na východnom pobreží medzi snehobielou plážou a tropickou džungľou. Stačí pár krokov a ste v lagúne, kde sa môžete nielen kúpať, ale aj šnorchlovať. Ráno vašu vilu krásne zaleje vychádzajúce slnko a celé doobedie tu máte slnečné lúče. Vila je priestranná s obrovským miestom na príjemný relax priamo na vlastnej verande, kde máte okrem sedenia či ležania aj vlastný, privátny bazén (14 m2). V izbách sa myslelo na každý detail od postelí cez luxusnú kúpeľňu až cez košík ovocia, ktorý vám každý deň doplnia. Veľkosť vily aj s okolím je 360 m2.

Sunset Beach Villa: Sunset vila situovaná na západnej strane ostrova a postavená tak, aby ste si vychutnali západ slnka je o niečo luxusnejšia než Sunrise vila na východnej strane. Vila je priestranná, má svoju kúpeľňu aj vonkajšiu sprchu a okolo vily máte vysadené stromy tak, aby ste mali totálne súkromie. Stále ste však len pár krokov od krásnej lagúny s perfektnou plážou a tak sa okúpete kedykoľvek. S tým kúpaním kedykoľvek vám pomôže aj privátny bazén (14 m2), ktorý máte priamo na verande pred vašou spálňou. Veľkosť vily aj s okolím je 360 m2.

Deluxe Sunset / Sunrise Beach Villa: Obe spomínané plážové vily, či už situované na východ alebo západ slnka majú aj lukratívnejšiu verziu a tou je plážová vila „deluxe“. Aj tu si musíte vybrať či chcete byť na východnej alebo západnej strane ostrova. Deluxe vila je oproti klasickej vile o 130 metrov štvorcových väčšia a aj v interiéri to budete cítiť. Ten je skutočne veľkorysý a izby vo vile sú otvorené, priestranné a veľké. Dopĺňajú ich drobnosti od umeleckého nábytku cez jednoduché detaily. Kúpeľňu si zamilujete. Je moderná, luxusná, má dve umývadla a ťahákom je vonkajšia vaňa v súkromí zelenej záhrady, kde si budete pripadať ako v prírodnom wellnesse. Na verande si oddýchnete na lehátkach alebo sa zvalíte do hamaky a napokon sa môžete kedykoľvek ponoriť do svojho privátneho bazénu s veľkosťou 25 m2. Veľkosť vily aj s okolím je 495 m2.

Tented Jungle Villa: Rezort Fairmont pripravil unikátne ubytovanie v podobe vily, ktorá svojim zjavom na prvý pohľad pripomína obrovský stan obklopený džungľou. Už na prvý pohľad sľubuje táto vila dobrodružstvo a dokonale si ju užije aj rodina s deťmi. Máte pocit, že ste sa ocitli na safari, no zároveň si užívate luxus Maldív a nádhernú lagúnu s plážou len pár metrov od vašej unikátnej vily. Podobnú vilu by ste na Maldivách ťažko hľadali. Má v sebe náboj romantiky, vďaka zeleni všade naokolo tu máte absolútne súkromie a oddychovať budete na svojej priestrannej verande s privátnym bazénom. Interiér zaplní spálňa, izba, ktorá môže byť pre deti a samozrejmosťou je aj luxusná kúpeľňa so separátnou sprchou. Ak si na čokoľvek zmyslíte, k dispozícii máte butlera, ktorý je tu nato, aby vám kedykoľvek pomohol. Veľkosť vily aj s okolím je 525 m2.

Water Sunrise Villa: Rezort Fairmont má k dispozícii niekoľko druhov ikonických vodných víl a tento typ, teda vodná vila situovaná na východ tak, aby zachytila východ slnka je najzákladnejším typom ubytovania nad lagúnou. To však vôbec neznamená, že je obyčajná. Práve naopak. Je to luxusná vila s nádhernou konšteláciou. Priestranná spálňa s výhľadom na Indický oceán a rovnaký výhľad si užijete aj z vašej unikátnej medenej vane v príjemnej kúpeľni. Vila je plná svetla a práve ráno s vychádzajúcim slnkom tento detail oceníte, keď budete doobeda odpočívať na svojej drevenej verande a chytať slnečné lúče. Na verande nájdete altánok s ležaním hneď vedľa privátneho bazénu a kúsok od neho máte schodíky do oceánu, kde si viete zaplávať alebo sa ísť šnorchlovať, pretože naďaleko od víl nájdete krásne miesta. Veľkosť vily je 164 m2.

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Fitness

Fitness

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Pláž

Pláž

Spa/Wellness

Spa/Wellness

Four Seasons Landaa Giraavaru
Four Seasons Landaa Giraavaru

Najlepšie hotely sveta

⭑⭑⭑⭑⭑+

Four Seasons Landaa Giraavaru


Maldivy

Luxusný rezort Landaa Giraavaru známy svojimi 5* službami patrí pod lukratívnu hotelovú sieť Four Seasons. Jeho tropickú krásu podčiarkne poloha na odľahlom atole Baa, ktorý pre jeho výnimočnosť zapísalo UNESCO medzi najdôležitejšie prírodné rezervácie. Svojim prístupom povýšili pohostinnosť na umenie a latku mimoriadne vysoko. Zamilujete si rezort, ostrov a ak je pre vás potápanie dôležitým lákadlom, miesta v okolí ostrova patria k najlepším na Maldivách. Rezort si pre vás pripravil aj niekoľko maldivských unikátov!

Luxusný rezort Landaa Giraavaru leží v severnej časti Maldív na atole Baa a preto k nemu budete letieť hydroplánom. Cesta loďou by bola dlhá a len by ste po medzinárodnom lete prišli na ostrov unavení. Landaa Giraavaru je od medzinárodného letiska na Malé vzdialený cca 120 kilometrov. Na ostrov sa tak vydáte hydroplánom a nebude to obyčajný let, pretože let hydroplánom jednoducho k Maldivám patrí a aspoň raz za život by si ho mal človek skúsiť. Vás čaká o chvíľku. Let medzi Malé a Landaa Giraavaru  trvá cca 40 minút.

Oceanfront Bungalow: Plážový bungalov predstavuje tu v rezorte Landaa Giraavaru základný typ ubytovania, ale ak si ho predstavíte ako niečo obyčajné, veľmi sa zmýlite. Oceanfront Bungalow ako znie jeho meno je príklad luxusného ubytovania v príjemnom prostredí, kedy je položený na pláži len pár metrov od lagúny, pričom ho obklopuje aj tropická zeleň vďaka ktorej získate pocit súkromia. Bungalov má svoju štýlovú spálňu, obrovskú kúpeľňu s dvomi umývadlami, vonkajšiu sprchu a drevenú verandu so sedením, ležaním a perfektným súkromným bazénom. Tu budete tráviť zrejme najviac času, pretože keď ho uvidíte, nebudete chcieť odísť. Veľkosť bungalovu je 75 m2.

Two Bedroom Family Beach Bungalow: Bungalov nájdete aj v rodinnej verzii, kedy sa zväčší viac než dvojnásobne a získate tak obrovské množstvo miesta pre celú rodinu. Nie je to jeden bungalov, ktorý by mal viac miesta, ale predstavte si túto konšteláciu ako dva samostatné, vedľa seba stojace bungalovy. Majú spoločné priestory, verandu s posedením, spoločný, privátny bazén aj posedenie na pláži. Tento bungalov je vhodný pre štyroch dospelých alebo dvoch dospelých a tri deti. Ak cestujete s priateľmi alebo viacerými deťmi, toto je vaša najlepšia voľba z hľadiska bungalovov. Pre deti je pred bungalovom krásna pláž, plytká voda a tak môžu tráviť hodiny v maldivskom sne. Veľkosť bungalovu je 182 m2.

Beach Villa: O stupienok vyššie než klasický plážový bungalov je plážová vila. Aj ona leží na pláži obklopená ostrovnou džungľou. Budete tu mať také súkromie, že nebudete musieť ani zaťahovať závesy. Všetko je tu len vaše. Pred vilou máte obrovský bazén a ak vás počas kúpania v ňom napadne, že by ste ho vymenili na lagúnu, do minúty sa kúpete v Indickom oceáne. Dokonalé! Vila má svoje vysoké stropy, drevené obloženie aj koralové doplnky a je priestranná natoľko, že je takmer dva krát taká veľká ako plážový bungalov. Luxusná kúpeľňa, vonkajšia sprcha, spálňa a okrem nej je súčasťou vily aj spoločenská miestnosť. Vila je vhodná pre troch dospelých alebo dvoch dospelých a dve deti. Pred vilou máte okrem bazénu aj altánok s lehátkami s výhľadom na pláž a ďalšie lehátka so slnečníkom vás čakajú priamo na pláži. Veľkosť vily je 137 m2.

Family Beach Villa: Rodinná plážová vila je skvelým ubytovaním, ak cestujete s viacerými deťmi. Je to priestranná vila so spálňou, veľkou aj menšou kúpeľňou, vonkajšou sprchou aj ďalšou izbou na oddych. Vonku pred vilou je skvelý bazén, drevená veranda s výhľadom na pláž či oceán a samozrejmosťou sú lehátka, oddychový altánok či hamaka. Bazén je od lagúny vzdialený len minútu chôdze. Veľkosť vily je 164 m2.

Sunrise / Sunset Water Villa: Ikonou maldivských rezortov sú vždy dokonalé vodné vily. Sú snom mnohých a preto sú tak obľúbené. Vodné vily nájdete samozrejme aj tu v rezorte Landaa Giraavaru. Umiestnili ich na severozápadnú stranu ostrova na miestach, kde je krásna lagúna neďaleko koralových útesov. V roku 2019 prešli vodné vily na ostrove premenou a dnes tu nájdete super moderné vily s vlastným loftom, kde pridali miestnosť stvorenú na oddych s lehátkami a výhľadom. Budete tento doplnok milovať. Zväčšil sa aj priestor pred samotnou vilou, teda priestor verandy z ktorej sa vstupuje do privátneho bazénu či do lagúny a súčasťou verandy je aj priestor na sedenie, hamaka, lehátka či ďalšie miesta na oddych. Zaujímavý interiér v sebe spája maldivské, lokálne predstavy s moderným dizajnom a všetko je presvetlené a priestranné. Všetko čo musíte spraviť je vybrať si aký výhľad si z vily želáte. Tie si v konfigurácii na východ alebo na západ slnka. Veľkosť vodnej vily je 90 m2.

Landa Estate: Ak túžite po absolútnom luxuse a súkromí, tak potom má rezort v ponuke unikátny Landa Estate. Je to najlukratívnejšie, najbohémskejšie ubytovanie ostrova a samozrejme, že si za neho poriadne priplatíte, ale budete mať kus maldivského ostrova len a len pre seba. Pointou Landa Estate je totiž dokonalé súkromie. Leží na juhovýchodnej cípe ostrova, ďalej od budov rezortu a je vhodná pre veľkú rodinu či skupinu priateľov, pretože v nej môže prespať maximálne 6 dospelých a 5 detí. Má svoje privátne časti a celkovo napokon estate zaberie cca 2000 metrov štvorcových. Patrí tak k najväčším na celých Maldivách! Ubytovanie má 25-metrový bazén a privátnu 80-metrovú pláž s bielym, jemným pieskom. Je tu všetko na čo si spomeniete od moderných prvkov cez tradičné vplyvy a súčasťou sú aj najmodernejšie doplnky cez zvukové systémy až po luxusnú kozmetiku v kúpeľniach. Skrátka, našli ste tu svoj druhý domov. Jedlo si môžete nechať priniesť priamo k vášmu bazénu alebo si k sebe pozvete osobného šéfkuchára a ten vám pripraví dokonalý zážitok.

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Fitness

Fitness

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Pláž

Pláž

Spa/Wellness

Spa/Wellness

Joali
Joali

Najlepšie hotely sveta

⭑⭑⭑⭑⭑

Joali


Maldivy

Luxusný rezort Joali patrí medzi nové, vychádzajúce hviezdy Maldív. Svoje brány do raja otvoril len na konci roku 2018 a hneď si získal svoju klientelu. Spája v sebe predstavu luxusnej maldivskej dovolenky na krásnom ostrove, ale aj aktivity, ktoré vašu dovolenku dostanú o úroveň vyššie. Tým, že je Joali umiestnené na atole Raa, ktorý patrí k najhlbším atolom na svete, nájdete tu zaujímavé potápanie aj mimoriadne bohatý, podmorský život aj koralové útesy. Rezort myslí aj ekologicky a vďaka tomu sa na ostrove podarilo zachrániť viac než tisícku stromov. Dnes tak okrem fantastických pláží a výhľadov na tyrkysovú lagúnu budete mať pocit, že kráčate tropickým ostrovom obklopeným zeleňou. Bosé nohy, kokosové palmy nad hlavou a šum mora je niečo, čo si zamilujete natoľko, že už o pár dní budete rozmýšľať nad tým ako si túto dovolenku predĺžiť. Rezort venoval veľké množstvo energie do dizajnu a tak si budete okolo seba vo vilách, ale ja v reštauráciách či spoločných priestoroch užívať príjemné materiály od dreva po kameň a samozrejmosťou sú aj tropické detaily, ktoré vás rýchlo vtiahnu do deja. Elegantné riešenia a príjemná atmosféra sú mantrou rezortu a presne preto si tu dokonalo oddýchnete od okolitého sveta.

Súčasťou ostrova sú aj štyri skvelé reštaurácie, nájdete tu chodníčky na prechádzku alebo sa tadiaľto môžete previesť na bicykli. Ostrov nie je veľký, preto máte všetko na dosah, no zároveň si môžete byť istí dokonalým súkromím uprostred kokosových paliem na pláži. Medzi zaujímavé ťaháky patrí aj štýlový whiskey lounge, zmrzlinu či čokoládu, nájdete tu knižnicu aj luxusné SPA a medzi aktivity, ktoré vás zlákajú môže patriť jóga, fitnes alebo vodné športy. A ešte sme vám nespomenuli, že každá vila má svoj vlastná bazén! Nechajte sa rozmaznávať.

Maldivský rezort Joali si pre svojich hostí pripravil 73 elegantných, luxusných víl, ktoré inšpirovali moderné aj tradičné vízie. Ich spojením vytvorili unikátny interiér, aký inde len tak ľahko nenájdete. Na výber máte niekoľko druhov ubytovania. Líšia sa svojou polohou aj štandardom a tak si musíte vybrať či chcete svoje dni tráviť na pláži v niektorej z plážových víl alebo dáte prednosť ikonickej vodnej vile s výhľadmi na nekonečný oceán. Akokoľvek sa rozhodnete, budete nadšení. Vily sú moderne zariadené vďaka dreveným doplnkom, ktoré vám navodia atmosféru tropického miesta a zároveň sú priestranné vďaka čomu získate množstvo priestoru na oddych. Všetko nábytok je dizajnový a bol zhotovený len a len pre váš rezort. Samozrejmosťou vo vilách je aj digitalizácia a teda vďaka tabletu viete z pohodlia vašej postele ovládať závesy, klimatizáciu či televíziu.

Plážové vily v rezorte Joali sú síce základnou možnosťou ubytovania, ale sú väčšie ako mnohé iné vily v porovnaní s ostatnými maldivskými ostrovmi a unikátnom tejto vily je aj to, že majú svoj vlastný privátny bazén a to je obrovské lákadlo. Vily sú položené len kúsok od pláže a získate kúsok svojho raja len pár krokov od vašej verandy s bazénom. Luxusná kúpeľňa je presvetlená, otvorená so štýlovou vaňou a vonku na verande máte vytvorený priestor na oddych. Skúste nočné plávanie vo vašom bazéne pod hviezdami. Toto si rozhodne budete pamätať. Veľkosť vily je 108 m2.

Nestačí vám štandard klasickej plážovej vily? Zvoľte si tú s označením „luxury“ a získate viac priestoru. Kým klasická plážová vila je pre dve osoby, táto luxusnejšia verzia ubytuje pokojne až štyroch ľudí. Vily sú umiestnené na mieste s krásnou plážou s bielym pieskom, kde nájdete svoj pokoj aj súkromie. Súčasťou vily je aj infinity pool priamo pred vašou verandou len pár krokov zo spálne. Máte tu lehátka, vonkajšie sedenie s výhľadom na lagúnu a zároveň ste stále obklopení zeleňou. Vďaka sedlovej streche má vila lokálnu podobu a tento detail na mieste oceníte. Nad hlavou máte vysoký strop, okolo seba množstvo priestoru a doplnkov od drevorezbu cez obrazy. Súčasťou vily sú aj bicykle, ak máte chuť previesť sa po ostrove. Veľkosť vily je 117 m2.

V ponuke nájdete aj tzv. Rodinnú vilu s dvomi bazénmi. Predstavuje nadstavbu tejto luxusnej vily, kde dôjde k rozšíreniu priestoru, tak aby sa do nej zmestila pohodlne celá rodina. Spálňa, spoločenské priestory aj kúpeľňa majú svoju umeleckú dušu a dva bazény  sú dokonalým detailom.

Ikonou maldivských rezortov sú vždy perfektné vodné vily. Sú snom a preto sú tak obľúbené, ale tu v rezorte Joali ich obľúbenosť ide ruka v ruke s prostredím aj ich zariadením. Sú vhodné pre troch ľudí či pre pár. Luxusná spálňa má v sebe prvky moderného, súčasného dizajnu, prevládajú v nej krémové aj tmavé farby a nechýba tu ani drevo, vysoké stropy a výhľad na oceán, ktorý máte priamo z postele. Vila má aj svoju luxusnú kúpeľňu s výhľadom a samozrejme nájdete tu aj vonkajšiu sprchu. Najobľúbenejším prvkom vily je privátny bazén infinity pool, kde si vychutnáte radosť zo života pod hviezdami. Ak budete chcieť vojsť do lagúny, stačí pár krokov a už si môžete zaplávať. Moderné prvky nájdete aj v iPade, ktorým ovládate klimatizáciu, televíziu, závesy či zvukový systém a vďaka bluetooth sa do neho dostanete aj vlastným mobilom, aby ste mali svoju obľúbenú hudbu stále po ruke. Nájdete ju tu aj vo verzii „Sunset“, teda vila je situovaná tak, aby ste pri posedení na verande mohli sledovať západ slnka. Veľkosť vily je 240 m2.

Luxury Water Villa je dokonalá symfónia luxusu a relaxu. Tak by sme mohli túto vilu opísať v skratke, pretože v sebe spája niekoľko detailov, aby vám priniesli oddych ako vo vysnenom raji. Sú navrhnuté tak, aby ste takmer zovšadiaľ vnímali fantastickú polohu vily a mali výhľad na okolitý oceán. Otvorená, priestranná spálňa s výhľadom je plná doplnkov aj moderného dizajnu, no najviac času aj tak budete tráviť na priestrannej drevenej verande hneď vedľa vášho privátneho bazénu, ktorý je infinity poolom. Nájdete tu presne tie isté moderné prvky ako spomíname aj vyššie pri Water Ville. Tu nájdete viac priestoru, luxusnejší pocit z prostredia aj výhľadov a teda splnený, dovolenkový sen. Nájdete ju tu aj vo verzii „Sunset“, teda vila je situovaná tak, aby ste pri posedení na verande mohli sledovať západ slnka. Veľkosť vily je 280 m2.

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Fitness

Fitness

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Pláž

Pláž

Spa/Wellness

Spa/Wellness

One&Only Reethi Rah
One&Only Reethi Rah

Najlepšie hotely sveta

⭑⭑⭑⭑⭑

One&Only Reethi Rah

Maldivy
Maldivy

Obľúbený 5* rezort One & Only Reethi Rah predstavuje svet ultra luxusného rezortu, kde nenájdete žiaden iný druh ubytovania okrem víl. Úroveň servisu a voliteľného štandardu tu dosahuje najvyššie priečky a tak je rezortom pre najnáročnejších klientov. Ostrov na ktorom sa rezort nachádza je posiaty palmami, ozdobený katalógovými, snehobielymi plážami a jeho súčasťou sú aj reštaurácie s gastronomickými špecialitami. Všetko od príchodu na lodi cez bohémske ubytovanie až po zážitky je tu na najvyššej úrovni a niet divu, že One & Only získal za posledné roky niekoľko ocenení. Vyberte sa za svojim snom práve sem a nechajte Maldivy, aby vám vliezli pod kožu.

Váš rezort One & Only leží v severnej časti Maldív (atol Kaafu) a tak sa na ostrov odveziete loďou. Presun z medzinárodného letiska trvá cca 50 minút. Hneď ako vyplávate z prístavu na letisku, všimnete si po vašej ľavej strane ostrov Malé s hlavným mestom Maldív. Je najhustejšie zastavaným maldivským ostrovom a na malom kúsku zeme sa tu tlačí cez 130-tisíc obyvateľov. Medzi domami sa vynára občasná mešita, čím Maldivy ukážu, že sú moslimskou krajinou. Čoskoro sa pohľad na Malé stratí a zostane za vami. Plavíte sa ďalej na sever a z vodnej hladiny Indického oceánu sa pomaly vynárajú ďalšie ostrovy. Ešte chvíľku a ste na vašom luxusnom ostrove Reethirah, kde na vás čaká vaša vila v rezorte.

Maldivský rezort One & Only má pre vás na výber viacero druhov ubytovania v rôznom štandarde tak, aby ste si vybrali presne takú vilu po akej túžite. Na začiatku výberu si položíte klasickú maldivskú otázku: „Plážová alebo vodná vila?“. 5* Rezort má v ponuke 122 luxusných víl, ktoré vynikajú totálnym súkromím. Vezmite si fakt, že ostrov má 6 kilometrov pláží a tak svoje vily mohol rozmiestniť po celom ostrove tak, aby ste ani netušili, že máte susedov. Luxus a intimita rezortu k sebe dokonca dokázala prilákať také mená ako je Gordon Ramsay, Tom Cruise alebo David Beckham. Z našich skúseností vám odporúčame siahnuť po vodnej vile nielen preto, že je zosobnením maldivskej dovolenky, ale aj preto, že je to často splnený sen. One & Only myslel aj pri vodných vilách na súkromie a kým na iných ostrovoch sú často všetky vodné vily na jednom drevenom móle, tu ich umiestnili na ôsmich miestach, tak aby boli na jednom móle maximálne štyri vily. Hovorili sme vám, že tento rezort je vo všetkom úplne iný.

Interiér každej vily sa vyznačuje modernou eleganciou a štýlom, ktorý je pre rezort charakteristický. Všetky vily majú tiež krásne prepracovaný strop s drevom aj prírodným kameňom, kúpeľňu zdobia mozaiky a priestory sú príjemne presvetlené. Súčasťou každej vily je aj osobná starostlivosť povereného pracovníka rezortu, každodennú dávku čerstvého ovocia, vody ako aj kávy alebo čaju.

Podmanivé plážové vily umiestnené priamo na ostrove sú síce najzákladnejším typom ubytovania v luxusnom rezorte, ale aj napriek tomu si držia vysoký štandard náročného bývania. Na ostrove ich nájdete dokopy 36 a pre ich polohu na pláži len pár krokov od tyrkysového mora si ich zamilujete. Hneď ako vojdete do vily, ocitnete sa v príjemnej spálni a súčasťou vily je samozrejme aj priestranná, luxusná kúpeľňa. Súčasťou vily je aj satelitná televízia a rýchle wifi pripojenie. Pred vilou máte svoj osobný kúsok raja s drevenými lehátkami a pohľadom na oceán. Oddýchnuť si môžete aj vo hamake natiahnutej medzi kokosovými palmami. Veľkosť vily je 135 m2.

Beach Pool Villa je nadstavbou predošlej plážovej vily a teda tým lukratívnym ťahákom je vlastný, privátny bazén, ktorý je v tesnej blízkosti vily. Samotný bazén má 23 m2 a budete to miesto, kde budete tráviť viac času, než ste si mysleli. Pohodlná, kvalitná posteľ, vila otvorená do drevenej verandy obkolesenej tropickou zelenou a kokosovými palmami a množstvo miesta nielen v interiéri, ale aj vonku pred vilou. Ani nebudete vedieť, že máte susedov, pretože rezort dbal na rozstupy dávno pred pandémiou. Ak chcete, vaša luxusná kúpeľňa bude mať výhľad na bazén či oceán a večery na vašej terase budú mať nezameniteľné čaro. Samozrejmosťou sú aj lehátka pri bazéne na zmyselný oddych či hojdacia sieť. Veľkosť vily je 165 m2.

Špecialitou rezortu v rámci plážových víl je aj Grand Beach Villa s vlastným privátnym bazénom. Vila má dve spálne a celý priestor ponúka veľa miesta aj na posedenie v interiéri. Samozrejmosťou sú aj dve kúpeľne so štýlovým vybavením. Vila je pretkaná drevenými detailmi a keď si všimnete strechu, budete cítiť aj maldivské, lokálne vplyvy premiešané s elegantným riešením. Ozdobou tejto vily je obrovský privátny bazén, ktorého veľkosť je 50 m2. Ponoríte sa do neho a nad vami rastú palmy až máte pocit, že ste sa ocitli na opustenom ostrove s luxusným nádychom. Ak budete mať chuť skočiť do oceánu, stačí pol minúta a ste tam! Veľkosť vily je 322 m2.

Water Pool Villa: Ide luxusnejší variant vodnej vily, pretože jej súčasťou je aj vlastný, privátny bazén (24 m2). Keby len to, je to dokonca bazén tzv. infinity pool, ktorý je vkusne navrhnutý tak, aby ste mohli byť ponorený v bazéne a priamo z neho sledovať krásu tyrkysového oceánu. Tento výhľad si viete užiť aj z modernej kúpeľne a to jednoducho musíte skúsiť. Rozľahlé patio ústi do bazénu, nájdete tu vlastné sedenie, lehátka a samozrejme aj schodíky priamo do oceánu. Medzi najpríjemnejšie miesta bude patriť aj altánok s lehátkami, kde je vedľa vás a pred vami len Indický oceán. Dekorácia vila sa strieda s drevenými doplnkami, tradičnými prvkami a elegantným dizajnom. Veľkosť vily je 149 m2.

Chcete si na Maldivách užívať zmyselný luxus priamo v luxusnej vodnej vile? Grand vila s vlastným, privátnym bazénom je najlepšia možnosť ostrova. V celom rezorte tu nájdete len 2 takéto vily a tak si viete predstaviť, aké sú obľúbené a vyhľadávané. Táto vila spĺňa všetky predstavy o maldivskom sne. Je priestranná, pohodlná, pretkaná dizajnovými drobnosťami a okrem spálne v nej nájdete aj veľkú spoločenskú miestnosť s vnútorným sedením či luxusnú kúpeľňu s vaňou s výhľadom. Najdokonalejšími priestormi sú tie vonkajšie, kde máte jednak sedenie, ale aj lehátka s prístupom do lagúny a najväčším lákadlom je bazén. Nie jeden, ale rovno dva bazény, ktoré sú len a len vaše. Jeden z nich máte priamo pred spálňou a druhý na bočnej strane vily vedľa verandy s posedením. Veľkosť rezidencie je 241 m2.

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Fitness

Fitness

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Pláž

Pláž

Spa/Wellness

Spa/Wellness

Kanuhura

Kanuhura

⭑⭑⭑⭑⭑

, Maldivy

Luxusný rezort Kanuhura leží v severnej časti Maldív na atole a preto k nemu budete letieť hydroplánom. Cesta loďou by bola dlhá a len by ste po medzinárodnom lete prišli na ostrov unavení. Kanuhura je od medzinárodného letiska na Malé vzdialený cca 150 kilometrov. Na ostrov sa tak vydáte hydroplánom a nebude to obyčajný let, pretože let hydroplánom jednoducho k Maldivám patrí a aspoň raz za život by si ho mal človek skúsiť. Vás čaká o chvíľku. Let medzi Malé a Kanuhuru trvá cca 35-40 minút.

Rezort Kanuhura je miesto, ktoré dokonalo vystihuje esenciu Maldív. Iba v roku 2016 prešiel rezort kompletnou rekonštrukciou, nielen preto, aby predbehol konkurenciu a bol o krok vpred, ale aj preto, že sa rezort vydal cestou ekologického turizmu aj udržateľnosti a teda rozhodol sa spojiť najmodernejšie prvky či predstavy o luxusnej dovolenky s tradíciou a bohémskym spôsobom života. Atol Lhaviyani, kde luxusný rezort leží je miestom, ktoré je široko ďaleko známe pre svoj bohatý podmorský život a v okolí ostrova dokonca nájdete až 41 fantastických miest na potápanie. Netreba sa zľaknúť, že by bol rezort len pre milovníkov podmorských zážitkov, práve naopak. Rezort víta rodiny s deťmi, jednotlivcov či dvojice, pretože jeho komplexnosť spočíva tom, aby pre každého namiešali dokonalý koktejl maldivských zážitkov aj oddychovej dovolenky. Pláže, ktoré rezort má patria k najkrajším na atole, pretože sú široké, dlhé a posiate snehobielym pieskom a na severnej strane dokonca nájdete aj dokonalý pieskový jazyk. Ak k dovolenke potrebujete rajské pláže, tento rezort vám ich dá krajšie, než ste si mysleli. Z pláže však stačí spraviť niekoľko krokov do vnútrozemia ostrova a obklopí vás príjemná, tropická zeleň. Nájdete tu skutočne všetko.

Ubytovanie je možné vo viacerých typoch víl a bungalovov.

Plážové vily v rezorte Kanuhura nájdete v dvoch hlavných verziách a teda plážovú vilu bez bazéna a s bazénom. Ak si vyberiete základnú plážovú vilu, teda bez bazéna, dostanete luxusnú vilu s priamym vstupom do lákavej lagúny, ktorá je od vás len niekoľko metrov. Plážové vily sú uložené na východnej strane ostrova s výhľadom na lagúnu s vodnými vilami a sú navrhnuté tak, aby ste sa mohli ráno tešiť z prvých slnečných lúčov. Priestranná spálňa má v sebe aj gauč, kde si viete posedieť a hneď pred vilou máte aj vonkajšie posedenie s výhľadom na pieskovú pláž. Na vašej kúpeľni si dali záležať a ak uvidíte vaňu, okúpete sa viac krát, než ste si mysleli. Veľkosť vily je 90 m2.

Retreat Grand Beach pool Villa patrí medzi najlepšie možné vily, kde sa môžete na ostrove Kanuhura ubytovať. Jej dokonalosť podčiarkne totálne súkromie, pokoj a je potiahnutá luxusom na čo si budete veľmi rýchlo zvykať. Predstavte si akoby ste spojili dve vily, ktoré sú prepojené drevenou verandou odkiaľ máte privátny vstup do svojho bazéna. Verandy majú svoje vlastné sedenia a hneď vedľa bazénu nájdete altánok s lehátkami na absolútny oddych. Samozrejmosťou je aj to, že ste len pár metrov od pláže s lagúnou. Veľkosť vily je 370 m2. Vo vile môžu bývať 4 dospelí a 4 deti alebo 2 dospelí a 6 detí.

Vodné vily patria k symbolom Maldivám a rezort Kanuhura ich ponúka rovno dvadsať. Ležia na dvoch drevených mólach na východnej strane ostrova a sú postavené tak, aby každá z nich mala svoj unikátny a ničím nerušený výhľad na Indický oceán. Luxusná vila má svoju predsieň, spálňu s výhľadom na oceán a perfektnú kúpeľňu s vaňou z ktorej budete vidieť hviezdy. Zo spálne sa dostanete priamo na drevené patio, kde máte stoličky, lehátka a samozrejme vlastný prístup do lagúny, kde si viete zaplávať alebo sa vydať rovno na šnorchlovanie. Ak si budete chcieť odpočinúť, môžete vymeniť lehátko za hamaku priamo nad morom. To bude oddych! Veľkosť vodnej vily je 140 m2.

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Fitness

Fitness

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Pláž

Pláž

Spa/Wellness

Spa/Wellness

Ayada Maldives
Ayada Maldives

Luxusný hotel

⭑⭑⭑⭑⭑

Ayada Maldives

Gaafu Dhaalu Atoll
Maldivy

5*  ostrov Ayada pretkaný luxusnými prvkami otvorili na južnom okraji atolu Gaafu Dhaalu len v roku 2011 a hneď na to si získal uznanie maldivského turizmu za to ako sa popasoval so svojim moderným rezortom. Nesnažili sa tu vytvoriť len klasický rezort s piatimi hviezdičkami, ale svojim vilám, reštauráciám či priestorom chceli vdýchnuť niečo viac a to sa im podarilo, vďaka čomu sa o ňom hovorí ako o super luxusnom rezorte. Ayada v sebe spája gastronomické zážitky, môžete skúsiť dokonalý turecký hammam, oddýchnuť si v SPA a objaviť fantastický svet koralových útesov.

Ostrov Maguhdhuvaa, kde sa nachádza luxusný rezort Ayada leží priamo na atole Gaafu Dhaalu v južnej časti Maldív, len 30 kilometrov od rovníka. Rezort patrí medzi najodľahlejšie na Maldivách a tak leží v unikátnej časti Indického oceánu. Často s o týchto častiach Maldív hovorí ako o najkrajšom regióne ostrovného štátu. Hlavné mesto Malé s medzinárodným letiskom je vzdialené 430 kilometrov.

To, že je Ayada nádherným rezortom položeným v rajskej lagúne nasiaknutej tyrkysovou vodou si všimnete aj sami, no rezort v sebe skrýva viacero lákadiel, ktoré vás presvedčia, že je tým pravým dovolenkovým miestom. Unikátnym ho robí poloha na južnom atole ďaleko od medzinárodného letiska, čo len podčiarkne tropické prostredie nádhernej maldivskej scenérie s krásnym oceánom plným podmorského života. Zaujímavosťou je aj to, že sa nachádza len 30 kilometrov od rovníka, čím sa môže popýšiť len málo maldivských rezortov. Ayada vsadil na cestu luxusného prostredia, ktoré tu za posledných desať rokov nielen vytvorili, ale aj zveľadili natoľko, aby spĺňal najprísnejšie kritéria dovolenkárov. Keď už sa sem človek vydá miestnym preletom aj rýchloloďou, musí to predsa stáť za to. Vodné vily nad čarovnou lagúnou sú najväčším ťahákom, ale presvedčíte sa, že nielen oni sú lákadlom, pretože rezort svoju reputáciu postavil aj na skvelých reštauráciách, na luxusnom SPA s prvkami Orientu a napokon aj na aktívnom oddychu od tenisových kurtov cez zumbu, pilates, jógu až po obrovský výber vodných športov. Okolie ostrova sa považuje za jedno z najlepších na surfovanie a koralové útesy pre šnorchlovanie či potápanie patria k svetovej triede. Hlavným cieľom Ayady je totiž pripraviť vám mimoriadne kvalitnú dovolenku s podmanivým oddychom vďaka ktorému zabudnete na všetko okolo vás. Vieme, že sa im to podarí, pretože u nás to presne tak fungovalo.

Ayada má v sebe aj prvok ekológie, ktorá je pre Maldivy nesmierne dôležitou témou. Svojimi krokmi prispieva k tomu, aby to nebola len lokálna, ale aj globálna téma. Ostrov je známy aj pre svoju tropickú záhradu, zeleň, množstvo paliem, čo zvýrazní pocit z raja.  Rezort sa snaží chrániť okolité koralové útesy a aj služby sú navrhnuté tak, aby turizmus čo najmenej ovplyvnil fungovanie podmorského sveta. Environmentálna zodpovednosť je niečo s čím má Ayada skúsenosti a snaží sa ich posunúť o level vyššie. Na ostrove nájdete aj cestičky pre bežcov a pohybovať sa po ňom môžete aj na bicykloch.

Vily 

Maldivský rezort Ayada (má 670 x 333 metrov) má v ponuke viacero druhov ubytovania tak, aby si tu každý našiel presne to, čo mu bude na jeho dovolenke vyhovovať. Na ostrove nájdete 122 priestranných víl (nájdete tu 9 druhov luxusného ubytovania), ktoré sú citlivo zasadené do príjemného prostredia ostrova alebo ležia priamo nad vodou. Všetky spĺňajú prísny 5* štandard, totálne súkromie v príjemnej zelenej časti ostrova, neďaleko krásnych pláží alebo priamo nad lagúnou. Vďaka lokálnej architektúre premiešanej s moderným dizajnom nebudete mať pocit, že ste v rezorte, ale na unikátnom mieste na Maldivách. Na výber ponúka Laamu plážové vily, vily nad lagúnou či priamo nad oceánom.

Vodné vily sú navrhnuté tak, aby ich spájalo drevené mólo, no aby každá z nich mala vlastný výhľad na Indický oceán, zatiaľ čo plážové vily sú položené medzi palmy, ostrovnú džungľu a biele pláže.

Všetky vily majú vo svojom základnom vybavení terasu s lehátkami, vonkajšiu sprchu, klimatizáciu, kúpeľňu, sprchu, fén, chladničku s minibarom, kanvicu na zohriatie vody na čaj či kávu, satelitnú plazmovú TV (32 palcov), telefón, rýchle wifi, luxusnú kúpeľňu a každý deň dostanete aj pitnú vodu. Izby sa v rezorte štandardne upratujú dva krát denne.

Beach villa: Plážové vily, ktoré Ayada ponúka nájdete na juhovýchode ostrova v tesnej blízkosti snehobielej pláže, odkiaľ viete plynulo prejsť k najbližšiemu koralovému útesu. Každá z víl má svoj priamy vstup na pláž a často bude patriť len a len vám. Nájdete tu súkromie a príjemné výhľady na tropické okolie ostrova s oceánom. Čím južnejšie máte svoju plážovú vilu, tým viac slnka si v jej prostredí užijete a tak myslite pokojne aj na to. Luxusná vila má svoj komfort aj príjemné detaily a okrem kvalitnej postele si obľúbite aj drevenú terasu so sedením, odkiaľ to máte len pár krokov do vášho privátneho bazéna. Veľkosť vily je 104 m2.

Sunset lagoon suite: Najluxusnejším ubytovaním aké môžete mať priamo na ostrove (nepočítame teraz vodné vily) je Sunset Lagoon suita. Leží na západnej strane ostrova priamo na skvelej pláži na brehu tyrkysovej lagúny a konštelácia tejto vily je navrhnutá tak, aby ste priamo z nej mali dokonalý, maldivský západ slnka. Tieto vily sú iné než spomínané plážové vily či suity, pretože ležia priamo na pláži tak, že zasahujú do lagúny a teda je to niečo ako hybrid medzi vodnou a plážovou vilou. Je to unikát, kde vynikne váš privátny bazén infinity pool, ktorý si rozhodne pri západe slnka užijete. Budete v ňom ponorení s drinkom v ruke a sledovať krásne, prírodné divadlo. Súčasťou suity sú samozrejme moderne zariadené izby od spálne cez spoločenskú miestnosť na oddych až po skvelú kúpeľňu s vaňou. Z drevenej terasy s lehátkami a natiahnutou hamakou máte aj priamy vstup do lagúny, kde si viete zaplávať. Veľkosť vily je 156 m2.

Ocean villa: Chcete sa prebúdzať v luxusnej vile a prvé čo po prebudení uvidíte je krásny oceán, ktorý máte len pár metrov od vás? Presne toto môžete zažiť, ak sa ubytujete vo vodnej vile. Vily postavené na vode patria k ikonám Maldív a to pravú maldivskú skúsenosť získať práve v tomto druhu ubytovania. Rezort Ayada ponúka niekoľko druhov vodných víl, tak si vyberte tú, ktorá vás najviac zaujme. Najklasickejšie vodné vily ležia na drevenom móle na severovýchodnej časti ostrova. Západ slnka z nich neuvidíte, ale ak máte radi východ slnka, prídete si na svoje. Priestranná vila má v sebe luxusné detaily od zariadenia až po skvelú terasu s výhľadom na oceán, hamakou, lehátkami, priamym vstupom do vody a súčasťou každej vodnej vily je aj privátny bazén ako stvorený na oddych. Veľkosť vodnej vily je 108 m2.

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Fitness

Fitness

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Pláž

Pláž

Spa/Wellness

Spa/Wellness

Emerald Maldives resort and spa

Emerald Maldives resort and spa

⭑⭑⭑⭑⭑

Fasmendhoo Island, Raa Atoll, Maldivy

Jeden z najnovších Maldivských rezortov je pyšným členom prestížneho zoskupenia The Leading Hotels of the World. Je situovaný na atole Raa v severnej časti Maldív, 40 minút letu hydroplánom z letiska Malé. Celý luxusný rezort je obklopený púdrovým jemným bielym pieskom a má rozlohu 20 hektárov. Rezort je stredne veľký a má 120 víl. 60 na ostrove a 60 priamo nad vodou. Pri stavbe architekti počítali s tým, že hotel musí byť v harmónii s okolitou prírodou a aj preto použili pri stavbe bambus, prírodný kameň a drevo. Tieto prírodné materiály v kombinácii s moderným dizajnom vytvorili neformálnu elegantnú atmosféru.

Hotel je vhodný pre páry aj pre rodiny a ponúka pre každého niečo. Hotel ponúka niekoľko typov izieb od priestranných pláživých víl s rozlohou 176m cez rodinné plážové vily s bazénom 3x8 metrov až po elegantné vily nad vodou (water villas) až po ekluzívnu prezidentskú vilu. Prajete si vilu s bazénom alebo bez? Informujte sa v BUBO a vyberiete si takú izbu aká Vám vyhovuje.

Emerald sa riadi konceptom deluxe all inclusive stravovania a je skutočným laboratóriom chutí. Pod all inclusive si treba predstaviť raňajky, obed, večeru a vybrané nápoje počas celého pobytu.Ak teda nechcete nič riešiť tak tento koncept je šitý pre Vás. 

Priletíte, zobujete sa a užívatev Emeralde.

Prečítajte si všetko o Blog o deluxe all inlusive 5* rezorte Emerald Island

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Fitness

Fitness

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Pláž

Pláž

Spa/Wellness

Spa/Wellness

Furaveri resort and spa
Furaveri resort and spa

Luxusný hotel

⭑⭑⭑⭑⭑

Furaveri resort and spa


Maldivy

Ostrov s rozlohou takmer 22 hektárov v severnej časti Maldív ponúka bezkonkurenčné zážitky. Na exotický atoll Raa, ktorý leží neďaleko biosférickej rezervácie Hanifaru Bay sa dostaneme 45 minútovým krátkym letom hydroplánom. Už len to je zážitkom. Hotel vlastnia Maldivčania a cítiť to na atmosfére rezortu. Nájdete tu veľmi veľa zelene, paliem, plumérií a máte pocit skutočného tropického divokého ostrova. Ako Robinson. No veď o to ide, nie?  

Pred horúcim slnkom sa skryjete pod palmami alebo vo svojej vile. V našej základnej cene je vždy beach villa alias plážová vila. Vily sú otočené smerom ku krásnej jemnej pláži s bielym pieskom. Čaká Vás 125 metrov štvorcových kde budete mať svoju spálňu, vonkajšiu kúpeľňu s vaňou a veľkú drevenú terasu s lehátkami a sedením. Vo veľkej pohodlnej king size posteli sa Vám bude veľmi príjemne spať. Izba je určená pre dve dospelé osoby a dve deti do 12 rokov alebo 3 dospelé osoby.

Na chute Furaveri budete ešte dlho spomínať. Ázijská reštaurácia na západnej strane ostrova Raiyvilla ponúka skvelú Áziu. Sushi, Sashimi a Tepanyaki sú samozrejmosťou. Poloha na západe túto reštauráciu predurčuje na koktejl pri západe slnka a potom už len skvelé jedlo. Hlavnou hotelovou reštauráciou je Jaafaeiy. Sem budete chodiť na raňajky, obedy a večere. Väčšina jedál je formou tematických bufetov. Hneď pri bazéne nájdete obľúbený  Udhares Bar.

Čím je Furaveri iné? Väčšina hotelov na Maldivách patrí medzinárodným sieťam. Furaveri je lokálne, autentickejšie a maldivskejšie. Popritom sa kvalitou bez problémov vyrovná iným hotelom v podobných cenových kategóriách a lokálna atmosféra je bonusom. Ale veď vyskúšajte, uvidíte, zažijete a spravíte si vlastný názor.
 

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Fitness

Fitness

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Pláž

Pláž

Spa/Wellness

Spa/Wellness

Atmosphere Kanifushi

Atmosphere Kanifushi

⭑⭑⭑⭑⭑

Lhaviyani Island, Maldivy

Atmosphere je novým a vzrušujúcim rezortom v Indickom oceáne, ktorý ponúka unikátne zážitky s nádychom kultúrneho a prírodného prostredia miestneho regiónu. Atmosphere presne vie, ako zaujať a uspokojiť svojich hostí. Robí to s absolútnou gráciou a obohacujúcom spôsobom intuitívne reaguje na individuálne priania a potreby klientov, aby im ponúkol skutočnú hodnotu.

Užijete si maximálnu pohostinnosť Maldiv spoločne so zážitkom z bohatej kultúry a príjemného prostredia. V decembri 2013 sa rezort Atmosphere Kanifushi Maldives stal prvým z tohto nového hotelového reťazca. Spája v sebe moderný design, maldivskú architektúru a bohatú tropickú vegetáciu, pričom úspešne zachováva miestnu atmosféru. Nachádza sa na krásnom ostrove v atole Lhaviyani. Ostrov je obmývaný azúrovými vodami Indického oceánu. Je obklopený dlhým neprerušovaným úsekom bielej piesočnej pláže. Ostrov je približne dva kilometre dlhý a priemerne deväťdesiat metrov široký, pričom poskytuje svieže zelené palmy, kvitnúcu tropickú vegetáciu a veľký prírodný korálový útes, ktorý ju obklopuje tyrkysová lagúna.

Rezort je vzdialený asi 133 kilometrov od medzinárodného letiska v Malé, čo znamená let hydroplánom po dobu okolo 45 minút. Počas cesty si budete môcť užiť dychberúce pohľady z vtáčej perspektívy na korálové útvary a farebné súostrovia Maldiv.

Základnou izbou je: Sunset Beach Villa (100 m², celkom 64, max. kapacita 3 dospelé osoby) sú jedny z najväčších plážových víl na Maldivách.

Stravovanie je formou all inclusive.

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Fitness

Fitness

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Pláž

Pláž

Spa/Wellness

Spa/Wellness

Sun Siyam Olhuveli

Sun Siyam Olhuveli

⭑⭑⭑⭑

Olhuveli, Maldivy

Miesto, kde sa tradičné Maldivy stretávajú s moderným dizajnom. Veľmi príjemný aj keď pomerne jednoduchý 4* hotel, ktorý však má všetko čo potrebujete. Nádherná pláž, tropická zeleň, tri bazény (z toho jeden iba pre dospelých) a dobré ubytovanie. V základnej cene je deluxe izba s balkónom alebo terasou. Naši klienti vravia, že postele v tomto rezorte sú trochu tvrdé, ale to nič nemení natom, že si dovolenku užijete. Možno Vás nezláka bazén, ale koralový útes a do izby sa vrátite vždy až neskoro večer. Hotel ponúka light all inclusive, ktoré sa sústreďuje na reštauráciu Malaafaiy. Olhuveli je dostupné rýchloloďou priamo z letiska Malé. Transfer trvá 45 minút (pomerne dlhý transfer, ak Vám býva zle, dajte si kinedryl).

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Fitness

Fitness

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Pláž

Pláž

Spa/Wellness

Spa/Wellness

Four Seasons Kuda Huraa
Four Seasons Kuda Huraa

Najlepšie hotely sveta

⭑⭑⭑⭑⭑

Four Seasons Kuda Huraa

North Male atoll
Maldives

Hotelová sieť Four Seasons je synonymom najvyššej kvality, vkusu a elegancie. Niet sa čo čudovať, že aj na Maldivách patria ich rezorty medzi to najlepšie čo Indický oceán ponúka. Z Vašich nárokov nemusíte vôbec zľaviť, naopak posunú ich ešte vyššie.

Four Seasons Kuda Huraa je vzdialená  rýchlym člnom len 30 minút z letiska Malé. Vďaka polohe Vám odpadnú stresy z meškajúcich letov a s vetrom o preteky budete čeriť sýtomodrú hladinu až sa pred Vami vynorí Váš privátny ostrov. Pláž aj oceán sú dokonca krajšie ako na pohľadnici.

Plážové pavilóny či bungalovy predstavujú tu v rezorte Kuda Huraa základný typ ubytovania. Aj napriek tomu sú veľmi obľúbené vďaka svojmu komfortu aj polohe, pretože ich nájdete uložené takmer priamo na pláži odkiaľ to máte k lagúne len niekoľko krokov. Každý ubytovanie má dokonca aj svoj vlastný, privátny bazén čo na Maldivách v tomto základnom štandarde vôbec nie je bežným javom. Budete tak riešiť dilemu či sa ponoriť do lagúny alebo do bazénu. Aj tak napokon skúsite všetko! Luxusná kúpeľňa má pre vás kozmetiku L’Occitane a užijete si aj spálňu so svojou výzdobou. Najpríjemnejším miestom je drevená veranda s výhľadom na bazén, lagúnu a je to miesto ako stvorené na oddychovanie. Veľkosť bungalovu je 45 m2.

Sunset Beach Bungalow / Sunrise Beach Bungalow: O stupienok vyššie než klasický plážový bungalov je bungalov umiestnený na východnej alebo západnej strane ostrova, ktoré si situované tak, aby ste si z nich mohli užiť buď východ alebo západ slnka. Všetko je o osobných preferenciách. Tieto bungalovy sú priestrannejšie, väčšie než klasický typ ubytovania a na čísla sú väčšie takmer o 20 metrov štvorcových. Samozrejmosťou je tiež privátny bazén a pláž len pár metrov od vašej izby. Naokolo máte tropickú zeleň a aj tá pridá k predstave o maldivskom sne. Bungalov je plný drevených doplnkov, má krytú terasu s tieňom, kde budete oddychovať a vychutnávať si život. Veľkosť bungalovu je 63 m2.

Deluxe Beach Pavilion with Pool: Rezort sa len v roku 2019 rozhodol, že na ostrove postaví aj nové, luxusnejšie plážové pavilóny a tak prišlo na svet 10 pavilónov v štandarde deluxe. Majú svoj vlastný bazén umiestnený pred vstupom do spálne a ak si chcete vychutnať more, spravíte len niekoľko krokov. Všetko okolo vás má krásny, zvodný, tropický nádych Maldív. Interiér strieda svetlú bielu farbu s dreveným obložením aj luxusná kúpeľňa má snehobiely nádych s fantastickou vaňou. Priamo zo spálne máte pred sebou bazén a výhľad na koksové palmy. Pri bazéne oceníte aj skvelý altánok s dvojitým lehátkom. Veľkosť pavilónu je 55 m2.

Ikonou maldivských rezortov sú vždy dokonalé vodné vily. Sú snom mnohých a preto sú tak obľúbené. Vodné vily nájdete samozrejme aj tu v rezorte Kuda Huraa. Umiestnili ich na južnú stranu ostrova na miestach, kde je krásna lagúna neďaleko koralových útesov. Vodné vily majú moderný nábytok a tak ako plážové bungalovy aj tu vsadili na jemné, elegantné, krémové farby, ktoré kontrastujú s drevenými doplnkami. Vila je navrhnutá tak, aby ste priamo z nej mohli sledovať krásu okolitého oceánu s tyrkysovými odtieňmi lagúny. Z postele vidíte bazén a za ním oceán a stačí vyjsť z izby a stojíte na svojej verande. Tu máte hamaku, lehátka, slnečník a schodíky priamo do mora. V rezorte nájdete 32 vodných víl a stačí si len vybrať či chcete vidieť východ alebo západ slnka. Veľkosť interiéru vodnej vily je 70 m2, no ak počítame aj vonkajšie priestory, vila má 113 m2.

Family Water Villa: Ak cestujete ako rodina, určite oceníte, že rezort má v ponuke aj väčšiu vodnú vilu, ktorú označuje ako Family Water Villa. Je o poznanie väčšia. Než klasická vodná vila, pretože tu získate o miestnosť navyše. Okrem spálne tak máte k dispozícii aj priestrannú spoločenskú miestnosť, detská izba a súčasťou interiéru sú aj dve kúpeľne. K ubytovaniu je samozrejme aj priestranná, drevená veranda so sedením aj ležaním a vlastný, privátny bazén s výhľadom na lagúnu. Infinity pool oceníte pri oddychovaní s drinkom v ruke a má svoju auru, že v ňom budete tráviť o mnoho viac času, než ste si mysleli. Veľkosť interiéru rodinnej vodnej vily je 91 m2, no ak počítame aj vonkajšie priestory, vila má 146 m2.

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Fitness

Fitness

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Pláž

Pláž

Spa/Wellness

Spa/Wellness

Vakkaru
Vakkaru

Najlepšie hotely sveta

⭑⭑⭑⭑⭑

Vakkaru

Baa atoll
Maldivy

Miesto nekonečnej krásy kde neexistuje čas. Vakkaru je súčasťou UNESCO biosférickej rezervácie v rámci atolu Baa. Tradičný ultra luxusný maldivský hotel si Vás podmaní. Z letiska v Malé sa sem dostanete krátkym 30 minútovým scénickým letom. Okolitý oceán definujú tmavomodré hlboké diery, tyrkysové plytčiny ktoré sa prekrývajú s bledomodrou sčerenou hladinou. Pastva pre oči sa však nekončí. Vakkaru je v prvom rade ekológia. Raj pod hladinou pri miestnom útese a raj aj v hoteli. Zamestnanci tu poznajú každú z 2317 paliem a ostrovnú divočinu sa príkladne starajú. Ich cieľom je, aby sa z Vás stali luxusní Robinsoni a naboso si užívali úžasnú prírodu, vlny, podmorský svet a zabudli úplne na všetko.

Luxusný 5* rezort Vakkaru leží v severnej časti Maldív (atol Baa) a preto k nemu treba priletieť. Na cestu loďou zabudnite, pretože rezort je od medzinárodného letiska vzdialený okolo 130 kilometrov a bolo by to niekoľko únavných hodín plavby. Cesta hydroplánom trvá iba 25 minút a ešte k tomu budete mať unikátny zážitok z letu. Hydroplán by mal každý na Maldivách zažiť a pre vás to bude jeden z prvých zážitkov tejto ostrovnej krajiny. My milujeme ten pocit, kedy hydroplán vzlietne z Malé a o chvíľku sa pod vami otvoria pohľady na exotické ostrovčeky či atoly. O chvíľku pristávate v raji, kde budete tráviť najbližšie dni.

Ak by ste predsa len radšej na ostrov prichádzali klasickou, lokálnou maldivskou linkou, stále môžete. Vtedy počítajte, že po prílete do Malé vás partner z rezortu vezme na domáci terminál a odletíte na letisko Dharavandhoo. Let trvá iba 20 minút a po ňom presadnete do lode, aby ste absolvovali posledných 30 minút plavby priamo na Vakkaru. Ak vám môžeme poradiť, skúste však hydroplán pre zážitok aj rýchlejšiu a komfortnejšiu cestu.

Maldivský rezort Vakkaru má pre vás na výber viacero druhov ubytovania v rôznom štandarde tak, aby ste si vybrali presne to po čom túžite. Na začiatku výberu si položíte klasickú maldivskú otázku: „Plážová alebo vodná vila?“. 5* Rezort v sebe ukrýva 125 luxusných víl, pričom takmer polovicu z tohto čísla tvoria obľúbené vodné vily. Z našich skúseností vám odporúčame siahnuť po vodnej vile nielen preto, že je zosobnením maldivskej dovolenky, ale aj preto, že je to často splnený sen. Všetky vily majú svoj osobitý dizajn, kde sa miešajú vízia tradičných Maldív s modernou eleganciou 21.storočia. Samozrejmosťou sú prírodné elementy, priestranné izby a romantika ukrytá do prostredia v ktorom sa vily nachádzajú.

Ak je pre vás pláž na ostrove a plávanie priorita, z našich skúseností vám radíme, aby ste sa ubytovali na severnej časti ostrova. Snehobiele pláže sú v týchto častiach najkrajšie a najlepšie si tu zaplávate. V tejto časti ostrova nájdete plážové vily s označením 131 – 154, plážové bungalovy 119 - 130 a plážové vily s bazénom 112 – 118.

Všetky vily majú vo svojom základnom vybavení satelitnú televíziu, telefón, modernú klimatizáciu, sejf, chladničku s minibarom, WIFI, kanvicu na zohriatie vody na prípravu kávy alebo čaju, stroj na espresso, fén, župany, plážovú tašku, miesto na odloženie batožiny, luxusnú kúpeľňu, toaletu a okrem klasickej sprchy aj vonkajšiu, súkromnú sprchu. K vilám máte aj vlastný bicykel a ak ste rodina s deťmi, samozrejmosťou je detský bicykel. Izby upratujú 2x denne.

Vodné vily predstavujú symbol Maldív a ak máte radi ikonický luxus, skúste pouvažovať nad touto alternatívou. Vodné vily nájdete tu v rezorte Vakkaru na západnej strane ostrova umiestnené nad lagúnou s tyrkysovými farbami. Vily sú elegantné, vhodné pre dvoch dospelých a sú navrhnuté tak, aby ste priamo z vašej spálne prišli na drevenú verandu s nádherným výhľadom na farby Indického oceánu. Nechcete sedieť na stoličkách? Tak si ľahnite do vlastnej hamaky priamo nad vodnou hladinou a objavíte nový rozmer oddychu. Luxusná kúpeľňa má vaňu a dve umývadlá, no najviac si užijete vonkajšiu sprchu. Hneď ako zatúžite po oceáne, spravíte niekoľko krokov na privátnych schodíkoch a kúpete sa či šnorchlujete, pretože jedni z najkrajších miest v okolí ostrova sa nachádzajú priamo v blízkosti vodných víl. Stretnúť tu môžete tropické ryby, raje či žraloky. Aj vodná vila má na ovládanie iPad, ktorým prepnete klimatizáciu, odhrniete závesy či zasvietite svetlá. Veľkosť vily je 140 m2.

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Fitness

Fitness

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Pláž

Pláž

Spa/Wellness

Spa/Wellness

Villa Nautica

Villa Nautica

⭑⭑⭑⭑⭑

Lankanfinolhu, Maldivy

Villa Nautica (bývalý názov Paradise Island rezort) patrí medzi cenovo najdostupnejšie rezorty na Maldivách. Má výbornú polohu len 20 minút jazdy rýchloloďou z medzinárodného letiska Malé. Rezort patrí medzi najväčšie na Maldivách a má až cca 279 bungalovov a víl. V základnej cene je superior beach bungalow s rozlohou 51 m2 , ktorá poteší každého cenou. Izby sú skôr staršie a je vidno, že hotel sa často používa.Sú skôr vybývané.  Ak chcete iný typ ubytovania suity či plážové vily alebo jacuzzi suity v overwater vilách tak kontaktujte CK. Izby sú v svetlých príjemných farbách a všetky typy izieb sú blízko pláže. Tá je vždy za rohom veď koniec koncov ostrov je len 200 metrov široký!

Maximálna obsadenosť tohto typu izby ( superior beach bungalov) je dvomi alebo tromi dospelými osobami, dvomi dospelými osobami a jedným dieťaťom pod 12 rokov alebo dvomi dospelými osobami a dvomi deťmi pod 12 rokov.

Vo Vašej izbe v základnom vybavení nájdete klimatizáciu, kúpeľňu, vonkajšiu sprchu, fén, minibar, terasu, TV, wifi, telefón.

Okrem slnka a pláže Vás zláka koralový útes a množstvo športovísk a aktivít, ktoré umožňuje práve väčšia rozloha ostrova a tak je populárny hlavne medzi klientelou, ktorá si nepotrpí natoľko na kľud, luxus ale má radšej živšie rezorty s množstvom aktivít. To samozrejme nie je na škodu.

Stravovanie môžete realizovať formou polpenzie, plnej penzie alebo all inclusive. 

Kompletné informácie o rezorte nájdete v najrozsiahlejšom popisu na trhu Perfektný blog o Paradise Island, kde nájdete úplne všetko

Na Maldivách je množstvo úžasných luxusných hotelov a preto aj keď si Paradise Island dáva 5* a rovnako mu ich udeľujú veľké svetové rezervačné portály, tak v realite je jeho úroveň skôr 4*. Ak hľadáte špičkovú kvalitu tak si vyberte radšej Six Senses Laamu, Baros či Constance Halaveli.

Bar

Bar

Fitness

Fitness

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Pláž

Pláž

Spa/Wellness

Spa/Wellness

Six Senses Laamu
Six Senses Laamu

Najlepšie hotely sveta

⭑⭑⭑⭑⭑

Six Senses Laamu

Laamu atoll
Maldivy

Six Senses Laamu patrí v pomyslenom rebríčku maldivských hotelov na absolútny vrchol. Rezort leží v odľahlom atole Laamu a budete tu úplne sami. Po prílete do Malé si oddýchnete v Six Senses lóži kde prebehne aj samotný check in. Potom nás čaká 35 minútový prelet na Kadhdhoo Airport a odtiaľ 15 minútová jazda rýchloloďou. Každý moment tejto cesty je zážitok, každá chvíľa sa Vám vrýva navždy do pamäte. Pred sebou budete mať len absolútne čistú prírodu a kryštáľovo čistú vodu. Six Senses je jediným hotelom v tejto oblasti a to Vám garantujte absolútny pokoj, kľud a nedotknuté okolie. Ste tu len vy, piesok, slnko a podmorský svet.

Základné ubytovanie je v Lagoon water villa s raňajkami.  Vily sú minimalistické, ekologické a vo vnútri moderne zariadené. Nič Vám chýbať nebude. Ak cestujete s menšími deťmi tak odporúčame plážovú vilu ( beach villa).

V rámci stravovania sa môžete rozhodnúť aj pre polpenziu avšak všeobecne to neodporúčame. Dajte si iba raňajky a nechajte si voľné ruky nato, aby ste mohli každý deň skúšať hotelové reštaurácie ako Longitude, Zen, Chill bar.

Hotel je prírodným rajom a čo sa týka šnorchlovania tak patrí medzi najlepšie na Maldivách. Ak Vám záleží na dobrom potápaní tak si jednoznačne vyberte tento rezort.

Six Senses patrí medzi obľúbené hotely BUBO klientov a keď raz vyskúšate starostlivosť GEM tak sa vydáte trebárs aj do Kambodže, Ománu či ďalších destinácií, kde má táto sieť zastúpenie.

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Fitness

Fitness

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Pláž

Pláž

Spa/Wellness

Spa/Wellness

Kuramathi Maldives

Kuramathi Maldives

⭑⭑⭑⭑+

North Ari atoll, Maldives

Tento na maldivské pomery veľký ostrov sa nachádza v Severnom Ari atole, v malom kruhu šiestich ostrovov známych ako Rasdhu Atholhu, vzdialených 56 km od letiska v Male, transfer miestnym letom trvá 25 min. K dispozícii máte niekoľko reštaurácií (indická, thajská, medzinárodná) a barov, bazén s detskou časťou, detský klub, spa centrum, sauna, jacuzzi, fitnescentrum, obchod so suvenírmi, práčovňa, Wi-Fi internet, knižnica, foto obchod, biostanica – informácie o podmorskom svete, potápačské centrum.

Aká je tu pláž? No predsa s jemným bielym pieskom. Ak radi športujete, tak využijete centrum vodných športov (windsurfing, vodné lyže, kanoe, katamarány), potápanie (s možnosťou získať licenciu PADI), volejbal, tenis, živá hudba, karaoke, diskotéka.

Stravovanie je formou all inclusive: Raňajky, obedy a večere formou švédskych stolov v hlavnej reštaurácii, ku každému hlavnému jedlu pohár domáceho vína, v popoludňajších hodinách (16.00-18.00) káva, čaj a drobné občerstvenie v reštaurácii, počas dňa (10.00-01.00) neobmedzená konzumácia nealkoholických i alkoholických nápojov v hlavnom bare.

Moderne zariadené izby sú vybavené klimatizáciou, WC, otvorenou kúpeľnou pod šírym nebom s vonkajšou sprchou, sušičom vlasov, uterákmi, plážovými osuškami, minibarom, trezorom, kanvicou na prípravu kávy a čaju, LCD TV a CD prehrávačom. Veľmi kvalitný 4* rezort s množstvom aktivít vhodný pre aktívnu rodinu.

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Fitness

Fitness

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Pláž

Pláž

Spa/Wellness

Spa/Wellness

Baros Maldives
Baros Maldives

Luxusný hotel

⭑⭑⭑⭑⭑

Baros Maldives

Baros
Maldivy

Baros island resort ja starou dobrou maldivskou klasikou. Hotel otvoril svoje brány už v roku 1973 a patrí medzi veteránov cestovného ruchu na Maldivách. To mu samozrejme slúži ku cti keďže za tie roky už presne vie čo klienti očakávajú. Kvalitou služieb sa radí medzi najlepšie hotely vôbec.

Rezort je z medzinárodného letiska Malé vzdialený len 25 minút plavby luxusnou rýchloloďou. Prefrčíte po spenených vlnách a privítajú Vás vysoké majestátne palmy, za ktorými sa skrýva vstup do Vašej vily a pred nimi je tyrkysový oceán s plážou z bieleho piesku.

Vila bude Vašim luxusným, komfortným a pokojným útočiskom. Či už na pláži alebo nad vodou! Základné izby deluxe villas sú utopené v tropickej zeleni a len naskok z pláže. Ak ste náročnejší tak si môžete vybrať pool villas, water villas alebo luxusnú baros residence. 

Základný druh ubytovania na ostrove Baros je tzv Deluxe villa a ako jej názov napovedá ani základný štandard sa nemusí za nič hanbiť. Je ako stvorená na ostrovný oddych, kedy sa do mora dostanete ani nie za minútu po tom ako vyjdete z izby a keď si chcete oddýchnuť od spaľujúce slnka, posedíte si pred vilou v obklopení tropickej zelene. Interiér vás zaujme svojim čistými líniami, detailmi a zamilujete si kúpeľňu s vaňou z ktorej vidíte do malej, privátnej záhrady. Rezort disponuje 24 takýmito vilami. Veľkosť vily je 89 m2.

Hotel je vhodný pre páry a rodiny s väčšími deťmi t.j. 8+. Ak máte menšie deti tak tento hotel ich neakceptuje. Maximálny počet klientov v jednej izbe je 3 vrátane detí.

3 reštaurácie a 2 bary sa postarajú o to, že hladní ani smädní nebudete. Náš tip? Vyskúšajte Yellowfin Tuna “Rossini” Grilled Yellowfin Tuna Steak, Pan Fried Duck Foie Gras Potato and Parsley Cake, Truffle Sautéed Spinach Shiraz and Shallot Beurre Blanc $ 58 v The lighthouse restaurant.

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Fitness

Fitness

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Pláž

Pláž

Spa/Wellness

Spa/Wellness

Constance Halaveli
Constance Halaveli

Najlepšie hotely sveta

⭑⭑⭑⭑⭑

Constance Halaveli

South Ari atoll
Maldivy

Cestu do raja si môžete predstaviť aj ako príchod do hotela Constance Halaveli. Po občerstvení v letiskovej lóži sadnete do malého hydroplánu a po necelých 25 minútach pristanete v oceáne. Tmavomodrá hladina strieda tyrkysovú a azúrovú a po krátkej jazde na rýchlolodi (necelé 2 min) zaboríte svoje nohy do bieleho piesku. Vzduch stojí, slnko hreje, oceán takmer nehybne stojí a na pláži nie je nikto. Toto je Váš ostrov. Váš privátny raj. Samotný ostrov obídete celý peši za 14 minút. Pozorujete pritom krabov, žraloky, raje a nevidíte žiadnych ľudí. 30 víl na ostrove zaručuje absolútny pokoj. Topánky okamžite hlboko skryjete, batožinu zložíte vo Vašej vile. Vaša vila má priamo vstup na pláž a tyrkysová lagúna nie je vždy ďalej ako pár metrov. Máte vlastnú záhradu s bazénom a vonkajšou kúpeľňou. Všetko v tieni paliem a lokálnych drevín. Vo vzduchu je pokoj. Na pláži ste väčšinou iba sami a dokonale sa opálite a hlavne s nikým sa o pláž nedelíte :) Ten biely piesok je iba Váš a ligoce sa na opálených nohách. Súčasťou hotela je aj 60 bungalovov nad vodou. Tie ležia pozdĺž najdlhšieho móla na Maldivách.  Po západe slnka sa vyberte na večeru do niektorej zo štyroch reštaurácií. Tou najlepšou je Jing. Rezervácia je nutná. Súčasťou večera je aj prechádzka po kilometrovom nasvietenom móle počas ktorej môžete pozorovať žraloky. Constance Halaveli patrí medzi najobľúbenejšie hotely Tomáš Hušeka a skvelé informácie, ktoré nikde inde nenájdete si môžete prečítať v blogu o hoteli priamo na našej stránke. Všetky informácie o hoteli vrátane exkluzívneho videa nájdete TU.

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Fitness

Fitness

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Pláž

Pláž

Spa/Wellness

Spa/Wellness

Sun Island Resort and Spa

Sun Island Resort and Spa

⭑⭑⭑⭑⭑

Nalaguraidhoo, Maldivy

Hotelový komplex je situovaný na ostrove Sun Island na idylickej samote lagúny v južnej časti atolu Ari. Transfer na ostrov z letiska trvá miestnym letom 30 minút. Ostrov Sun (dĺžka 1,6 km, šírka 440 m) patrí k väčším ostrovom. Na ploche ostrova so širokou bielou piesočnatou plážou a ideálnymi podmienkami na kúpanie a vodné športy je roztrúsených 350 izieb hotelového komplexu. V bazénovom komplexe s oddeleným detským bazénom je slnečná terasa s ležadlami, slnečníkmi a osuškami, ktoré sú bez poplatku aj na pláži. Stravovanie môže byť iba s raňajkami alebo s polpenziou alebo all inclusive.

All inclusive: Raňajky, obedy a večere formou švédskych stolov v hlavnej reštaurácii, ku každému hlavnému jedlu pohár domáceho vína, v popoludňajších hodinách (16.00-18.00) káva, čaj a drobné občerstvenie v reštaurácii, počas dňa (10.00-01.00) neobmedzená konzumácia nealkoholických i alkoholických nápojov v hlavnom bare. Šport, wellness a zábava: Volejbal, basketbal, stolný tenis, bedminton, fitness centrum, šípky, biliard, squash, tenis. Za poplatok je vírivka, parný kúpeľ a masáže, sauna, vodné lyže, surfy, katamaran, vodné skútre, rybačka na otvorenom mori, šnorchlovanie, potápačská škola. Hotel sa síce označuje ako 5* aj na viacerých veľkých portáloch, ale v konkurencii na Maldivách mu BUBO dáva 3*+. Hotel je vhodný pre klientov, ktorí nechcú minúť veľa peňazí, nemajú veľké nároky na ubytovanie a aj tak viac času trávia na pláži. Ak si radi vychutnáte kvalitnejší hotel tak si vyberte hotely z našej edície elitné hotely.

Wifi

Wifi

Kuramathi Island Resort
Kuramathi Island Resort

Luxusný hotel

⭑⭑⭑⭑+

Kuramathi Island Resort

Maldivy

Veľký a obľúbený rezort. Veľa našich klientov má tento hotel veľmi rado práve z dôvodu jeho veľkosti. Ak hľadáte kompromis medzi oddychom, športom, kvalitou a spoločenským vyžitím, tak Kuramathi je v rebríčku veľmi vysoko. Hotel sa nachádza v Severnom Ari atole, v malom kruhu šiestich ostrovov známych ako Rasdhu Atholhu, vzdialených 56 km od letiska v Male, transfer hydroplánom trvá 20 min. Postará sa tu o Vás niekoľko reštaurácií (indická, thajská, medzinárodná) a barov, bazén s detskou časťou, detský klub, spa centrum, sauna, jacuzzi, fitnescentrum, obchod so suvenírmi, práčovňa, Wi-Fi internet, knižnica, foto obchod, biostanica – informácie o podmorskom svete, potápačské centrum. Väčšinu času strávite na krásnej pláži s jemným bielym pieskom a v centre vodných športov (windsurfing, vodné lyže, kanoe, katamarány), potápanie (s možnosťou získať licenciu PADI), volejbal, tenis, živá hudba, karaoke, diskotéka. V rámci konceptu all inclusive máte v cene raňajky, obedy a večere formou švédskych stolov v hlavnej reštaurácii, ku každému hlavnému jedlu pohár domáceho vína, v popoludňajších hodinách (16.00-18.00) káva, čaj a drobné občerstvenie v reštaurácii, počas dňa (10.00-01.00) neobmedzená konzumácia nealkoholických i alkoholických nápojov v hlavnom bare. Izby sú moderne zariadené a vybavené klimatizáciou, WC, otvorenou kúpeľnou pod šírym nebom s vonkajšou sprchou, sušičom vlasov, uterákmi, plážovými osuškami, minibarom, trezorom, kanvicou na prípravu kávy a čaju, LCD TV a CD prehrávačom. Veľmi kvalitný rezort s množstvom aktivít. Každý má však iné nároky a predovšetkým na Maldivách. Ak hľadáte ešte niečo lepšie, menšie, luxusnejšie, komornejšie a na vyššej úrovni tak si vyberte hotel z edície najlepšie hotely sveta.

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Fitness

Fitness

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Pláž

Pláž

Spa/Wellness

Spa/Wellness

K

Ázia   Austrália a Oceánia   Amerika  

Francúzska Polynézia, Dubaj (SAE), Tahiti, Spojené štáty americké (USA), Srí Lanka, Singapur, Nový Zéland, Maldivy


náročnosť

24 dní

Trvanie

9275

Detské zľavy

Dovolenka Srí Lanka a Maldivy s rodinou
F

Ázia  

Srí Lanka, Maldivy


náročnosť

14 dní

Trvanie

10636
K

Ázia  

Srí Lanka, Maldivy


náročnosť

12 dní

Trvanie

4008
R

Ázia  

Maldivy


náročnosť

9 dní

Trvanie

5403
Najkrajšie pláže sveta - top 20 Prémiový blog

Prémiový blog Najkrajšie pláže sveta - top 20

Chodím po svete tridsať rokov, aby som našiel tú najkrajšiu pláž na planéte. Za ten čas som natrafil na pláže opustené a romantické, plné života a…

Ľuboš Fellner 13 min. čítania
Kuramathi Maldives Blog

Blog Kuramathi Maldives

Maldivský rezort Kuramathi nielen, že patrí medzi najznámejšie ostrov Maldív, ale vo svojej kategórii 4* rezortov je na absolútnej špičke.…

Sun Siyam Olhuveli Blog

Blog Sun Siyam Olhuveli

Maldivský rezort Sun Siyam Olhuveli patrí medzi najzaujímavejšie 4* rezorty Maldív. Nájdete tu moderný luxus, tropické maldivské prostredie s…

Hotel LUX South Ari Atoll Maledivy Blog

Blog Hotel LUX South Ari Atoll Maledivy

Luxusný 5* rezort LUX South Ari Atoll otvoril svoje brány koncom roka 2016 po tom, ako prišla lukratívna skupina LUX Resorts & Hotels a premenila…

Mešita v Male

26

09:14

máj

2022

Maldivy Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Zlatá kupola tejto pôsobivej modernej mešity dominuje panoráme mesta Male a zároveň sa stala jej symbolom. Mešita Veľký piatok, otvorená v roku 1984, postavená s pomocou…